×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İspanya Vizesi İçin Form ve Dilekçeler

İber Yarımadası ülkelerinden birisi olan İspanya Akdeniz’e kıyısı olan devletlerden biridir. Son derece güzel turistik şehirleri olan İspanya aynı zamanda ünlü festivallere de ev sahipliği yapıyor. Dört mevsim birçok ülkeden ziyaretçi akınına uğrayan İspanya Türkiye Cumhuriyeti’nden de oldukça fazla ziyaretçi ağırlıyor. İspanya Umuma Mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize talebinde bulunan ülkelerden biridir.

Bununla birlikte diğer pasaport sahiplerinin 180 günde yalnızca bir kereye mahsus olmak kaydıyla vizeden muaf tutulmuşlardır. İspanya vizesi almak isteyen kişilerin farklı vize kategorilerinden birine başvurmak zorundadır. Ancak kişiler vize kategorisini seçerken mutlaka tüm detaylara dikkat etmelidir. Vize başvurusu sırasında evrak hazırlarken bu vize kategorisine uygun hareket etmek gerekiyor.

İspanya Vizesi Başvuru Formu Ve Detayları

İspanya vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de kişilerin evrak hazırlama aşamasında güncel bilgilere yer vermesidir. Seyahat amacınıza uygun olarak doldurmanız gereken bu formda vize türünü ilk olarak işaretlemeniz gerekiyor. Vize işlemlerinde başvuru formunun yeri oldukça önemlidir.

Bu başvuru formunun istenilen dilde doldurulması son derece önemlidir. Aynı zamanda reşit olmayan kişiler başvuru formunu ebeveynleri ile doldurmak zorundadır. Formda yer alan kimlik bilgileri, adres ve iletişim, aktif kullanılan e-mail adresi gibi bilgilerin bulunmasına özen gösterilmelidir.

Bunlarla birlikte evrak üzerinde finansal bilgilerin, eğitim ve aile bilgilerinin, çalışma bilgilerinin bulunması da aranılan kriterler arasındadır. İspanya vize başvuru sürecinde başvuru formunuzda pasaport bilgilerinizin de bulunmasına özen gösterilmelidir. Bunlarla birlikte seyahat detaylarınızın da başvuru formuna yazılması aranılan en önemli detaylar arasındadır.

İspanya Vize Başvuru Formu

İspanya vize başvuru form, İspanya  Başkonsolosluğu tarafında hazırlanmış olup, konsolosluğun İspanya vize başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağlamaktadır. İspanya  Konsolosluğunun hazırlamış olduğu başvuru formu doldurulması zorunludur ve İspanya vizesi başvuru işleminin ilk adımı İspanya vize başvuru form oluşturacaktır. İspanya vize başvuru formunu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgiyle doldurarak başvuru evrakınız arasında bulundurmalıdır. İspanya Konsolosluğu vizesi başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgilere başvuru form aracılığı ile ulaşırken, İspanya vizesi başvuru formunda eksiksiz ve gerçekliğe uygun olan bilgi verilmelidir. İspanya vizesi başvuru formunda vermiş olduğunuz bilginin, başvuru evrakında bulunan bilgilerinizi desteklemeleri ise İspanya Konsolosluğunun dikkat ettiği bir konu. İspanya Konsolosluğu vizesi başvuru formu ve başvuru evrakı arasında beyan ettiğiniz bilgiyi dikkate alacak, uyumsuz ve gerçekliğe uygun olmayan bilginizle karşılaşması halinde vize başvuru işleminiz reddedebilecektir.

İspanya Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

İspanya vizesi başvuru formu, İspanya Konsoloslukun internet üzerinde ki adresinden, Konsolosluk kendisinden yahut danışman yapmakta olan vize merkezlerinden temin edebilirsinz. İspanya vize taleplerinizin resmi belgesi. Doldurma zorunlu olan bu belge başvuru işlemlerinizin resmi ilk adımıdr. İspanya Konsolosluğu, İspanya vize başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgi bu form aracılıkı ile ulaşırken, İspanya vizesi başvuru form eksiksiz ve gerçeklere uygun olarak doldurulmalı. Vize başvuru formu verdiğiniz bilgi, başvuru evraklarında bulunan bilginizi desteklemek ise İspanya Konsolosluğunun göz önüne bulunduracağı bir konudr. İspanya Konsolosluğu başvuru form ve başvuru evrakları arasında beyan ettiği bilgi dikkate alınırken, uyumsuz ve gerçekliğe uygun olmayan bilgiler sebebi ile vize başvuru işlemleriniz reddedilecektir. İspanya  vize başvuru form uluslararası prosedürde kullanılan resmi bir belgedir. 

İspanya Turistik Vize Başvuru Formu

İspanya'ya Turistik amaçlarla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacağı seyahate ilişkin İspanya İstanbul Başkonsolosluğuna hitaben İspanya Turistik Vize talep dilekçe yazmalıdır. İspanya Turistik vize talep dilekçeleri yazarken dikkat etmesi gerekli husus aşağıdaki gibidir. Ülkeye yapılacak seyahatlerin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tur katılacak kişi İspanya Turistik vize talep dilekçelerinde katılacağı turdan bahsetmeleri ve varsa tur ile ilgili belgesini dosyasına eklemeli. Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. İspanya Turistik Vize başvurusunda bulunacak kişinin İspanya  Turistik vize talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakı tarihleri, ülkeden ayrılacağı tarihleri ve aynı süreç içerisiinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat  var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalı. Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. İspanya Turistik Vizesi Talep Dilekçesi yazılırken kişilerin seyahati süresi oluşacak masrafının nasıl karşılayacağı net olarak ifade edilmeli.

 İspanya Ticari Vize Başvuru Formu

İspanya'ya Ticari  amaçla seyahat eden kişilerin yapacağı seyahat ile ilgili İspanya İstanbul Başkonsolosluğu hitaben İspanya Ticari Vize talep dilekçesi sunması gereklidir. İspanya Ticari vize talep dilekçe yazılırken aşağıda ki hususa dikkat edilmeli. İspanya Ticari Vize talep dilekçesi personeli iş seyahatlerine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antet kağıda yazılması ve şirket yetkilisi kaşesi ve imzası taşımalıdır. İspanya  Ticari Vize talep dilekçesinde seyahatlerin amacı açık yazılmalı. İspanya Ticari Vize talep dilekçesine seyahate çıkacak kişilerin firmada ki görevi açıkça ifade edilmeli. İspanya'ya seyahat edecek kişilerin seyahatin başlangıç ve bitiş tarihile varsa ek seyahati hakkında İspanya Ticari Vize talep dilekçesine net bilgiler verilmelidir. İspanya Konsolosluğuna Ticari Vize talep dilekçesi hazırlarken seyahat edecek kişinin seyahat süresi oluşacak masrafın nasıl karşılanacağı bilgi yer almalıdır. İspanya Ticari Vize talep dilekçesine yer alan bilgi dosyaya konulan evrak desteklenmelidir.

İspanya Transit Vize Başvuru Formu

Transit vize esas amaçınızı oluşturan ülkeye yapılan, İspanya üzerinden aktarmalar yapılan seyahatlerde talep edilmektedir.  İspanya’dan transit vizesi alacak Umuma Mahsus Pasaport hamili T.C. vatandaşı tarafından, İspanya vize başvurusuna bulunurken, İspanya vizesi için gerekli belge sunulmalı. İspanya  Türkiye temsilciliği tarafından belirlenmiş, bu belgenin güncel olmalarına dikkat edilmelidir. Bazı evrakların orijinal olma mecburiyeti vardır. İspanya transit vize başvurunuz sırasında ya da sonrasına bu web sitesinde belirtilen belgelere ek olarak İspanya Konsolosluğu ek belge sunmanızı isteyebilir. İspanya vize başvuru form, eksiksiz ve gerçekliğe uygun bilgiyle doldurularak başvurular evrakınız arasında bulundurmalıdır. İspanya  Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru form aracılığı ile ulaşırken, İspanya vizesi başvuru formuna eksiksiz ve gerçeklere uygun olan bilgiler verilmelidir. İspanya vizesi başvuru formu vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilginiz desteklemesi ise İspanya Konsolosluğunun dikkat ettiği bir konudur. 

İspanya Vizesi Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılmalıdır?

İspanya vize işlemlerinde kişilerin dikkat etmesi gereken önemli konulardan bir diğeri de dilekçenin yazımıdır. İspanya vize dilekçesinin istenilen dilde yazılması şartı bulunuyor. Vize dilekçenizde başvuru formunda belirttiğiniz tüm detayları belirtmeniz önemli konulardan biridir.

Detaylı olarak hazırlanmış bir vize dilekçesi başvuru sürecini etkileyen önemli unsurlar arasındadır. İspanya vize talep dilekçesinde seyahatinizin tüm ayrıntılarını anlatmalı daha önceden bir vize reddi aldıysanız bu konudan da kısaca bahsetmeniz gereklidir. Vize dilekçesinde sizinle ilgili her detayın bulunması gereklidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp