×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Macaristan Vize

Macaristan Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Macaristan Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2021 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Macaristan Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Macaristan'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Macaristan vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Macaristan Başkonsolosluğu, Mcaristan Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Macaristan Vize Başvuru Formu, Macaristan Vize Dilekçesi

Makam ve mevkinize göre Macaristan Vizesi için nasıl bir adım atmanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz. Çalışanların, iş verenlerin, şirket sahibi olan kişilerin, emekliliğini almış ya da öğrencilik belgesine sahip olanların nasıl ilerlemesi gerektiğini vurguluyoruz. Sizler de parasal durumlarınızı gösterir belgeler sayesinde daha hızlı şekilde adım atabilirsiniz. Finansal kaynaklarınızı ispat edecek olan belgelerin de içerisinde bulunduğu dosyalarınızı hazırlayarak Macaristan Vize Başvurusu için başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Pasaport, kimlik, vize başvuru formu, fotoğraf, şahsi dilekçe, rezervasyonlar, masraflara ilişkin belgeler ile sigorta poliçesi gibi evrakların hazırlanışında gerekli titizliği gösteriyoruz. Aynı zamanda dosyalarınız için mesleklerinize dair ekstra belgelerin hazırlanması istenebilir.

Macaristan Vizesi Nedir?

Macaristan’a seyahat edecek olan Türk vatandaşları Macaristan seyahatleri öncesinde vize almalıdır. Macaristan’a seyahat edecek olan Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri 90 güne kadar Macaristan vizesinden muaftır. 90 günden fazla sürecek olan seyahatlerde her Türk vatandaşı, Macaristan vize muafiyeti olan ikinci ülke vatandaşı ise Macaristan vizesi almasına gerek bulunmamaktadır.

Aşağıdaki kişiler Macaristan vizesinden muaftır;

 • Avrupa Birliği vatandaşları Macaristan vizesinden muaftır.
 • Avrupa Ekonomik Topluluğu vatandaşları Macaristan vizesinden muaftır.
 • Bulgaristan Kıbrıs ve Romanya vatandaşları Macaristan vizesinden muaftır.
 • Geçerli bir Schengen vizesi olan Türk vatandaşları Macaristan vizesinden muaftır.

Macaristan vizesi kısa süreli, uzun süreli, tek girişli ve çok girişli olarak alınabilmektedir. Macaristan vizesi alacak olan kişiler vize başvurularını seyahat amacına uygun olarak yapmalıdır. Macaristan’a seyahatte bulunacak olan kişilerin vize başvurusu için dikkat etmesi gerekenler aşağıda verilmiştir.

 • Macaristan vizesi alacak olan kişilerin uluslararası geçerliliği olan Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir.
 • Macaristan vize başvurusunda bulunan kişinin Schengen giriş yasağı olmaması gerekmektedir.
 • Macaristan vizesi alacak olan kişilerin Macaristan seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik durumunun olması gerekmektedir.
 • Macaristan vizesi alacak olan kişilerin adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.
 • Macaristan vize başvurusu sahibinin önceden vize ihlali yapmamış olması gerekmektedir.

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır 2022?

Macaristan seyahatine çıkacak olan kişilerin vize alması zorunlu koşullar arasında bulunmaktadır. Herkesin vize işlemi yaptırırken ödemesi gereken bir vize ücreti bulunmaktadır. Vize işlemleri sırasında ödenmesi gereken harçlar her sene güncel olarak konsolosluklar tarafından ilan edilmektedir. Bu harçların belirtilen kurumlara ve belirtilen miktarda yatırılması ve karşılığında dekont alınması gereklidir. Tüm bu sürecin yönetilmesi kişiler açısından son derece zordur. Bu işlemlerin yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de vize başvuru belgesidir. “Macaristan vizesi nasıl alınır?” konusunda herhangi bir şekilde bilginiz yoksa bu süreçte oldukça zorlanabilirsiniz.  

Macaristan Vizesi İşlemleri

Macaristan vize işlemleri sırasında ilgili kurumlara evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi önemli bir detaydır. Pasaportu son yıldan eski olan, okunmayan ve boş sayfası olmayan kişilerin gerekli yenileme işlemlerini yapması gerekiyor. Bu işlemler için kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus ise başvuru formudur. Başvuru formunda yazılan bilgilerin mutlaka birbiri ile tutarlı olması gerekiyor. Aksi halde kişiler vize alımında ciddi sıkıntılar yaşayabilirler. Vize başvuru formunda vize türünü mutlaka işaretlemeniz gerekiyor. Seyahatinizin detaylarını belirten kısımları boş bırakmamalı ve gidiş dönüş tarihlerinizi, otel ve uçak rezervasyonlarınızı belirtmelisiniz. Kimlik bilgileri dışında pasaport bilgilerinizin de eksiksiz olarak yazılmış olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Biyometrik fotoğraflarınızın istenilen sayıda ve ölçülerde olmasına, banka hesabınızda seyahati karşılayacak nitelikte para bulundurulmasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda seyahat sağlık sigortanızın da mutlaka istenilen kriterlerde olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Macaristan Vize İşlemlerinin Tamamlanması

Macaristan vizesi işlemlerinin tamamlanması konusunda öncelikle evrak dosyanızın eksiksiz teslim edilmesi gereklidir. Vize işlemleri sırasında sorun yaşanmaması konusunda vize merkezi olarak herkese profesyonel destek sunuyoruz. Bu süreçte Macaristan vize türleri içerisinden seçim yaparken mutlaka en doğru olanı tercih etmeniz gerekmektedir. Vize dilekçeniz ve başvuru formunuzu bu vize türlerinden birine uygun bir şekilde hazırlamanız gerekiyor. Macaristan vizesi alacak olan kişilerin evraklar konusunda güncel bilgiler hazırlaması gereklidir. Vize işlemleri sırasında meslek durumuna uygun olarak da evrak teslim etmeniz gerekmektedir. Çalışan, işveren, memur, evli, öğrenci durumunuza uygun evrak listesi hazırlanması gerekiyor. Bu süreçte evrakların hazırlanması ve harç ücretlerinin yatırılması gibi konularda sizlere her türlü desteği vermekteyiz. Vize Merkezi olarak vize alım sürecinizi sizin için daha da kolay bir hale getirmekteyiz.

Macaristan Vize Başvuru

Macaristan’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize muafiyeti yoksa Macaristan vizesi alması gerekmektedir. Macaristan’ya seyahat edecek olan Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftır. 90 günü geçen Macaristan seyahatleri için her Türk vatandaşının vize alması gerekmektedir.

Macaristan vize başvurusu yapacak olan kişilerin vize başvurusunu nereye yapacağı alacağı vize türüne göre değişmektedir. Kısa süreli Macaristan vize başvurusu Macaristan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Uzun süreli Macaristan vize başvurusu ise Macaristan’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapılmalıdır.

Macaristan vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle Macaristan vize başvuru formu doldurmalıdır. Vize başvuru formunu dolduran kişiler vize başvurusu için randevu almalıdır. Kısa süreli Macaristan vize başvuruları için randevular Macaristan vize başvuru merkezine, uzun süreli Macaristan vize başvuruları ise Macaristan Konsolosluğu’na yapılmalıdır.

Macaristan vize başvurusu için randevu alan kişilerin randevu tarihine kadar Macaristan vizesi için gerekli olan belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Belgeleri hazırlayan kişilerin belgeleri randevu tarihinde yetkililere teslim etmesi gerekmektedir.

Macaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

 

Macaristan Schengen üyesi bir ülke olduğu için Macaristan seyahatlerinde vize istenmektedir. Macaristan vizesi almak için yapmanız Macaristan konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir. Macaristan vizesi Konsolosluk tarafından verilmektedir. Konsolosluk bir ay boyunca başvuru evraklarınızı inceleyerek vize işleminizi sonuçlandırır. Vize işlemlerini Konsolosluk yaptığı için Konsoloslukta oluşacak olan yoğunluğu göz önünde tutarak vize başvurunuzu ona göre yapmanız gerekmektedir.

 

 

Macaristan vizesi işlemleri için uzman bir ekip ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır. Macaristan seyahatinizin amacınızın ne olduğunu vize işlemleri sırasında belirtmeniz gerekmektedir. Aile ziyareti, turisttik gezi, ticari ziyaret gibi amacınızı bildirmeniz gerekir ve bu amaca yönelik vize başvurusu yapılır. Her seyahat amacının vize başvuru evrakları birbirinden farklıdır. Tüm bu prosedürler uzman ekipler tarafından bilinmektedir ve yönetilmektedir.

 

 

Uzman olan ekip ile çalışmanız vize başvurunuzu ve vize işlemlerinizi hızlandırır. Sürecin birebir takipçisi olan uzman ekipler size hazırlamanız gereken başvuru evraklarının listesini verirler. Bu evrakları hazırladıktan hemen sonra sizin adınıza Macaristan konsolosluğuna başvuru yaparlar. Başvuru sürecinin yakın takipçisi olarak sizi başvuru işlemleri hakkında bilgilendirme yaparlar. Macaristan vize başvurusunda bir önemli detay da parmak izdir.

 

 

Macaristan Schengen üyesi bir ülke olduğu için başvuran kişilerden parmak izi istemektedirler. Başvuru evraklarınız incelendikten sonra Konsolosluğun vermiş olduğu randevu ile Konsolosluğa giderek parmak izinizi vermeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra başvuru işlemleriniz tamamlanmış olur ve vizeniz çıkar.

 

 

Macaristan’a hangi amaçla seyahat etmeyi düşünüyorsanız Macaristan vizesi başvurusunu ona göre yapmanız gerekmektedir. Macaristan’a seyahat amacınız eğitim, ticaret, turistlik gibi hangi amaç içinse başvuru işlemleriniz ona göre başlatılır ve her seyahat amacının evrakları birbirinden farklıdır. Macaristan’a daha önce vize başvursun da bulunmadıysanız ve vize işlemleri hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilseniz başvuru sırasında profesyonel bir ekip ile çalışmanız sizin faydanıza olacaktır.

 

 

Profesyonel olan ekip size başvuru işlemleri hakkında detaylı bir bilgi sunar ve başvuru için gerekli olan evrak listesini size vererek eksiksiz, doğru bir şekilde tamamlamanızı ister. Evraklarınızı tamamladıktan sonra geriye kalan tüm işlemleri profesyonel eki tarafından takibe alınır ve Macaristan vize işlemleri Konsoloslukta devam eder. Konsolosluk vize başvur evraklarınızı derinlemesine inceleyerek herhangi bir problem ile karşılaşmazsa size parmak izi için randevu verir ve o tarihte Konsolosluğa giderek parmak izinizi verirsiniz. Bundan sonra vize işlemlerinin sonuna gelinir ve vizeniz sonuçlanır.

 

 

Macaristan vize başvurusu yaparken sizden istenilen evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladığınıza emin olmanız gerekmelidir. Eğer bir evrakta eksiklik ya da yanlışlık olursa vizeniz olumsuz sonuçlanabilir. Macaristan vize işlemleri yürütülürken birde size Macaristan vize başvuru formu verilir bu formu tam ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Eğer kişisel bilgileriniz ile bu formda yer alan bilgiler uyuşmazsa Macaristan vize başvurunuz olumsuz olarak değerlendirilir.

Macaristan Vize Başvuru Şartları

Çeşitli amaçlarla gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde Macaristan Vize Başvuru Şartları hakkında kapsamlı bilgileri alabilirsiniz. Turistik, ticari, ziyaret, kültürel, Erasmus, transit, resmi amaçlı, sağlık sebebiyle ya da sportif sebeplerden ötürü almak isteyeceğiniz vizelerde şartlarınızı değerlendirmekteyiz. Schengen vizelerine sahip olarak Macaristan seyahatlerinizi gerçekleştirmenizin belirli kuralları bulunmaktadır. Konsolosluk tarafından değerlendirilecek olan başvurularınızda kusursuz adımların atılması için harekete geçiyoruz. Doğru bir şekilde başvuru yapılması halinde 7 iş günü içerisinde sonuçların elde edileceğini aktarmaktayız. Vize başvuru türlerine göre değişen ücretlerin hızla yatırılacağını belirtiyoruz. Sizler de Schengen vizesi kapsamında başvurularınızı yaparak hangi ülkeleri seyahat edebileceğinizi bu sayede öğrenebilirsiniz. Herhangi bir aksiliğin yaşanması durumunda vize reddi verilmesi, maddi ve manevi yönden zorlukları yaşamanıza neden olacaktır. Bu sebeplerden dolayı başvurularınızın aksatılmaması ve eksiklerin bulunmaması gerekecektir.

Macaristan hükümeti vize konusunda titiz olan ülkeler arasındadır. Kişilerin vize alım sürecinde istenilen her evrak konusunda doğru ve eksiksiz bilgi vermesi gerekiyor. Evrak dosyasında bulundurulması gereken evraklar ve vize harçları her sene Macaristan konsolosluğu tarafından yayınlanıyor. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportlarının belli şartlar dâhilinde vizeden muaf tutulmasına rağmen Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin gerekli vize işlemlerini yapması gerekiyor. Vize işlemleri sırasında kişilerin mutlaka gereken hassasiyeti en iyi şekilde göstermesi gerekiyor. Aksi halde vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Vize türleri arasında yer alan turist vizesi, çalışma ya da ticaret vizesi, arkadaş ve aile ziyareti vizesi, öğrenci vizesi başvuru formunda mutlaka belirtilmesi gereken detaylar arasındadır.

Macaristan Vize Randevusu

Macaristan’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları, Macaristan vize başvuruları için Macaristan vize randevusu almalıdır. Kısa süreli Macaristan vize başvuruları için randevular Macaristan vize başvuru merkezinden alınmalıdır. Ulusal Macaristan vizesi başvuruları için randevular ise Macaristan Konsolosluğu’ndan alınmalıdır. Macaristan’ya yapılacak olan seyahatlerde vize başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi Macaristan Konsolosluğu’na aittir.

Macaristan vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin Macaristan vize randevusu alması zorunludur. Randevu için öncelikle Macaristan vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ise Macaristan vize randevusu alınabilmektedir. Macaristan vize randevusu tarihine kadar başvuru yapacağınız vize türüne uygun belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız.

Macaristan vize randevusu tarihinde gerekli olan belgeleri teslim etmelisiniz. Ayrıca Macaristan vize randevu tarihinde biyometrik veri izleri verilmeli ve vize harç ücreti yatırılmalıdır. Macaristan vizesi bir grup halinde alınacaksa herkes için ayrı ayrı randevu alınmalıdır. Macaristan vize başvurusunun şahsen yapılması gerekmektedir.

Macaristan vizesi alacak olan kişiler için Macaristan vize süresinin kısa ya da uzun olması çok önemlidir. Kısa süreli Macaristan vize randevusu Macaristan vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Uzun süreli vize başvuruları ise Macaristan Konsolosluğu’na yapılmalıdır.

Macaristan Turistik Vize

Macaristan’a tatil, sosyal ya da kültürel amaçlı olarak seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesinde Macaristan turistik vizesi alması gerekmektedir. Macaristan’a seyahat edecek olan kişiler diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi ise 180 gün içerisinde 90 gün Macaristan turistik vize muafiyeti vardır.

Macaristan turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını Macaristan vize başvuru merkezlerine yapabilmektedir. Macaristan turistik vize başvurusunda bulunacak olan kişiler öncelikle, Macaristan vize başvuru formunu turistik seyahat amacına uygun olarak eksiksiz olarak doldurmalıdır. Ardından Macaristan turistik vize için Macaristan vize başvuru merkezinden randevu almalıdır. Randevu tarihine kadar Macaristan turistik vize için gerekli olan belgeler eksiksiz ve güncel olarak hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim etmelidir. Ayrıca randevu tarihinde vize başvurusu için harç ücretini yatırmalıdır.

Macaristan turistik vize başvuruları Macaristan vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Macaristan turistik vize başvurusu için randevu alınmalıdır. Başvuru sırasında biyometrik veri verileceğinden dolayı başvuruda şahsen bulunulması gerekmektedir.

Macaristan turistik vizesi kısa süreli bir vize olduğundan dolayı başvurular Macaristan vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Başvuruları değerlendirme yetkisi Macaristan diplomatik temsilciliklerine aittir.

Macaristan Ticari Vize

Macaristan’da konferansa, seminere, kongreye, galaya katılacak olan kişiler, Macaristan’ya satılan ürün desteği verecek ya da alınan ürün desteği alacak olan kişiler Macaristan ticari vize almalıdır. Bu vize Macaristan’da bir ürün satma ya da çalışma hakkı tanımamaktadır.

Macaristan ticari vize alacak olan kişilerin Macaristan’da bulunan ve başvuru sahibini davet eden kişi, şirket ya da kurumdan davetiye alması gerekmektedir. Macaristan ticari vizesi davetiyesiz alınamamaktadır.

Macaristan ticari vize alacak olan kişiler vize başvurularını yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapabilmelidir. Macaristan ticari vize başvurusunda bulunacak olan kişiler başvuruları için öncelikle Macaristan ticari vize başvuru formunu ticari vize kategorisine uygun olarak doldurmalıdır. Ardından ise Macaristan ticari vize için gerekli olan belgeler eksiksiz ve güncel olarak hazırlanmalıdır. Macaristan ticari vize belgesini hazırlayan kişiler gerekli belgeleri vize başvurusu yapacağı başvuru merkezine teslim etmelidir.

Macaristan ticari vize başvuruları Macaristan vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Macaristan ticari vize başvurusu için randevu alınmalıdır. Macaristan ticari vize başvurularında biyometrik veri verilmesi zorunluluğu olduğundan dolayı başvuru sahibinin vize başvurusunu şahsen yapması gerekmektedir.

Macaristan Konsolosluğu

Macaristan’ın Türkiye’de İstanbul, Antalya, İzmir, Kocaeli, Tekirdağ, Kütahya, İzmit ve Ankara’da temsilcilikleri bulunmaktadır. Macaristan Konsolosluğu görevleri arasında Macaristan seyahatleri için vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme, Macaristan vatandaşlarına vatandaşlık ve noterlik işlemlerinde destek olma, Macaristan vatandaşlarına eğitim, sağlık ve hukuk konusunda destek olma gibi işlemleri vardır.

Macaristan Konsolosluğu görevleri arasında Macaristan vatandaşlarına kimlik yenileme, pasaport yenileme, değerli kağıt yenileme gibi görevleri vardır. Macaristan Konsolosluğu Türkiye’de Macaristan adına çalışmalarda bulunma, Macaristan adına Türkiye’de yeni yatırım alanları ortaya çıkarma gibi görevleri vardır.

Macaristan Konsolosluğu Türkiye’de iş kurmuş olan Türk vatandaşlarına ya da Türkiye ile ticaret yapan Türk vatandaşlarına destek olmaktadır. Türkiye ile yeni ticaret anlaşmaları yapılmasını, yeni diplomatik anlaşmalar yapılmasını, yeni kültürel anlaşmalar yapılmasını amaçlar.

Macaristan’ın Türkiye’de bulunan konsoloslukları şu şekildedir;

 • Ankara Macaristan Konsolosluğu
 • İstanbul Macaristan Konsolosluğu
 • İzmir Macaristan Konsolosluğu
 • Antalya Macaristan Konsolosluğu
 • Kütahya Macaristan Konsolosluğu
 • İzmit Macaristan Konsolosluğu
 • Kocaeli Macaristan Konsolosluğu
 • Tekirdağ Macaristan Konsolosluğu

Macaristan Konsolosluğu, Macaristan ile Türkiye arasındaki ikili ilişkileri düzenlemektedir. Macaristan Konsolosluğu, Türkiye’ye seyahat edecek olan Türk diplomatlarını karşılamaktadır. Macaristan Konsolosluğu, Macaristan gündemini Türkiye hakkında bilgilendirmektedir. Türkiye’de Macaristan adına basın açıklaması yapmaktadır.

Macaristan Vize Evrakları Nereye Verilir?

Macaristan vize evraklarınızın teslimini Macaristan konsoloslukları, büyükelçiliği ve yetkili vize merkezlerine teslim etmeniz gerekiyor. Vize işlemleri sırasında sorun yaşanmaması için önceden mutlaka güncel evrak listesi konusunda bilgi edinmelidir. Aynı zamanda evrakların teslimi için randevunun da önceden alınması önemli bir konudur. Vize ücretlerini yatırmak da dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Vize evraklarınız içerisinde mutlaka ücretin ödendiğini gösteren bir dekontun bulunması gerekiyor. Evrakların teslim edilmesinden 7 iş günü içerisinde alınması mümkündür. Ek evrak talebi, kurumun tatile girmesi gibi durumlar nedeni ile bu sürede uzama meydana gelebilir.

Macaristan Vize Danışmanlığı

   Macaristan vize danışmanlık: Macaristan vize süreci tercih edildiği takdirde danışmanlık firmaları tarafından yönetilmektedir. Online ortamda Macaristan vize başvuruları yapılmakta ve bu süreç online şekilde devam etmektedir. Vize danışmanlığının avantajları oldukça çoktur.

Macaristan Vize Danışmanlık Hizmeti Avantajları Nelerdir?

Kişiye özel vize türüne başvuruda bulunulması, Büyükelçiliğe veya konsolosluğa gidilmeden vize için gerekli evrakları, son güncellemeleri kolaylıkla öğrenilebilmesi. Vize dilekçesinin Konsolosluk talebine uygun şekilde yazılması, Vize başvuru formunun uygun kategoriden seçilmesi ve  doldurulması, Macaristan vizesini hemen, hızlı almak isteyen kişiler için ekstra hizmet ücretleri hakkında bilgiler verilmesi ve başvuran kişinin onaylaması, Macaristan vize randevusu günü acente temsilcisinin kişiye eşlik etmesi, Macaristan vizesi için tercih edilecek birçok danışmanlık firması bulunmaktadır. Bu firmalar da farklı fiyat aralığı olduğu için bütçenize uyun firmaları tercih etmeniz gerekir. Bu firmalardan en iyi Macaristan vize danışmanlık firması www.as-visa.com, www.eagvs.com, www.vizemerkezi.com firmalarıdır. Bu tarz firmalar oldukça fazla bulunmaktadır. Online işlemlerde bu siteler üzerinden işlem yapmak tercih edilmektedir. Vize merkezi firması gibi firmalar vize işlemlerinde güvenilir bir süreç garanti etmektedir. Randevu aşamasından vizeye sahip olma aşamasına kadar beraber bir süreç yürütülmektedir. Vize danışmanlık firmaları gerekli bilgilendirmeleri yapmakta ve bu süreci size açıklamaktadır.

Türkiye'deki vize işlemlerinin ana merkezi Ankara'dır. Macaristan'ın vize merkezi Ankara, birçok başkonsolosluğa ya da fahri konsolosluğa ev sahibi yapmaktadır. Yüz yüze yapılan başvurular Macaristan'ın vize merkezi Ankara'ya yapılmaktadır.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp