FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Vizesi İçin Form Ve Dilekçeler

Balkan ülkelerinden biri olan Yunanistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından oldukça fazla ziyaret ediliyor. İki ülke arasında sınır kapısı bulunması ve ortak bir tarihin bulunması sürekli olarak ziyaretler yapılmasını gerekli hale getiriyor. Yunanistan’a seyahat edecek olan kişilerin ise vize uygulamalarını yerine getirmesi isteniyor. Yunanistan vize işlemlerinde Bordo pasaport hamilleri vize almak zorundayken Yeşil, Gri ve Siyah pasaport sahiplerinin böyle bir zorunluluğu bulunmuyor. Belirli koşullar altında bu pasaportu olanlar seyahatlerini vizesi olarak devam ettirebiliyorlar. Vize işlemleri sırasında kişilerin standart belgeler yanında hazırlaması gereken birtakım önemli evrakları vardır. Vize dilekçesi ve başvuru formu da bunlardan biridir.

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu Hazırlama

Yunanistan vizesi alımı sırasında hazırlanması gereken önemli bir form başvuru formudur. Bu formun mutlaka detaylı olarak hazırlanması gereklidir. Başvuru formunda belirtilen tüm bilgilerin doğru olması en önemli kriterlerden biridir. Yanlış beyan edilen bilgiler vize reddi ve hatta cezai işlemlere neden olabiliyor. Başvuru formunu doldururken Türkçe doldurmanız mümkündür. Bu sırada Türkçe karakter kullanabilirsiniz. Bu formun içerisinde pasaport bilgileri, seyahatin amacı, kişiler bilgiler gibi alanlar vardır. Bu kısımları istenilen dil şartlarına uygun şekilde doldurmalısınız. Her bilginin birbiri ile tutarlı olması formun konsolosluk tarafından kabul edilmesinde önemli bir kriterdir. Başvuru formunu doldururken mutlaka büyük harflerle ve anlaşılır şekilde doldurmalısınız. Kişiler bu formu doldururken tükenmez kalem kullanmalı ve 18 yaş altı olanların kesinlikle ailesi ile doldurması gerekir.

Yunanistan Vize Dilekçesi Hazırlama

Yunanistan seyahati düzenleyecek olan kişilerin vize dilekçesini de başvuru formu hassasiyetinde düzenlemesi gerekiyor. Öncelikle bu formun mutlaka Yunanistan Konsolosluğu’na hitaben yazılması gereklidir. Seyahat amacınızdan formda bahsetmeli, seyahat tarihlerinizi belirtmeli ve kişisel bilgilerinizi eksiksiz olarak yazmalısınız. Dilekçenizde bir tarih olmalı ve ıslak imza atmayı unutmamalısınız. Resmi bir evrak olduğu unutulmamalıdır. Hangi dilde istenmiş ise o dilde yazılması gerekiyor. Yunanistan vizesi için genel olarak kişiler İngilizce, Yunanca ve Türkçe dilinde vize dilekçesi hazırlayabilirler. Bu dilekçenin A4 kâğıdına yazılması ve resmi bir hitap ile yazılması gereklidir. Yunanistan vize işlemleri sırasında dilekçe tam anlamı ile seyahat amacınızı anlatmalıdır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp