×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İspanya Aile Birleşimi

İspanya'da Aile Birleşimi 2022

İspanya’da eşi, çocuğu, annesi, babası gibi birinci dereceden akrabası bulunan kişilerin İspanya aile birleşimi yapması gerekmektedir. Bu yakınlar dışındaki akrabalar ile aile birleşimi yapacak olan kişilerin aile birleşimi yapabilmesi için özel sebeplerinin olması gerekmektedir. Aşağıda İspanya’da bulunan aile üyesi ile birlikte aile birleşimi yapacak olan kişiler için İspanya’da aile birleşimi hakkında bilgi verilmiştir.

İspanya aile birleşimi için İspanya’da bir aile üyenizin olması ve sizi yanında yaşamaya kabul etmesi gerekmektedir. Bunun için İspanya’da bulunan aile üyesinin davetiye göndermesi gerekmektedir. İspanya aile birleşimi yapacak olan kişilerin İspanya’da bulunan aile üyesinin İspanya vatandaşı olması ya da yasal olarak İspanya’da ikamet ediyor olması gerekmektedir.

İspanya aile birleşimi yapacak olan kişilerin gerekli olan şartları karşılaması gerekmektedir. Bunlardan birkaçı İspanya resmi dili olan İspanyolcayı iyi şekilde bilmesi, İspanya toplum yaşamı ve kamu düzenine uyun sağlayacağını İspanya Anayasasına aykırı davranmayacağını kanıtlaması gerekmektedir.

İspanya Aile Birleşimi İşlemleri

İspanya’da bir aile üyesi bulunan ve bu aile üyesi ile birlikte İspanya’da yaşamak isteyen kişilerin alması gereken İspanya vizesi İspanya aile vizesidir. İspanya aile birleşimi yapacak olan kişiler, İspanya aile birleşimi vizesinin nasıl alınacağını araştırmaktadır. Bu yazıda İspanya aile birleşimi başvurusu yapacak olan kişiler için İspanya aile birleşimi işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.  

 • İspanya aile birleşimi başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikler İspanya’da bulunan aile üyesinden davetiye almalıdır. İspanya’da bulunan aile üyesinin İspanya vatandaşı ya da İspanya oturum izni olması gerekmektedir.
 • Başvurular İspanya’nın Türkiye temsilciliklerine yapılabilmektedir. İspanya aile birleşimi vizesi için başvuru yapılacak İspanya temsilciliğinden randevu alınmalıdır.
 • İspanya aile birleşimi vizesi randevu tarihine kadar gerekli olan vize evrakları hazırlanmalıdır.
 • Hazırlanan vize evrakları İspanya temsilciliğine teslim edilmelidir. İspanya aile birleşimi vizesi başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi İspanya temsilciliklerine aittir.
 • İspanya aile birleşimi vizesi başvuruları ortalama olarak 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

İspanya Aile Birleşimi Başvurusu

İspanya’da bir aile üyesi bulunan ve bu aile üyesi ile birlikte İspanya’da yaşamak isteyen kişilerin başvurması gereken İspanya vize türü İspanya aile birleşimi vizesidir. İspanya aile birleşimi başvurusu yapacak olan kişiler, İspanya aile birleşimi başvurusu hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda İspanya aile birleşimi vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

İspanya’ya seyahat edecek olan kişiler vize başvurusu için gerekli olan evrakları hazırlamalı ve İspanya temsilciliğinden randevu almalıdır. Randevu tarihinde gerekli olan İspanya vize evrakları yetkililere teslim edilmelidir. Başvurular İspanya temsilcilikleri tarafından incelenmektedir.

İspanya aile birleşimi vize başvurusu yapacak olan kişiler aşağıdaki durumlara dikkat etmelidir.

 • Gerekli olan İspanya vize evrakları eksiksiz ve güncel olmalıdır.
 • İspanya aile birleşimi için İspanya’da bir yakınınızın olması gerekmektedir.
 • İspanya aile birleşimi vizesi için davetiye almanız gerekmektedir.
 • İspanya aile birleşimi başvurusu yapacak olan kişilerin İspanya’da yaşayabilmek için ekonomik duruma sahip olması gerekmektedir.

İspanya Aile Birleşimi Başvurusu Nereye Yapılır?

Aile üyesi ile birlikte İspanya’da yaşamak isteyen kişiler, İspanya aile birleşimi vizesi almalıdır. İspanya aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunacak olan Türk vatandaşları İspanya aile birleşimi vizesinin nereden alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda İspanya aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler için “İspanya aile birleşimi başvurusu nereye yapılır?” sorusuna cevap verilmiştir.

 • İspanya aile birleşimi başvurusu İspanya’nın Türkiye’deki diplomatik temsilciliklerine yapılabilir.
 • İspanya aile birleşimi başvurusu yapabileceğiniz temsilcilikler, İspanya Ankara Büyükelçiliği ve İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılabilmektedir.
 • İspanya aile birleşimi vizesi başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi de İspanya’nın Türkiye temsilciliklerine aittir.

İspanya aile birleşimi vizesi başvuruları İspanya’nın Türkiye temsilciliklerine yapılmakta ve başvuruları da İspanya temsilcilikleri incelemektedir. Bu nedenle İspanya aile birleşimi başvurusu nereye yapılır? sorusuna verilebilecek en iyi cevap İspanya temsilcilikleri cevabıdır. Başvurular onaylanırsa başvuru sahibinin pasaportuna basılmaktadır. Pasaport İspanya temsilciliğinden teslim alınabilir.

İspanya Aile Birleşimi Başvurusu İstanbul

İstanbul’da ikamet etmekte olan ve İspanya’da bulunan aile üyesi ile birlikte İspanya’da yaşamak isteyen kişiler, İspanya aile birleşimi vizesi almalıdır. İstanbul çevresinde ikamet eden kişiler, İspanya aile birleşimi başvurusunu nasıl yapacağını merak etmektedir. Bu yazıda İspanya aile birleşimi başvurusu İstanbul hakkında bilgi verilmiştir.

İspanya aile birleşimi vize başvurusunu İstanbul’dan yapacak olan kişiler, İspanya aile birleşimi başvurusu İstanbul işlemlerini aşağıdaki gibi yapabilmektedir.

 • İstanbul’dan İspanya aile birleşimi başvurusu yapacak olan kişiler, İspanya aile birleşimi başvurusunu İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’na yapabilir.
 • Başvuru için İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır.
 • İspanya İstanbul Başkonsolosluğu aile birleşimi vizesi için gerekli olan evraklar, İspanya konsolosluğunun istediği sırada ve düzende hazırlanmalıdır.
 • Hazırlanan İspanya vize evrakları İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’na randevu tarihinde teslim edilmelidir.
 • İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılan başvuruları inceleme ve değerlendirme yetkisi İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. Başvurular 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

İspanya Aile Birleşimi Başvurusu Ankara

Ankara’da ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve İspanya’da bulunan aile üyesi ile birlikte İspanya’da yaşamak isteyen kişiler, İspanya aile birleşimi başvurusu yapmalıdır. Ankara çevresinde ikamet eden kişiler, İspanya aile birleşimi başvurusunu nasıl yapacağını merak etmektedir. Aşağıda İspanya aile birleşimi başvurusu Ankara hakkında bilgi verilmiştir.

Başvuru yapacak olan kişilerin İspanya’da bulunan aile üyesinin İspanya’da yasal olarak ikamet ediyor olması gerekmektedir.

İspanya aile birleşimi vize başvurusunu Ankara’dan yapacak olan kişiler, İspanya aile birleşimi başvurusu Ankara işlemlerini aşağıdaki gibi yapabilmektedir.

 • Ankara’dan İspanya aile birleşimi başvurusu yapacak olan kişiler, İspanya aile birleşimi başvurusunu İspanya Ankara Başkonsolosluğu’na yapabilir.
 • Başvuru için İspanya Ankara Başkonsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır.
 • İspanya Ankara Başkonsolosluğu aile birleşimi vizesi için gerekli olan evraklar, İspanya konsolosluğunun istediği sırada ve düzende hazırlanmalıdır.
 • Hazırlanan İspanya vize evrakları İspanya Ankara Başkonsolosluğu’na randevu tarihinde teslim edilmelidir.
 • İspanya Ankara Başkonsolosluğu’na yapılan başvuruları inceleme ve değerlendirme yetkisi İspanya Ankara Başkonsolosluğu’na aittir. İspanya Ankara aile birleşimi başvuruları ortalama olarak 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

İspanya Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

İspanya’da bulunan aile üyesi ile beraber İspanya’da yaşamak isteyen kişiler, İspanya aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. İspanya aile birleşimi vizesi başvuruları, İspanya Konsolosluklarına ya da İspanya vize başvurusu merkezlerine yapılmalıdır. Ancak başvuru için bazı evraklar hazırlanmalıdır. İspanya aile birleşimi için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir.

 • Pasaport: İspanya’ya yapılacak seyahatlerde pasaportunuzun olması zorunludur. Pasaportunuzun güncel ve yıpranmamış olduğuna dikkat etmelisiniz. Ayrıca pasaportun en az 1 yıllık geçerliliği olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu: İspanya seyahatleri için doldurulması gereken zorunlu bir beldedir. Bu belgede kişisel bilgiler, seyahat amacı, aile bilgileri, pasaport bilgileri gibi başvuru sahibi hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.
 • Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği: Formül B belgesi olarak bilinen bu belge, aile birleşimi yapacağınız kişi ile evli olduğunuzu gösteren bir belgedir. Bu belgeyi evlilik yolu ile aile birleşimi yapacak olan kişilerin vermesi zorunludur.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: ön ve arka yüz fotokopisi gereklidir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Banka hesap dökümleri
 • Adli sicil kaydı
 • Dil yeterliliği belgesi
 • Uçuş ve konaklama bilgileri
 • Akrabalık bağlarını kanıtlayan belgeler

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp