×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Turistik Vize

İngiltere turizm açısından Avrupa’nın en gözde ülkeleri arasında yer alıyor. Başkenti Londra olan ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin mutlaka turist vizesi alması gerekiyor. Kişiler bu vize işlemlerini yaptırırken mutlaka vize türüne göre evrak hazırlamak zorundadır. Bu evrak listesini hazırlamaya başlamadan önce mutlaka vize randevusu alınması şartı bulunuyor. Randevu kapsamında yetkililer sizleri mülakata çağırabilir ve seyahatiniz hakkında sizlere çeşitli sorular yöneltebilirler. Turist vizesi kapsamında yetkili merciler sizlerden birçok farklı evrak talebinde bulunuyor.

İngiltere Turistik Vize Evrakları Listesi

İngiltere turistik vize almayı düşünen kişilerin mutlaka başvurur formu gibi kritik evrakları iyi bir şekilde doldurması gerekiyor. Bu evrakın İngilizce olarak doldurulması ve turizm amacına uygun bilgiler içermesi son derece önemlidir. Ayrıca dikkat etmeniz gereken önemli bir diğer husus ise bu vize başvuru formunda vize türünü işaretlemektir. Bu vize türü olarak da turistik vize kısmını tercih etmeniz gerekiyor. Diğer evraklar arasında ise şunlar bulunuyor:

- Pasaport: Seyahat sonrasında 6 ay daha süresi olmalı ve en iki de boş yaprak bulunmalıdır.

- Kimlik fotokopisi ve nüfus kayıt örneği de olmalıdır.

- Ulaşım ve konaklama belgelerinizin bulunması gerekir.

- Başvuru formu ve dilekçenizin dosyada yer alması önemlidir.

- Banka hesap dökümlerinin olması önemli bir detaydır.

Tüm bu detaylar vize sürecinde herkesten istenilen standart belgeler arasında yer alır.

İngiltere Vize Başvuru Ücretleri

İngiltere başvuru ücretlerinin yatırılması da önemli detaylar arasında yer alıyor. Bu ücretler her yıl resmi makamlar tarafından belirleniyor. Bu belirlemeler dâhilinde kişiler güncel tutarı yatırarak ilgili makamlardan dekont alıyorlar. Bu dekontun da vize başvuru dosyasında yer alması gerekiyor. Vize evraklarınızın temin edilmesinde dikkat etmeniz gereken en önemli konu güncelliktir. Eski belgeler her zaman için vizenizin gecikmesine neden olacaktır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp