Avusturya

Avusturya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Avusturya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2021 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Avusturya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Avusturya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Avusturya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Avusturya Büyükelçiliği, Avusturya Başkonsolosluğu

Form & Dilekçe

Avusturya vize başvuru formu ve örnek dilekçeler

Avusturya Vizesi

 

Avusturya Orta Avrupa ülkelerinden biridir. Resmi ismi Avusturya Cumhuriyeti olan ülkeye Türkiye’den gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahipseniz 180 günlük süreçte 90 gün için vize almadan ülkeye giriş yapabiliyorsunuz. Fakat Umuma Mahsus pasaportunuz var ise mutlaka aşağıdaki vize türlerinden birini mutlaka almanız gerekiyor.

 

l Avusturya turistik vize

l Avusturya ticari vize

l Avusturya kültürel ve sportif vizesi

l Avusturya transit vize

l Avusturya Aile ziyareti vizesi

l Avusturya ERASMUS vizesi

Bu vize türlerinden hangisine başvurulacak ise kişilerin mutlaka vize işlemleri sırasında gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekiyor. Evrak listesinde ki belgeler içerisinde standart evraklar vardır ve her vize türü için bu evraklar mutlaka bulunmalıdır. Bazıları da vize türüne özel olarak istenilen evraklardır.

 

Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Avusturya vize başvurusu için kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım noktalar vardır. Kişiler başvurularını Avusturya Konsolosluğuna yapmak durumundadır. Aynı zamanda yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden de hizmet alabilirsiniz.

 

Vize işlemleri sırasında pasaportunuzun seyahat bitiminden 3 ay sonra daha geçerliliği olması gerekiyor. Bununla birlikte içinde 2 adet boş yaprağı olması da aranılan önemli bir kriterdir. Vize başvuru formunun detaylı doldurulması ve bilgisayar çıktısı olarak temin etmeli ve el yazısı ile doldurmalısınız. Formun ıslak imza olması da aranılan kriterdir.

 

Fotoğrafınızın mutlaka 35*45 ölçülerinde arka fonu tamamen beyaz olması isteniyor. Bu fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması da önemli bir kriterdir. Seyahat sağlık sigortanızın en az 30 bin EUR teminatlı olması önemlidir. Uçak bileti ve otel rezervasyonlarınızın dosyada bulunması da gereklidir. Tüm bu evraklar dışında da hazırlanması gereken ve kişiyi tanımlayan evraklar bulunuyor. Her evrak için güncellik durumuna gereken önem verilmelidir.

 

Avusturya Vizesi Ne Zaman Verilir?

 

Vize evraklarınızı teslim ettikten sonra 15 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Kişilerin seyahatlerine 1 ay kala vize işlemlerine başlaması önerilen bir durumdur. Kurumlar resmi ve dini bayramlarda hizmet vermiyor. Bununla birlikte hafta sonları da kurumlar tatildir. Bu nedenle olası gecikmelere karşı vize işlemlerine erken başlamak her zaman önemlidir.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Avusturya vize konusunda tüm Türk vatandaşlarından vize talebinde bulunmaktadır. Her sene binlerce Türk vatandaşının seyahat etmeyi planladığı Avusturya'ya gidebilmek için vize işlemlerinin seyahatten en az 15 gün öncesinden tamamlanmış olması gerekmektedir. Kurumların yoğun olması veya vize evraklarının eksik hazırlanması durumunda vize süreci uzayabileceği için Avusturya vizesi alacak olan kişilerin en az bir ay öncesinden işlemlere başlaması gereklidir.

Bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de vize işlemleri yapılırken kişilerin her türlü evrakı zamanında temin etmiş olmasıdır. "Avusturya vizesi nasıl alınır?" Konusunda araştırma yapan her Türk vatandaşı farklı vize türleri ile karşılaşacaktır. Bu süreçte seyahatinizin amacınıza uygun olarak bir vize işlemi yaptırmak son derece önemlidir.

 

Avusturya Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avusturya vize türleri arasından seyahatinize en uygun olanını tercih ederek vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Turizm amaçlı olarak gidecek olan kişiler turistik vize, iş amacı ile gidecek olan kişilerin ticari vize alması gereklidir. Aile ve arkadaş ziyareti için ise uygun bir vize türünün tercih edilmesi gereklidir.

Bu süreçte çalışma ve öğrencilik durumlarınıza göre de çeşitli ek evrakların hazırlanması gerekiyor. Özellikle işyeri sahiplerinin işyeri belgeleri ne kadar birçok detayı dosyasında bulundurması gerekmektedir. İşverenlerin ve çalışanların hazırlayacağı evraklar ayrı olduğundan bu süreç herkes için farklı seyredecektir. Bu nedenle vize merkezi olarak kişilerin bu süreçte vizesini daha kolay bir şekilde alabilmesinde profesyonel bir yardım sunuyoruz.

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

Gaziantep

0850 346 68 74
İncilipınar Mahallesi 3.Cd
Çayırlı İş Merkezi
A Blok No:4
Şehitkamil / Gaziantep

İzmir

+90 232 404 85 00
Kıbrıs Şehitleri Cd.
No:66/2
Alsancak / İzmir

İran

0 098 212 637 99 28
No 1008- 10th floor
Atlasmal complex
Nyavan ST
Tehran / Iran

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp