×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Macaristan

Macaristan Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Macaristan Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2021 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Macaristan Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Macaristan'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Macaristan vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Macaristan Başkonsolosluğu, Mcaristan Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Macaristan Vize Başvuru Formu, Macaristan Vize Dilekçesi

Macaristan Vizesi

Macaristan hükümeti vize konusunda titiz olan ülkeler arasındadır. Kişilerin vize alım sürecinde istenilen her evrak konusunda doğru ve eksiksiz bilgi vermesi gerekiyor. Evrak dosyasında bulundurulması gereken evraklar ve vize harçları her sene Macaristan konsolosluğu tarafından yayınlanıyor. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportlarının belli şartlar dâhilinde vizeden muaf tutulmasına rağmen Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin gerekli vize işlemlerini yapması gerekiyor. Vize işlemleri sırasında kişilerin mutlaka gereken hassasiyeti en iyi şekilde göstermesi gerekiyor. Aksi halde vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Vize türleri arasında yer alan turist vizesi, çalışma ya da ticaret vizesi, arkadaş ve aile ziyareti vizesi, öğrenci vizesi başvuru formunda mutlaka belirtilmesi gereken detaylar arasındadır.

Macaristan Vizesi İşlemleri

Macaristan vize işlemleri sırasında ilgili kurumlara evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi önemli bir detaydır. Pasaportu son yıldan eski olan, okunmayan ve boş sayfası olmayan kişilerin gerekli yenileme işlemlerini yapması gerekiyor. Bu işlemler için kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus ise başvuru formudur. Başvuru formunda yazılan bilgilerin mutlaka birbiri ile tutarlı olması gerekiyor. Aksi halde kişiler vize alımında ciddi sıkıntılar yaşayabilirler.

Vize başvuru formunda vize türünü mutlaka işaretlemeniz gerekiyor. Seyahatinizin detaylarını belirten kısımları boş bırakmamalı ve gidiş dönüş tarihlerinizi, otel ve uçak rezervasyonlarınızı belirtmelisiniz. Kimlik bilgileri dışında pasaport bilgilerinizin de eksiksiz olarak yazılmış olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Biyometrik fotoğraflarınızın istenilen sayıda ve ölçülerde olmasına, banka hesabınızda seyahati karşılayacak nitelikte para bulundurulmasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda seyahat sağlık sigortanızın da mutlaka istenilen kriterlerde olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Macaristan Vize Evrakları Nereye Verilir?

Macaristan vize evraklarınızın teslimini Macaristan konsoloslukları, büyükelçiliği ve yetkili vize merkezlerine teslim etmeniz gerekiyor. Vize işlemleri sırasında sorun yaşanmaması için önceden mutlaka güncel evrak listesi konusunda bilgi edinmelidir. Aynı zamanda evrakların teslimi için randevunun da önceden alınması önemli bir konudur.

Vize ücretlerini yatırmak da dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Vize evraklarınız içerisinde mutlaka ücretin ödendiğini gösteren bir dekontun bulunması gerekiyor. Evrakların teslim edilmesinden 7 iş günü içerisinde alınması mümkündür. Ek evrak talebi, kurumun tatile girmesi gibi durumlar nedeni ile bu sürede uzama meydana gelebilir.

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır 2021

Macaristan seyahatine çıkacak olan kişilerin vize alması zorunlu koşullar arasında bulunmaktadır. Herkesin vize işlemi yaptırırken ödemesi gereken bir vize ücreti bulunmaktadır. Vize işlemleri sırasında ödenmesi gereken harçlar her sene güncel olarak konsolosluklar tarafından ilan edilmektedir. Bu harçların belirtilen kurumlara ve belirtilen miktarda yatırılması ve karşılığında dekont alınması gereklidir.

Tüm bu sürecin yönetilmesi kişiler açısından son derece zordur. Bu işlemlerin yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de vize başvuru belgesidir. “Macaristan vizesi nasıl alınır?” konusunda herhangi bir şekilde bilginiz yoksa bu süreçte oldukça zorlanabilirsiniz.

 

Macaristan Vize İşlemlerinin Tamamlanması

Macaristan vizesi işlemlerinin tamamlanması konusunda öncelikle evrak dosyanızın eksiksiz teslim edilmesi gereklidir. Vize işlemleri sırasında sorun yaşanmaması konusunda vize merkezi olarak herkese profesyonel destek sunuyoruz. Bu süreçte Macaristan vize türleri içerisinden seçim yaparken mutlaka en doğru olanı tercih etmeniz gerekmektedir. Vize dilekçeniz ve başvuru formunuzu bu vize türlerinden birine uygun bir şekilde hazırlamanız gerekiyor.

Macaristan vizesi alacak olan kişilerin evraklar konusunda güncel bilgiler hazırlaması gereklidir. Vize işlemleri sırasında meslek durumuna uygun olarak da evrak teslim etmeniz gerekmektedir. Çalışan, işveren, memur, evli, öğrenci durumunuza uygun evrak listesi hazırlanması gerekiyor. Bu süreçte evrakların hazırlanması ve harç ücretlerinin yatırılması gibi konularda sizlere her türlü desteği vermekteyiz. Vize Merkezi olarak vize alım sürecinizi sizin için daha da kolay bir hale getirmekteyiz.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp