Kanada Vize Ücreti

Kanada vize ücretleri konusunda kişilerin hem yatırması gereken evraklar vardır hem de hazırlanacak evrak listesi geniştir. Kanada Vize evrakları içerisinde en önemli evrak başvuru formudur ve bu formun hazırlanmasında İngilizce kullanmak gereklidir. İşlemler sırasında başvuru formunun mutlaka seyahat ile ilgili tüm detaylarının doldurulması gerekmektedir.

Kanada vize işlemlerinin vize türüne uygun yapılması önemli bir detaydır. Başvuru formunda mutlaka vize türünü işaretleyin ve ona göre diğer belgelerinizi hazırlayın. Bazen başvuru sırasında ek belgeler de istenebilir. Böyle durumlarda vizenizin süresi de uzayabilir. Bu nedenle vize işlemlerinize her zaman 1 ay öncesinden başlamak işlemlerin tamamlanması açısından son derece önemlidir.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vizesi alacak kişiler turistik, ticari, çalışma, eğitim, oturma, akraba ziyareti gibi vize türlerinden birine başvurmak zorundadır. Bu vize türüne uygun şekilde hazırladığınız evrakları da Kanada Büyükelçiliği, başkonsolosluk ve konsolosluklar ile yetkilendirilen vize merkezlerine teslim etmek gereklidir.

Evrakların tamamlanması için öncelikle başvuru formunu doldurun, pasaportunuzu ekleyin, dilekçenizi yazın. Bu işlemler sırasında pasaportun mutlaka güncel olması gereklidir. Eğer pasaportunuz yoksa 6 ay ile 10 yıl arasında süreye sahip bir pasaport almalısınız. En düşük pasaport ücreti 407,20 TL olarak belirlenmiştir. En yüksek pasaport ücreti ise 1265,40 TL olarak belirlenmiştir.

Pasaport alımı sırasında da sizlerden evraklar istenebilir. Eğer pasaportunuz varsa ve yenilemeniz gerekiyor ise bu işlemi de başvuru öncesinde gerçekleştirmeniz gereklidir.

Kanada Vize Ücretleri Ne Kadar?

Kanada vize ücretleri kişilerin alacakları vizenin türüne ve süresine göre değişmektedir. Bu ücretleri mutlaka vize merkezleri tarafından yetkilendirilen bankalara yatırmak zorundasınız. Kanada vize ücreti 100 Kanada Doları olarak belirlenmiştir. Her sene güncellendiği için de mutlaka güncel veriler üzerinden yatırılması gereklidir.

Kanada Vize işlemleri sırasında olası bir reddedilme durumu olursa yatırılan ücretleri geri alabilme şansınız bulunmuyor. Bununla birlikte vize işlemlerini yeniden yapmanız gerekirse mutlaka vize ücretlerini yeniden yatırmanız gerekmektedir. İşlemlerinizi yaparken titizlik göstermelisiniz. Kısa sürede vizeyi alabilmek için işlemlere erken tarihte başlamak ek evrak istenildiğinde hızlı davranabilmek açısından da önemlidir. En geç 10 iş günü içerisinde Kanada vizenizi alabilirsiniz.

Kanada Vize Ücreti 2022

Kanada vize ücretleri vize başvurusunda bulunduğu türe göre değişmekte. Kanada Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize ücretleri gerekli kurumun banka hesaplarına yatırmalı ve ödeme dekontu vize başvuru evrakı ile beraber konsolosluklara sunmalısınız. Kanada vizesi bedeli konsolosluk harçlarını, biyometrik veri beyan sisteme geçirmesi için gerekli olan sistem ücretleri ve vize başvurusu aracılık yapan vize şirketi hizmet bedeli olarak belirlenmekte.
Kanada vizesi ücreti vize reddi gibi olumsuz durumda geri iade edilmemekte. Kanada Vize reddi almama ve zaman kaybetmeme adına tüm işlemi usulüne göre tamamlamanız gerekmektedir. Kanada Büyükelçiliği evrakınızda bir hata görebilir, maddi duruma yeterli olarak değerlendirmeyebilir veya seyahat amacınızı vize başvurusu bulunduğu vize türü ile ilgili bulmayabilmektedir. Bu durumda vize reddi alınabilir ve planladığınız seyahat tarihlerinden geri kalabilirsiniz. Kanada Büyükelçilik vize reddi açıklayabilir ya da bunu gizli tutmak kararı da alabilir. Vize reddi nedeniniz açıklandığında ikinci defa başvuru yapılırken bu nedeni ortadan kaldırmalısınız. Vize itiraz dilekçeleri oluşturabilmek ve karara itiraz etmek hakkınız da bulunmakta.
Kanada vizesi başvurusunda bulunma isteyen kişi seyahat amacına göre vize tür seçmeli ve büyükelçiliğe müracaat etmeli. Ancak büyükelçilikler vize başvurusu doğrudan kabul etmemekte. Kanada vizesi başvurusunda bulunma isteyen kişi yetkili vize merkezi aracılığı ile vize başvurusu yapabilmektedir. Haziran 2013 tarihinde itibaren uygulama giren bu sistem ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Kanada vize işlemini alanında uzman ve akredit edilmiş vize hizmet noktası ile tamamlamakta.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp