Avusturya Vize

Vize İşlemleri

Avusturya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Avusturya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Avusturya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Avusturya Büyükelçiliği, Avusturya Başkonsolosluğu

Form & Dilekçe

Avusturya vize başvuru formu ve örnek dilekçeler

Schengen vizesi kapsamında başvuru yapabileceğiniz Avusturya Vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşmanızı sağlıyoruz. Sizler de bordo pasaport sahipleri olarak vize almanız zorunlu olduğundan bizlerle harekete geçebilirsiniz. Diğer pasaportlara sahip olanların 180 günlük süreçte 90 günü geçmemek şartıyla vize almaları zorunlu değildir.

Ancak seyahat etme hakkınızın 90 günle sınırlı olduğunu unutmamalı ve bu süreyi geçmesi halinde yine vize almalısınız. Belirli kategorilerde toplanan seyahat sebeplerinize göre en uygun başvuruları gerçekleştirmelisiniz. Avusturya Vize Başvurusu için turistik, ticari, ziyaret, kültürel-sportif, transit ve Erasmus vize türlerinin bulunduğunu aktarmaktayız. Sizler de hangi kategoride başvuru yapacağınızı netleştirmenizin ardından, en uygun prosedürleri takip edebilirsiniz.

Avusturya Vizesi İle İlgili 

Avusturya birçok farklı nedenle seyahat edilmek istenilen ülkeler arasında yer alıyor. Günümüzde birçok kişi Avusturya vizesine başvurarak bu ülkeye ziyaret gerçekleştirebiliyor. Avusturya diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahiplerine çeşitli konularda vize muafiyeti sağlıyor. 180 günde bir defa olarak 90 günü geçmeyen seyahatler için Avusturya vizesinden muaf tutulabilirsiniz. Ancak bordo pasaport sahiplerinin mutlaka vize alması gerekmektedir. Vize işlemleri sırasında vize türünü çok iyi bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Alabileceğiniz Avusturya vizesi türleri arasında şunlar yer alıyor:

Gibi birçok farklı alanda vize alabilmeniz mümkün oluyor. Avusturya vize işlemleri sırasında profesyonel davranmanız gerekiyor. Bu süreçte hem evrakların güncel ve doğru olması gerekiyor hem de tüm evrakların vize türüne uygun olması gerekiyor. Vize işlemlerinde beklentilerin en iyi şekilde karşılanmasına özen gösteren danışmanlık firmaları sizlere en iyi şekilde hizmet veriyor. Dilerseniz bu firmalar aracılığı ile Avusturya vizesini daha kolay alabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır 2022?

Avusturya vize konusunda tüm Türk vatandaşlarından vize talebinde bulunmaktadır. Her sene binlerce Türk vatandaşının seyahat etmeyi planladığı Avusturya'ya gidebilmek için vize işlemlerinin seyahatten en az 15 gün öncesinden tamamlanmış olması gerekmektedir. Kurumların yoğun olması veya vize evraklarının eksik hazırlanması durumunda vize süreci uzayabileceği için Avusturya vizesi alacak olan kişilerin en az bir ay öncesinden işlemlere başlaması gereklidir.

Bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de vize işlemleri yapılırken kişilerin her türlü evrakı zamanında temin etmiş olmasıdır. "Avusturya vizesi nasıl alınır?" Konusunda araştırma yapan her Türk vatandaşı farklı vize türleri ile karşılaşacaktır. Bu süreçte seyahatinizin amacınıza uygun olarak bir vize işlemi yaptırmak son derece önemlidir.

Avusturya Vizesi Ne Zaman Verilir?

Vize evraklarınızı teslim ettikten sonra 15 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Kişilerin seyahatlerine 1 ay kala vize işlemlerine başlaması önerilen bir durumdur. Kurumlar resmi ve dini bayramlarda hizmet vermiyor. Bununla birlikte hafta sonları da kurumlar tatildir. Bu nedenle olası gecikmelere karşı vize işlemlerine erken başlamak her zaman önemlidir.

Avusturya Vize

Avusturya vize işlemleri kişilerin seyahat amacına uygun olarak yapılması gereken işlemlerdir. Vize işlemleri sırasında oldukça detaylı çalışmalar yapmaya özen göstermelisiniz. Her türlü vize işleminde mutlaka güncel ve gerçek bilgiler sunmalısınız. Vize işlemlerinizin eksiksiz bir şekilde yapılabilmesi için ilk olarak vize türüne karar vermelisiniz. Turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi birçok farklı konuda vize alabilmeniz mümkündür. Avusturya vize işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunur. Bu hususlar şu şekilde açıklanabilir:

 • Vize işlemleri sırasında vize türünü çok iyi belirlemeniz gerekir.
 • Vize işlemleri sırasında başvuru formunda vize türünü işaretlemeyi ihmal etmemelisiniz.
 • Vize ücretleri ne konsolosluklar tarafından belirlenen bankalara yatırmalısınız.
 • Vize ücretleri yatırıldığında bankadan mutlaka yatırıldığını gösteren bir dekont almalısınız.

Avusturya vize işlemleri sırasında tüm bu detayları göz önünde bulundurduğumuzda herhangi bir sorun yaşamadan vizenizi alabilirsiniz. Ancak vize randevusu almak bu kurumdan sanıldığı kadar kolay değildir. Hem yoğun olması hem de vize işlemlerinin belirli saatlerde yapılıyor olması vize randevusu almayı daha zor bir hale getirir.

Böyle durumlarda vize danışmanlık firmalarının sizlere vermiş olduğu profesyonel hizmetlerden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu firmalar hem evraklarınızın hazırlanmasında hem de vize randevusu gibi işlemlerin yapılmasında son derece profesyonel davranmaktadır.

Avusturya Schengen Vizesi

Avusturya Schengen vizesi alacak olan kişiler mutlaka profesyonel danışmanlık hizmeti almalıdır. Bu süreçte Schengen vizesi alabilmenin birçok farklı prosedürü bulunmaktadır. Kişiler Avusturya seyahatine karar verdiklerinde Schengen vizesi alarak başta ülkeleri de aynı vize ile kolaylıkla gezebilirler. Ancak gezmek istedikleri ülkelerin Schengen bölgesinde yer alması büyük bir önem arz eder. Türkiye'den Avusturya'ya gidecek olan kişilerin vize işlemlerinde mutlaka belgelerini eksiksiz olmasına özen gösterilmelidir. Schengen vizesi alırken birçok farklı prosedürün profesyonel bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar arasında şunları saymak mümkündür:

 • Schengen vizesi başvurusu için öncelikle randevu almalısınız.
 • Randevu işlemleri sırasında parmak izi vermelisiniz.
 • Schengen vizesi sırasında pasaportunuzda en az 2 tane boş yaprak olmalıdır.
 • Başvuru formunu doldururken vize türünü mutlaka işaretlemelisiniz.
 • Vize belgelerinizin Schengen vizesine uygun olmasına özen göstermelisiniz.

Bu gibi önemli detayları göz önünde bulundurduğumuzda Avusturya Schengen vizesi çok daha kolay bir şekilde alınabilmektedir. Vize işlemlerinde son derece detaylı çalışmalar yapmalı ve hizmetler konusunda herhangi bir sorun olduğunda profesyonellere danışmalısınız. Eğer vize reddi alırsanız böyle bir durumda yeniden evrak hazırlamak yerine ilk olarak vize redde İtiraz dilekçesi hazırlamalısınız.

Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya vize başvurusu sırasında kişilerin vize türüne uygun olarak evrak hazırlaması gerekiyor. Vize işlemleri sırasında mutlaka belgelerinizin güncel olması gerekiyor. Tüm belgelerinizi hazırladıktan sonra başvurunuzu Avusturya konsolosluklarına ya da yetkilendirilen vize merkezlerine yapmanız gerekiyor. Belgelerinizi teslim ederken Biyometrik parmak izinden geçmeniz gerekiyor. Bu süreçte fotoğraf ve diğer tüm belgelerin istenilen kriterlere uygun olması gerekiyor. Avusturya vize başvurusu sırasında vermeniz gereken evraklar arasında şunlara yer verilmektedir:

 • Başvuru formu istenilen dilde doldurulmalıdır.
 • İçinde iki boş yaprak olan pasaport
 • Biyometrik olarak çekilen iki fotoğraf
 • 30 bin Euro teminat içeren seyahat sağlık sigortası
 • Başvuru talep dilekçesi
 • Başvuru için davetiye
 • Kimlik belgesinin fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Finansal durumunu gösteren bilgiler
 • İş bilgileriniz
 • Eğitim bilgileriniz

Gibi birçok bilginin yer aldığı evrakları vize randevusu öncesinde hazırlamanız gerekiyor. Bu süreçte son derece titiz davranmanız gerekiyor ve belgelerin eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Vize evraklarınıza ayrıca başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren dekontu da eklemelisiniz. Bu dekont mutlaka güncel vize bilgileri üzerinden yatırılmış olmalıdır.

Avusturya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avusturya Konsoloslukları, konsolosluk hizmetini detaylı bir şekilde verebilme amacı ile vize başvurusunun kabul edilme işlemini seyahat acentesine devretmiştir. Türkiye geneline yapılacak olan tüm vize tipinin başvurusu acente aracılığı ile onaylanabilmekte. Fakat bazı durumda bu yetki seyahat acentesinden alınabilmektedir.
Bazı durumda da yine benzer şekilde Avusturya Konsolosluğa tarafından acenteye ekstradan görev verilebilmektedir. Bu tür durumda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı çeşitli işlemini bahsi geçen kurum vasıtası ile gerçekleştirebilmektedir. Eğer kuruma yetki verilmez ise, direkt olarak Avusturya İstanbul Başkonsolosluğuna ve Avusturya Ankara Büyükelçiliğine vize müracaat yapılabilmekte.
Avustrya vize için yapılacak olan vize başvurusunda ilk olarak konsolosluk tarafında hazırlanan Vize Başvuru Formunun doldurması gerekmektedir. Form içinde farklı amaça yönelik olarak hazırlanan soru olduğu için, bahsi geçen form oldukca büyük bir önem taşımakta. Bu sebeple vize başvuru yapacak olan her kişilerin istisnasız bir şekilde form doldurması gerekmektedir. Avusturya vize için doldurulması gereken form genellikle İngilizce dil kullanılmakta. Ekstradan bir değişik yapılmaz ise, her başvuru sahiblerinin belirtilen dil kullanması gerekmekte.

Avusturya Vize Başvurusu İçin Neler Yapılır?

Avusturya vize başvurusu için kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım noktalar vardır. Kişiler başvurularını Avusturya Konsolosluğuna yapmak durumundadır. Aynı zamanda yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden de hizmet alabilirsiniz.

Vize işlemleri sırasında pasaportunuzun seyahat bitiminden 3 ay sonra daha geçerliliği olması gerekiyor. Bununla birlikte içinde 2 adet boş yaprağı olması da aranılan önemli bir kriterdir. Vize başvuru formunun detaylı doldurulması ve bilgisayar çıktısı olarak temin etmeli ve el yazısı ile doldurmalısınız. Formun ıslak imza olması da aranılan kriterdir.

Fotoğrafınızın mutlaka 35*45 ölçülerinde arka fonu tamamen beyaz olması isteniyor. Bu fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması da önemli bir kriterdir. Seyahat sağlık sigortanızın en az 30 bin EUR teminatlı olması önemlidir. Uçak bileti ve otel rezervasyonlarınızın dosyada bulunması da gereklidir. Tüm bu evraklar dışında da hazırlanması gereken ve kişiyi tanımlayan evraklar bulunuyor. Her evrak için güncellik durumuna gereken önem verilmelidir.

Avusturya Vizesi Başvuru İşlemleri

Avusturya Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında herhangi bir vize muafiyetlere yönelik antlaşma bulunmamakta. Bu sebeple Avusturya ve Türkiye vatandaşının iki ülke arasında seyahat edebilme için vize alması gerekmektedir. Avusturya vize için her iki ülkenin de konsolosluk tarafından bazı evrakın eksiksiz olarak hazırlanma ve randevu tarihinde yetkili kuruma ve acenteye teslim edilmesi gerekmekte. Bu sebeple konsolosluğunun resmi sitesinde yer alan belgenin her birinin belirtildiği şekilde hazırlanma ve tarih geldiğine ibraz edilmesi gerekmekte.
Avustruya’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyet vatandaşı vize alabilmek için bir takım evrakı hazırlamak ile yükümlüdür. Bazı durumda ülke genelinde görev yapan Avusturya Konsoloslukunda yoğunluk meydana geldiği için, başvurunun sonuçlanma süre uzamaktadır. Bu neden konsolosluk tarafından seyahat tarihinden 7 – 8 hafta öncesi vize başvurusu yapılması tavsiye edilmekte. Tavsiyeye uyulduğu takdirde süre fazlası ile yeterli gelmekde ve seyahat tarihi ile ilgili herhangi bir problemler ortaya çıkmamaktadır. Avusturya vize için başvuru yapan kişi, belirli evrakı temin etmek ile yükümlüdür. Konsolosluk tarafından belirtilen evrakın temin edilmemesi haline yapılan vize müracaatı olumsuz şekilde sonuçlanmakta.

Avusturya Vizesi Başvurusu Kaç Günde Çıkar?

Avusturya vize işlemenin sonuçlanma süreci  başvuru yapılan vize türü göre değişiklik göstermekte. Turist vizesi 17 -28 gün, Ticari Ziyaretçi vize 7-14 gün, Transit vize 4-7 gün, sık sık gezen kişi Avusturya turistik vizesi başvurusu yaptığunda 14-16 gün, ailesi sponsor olduğu kişi turistik vize başvurusu yaparsa 42-63 gün arasında sonuçlanmakta. Bu süre Avusturya Konsolosluk ve Büyükelçiliğinin yoğunluğu, resmi tati ve ek evrak istenme durumuna uzayabilmekte. Vizenizin planladığı seyahat tarihe yetişebilmesi için başvurunuza en az 1 ay öncede yapmanızı öneririz.
Avusturya kısa süre vize türü en fazla 90 günlük verilmekte. Kişi bu süresi dolmadan ülkeden ayrılmak zorunda. Ama talep edildik takdirde ve şart yerine getirilirse Avusturya Aile Ziyareti Vizesi süresi uzatılabilir.

Avusturya Vizesi Başvuru Şartları

Kısa süreli vize başvurusu yapmak isteyenlerin talepleri şahsi olarak alınmamaktadır. Bu konuda danışmanlık hizmetlerini veren adresler sayesinde Avusturya Vize Başvuru Şartları ve süreçleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tüm evraklarınızın geçerliliğini korumasına dikkat ederek harekete geçmeniz gerekmektedir. Sizler de başvuru formunun nasıl doldurulacağını, fotoğraf ve rezervasyon evraklarının nasıl hazırlanması gerektiğini bu sayede öğrenmiş olacaksınız. Kişilerin hazırlaması gereken en önemli evraklardan birisi ise maddi durumlarını gösterir belgeler olacaktır. Maaş bordrolarını ve işinizle ilgili tüm evrakları hızla hazırlayarak başvurularınızın büyük oranda olumlu olması adına profesyonel destekleri alabilirsiniz. Seyahatlerinizden belirli bir süre öncesinde tamamlayabileceğiniz bu süreçler için gerekli özveriyi gösteren adreslerimizle tanışabilirsiniz. Danışmanlık merkezimiz sayesinde ekstra masrafları yapmadan memnun kalacağınız sonuçlara ulaşabileceksiniz.

Avusturya Orta Avrupa ülkelerinden biridir. Resmi ismi Avusturya Cumhuriyeti olan ülkeye Türkiye’den gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahipseniz 180 günlük süreçte 90 gün için vize almadan ülkeye giriş yapabiliyorsunuz. Fakat Umuma Mahsus pasaportunuz var ise mutlaka aşağıdaki vize türlerinden birini mutlaka almanız gerekiyor.

 • Avusturya turistik vize
 • Avusturya ticari vize
 • Avusturya kültürel ve sportif vizesi
 • Avusturya transit vize
 • Avusturya Aile ziyareti vizesi
 • Avusturya ERASMUS vizesi

Bu vize türlerinden hangisine başvurulacak ise kişilerin mutlaka vize işlemleri sırasında gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekiyor. Evrak listesinde ki belgeler içerisinde standart evraklar vardır ve her vize türü için bu evraklar mutlaka bulunmalıdır. Bazıları da vize türüne özel olarak istenilen evraklardır.

Avusturya Vizesi Başvurusu Gerekli Evraklar

Avusturya vize için başvuru yapan kişi, belirli evrakı temin etmek ile yükümlüdür. Konsolosluk tarafından belirtilen evrakın temin edilmemesi haline yapılan vize müracaatı olumsuz şekilde sonuçlanmakta. Başvurunun tek seferlerde onaylanabilmesi için ve ekstra vize ücretleri ödememek için talep edilen her bilginin hazır hale getirilme gerekmektedir.
-Pasaport
Vize başvurusu yapmada önce pasaport sahibi kişi, pasaport temdit tarihi kontrol etmelidir. Seyahatin tamamlanmanın ve Türkiye Cumhuriyetine giriş yapılmanın ardından pasaport 6 ay kadar daha geçerli olması gerekmekte.
-Fotoğraf
Avustralya vize için başvuru yapıldığına başvuru sahibinden 2 adet vesika fotoğraf talep edilmekte. Fotoğrafın belirli özelliğe sahip olması gerektiği için, vesikalık fotoğraf biometrik fotoğraf olarak adlandırılmakta.
-Finansal Duruma İlişkin Belgeler
Kişi eğer Avusturya vize başvurusu yapacak ise, finansal duruma ilişkin olarak hazırlanan belgeyi de Avusturya Konsolosluğa ile paylaşmak durumunda. Bu belgeden ilki, Banka Hesabı Cüzdanıdır. Hesab hareketinin izlenebilmesi için istenen evraklar, kişilerin Avusturya sınırı içinde konaklama yapacağı süre boyunca harcayacağı miktarları göstermekte. Bu sebeple 3 aylık aktif banka hesap hareketi çıkartılarak, randevu tarihlerinde yetkiliye teslim edilmelidir.

Avusturya Vize Randevusu

Avusturya vize randevusu vize alım sürecinde en çok dikkat etmeniz gereken konular arasındadır. Vize randevusunu kurumun kendisinin belirlemiş olduğu diplomatik müdürlüklerden almanız gerekiyor. Vize randevusu sırasında tüm belgelerin eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz. Belgelerin aynı zamanda vize türüne uygun olarak hazırlanmış olması da ayrıca dikkat etmeniz gereken konular arasında yer alıyor. Avusturya vize randevusu işlemleri sırasında belgelerin tam olarak hazırlanması için vize danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Randevu sırasında şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor:

 • Vize randevusunda parmak izi uygulamasından geçmeniz gerekiyor.
 • Vize randevusunda vize görevlileri sizlere neden seyahat etmek istediğinizi sorabilirler.
 • Meslek ve finansal durumunuz hakkında doğru bilgiler vermelisiniz.
 • Avusturya vize randevusu sırasında belgelerinizi tam olarak teslim etmelisiniz.
 • Vize randevusu esnasında yetkilileri ülkenize geri döneceğinize ikna etmelisiniz.
 • Vize randevusunu alırken mesai saatlerini göz önünde bulundurmalısınız.

Belgelerinizi teslim etmeden önce vize harçlarının da doğru bir şekilde yatırıldığından emin olmalısınız. Belgeleri randevu sırasında teslim edebilirsiniz. Ek evrak istenmez ise 15 iş günü içerisinde vizeniz sizlere teslim edilmektedir.

Avusturya Vize Başvuru Randevu İşlemleri

Avusturya vize için yapılacak olan vize başvurusunda ilk olarak konsolosluk tarafında hazırlanan Vize Başvuru Formunun doldurması gerekmektedir. Form içinde farklı amaça yönelik olarak hazırlanan soru olduğu için, bahsi geçen form oldukca büyük bir önem taşımakta. Bu sebeple vize başvuru yapacak olan her kişilerin istisnasız bir şekilde form doldurması gerekmektedir. Avusturya vize için doldurulması gereken form genellikle İngilizce dil kullanılmakta. Ekstradan bir değişik yapılmaz ise, her başvuru sahiblerinin belirtilen dil kullanması gerekmekte.
konsolosluk tarafından seyahat tarihinden 7 – 8 hafta öncesi vize başvurusu yapılması tavsiye edilmekte. Tavsiyeye uyulduğu takdirde süre fazlası ile yeterli gelmekde ve seyahat tarihi ile ilgili herhangi bir problemler ortaya çıkmamaktadır. Avustralya vize için başvuru yapan kişi, belirli evrakı temin etmek ile yükümlüdür. Konsolosluk tarafından belirtilen evrakın temin edilmemesi haline yapılan vize müracaatı olumsuz şekilde sonuçlanmakta. Avusturya Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında herhangi bir vize muafiyetlere yönelik antlaşma bulunmamakta. Bu sebeple Avusturya ve Türkiye vatandaşının iki ülke arasında seyahat edebilme için vize alması gerekmektedir.

Avusturya Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avusturya vize türleri arasından seyahatinize en uygun olanını tercih ederek vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Turizm amaçlı olarak gidecek olan kişiler turistik vize, iş amacı ile gidecek olan kişilerin ticari vize alması gereklidir. Aile ve arkadaş ziyareti için ise uygun bir vize türünün tercih edilmesi gereklidir.

Bu süreçte çalışma ve öğrencilik durumlarınıza göre de çeşitli ek evrakların hazırlanması gerekiyor. Özellikle işyeri sahiplerinin işyeri belgeleri ne kadar birçok detayı dosyasında bulundurması gerekmektedir. İşverenlerin ve çalışanların hazırlayacağı evraklar ayrı olduğundan bu süreç herkes için farklı seyredecektir. Bu nedenle vize merkezi olarak kişilerin bu süreçte vizesini daha kolay bir şekilde alabilmesinde profesyonel bir yardım sunuyoruz.

Avusturya Turistik Vize

Avusturya turistik vize bu ülkeyi görmek ve turistik yerlerini gezmek isteyenler için alınması gereken bir vizedir. 90 günden daha az süre kalacak olan kişilerin bu turistik vizeyi almaları gerekiyor. Vize işlemlerinde başvuru sırasında mutlaka tüm evrakları turistik vize türüne uygun olarak hazırlamanız gerekiyor. Vize belgelerinin hazırlanması sırasında son derece titiz davranmalı ve her belgenin güncel olduğundan emin olmalısınız. Turistik vize başvuru formu doldurulurken vize türü özel olarak belirtilmelidir. Avusturya turistik vize işlemleri sırasında şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Turistik vize kısa süreli vize türlerindendir.
 • Turistik vize başvuru formu istenilen dilde doldurulmalıdır.
 • Pasaport seyahat bittikten sonra da geçerli olmalıdır.
 • Vize randevusunda gezmek istediğiniz yerleri belirtilmelisiniz.
 • Davetiyenizi seyahat acenteleri aracılığı ile temin edebilirsiniz.

Vize işlemleri sırasında belgelerin tam olması ve doğru bir şekilde hazırlanmış olması önemli bir detaydır. Aynı zamanda seyahat gidiş ve dönüş uçak biletlerinizi de dosyada mutlaka bulundurmalısınız. Vize belgeleri içerisinde finansal durumu gösteren dokümanlara da yer vermeniz gerekiyor. Vizenizi en kısa sürede alabilirsiniz.

Avusturya Ticari Vize

Avusturya ticari vize iş vizesi olarak da isimlendirilebilir. Eğer Avusturya’da iş yapmayı düşünüyorsanız ya da bir seminer, fuar davetiniz var ise ticari vize alabilirsiniz. Ticari vize işlemleri sırasında belgelerinizi bu vize türüne uygun bir şekilde hazırlamanız büyük bir önem taşıyor. Tüm vize belgelerinin eksiksiz olarak hazırlanması bu süreçte son derece önemli bir konudur. Belgelerinizde iş bilgilerinden kişisel bilgilere kadar her detay yer almalıdır. Avusturya ticari vize alırken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında şunlardan bahsetmek mümkündür:

 • Avusturya ticari vize alırken belgelerin tam olması gerekiyor.
 • İş bilgilerini başvuru formunda belirtmelisiniz.
 • Ne kadar kalacağınızı da vize işlemleri sırasında belirtmeniz gerekiyor.
 • Vize işlemleri sırasında Biyometrik parmak izi uygulamasına girmelisiniz.
 • Vize alırken en çok dikkat edilmesi gereken konu harçların doğru bankalara yatırılmasıdır.

Bu işlemler sırasında şirket bilgileriniz ve işveren bilgileriniz son derece önemlidir. Vize evraklarınızda eksik bir durum olursa bu belgeleri sizlerden tamamlamanız istenir. Bu da seyahatin uzamasına neden olabilir. Bu nedenle bu süreçte vize danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Avusturya Konsolosluğu

Avusturya konsolosluğu oldukça yetkili kurumlardan biridir. Hem Türk vatandaşlarının hem de diğer ülkelerden gelip Türkiye’de yaşayan başka ülke vatandaşlarının vize işlemlerinden sorumludur. Bunun yanında kendi vatandaşlarına da oldukça fazla alanda hizmetler veren bir kurumdur. Avusturya Konsolosluğu bunların yanında Türkiye ve Avusturya arasında bir köprü vazifesi gören kurumlardandır. Türkiye’de ki gelişmeleri yakından inceleyerek kendi ülkesine rapor etmekle de görevlidir. Her iki ülkenin ilişkilerinin geliştirilmesinde son derece önemli olan kurumlar arasında yer alıyor. Avusturya Konsolosluğu kendi vatandaşlarına şu hizmetleri vermektedir:

 • Evlenme evrakları
 • Boşanma evrakları
 • Doğum belgeleri
 • Ölüm evrakları
 • Askerlik işlemleri
 • Noter tasdik işlemleri
 • Pasaport çıkartma
 • Pasaport yenileme
 • Kimlik çıkartma
 • Kimlik yenileme

Gibi birçok farklı alanda hizmet vermektedir. Kurum aynı zamanda Avusturya’dan Türkiye’ye gelen yatırımcılara çeşitli alanlarda danışmanlık desteği de veriyor. Bunlara ek olarak kendi ülkesinden gelen heyetleri de karşılamakla görevli olan bir kurumdur. Avusturya Konsolosluğu son derece geniş yetkilere sahip resmi kurumlardan biridir. Kuruma teslim edilen belgelerin bu nedenle her daim doğruları yansıtmasına büyük bir özen gösterilmelidir.

Avusturya Vize Danışmanlığı

Avusturya vize danışmanlığı hizmeti alarak bu ülkeye yapacağını seyahatlerde çok daha hızlı bir şekilde bir denizde alabilme imkanı bulabilirsiniz. Avusturya vize danışmanlığı birçok bakımdan kişilerin daha kolay bir şekilde vize almasına olanak tanımaktadır. Bu danışmanlık hizmetini veren firmalar bu konuda son derece profesyonel davranmaktadır. Vize türüne göre belge hazırlamakta sizlere en iyi şekilde yardımcı olan uzmanları bulunur. Avusturya vize danışmanlığı hizmeti almanın sizlere şu faydaları bulunur:

 • Belgelerinizi seyahat öncesinde çok daha kısa bir sürede hazırlayabilirsiniz.
 • Belgelerinizi doğru bir şekilde vize türüne uygun bir şekilde hazırlama imkanı bulabilirsiniz.
 • Belgelerinizin tek bir dosya halinde ve vize randevusunda teslim edilecek şekilde hızlı olarak hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Alınması son derece güç olan vize randevusu profesyoneller tarafından daha kolay bir şekilde alınabilmektedir.
 • Vize ücretlerini çok daha rahat bir şekilde bankalara yatırabilirsiniz.

Tüm avantajları sayesinde vize danışmanlığı hizmeti almak üzere birçok bakımdan kazandırmaktadır. Böyle bir durumda vize reddi aldığınız takdirde firmada sorumluluğu üzerine alarak gerekli çalışmaları yapmaktadır.

Avusturya Vize Danışmanlık Firmaları

Avusturya vize danışmanlık firmaları vize almanızda sizlere en iyi şekilde yardımcı olan profesyonel firmalardır. Tüm vize türlerine uygun olarak vize almanızda uzmanlar sizlere her konuda eşlik ediyorlar. Bu alanda kendini yetiştiren kişiler vize işlemleri sırasında evrak hazırlamaktan bu evrakların teslim sürecine kadar her detay ile oldukça yakından ilgilenmektedir. Vize danışmanlık firmalarının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Vizenizi daha kolay almanıza yardımcı olurlar.
 • Avusturya Vize reddi riskini ortadan kaldırırlar.
 • Seyahat öncesinde oyalanmadan vizenizi almanıza yardımcı olurlar.
 • Vize randevusunu daha kolay alabilirsiniz.
 • Vize ücretlerinin yatırılmasında bir sorunla karşılaşmazsınız.
 • Vize evraklarınız sorunsuz bir şekilde teslim edilir.

Bu alanda hizmet veren kurumlar sayesinde evraklarınızı daha eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayabilir ve vizenizin hızlı bir şekilde alabilme imkanı bulabilirsiniz. Her türlü bize işleminde bu alanda hizmet veren profesyonellere danışabilirsiniz. Tüm vize işlemlerinde sizlere yardımcı olan danışmanlık firmaları son derece titiz çalışmaktadır. Belgelerin eksiksiz hazırlanmasında da aynı özeni gösteren uzmanlarla çalışma imkanı vardır. Bu nedenle vize danışmanlık firmaları sizlere her zaman en iyi desteği sunar.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

Gaziantep

0850 346 68 74
İncilipınar Mahallesi 3.Cd
Çayırlı İş Merkezi
A Blok No:4
Şehitkamil / Gaziantep

İzmir

+90 232 404 85 00
Kıbrıs Şehitleri Cd.
No:66/2
Alsancak / İzmir

İran

0 098 212 637 99 28
No 1008- 10th floor
Atlasmal complex
Nyavan ST
Tehran / Iran

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp