Avusturya

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Avusturya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Avusturya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Avusturya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Avusturya Büyükelçiliği, Avusturya Başkonsolosluğu

Form & Dilekçe

Avusturya vize başvuru formu ve örnek dilekçeler

Avusturya Vizesi

 

Avusturya Orta Avrupa ülkelerinden biridir. Resmi ismi Avusturya Cumhuriyeti olan ülkeye Türkiye’den gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahipseniz 180 günlük süreçte 90 gün için vize almadan ülkeye giriş yapabiliyorsunuz. Fakat Umuma Mahsus pasaportunuz var ise mutlaka aşağıdaki vize türlerinden birini mutlaka almanız gerekiyor.

 

l Avusturya turistik vize

l Avusturya ticari vize

l Avusturya kültürel ve sportif vizesi

l Avusturya transit vize

l Avusturya Aile ziyareti vizesi

l Avusturya ERASMUS vizesi

Bu vize türlerinden hangisine başvurulacak ise kişilerin mutlaka vize işlemleri sırasında gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekiyor. Evrak listesinde ki belgeler içerisinde standart evraklar vardır ve her vize türü için bu evraklar mutlaka bulunmalıdır. Bazıları da vize türüne özel olarak istenilen evraklardır.

 

Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Avusturya vize başvurusu için kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım noktalar vardır. Kişiler başvurularını Avusturya Konsolosluğuna yapmak durumundadır. Aynı zamanda yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden de hizmet alabilirsiniz.

 

Vize işlemleri sırasında pasaportunuzun seyahat bitiminden 3 ay sonra daha geçerliliği olması gerekiyor. Bununla birlikte içinde 2 adet boş yaprağı olması da aranılan önemli bir kriterdir. Vize başvuru formunun detaylı doldurulması ve bilgisayar çıktısı olarak temin etmeli ve el yazısı ile doldurmalısınız. Formun ıslak imza olması da aranılan kriterdir.

 

Fotoğrafınızın mutlaka 35*45 ölçülerinde arka fonu tamamen beyaz olması isteniyor. Bu fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması da önemli bir kriterdir. Seyahat sağlık sigortanızın en az 30 bin EUR teminatlı olması önemlidir. Uçak bileti ve otel rezervasyonlarınızın dosyada bulunması da gereklidir. Tüm bu evraklar dışında da hazırlanması gereken ve kişiyi tanımlayan evraklar bulunuyor. Her evrak için güncellik durumuna gereken önem verilmelidir.

 

Avusturya Vizesi Ne Zaman Verilir?

 

Vize evraklarınızı teslim ettikten sonra 15 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Kişilerin seyahatlerine 1 ay kala vize işlemlerine başlaması önerilen bir durumdur. Kurumlar resmi ve dini bayramlarda hizmet vermiyor. Bununla birlikte hafta sonları da kurumlar tatildir. Bu nedenle olası gecikmelere karşı vize işlemlerine erken başlamak her zaman önemlidir.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

Gaziantep

0850 346 68 74
İncilipınar Mahallesi 3.Cd
Çayırlı İş Merkezi
A Blok No:4
Şehitkamil / Gaziantep

İzmir

+90 232 404 85 00
Kıbrıs Şehitleri Cd.
No:66/2
Alsancak / İzmir

İran

0 098 212 637 99 28
No 1008- 10th floor
Atlasmal complex
Nyavan ST
Tehran / Iran

ÜST