FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Duyurular

Yunanistan Vizesi Covid-19 Son Durumlar

Koronavirüs tedbirlerinin tüm dünyada uygulanmaya devam ettiği dikkatlerden kaçmamaktadır. Ancak son güncellemeler ile birlikte hangi yasakların kaldırıldığını ve Yunanistan vizesi ile ilgili son durumların ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. 26 Haziran 2021 tarihine kadar geçerli olan koşullara göre Türkiye Cumhuriyeti ile Yunanistan arasındaki deniz yolu bağlantılarının geçici olarak kısıtlanmasına ilişkin kararın halen uygulanmakta olduğunu belirtebiliriz. Boş yolcu yatlarıyla ya da gemilerle taşınmakta olan malların taşınma süreçleri bu kapsam dışında bırakılmıştır. Boş yolcu yatlarını kullanmakta olan kaptan ve mürettebatlar için giriş şartlarına uygun olması halinde Yunanistan seyahatlerinin yasak olmadığı belirtilmektedir. Giriş koşullarını sağlayan bu ekip için ilk varış noktasının Kavala, Midilli, Kos veya Rodos gibi limanlar olduğuna dikkat çekebiliriz. Gemilerin limana varmasından önceki 6 saatlik süreçte yetkili mercilerin bilgilendirilmesi gerekir.

Yunanistan Kısıtlamalarında Hükümler

Yunanistan seyahatini gerçekleştirecek olan kişilerde aranan şartlar bulunmaktadır. Covid-19 kapsamında aşısını en az 14 günlük süreçte tamamlamış olan kişilerin sertifikasını ibraz etmesi zorunludur. Pasaportunuzda yer alan kimlik bilgilerinizin aşı sertifikasında olması ve hangi aşı türünü yaptırdığınızın dozuyla beraber belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca Covid-19 testini Yunanistan'a varışınızdan önceki 72 saat içerisinde negatif olarak sunmanız gerekmektedir. Hızlı test yaptıranlar için bu süre 48 saate inmektedir. Test sonuçlarının hangi dilde olması gerektiğini ve seyahatleriniz için doldurmanız gereken PLF formu hakkındaki detayları bizlerden öğrenebilirsiniz. Yunanistan vizesi almanızla ilgili devam eden kısıtlamaları ve bu yöndeki hükümleri sizlerle paylaşıyoruz.

 Yunanistan Vizesi Duyuruları

Yunanistan ülkesine vize almayı isteyen kişinin bazı seçimi yapması ve ne kadar süre ile ülke de kalacağı belirtmesi gerekmektedir. Yunanistan  vize türleri: turist, ticari, aile ziyareti gibi amaçla alınmaktadır. Sizlerde doksan gün aşmayacak biçimlerde kısa süreli Yunanistan  vizesi ait talebi bu kapsamda iletebilirsiniz. Böyle vize ücretinin ödemesi, seyahat sağlık sigorta poliçesi hazırlaması ve diğer evrakla birlikte sunması için yardımcı olmaya devam eden vize danışmanına harekete geçebilirsiniz.

 

Vize başvurunuzdan daha önce Yunanistan  vizesi almış olmanız durumunda son 5 yıllık süreçlerde parmak izi ve biyometri veri ibrazında bulunacağına, konsolosluklarla şahsen başvurmaya gerek kalmayacaktır. Sizin yerinize tüm işlemi yönetecek ve takip edecek olan ofisimiz aracılığı ile hiçbir işlemlerin aksatılmayacağından emin olabilirsiniz. Yunanistan  vizesi ait tüm güncel bilgiyi öğrenebilmesi, Yunanistan  vizesi ücreti hakkında bilgi alabilmek ve vize dosyası kusursuz biçimde sunmaları talep edebilmesi için çekinmeden bize ulaşabilirsiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp