×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan İspanya Fahri Konsolosluğundan birisidir. İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Gaziantep ve çevresinde çalışmalar yürütmektedir. İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu yetki ve görevleri aşağıda verilmiştir.

  • İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Ankara’da bulunan İspanya Büyükelçiliği’ne bağlı olarak Gaziantep ve çevresinde faaliyet göstermektedir.
  • İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na diplomatik bir temsilcilik verilmemiştir.
  • İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, ticari amaçlı kurulmuş bir temsilciliktir.
  • Gaziantep ve çevresinde İspanya kültürünü tanıtmayı amaçlamaktadır.
  • İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Gaziantep ve çevresinde iş kurmuş olan ve ticaret yapan İspanya vatandaşlarına destek olmaktadır.
  • İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na diplomatik yetki verilmediğinden dolayı İspanya vatandaşlarına sadece belge tasdiki hizmeti vermektedir. İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu vize hizmeti de vermemektedir.

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu  Randevu

Gaziantep ve çevresinde ikamet eden ve İspanya Başkonsolosluğuyla işlem yapacak olan Türk vatandaşı, İspanya vatandaşı ve Türkiye’de yasal olarak ikamet etmekte olan diğer ülke vatandaşının Gaziantep Fahri Konsolosluğu randevu işlemleri yapması gerekmektedir.

Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan herkes Gaziantep Fahri Konsolosluğu randevu işlemini yerine getirmesi gerekmektedir. Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda kimlik, pasaport işlemleri, ehliyet gibi işlemleri yapacak olan Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda noter, askerlik vergi ve vatandaşlık işlemi yapacak olan herkesin randevu alması gerekmektedir.

Gaziantep Fahri Konsolosluğu vize işlemi yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti ve diğer ülke vatandaşının da randevu alması gerekmektedir. Gaziantep Fahri Konsolosluğu’ndan randevu almak isteyen kişiler randevularını  internet sitesi üzerinden alınabilmektedir.

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu randevu işlemi olmadan başvuru kabul etmez. Randevu tarihlerinde ve saatinde Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda başvuru için gerekli evraklar ile bulunarak başvuru işlemleri yapılmalıdır.

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu randevu işlemi için internet sitesinden randevu alabilir. Randevu sisteme gerekli bilgi girilecek alınabilir. Randevu tarihlerini kendinize en uygun tarihe almalıdır.

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosu Kimdir?

İspanya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliğinden birisi İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğudur. İspanya Gaziantep Fahri  Konsolosluğunun yönetiminde sorumlu olan kişiler ise İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğdur. İspanya Gaziantep Konsolosu Türkiye ve İspanya arasındaki iki ilişkisi geliştirmeyi amaçlamakta. Bu yazıda İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğunun kim olduğunu merak eden için “İspanya Gaziantep Fahri Konsolosu Kimdir?” sorusu cevabı verilmiştir.

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğunun kim olduğa ait bir bilgi bulunmamakta. İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğunun kim olduğuna ait detaylı bilgi alma için İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosu, İspanya ve Türkiye arasında bulunan ikili ilişkisi geliştirmeyi amaçlamakta. Görev yaptığı Gaziantep  ile çevresinde İspanya ve Türkiye arasına yeni ticaret imkanı ortaya çıkarmaları ve yeni ticari iş birliği yapılması amaçlamaktadır.

İspanya'nın Türkiye’de bulunan vatandaşına hukuk, eğitim ile sağlık alanında destek sağlamaktadır. İspanya kültürü bölgede tanıtılması amaçlamakta.

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri 

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluk, ülkemizin önemli turizm ile ticaret şehirinden biri olan Gaziantep'de faaliyet göstermektedir. İspanya ve Türkiye arasında ki ticari iş ilişkisini geliştirmekte görevli olan İspanya Fahri Konsolosluk, Türkiye’de yaşayan İspanya vatandaşının evrak, belge gibi konsolosluk işlemi konusunda da çalışma yürütmektedir. İspanya Gaziantep Konsolosluğu, bulunduku görev alanı içinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Türkiye'de oturma izni sahibi yabancı uyruklu kişinin vize başvurusunu kabul eder. Bununla beraber İspanya Gaziantep Konsolosluğunun yapılan vize başvuru konusunda karar yetisi bulunmamakta.  İspanya’ya seyahat etmek gerekiyorsa, İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluk kurumu vize başvuru yapabilirsiniz.

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluk, Türklerin vize başvurusunu kabul ederken bir yandan da İspanya vatandaş olan kişinin bazı resmi evrak işini de yürütür. 

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu  vize başvurusunu yapacak olan kişi başvuru işlemlerini randevu alarak yapabilir. İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu  vize randevu almış olan kişi randevu tarihlerinde gerekli evrakı teslim etmelidir. Randevu tarihinde gerekli evrakları teslim edilecek vize başvuru işlemini başlatabilir.

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, hafta içi saat 08.30 ile 16.30 arasında hizmet vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve İspanya Devleti resmi tatillerinde hizmet vermemektedir.  

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Başvuru

Gaziantep ve çevresinde ikamet eden İspanya Konsolosluğu’nda işlemleri olan kişi başvurularını İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na yapmalıdır. İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na İspanya vatandaşları, Türk vatandaşı ve Türkiye’de yasal olarak ikamet etmekte olan diğer ülke vatandaşı başvuru yapabilir. İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu  başvuru yapacak olan İspanya vatandaşı evrak yenileme, pasaport, kimlik ve ehliyet çıkarmak, noter işlemleri, vatandaşlık, askerlik ile vergi işlemleri gibi işlemde başvuruda bulunabilir. Başvuru için başvuru sahibinin randevu alması gerekmekte. Gaziantep ve çevresinde ikamet eden ve vize başvurusu yapacak kişiler de İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu  başvuru işlemi gerçekleştirebilir. Konsolosluk başvurusu yapmak isteyen kişi yetkililer ile iletişime geçerek bilgi alabilir.

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu  başvuru işlemi yapacak olan kişi başvuru için gerekli evrakı hazırlayarak ve randevu alarak başvuru da bulunabilir. İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda Türkiye’de yasal olarak bulunan herkes işlemi yapabilmektedir.

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu başvuru işlemi arasında vize işlemi, noterlik işlem, konsolosluk işlemleri, vatandaşlık işlemi, evrak işlemleri gibi işlem yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu  ile iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adresi Hakkında

Adres: Değirmiçem mah. Gazimuhtarpaşa Bulvarı 16003 nolu sok. Emire Yetkin Apt. 5/b Şehitkamil Gaziantep

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluk, hafta içi saat 08.30 ile 16.00 arası hizmet vermektedir. Türkiye Cumhuriyet ve İspanya Devleti resmi tatilinde de hizmet vermemektedir.  

 Gaziantep ve çevresi de bulunan Türk vatandaşı; İspanya konsolosluk işlemini İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğuna yapmalıdır. 

İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adresi

Adres: İncilipınar Mahallesi, Nişantaşı Sokak, No: 51, Daire: 1, Şehitkamil/Gaziantep

İspanya Vize Randevusu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Gaziantep Fahri Konsolosluğu Ulaşım

Gaziantep ve çevresinde bulunan Türk vatandaşları; İspanya konsolosluk işlemlerini İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na yapmalıdır. İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nun görev bölgesi içerisinde; Gaziantep başta olmak üzere Şanlıurfa, Osmaniye, Kilis, Hatay ve Adana illeri bulunmaktadır.

Adres:  İncilipınar Mahallesi, 451. Sokak, No: 43, Daire: 3, Şehitkamil/Gaziantep

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ve ulaşım hizmeti veren Gazi Ulaş’ın bazı hatları İncilipınar Mahallesi yakınlarından geçmektedir.

Gaziantep’te bulunan İspanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nun bulunduğu İncilipınar Mahallesi yakınlarından geçen otobüs hatları şu şekildedir;

Hat Adı Yönü
320 Üniversite
130 Teleferik- Çınar- Servergazi Hastanesi
140 Bağbaşı- Çınar- Çakmak
160 Sümer Kavşağı- Kayıhan
170 Otogar- Sokak Hayvanları Kliniği
190 Karahasanlı- Çınar- Yeniyol
191 Otogar- Cankurtaran
220 TOKİ- Çınar- Aktepe
142 Valilik
120 Karşıyaka

İncilipınar Mahallesine en yakın duraklar;

  • İncilipınar Yüzme Havuzu- İncilipınar Mahallesi’ne 300 metre uzaklıkta- 4 dakika yürüme mesafesi
  • Ulus Caddesi Türk Telekom- İncilipınar Mahallesi’ne 400 metre uzaklıkta- 5 dakika yürüme mesafesi
  • Ulus Kavşağı- İncilipınar Mahallesi’ne 650 metre uzaklıkta- 9 dakika yürüme mesafesi
  • Lunapark- İncilipınar Mahallesi’ne 1000 metre uzaklıkta- 13 dakika yürüme mesafesi

İspanya Vize Başvuru Formu ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp