×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

KANADA TİCARİ VİZE

Kanada Ticari Vizesi almak isteyenler, Kanada Büyükelçiliği ya da Kanada Konsolosluğu’nun başvuru alma yetkisi verdiği, vize bürolarından yapılabilir. Konsolosluk, eksiksiz ve güncel belgeler ister. Aynı zamanda başvuru ücretini yatırmış olmak gerekir. Ön başvuru yapmayan ve mülakata çağırılmayan kişiler, başvuru yapamaz. Davetiye gelen kurum personelleri ya da işvereni başvuruda bulunabilir. Standart belgelerin yani sıra, özel detaylar içeren, orjinal evraklar olması da şarttır. Ticari durumunuzu tanımlayan bu özel evrakların mutlaka güncel ve eksiksiz olması çok önemli şartlar arasındadır. Başvuru formunda da vize türünün ticari ya da iş vizesi olarak işaretlenmesi önem taşıyan bir konudur.

Kanada Ticari Vizesi İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

İlk olarak davetiyenin orjinal olması ve ıslak imza tanışması gerekir. Eğer bu şartlar sağlanmıyorsa, konsolosluk, başvuruyu kabul etmez. Bunun dışında başvuru formunu doldurulması gerekir. Reşit olmayanların başvurusu, ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır. Türkiye’de birçok şehirde Kanada Konsolosluğu bulunur. Eğer bu şehirlerde ikamet etmiyorsanız, buralarda başvuru yapmanız gerekir. Gidilecek olan otelde ne kadar kalınacağı ve adres bilgisi önemlidir. Başvuru formundaki otel ile konsoloslukta belirtilen otel aynı olmalıdır. Gerekli şartlar sağlanırsa vize almak zor değildir. Standart evraklar; kimlik, fotoğraf, pasaport gibi belgeleri içerir.

Kanada Ticari Vizesi Harç Detayları Nelerdir?

Kanada Ticari Vizesi için, sadece ilk on başvuruda harç ücreti istenir. Konsolosluğun internet sitesinde kişisel bir hesap açtıktan sonra, ücret ödenir ve randevu alınır. Bunların dışında kargo masrafı, kâğıt masrafı ya da biyometrik fotoğraf masrafı için bir ücret ödenir. Harç parasını yaptırmayan kişilerin başvurusu reddedilir. Ayrıca davetiye gelen kurumun çalışanlarından olma şartı vardır. Aksi takdirde herhangi bir kişiye, ticari vize verilmez. Başvuruların kabul edildiği ya da reddedildiği, kısa bir zaman içerisinde bildirilir. Buna konsolosluk karar verdiği için, bazen reddedilebilir. Kabul edilen başvurulardan sonra, 90 günlük ticari vize hakkı belirtilen tarihte, başlamış olur.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp