×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İspanya Au-Pair Vizesi

İspanya au-pair vizesi; D tipi bir vize türü olup, İspanya topraklarında yabancı uyruklu kişilerin 90 günden daha fazla bulunması hakkı tanımaktadır. Au-pairlik bilindiği üzere, kişinin anlaştığı bir ailenin yanında kalması, ailenin günlük işlerine yardımcı olması ve aynı zamanda dil bilgisini geliştirmesi için gerçekleştirilen bir program türüdür. Au-pair programı dahilinde ailenin yanına yerleşen kişiler, farklı kültürlerle bir arada yaşamayı öğrenirken, bulundukları ülkedeki kültürel yaşamı gözlemleme şansı da elde etmiş olacaklardır.

İspanya Au-Pair Vize Başvurusu

İspanya Au-Pair vizesi yabancı uyruklu kişilerin, İspanya’da 90 günden fazla kamasını sağlayan bir vize türüdür. İspanya Au-Pair vizesi gençlerin geçici bir süre için, İspanya’da bir ailenin yanında kalmasını ve anlaşmalı olarak ailenin işlerine yardım etmesini sağlayan bir vize türüdür. Au-Pair vizesi ile İspanyolca bilgileri geliştirilebilir, İspanya kültürü benimsenebilir ve öğrenilebilir.

İspanya Au-Pair vizesi alacak olan kişiler, İspanya’da yanında kalacağı aile ile iş sözleşmesi imzalamalıdır. Ayrıca diğer belgeleri de eksiksiz hazırlayarak İspanya Konsolosluğu’na teslim etmelidir.

İspanya Au-Pair vizesi için gerekli olan evraklar;

 • Pasaport: 10 yıl içerisinde çıkarılmış, başvuru tarihinden sonra bir yıl geçerliliği, en az iki sayfası boş olmalıdır.
 • İki adet vize başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • İş sözleşmesi
 • Çalışma kartı aslı ve fotokopisi
 • Adli sicil kaydı aslı ve 2 adet fotokopisi
 • İspanya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş bir doktordan alınmış olan sağlık raporu
 • Gidiş uçak rezervasyon bilgileri
 • Banka hesap dökümü
 • Var ise ek gelirleri gösteren belgeler
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Belgelerin en az iki fotokopisi olmalıdır.

İspanya Au-pair Vizesi İçin Gereken Evraklar

Au-pair vizesi içinde başvuruda kullanılacak tüm evrakların, gerekli yerlerden onayı alındıktan sonra 2 adet fotokopi çekilmelidir. Veya evrakları hazırlayıp, fotokopi çektikten sonra ilgili Makam'a fotokopilerinin onayını da talep edebilirsiniz.

 1. Pasaport: Au-pair vizesinde, program için başvuru tarihinden itibaren pasaport 1 yıl daha geçerli olmalıdır. İspanya vizesi etiketinin yapıştırılması için, pasaport içerisinde yan yana 2 sayfa boş olmalıdır. Eski ve yeni pasaporttaki kullanılmış tüm sayfaların fotokopileri talep edilmektedir.
 2. İspanya Vize başvuru formu, bizzat başvuru sahibinin el yazısıyla doldurulmalı, imzalanmalıdır. (2 adet form doldurulmalıdır.)
 3. Sonuç Belgesi: Başvurunuzun incelenmesini istediğiniz, dilin seçimini yapmalısınız.
 4. Yüzde açı olmayacak şekilde ve yüz tam görünür şekilde çekilmiş, düz beyaz arka fona sahip (arka fonda desen olmayacak), 35*45mm. ebatlarında 3 adet fotoğraf
 5. Ailenin yanınızda kalabileceğinizi ve au-pair programı dahilinde gittiğinizi belirten davetiye mektubu
 6. Adli sicil kaydı, 
 7. Çalışma kartı aslı ve 2 fotokopisi.
 8. İspanya resmi dillerinden biriyle yazılmış  (apostille) adli sicil kaydı aslı ve 2 adet fotokopisi (Adli mahkeme/ Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış -apostille- olmalıdır.)
 9. İspanya Büyükelçiliği/ İspanya Konsolosluğu'nun belirlediği bir hastaneden alınmış sağlık raporu ve 2 adet fotokopisi
 10. İspanya'ya gidiş için yapılmış uçak rezervasyonu/ diğer ulaşım araçlarına dair kanıtlayıcı belgeler
ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp