Kanada Vize Reddi

Kanada Vize Reddi Hakkında

Kanada ülkesi tam bağımsız yapmak için birçok yol deneten ülkelerden biridir. Özellikle bu yollardan biriside nüfusu yahut ülkesinde bulunan kişi sayısını arttırmaktır. Türkiye gibi ülkelerden oldukça insan çekmeyi başaran Kanada’ya gitmek için bir pasaporta ve bir de vizeye ihtiyacınız var. Bu vizeyi almak için ilk önce vize başvurusunu yapıp sonra da onay haberini beklemelisiniz. Fakat eğer vize başvurusu reddedilirse ne yapılmalı?

Vize başvurusunu reddedildiğinde ne yapmalıyız sorusunu değil de vize başvurumuzun reddedilmemesi için ne yapmalıyız sorusu daha mantıklı olacaktır. Bunun için ilk bilmemiz gereken bilgi Kanada vize başvurusunun reddedilme sebepleridir. Kanada vize başvurusu birkaç nedenden dolayı reddedilebilir. Bunlardan en çok bilinen ve başvuru kararının olumsuz sonuçlanmasına neden olan bazı sebepler şunlardır:

 • Vize formunun hatalı doldurulması
 • Evrak eksikliği
 • Evrakların Türkçe sunulması

Başlıca sebeplerdir.

Hatalı Vize Formu

Hatalı doldurulup teslim edilen formlarla vize onayı almak çok zor bir durum. Zaten kurum sizin bilgilerinizi yanlış gördüğü taktirde direk vizeniz reddedilir.

Eksik Evrak

Verilen eksik evraklardan dolayı reddedilen çok fazla vize vardır. Genellikle ana sorun haline gelmiş olan bu maddeyi atlamadan geçmeyin. Evrakların hepsini eksiksiz olarak verdiğinizden emin olun.

Evrakların Türkçe Sunulması

Türkçe olarak sunulan evrakların İngilizceye çevirileri kesinlikle noter onaylı yapılmalıdır. Diğer yandan ilgili kurum vize başvurusunu reddedebilir.  Bu yüzden bu madde de göz ardı edilmemeli.

Kanada Vize Reddi İle İlgili

Kanada’ya seyahat edecek olan kişilerin seyahatlerini gerçekleştirebilmek için Kanada vizesi alması gerekmektedir. Kanada bize başvuruları büyük oranda kabul edilmektedir. Ancak bazı durumlarda vize reddi alınabilmektedir. Kanada vize reddi alan kişiler Kanada’ya girememektedir. Kanada vize reddi alan kişiler hem zaman hem de para kaybına uğramaktadır.

Kanada vize reddi verme yetkisi Kanada vize başvurularını inceleyen Kanada Ankara Büyükelçiliği ve Kanada İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. Kanada vize başvurusunun reddedilmesi durumunda sonraki Kanada vize başvurularınız da olumsuz yönde etkilenebilmektedir.

Kanada vize başvurusunun reddedilmesi tamamen başvuru sahibinin durumundan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle başvuru sahibi vize başvurusu yaparken profesyonel destek almalıdır. Profesyonel destek alan kişilerin vize başvurularının reddedilme olasılığı daha düşüktür.

Kanada vize başvurusu reddedilen kişiler Kanada vize reddine itiraz edebilmektedir. Bunun için Kanada vize reddi itiraz dilekçesi yazılmalıdır. Kanada vize reddi itiraz dilekçesi Kanada vize başvurusunu inceleyen temsilciliğe hitaben yazılmalıdır. Kanada vize reddi itiraz dilekçesi yazacak olan kişiler vize reddinin kaynaklandığı durumu ortadan kaldırmalıdır. Vize reddi alan kişilerin vize itiraz dilekçesini evraklar ile desteklemelidir.

Kanada Vize Reddi Nedenleri

Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun vize almalıdır. Kanada vize başvuruları büyük oranda kabul edilmektedir. Ancak vize başvurularının reddedildiği bazı durumlar bulunmaktadır. Kanada vize reddi nedenleri aşağıda verilmiştir.

Eksik ve hatalı belge verilmesi;

Kanada vize başvurusu için istenen belgelerin eksik ve hatalı olması vize başvurusunun reddedilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle gerekli olan evrakları hazırlarken dikkatli olmalısınız. Evrakların güncel tarihli olmasına özen göstermelisiniz.

Daha önceden alınmış Kanada vizesinin yanlış kullanılması;

Daha önceden alınan Kanada vizesinin yanlış kullanılması gibi durumlarda yani herhangi bir suç işlenmesi ya da turistik amaçlı olarak gidilen seyahatte çalışılması gibi durumlarda vize reddi alınabilmektedir.

Eksik ve hatalı bilgilendirme nedeni ile vize reddi;

Kanada vize başvurusu sırasında en çok dikkat edilmesi gereken durum vize başvurusu sırasında verilen bilgilerdir. Bu bilgilerin eksik ya da hatalı olması durumunda Kanada vize başvurusu reddedilmektedir.

Finansal durumlara bağlı vize reddi;

 • Kanada Konsolosluğu maddi durumunuzun yetersizliğinden dolayı vize reddi verebilir.
 • Seyahat masraflarını karşılayabileceğinizi gösteren yeterli paranın hesabınızda bulunmaması nedeni ile vize reddi verebilir.
 • Hesabınızda kaynağı açıklanamayan bir miktarda para bulunuyorsa vize reddi verilmektedir.

Kanada Vize Reddi İtiraz Başvurusu

Kanada’ya seyahat edecek olan kişilerin seyahat amacına uygun Kanada vizesi alması gerekmektedir. Kanada vizesi alan kişilerin Kanada’ya girebilmek için başvurusunun olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Ancak vize başvurusu olumsuz sonuçlanırsa Kanada vize reddi itiraz başvurusu yapılmalıdır.

Kanada vize reddi itiraz başvurusu, Kanada vize başvurusunun yapıldığı yani vize başvurunuzu inceleyen Kanada temsilciliğine yapılmalıdır. Kanada vize reddi itiraz başvurusu için temsilciliğe hitaben vize reddi itiraz dilekçesi yazılmalıdır.

Kanada vize başvurusu reddedilen kişilerin Kanada vize reddi itiraz dilekçesi yazması gerekmektedir. Kanada vize reddi itiraz başvurusu yapan kişilerin dilekçeyi evrakalar ile desteklemesi gerekmektedir. Kanada vize reddi itiraz başvurusu yapacak olan kişiler dilekçe savunmasını çok iyi hazırlamalıdır.

Kanada vize reddi alan kişiler vize reddinin neden kaynaklandığını iyi bilmelidir. Bu durum başvuru sahibine iletilmektedir. Kanada vize reddi alan kişiler vize reddinin nedenlerini ortadan kaldırarak başvuru yapmalıdır. Evrakları eksik olan kişiler eksik evrakları tamamlayarak dilekçe ile beraber konsolosluğa sunmalıdır.

Kanada vize reddi itiraz başvurusunun nasıl yapılacağı yukarıda verilmiştir. Bu aşamaları inceleyerek vize reddine itiraz edebilirsiniz.

Kanada Vize Reddi İtiraz Dilekçesi

Kanada vizesi başvurusu yapmış ancak başvurusu reddedilmiş kişilerin Kanada vize reddi itiraz dilekçesi yazması gerekmektedir. Kanada vize reddi itiraz dilekçesi vize başvurusunun yapıldığı temsilciliğe hitaben yazılmalıdır. Aşağıda Kanada vize reddi itiraz dilekçesi örneği verilmiştir.

Kanada vize reddi itiraz dilekçesi örneği:

Kanada Ankara Büyükelçiliğine                                                                       01.12.2021

U6596525 numaralı T.C. pasaportumla Kanada Ankara Büyükelçiliği aracılığı ile yaptığım Kanada turistik vize başvurum ‘’Geçerli ve uygun seyahat sağlık sigortasına ilişkin kanıtlayıcı belge ibraz edilmemiştir’’ gerekçesi ile reddedilmiştir.

Vize başvurusu sırasında Vize Bölümü yetkililerine ibraz etmiş olduğum, Anadolu Sigorta firması aracılığı ile çalışmış olduğum şirket aracılığı kendi adıma hazırlanmış ve 15.05.2021 tarihine kadar geçerli olan Kanada seyahatlerinde de geçerli 300.000 Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortası Ek 1’de beyan edilmiştir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümü yapmış olduğum başvuruda, yetkili kişiler gerekli olan belgelerimin eksiksiz olduğunu ve başvuru koşullarını karşıladığımı bildirmiştir. Kanada ziyaret vizesi başvuruma yapılan ret sonucuna itiraz ederek Kanada vize başvurumun yeniden değerlendirilmesini talep etmektedir. Ziyaretime kısa bir süre kaldığı için ve mağduriyet yaşanmaması için Kanada vize itirazımın en kısa sürede değerlendirilmesini arz ederim.

Kanada Vize Reddi İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Seyahat edecek ülke için Kanada vize reddi itiraz yapmak için bazı adımı takip etmelisiniz. Başvuru sahibleri açısından vize ücreti ödeme yapılmış, evrak toplanmıştır ama bir sebeple elçilikden izin alınamamıştır.
Unutulmaması gerekli bir nokta vize reddedilebilir bir şeyler olduğu için itiraz durum ile durum toparlama çabalarınızdır. Yanlışlık eksik evraklar gibi nedenle Kanada vize başvurusu kabul edilmeme halinde doğru başvuruyla itiraz etmelisiniz. Kanada Vize reddi temyiz mektubları hazırlamalısınız.
Reddi yapan kurum belgeyle hareket ettiği için yanlışlık kaynağa odaklanarak işlemi sürdürmelisiniz. Güçlü gerçek bilgisi olanlar açısından yeniden değerlendirmek ihtimali olabilir. Gelişi güzel biçimde vize reddi itiraz mektubları yazılmamalıdır.
Yazılacak olan vize itiraz mektupları için ülkeye göre değişen bir durum görülebilmektedir. Gönderilecek olan mektupların hangi dönemde sonuçlanacağı ve nerelere yönelik işlemler yapılacağı konusu belirlenmeli. İletişime geçilecek elçilik kurumunda bu anlamda sonuç alabilirsiniz. Hangi türde sorun için vize reddi varsa bunu açık biçimde öğrenmeye çalışmak ve düzenleme talepinizi belgeli biçimde yerine getirmelisiniz.
Yazılan mektupların içeriğini gerekli bilgi dışında duygusal bir özür dileme mektupu olması anlamı olmayacaktır. Fakat genellik olması gereken bilgi şöyledir:

 • İtiraz eden kişi adı soyadı
 • Başvuru da kullanılan pasaport numarası
 • Vizesi red edilen kişinin adresi
 • Doğum yer ve tarihi bilgisi
 • Telefon bilgisi
 • Mail adres
 • Ayrıca olması gerekli bazı bilgileri de dikkate alınmalıdır.

Kanada Vize Reddi İtiraz Dilekçesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kanada’ya seyahat edecek olan ve kişilerin Kanada vizesi alması gerekmektedir. Kanada temsilciliği vize başvurusunu büyük oranda kabul etmektedir. Ancak bazı durumlarda vize reddi alınabilmektedir. Ancak bu vize reddine itiraz edebilirsiniz. Kanada vize reddi itirazı için konsolosluğa hitaben dilekçe yazmanız gerekmektedir. Kanada vize reddi itiraz dilekçesi yazan kişiler Kanada vize reddi itiraz dilekçesinin ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Kanada vize reddi alan kişiler için ‘’Kanada vize reddi itiraz dilekçesi kaç günde sonuçlanır’’ sorusunun cevabı verilmiştir.

Kanada vize reddi itiraz dilekçesi yazan kişilerin vize başvuruları baştan incelenmektedir. Yani yeniden vize başvurusu yapmışsınız gibi bütün belgeler tekrardan incelenmektedir. Ayrıca vize reddi alan kişilerin vize başvuruları daha titiz bir şekilde incelenebilmektedir. Bu nedenle vize reddi itiraz dilekçesi incelenmesi daha uzun sürebilmektedir.

Kanada vize reddi itiraz dilekçesi vize başvurusu gibi ortalama olarak 5 ile 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. Kanada vize reddi itiraz dilekçesi yazan kişiler başvuru için profesyonel destek alabilmektedir.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp