FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Vizesi, Konya

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi, Konya

Bu ülkelere vize almayı isteyen kişinin bazı seçimi yapması ve ne kadar süreyle ülkede kalacağı belirtmesi gerekmektedir. Yunanistan vizesi türü turistik, ticari, aile ziyaret gibi amaçlarla alınmaktadır. Siz de 90 gün aşmayacak şekilde kısa süreli Schengen vizesi dair talepinizi bu kapsam da iletebilirsiniz. Böyleliklerle vize ücretlerinin ödenmesi, seyahat sağlık sigorta poliçesinin hazırlanması ve diğer evraklarla birlikte sunmaları için yardımcı olmaya devam edilen uzmanlar, vize danışmanıyla harekete geçebilirsiniz. Vize başvurusunda daha önce Schengen vizesi almış olmanız durumunda son 5  yıllık süreçte parmak izini ve biyometrik verisi ibrazında bulunacağınızda, konsolosluka şahsen başvurmak gerek kalmayacakdır. Sizin yeriniz tüm işlemleri yönetecek ve takip edecek olan ofis aracılığıyla hiçbir işleminiz aksatılmayacağından emin olabilceksinz. Yunanistan vizesine dair tüm güncel bilgileri öğrenebilme, Yunanistan vizesi ücreti hakkında bilgi alabilme ve vize dosyaınızın kusursuz biçimlerde sunulması talep edebilme için Konya Konsolosluğuna ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Konya Vize İşlemleri

İç Anadolu Bölgesinin en güzel kentlerinden bir tanesi son derece geniş bir ovası ve tarım denilince akla ilk gelen kent olan Konya kentidir. Konya kentinde değişik türden işletmeler vardır. İşte onlardan bir tanesi de Konya vize başvuru merkezidir. Konya’da farklı ülkeler için vize başvuru merkezleri vardır. Nitekim Yunanistan Konya vize işlemleri de başka bir kente gitmeden Yunanistan vizesi almak isteyenlere hitap eder.

Yunanistan Konya vize başvuru merkezi aşağıda yer alan kentlerde olan kişilere hizmet verir: Aydın, Afyon, Denizli, , Isparta, Konya ve Muğla illerinde yaşamakta olanlar Yunanistan için olan vize işlemlerini  Yunanistan Konya Vize başvuru  Merkezinden yapabilirler. Burada başvuru yapılabilmesi için iki yöntem vardır:

Bunlardan ilki aşağıda yer alan telefon numarasının aranmasıdır. Bu numara mesai saatleri içinde aranmalıdır. Bir diğer yöntem ise kurumun elektronik posta adresine vize başvurusu için mail atılmasıdır.

Yunanistan Konya Vize Randevusu

Yunanistan’a seyahat etmeyi isteyen ve Konya çevresine ikamet eden kişi başvurusunu Yunanistan’ın Konya’da ki Konsolosluğuna ya da Yunanistan vize başvuru merkezlerinden birisine yapmalıdır. Uzun süre Yunanistan vize başvurusu Yunanistan Konya Konsolosluğuna yapmalıdır. Konya Konsolosluğuna vize başvurusunda buluncak olan kişinin Yunanistan Konya Konsolosluğu vize randevusu işlemini yapması gerekmektedir. Yunanistan Konya Konsolosluğu vize randevusu işlemi Yunanistan Konya Konsolosluğunun resmî mail adresinden randevusunu alınabilir. Konya Konsolosluğu sadece ulusal vize başvurusu kabul etmektedir. Konya Konsolosluğu vize randevusu olmadan vize başvurusu kabul edilmemektedir. Başvurular için randevu alan kişiler randevu tarihine kadar vize başvuru için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Yunanistan Konya Konsolosluğu vize randevusu alan kişiler randevu tarihini kaçırmamalı. Randevu tarihlerini kaçıran kişinin tekrardan randevu alması gereklidir. Yunanistan Konya Konsolosluğu vize randevusu tarihinde biyometrik parmak izi verilmelidir. Ayrıca vizelerin harç ücreti de bu randevuya da ödenmelidir. Konya Konsolosluğu vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin Yunanistan vize başvurusu için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. 

Yunanistan Konya Konsolosluğu Vize Başvurusu

Yunanistan’a seyahat edecek olan kişiler ve Konya çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları ve Türkiye’de yasal bir biçimde ikamet eden diğer ülke vatandaşları vize Yunanistan Konya Konsolosluğu vize başvurusunu gerçekleştirebilir. Konya Konsolosluğu vize başvurusu aşağıda ki şekillerde yapılabilir. Başvuru yapabilmek için öncelikle seyahat edeceğiniz Yunanistan vizesini türü doğru bir şekilde seçmelidir. Buna uygun Yunanistan vizesi başvuru form doldurmanız gerekmekte. Başvuru türünü belirleyen kişi Yunanistan Konsolosluğunu resmî e-posta adresi üzerinde randevu alınabilir. Konya Konsolosluğu vize başvuru randevu tarihine kadar Yunanistan vizeleri için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanması ve Yunanistan Konya Konsolosluğu randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Randevu tarihinde ayrıca biyometrik parmak iz verilmeli. Konya Konsolosluğu vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin Yunanistan vize başvurusu için gerekli olan evrakarl eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Yunanistan Konya Konsolosluğu vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişiler vize başvuru için seyahat sağlık sigortasını yaptırması gerekmektedir. Bunun yanına Yunanistan vizeleri başvurusu yapacak olan kişinin sicillerinin temiz olması gerekmekte. Evrakın eksiksiz hazırlanması vize başvuruları olumlu sonuçlanması süreci için önemlidir. Başvuru Konya Konsolosluğuna direkt olarak başvuru yapacağınında ise randevu alması gerekmektedir.

 Konya Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan vize merkezi Konya temsilcisi seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun gerekli evrakları sizden istemektedir. Yunanistan vizesi için gerekli evrağa ait detay seyahat amacı, seyahatin süresi gibi faktöre göre değişebilmektedir. Ayrıca evrakın orijinal ya da fotokopi olarak ibrazına döneme bağlı olarak bazı güncelleme söz konusu olabilir. Konsolosluk inisiyatifi de ya da güncel koşullar çerçevesinde ek evrak talepi ortaya çıkabilmekte. Bu gibi istisnai durum başvuru sahibine telefon ile e-mail yoluyla  hemen iletilmektedir. Yunanistan vizesi için gerekli evrakın güncel olmasına dikkat ediniz. Seyahat tarihlerinize bağlı olarak randevu tarihinden bir ay öncesine ait evrakla yapılan başvuruda belgelerin güncel hali talep edilebilmekte. Banka hesap dökümü, maaş bordroları, davetiye ve seyahat ediliyorsa davetiyenin geçerliliği süresi, şirket izin ve görev yazısında belirtilen tarihin seyahat tarihiyle uyumu gibi unsura özellikle dikkat edilmelidir. Evrakın eksiksiz hazırlanması vize başvuruları olumlu sonuçlanması süreci için önemlidir. Başvuru Konya Konsolosluğuna direkt olarak başvuru yapacağınında ise randevu alması gerekmektedir.

Yunanistan Vizenizi Konyadan Almanızın Kolay Yolu

Yunanistan vize başvuruları Konyada bulunan Yunanistan Konya Konsolosluğu’na yapılması gerekmekte. Başvuru için Konya konsolosluğuna gitmeye gerek yoktur, online başvurular da yapılabilmekte hatta online başvuru önceliği bulunmaktadır.

Online başvuru yaparken öncelikle Yunanistan Büyükelçiliği resmî internet sitesine başvuru formu İngilizce olarak doldurulması gerekmekte. Ardından talep edilen vize tür kategorisi göre seyahat sebebini kanıtlayıcı belgelerin sisteme yüklenmesi gerekli. Bu belgeler sisteme yüklendikten sonra başvuru için onay kod ile kayıt altına alınma işlemi tamamlanacaktır. Online başvuru yapabilmek için yeni bir başvuru sistemi  hesabını açması gerekli. Online başvuru işleminin ardından ise vize türüne göre hazırlanması gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bir biçimlerde tamamlanması gerekmektedir. Evrak tamamladıkdan sonra posta yolu ile Konya’daki Yunanistan Konya Konsolosluğuna gönderilmelidir. Evrak ulaştıkdan sonra vize sonuçlaması süreci için inceleme başlamaktadır. Evrakın eksiksiz hazırlanması vize başvuruları olumlu sonuçlanması süreci için önemlidir. Başvuru Konya Konsolosluğuna direkt olarak başvuru yapacağınında ise randevu alması gerekmektedir.

Yunanistan Konya Vize Başvuru Merkezi Adres Ve İletişim Bilgileri

Yunanistan Konya vize başvuru merkezi adres ve iletişim bilgileri ayrıntıları ile birlikte aşağıda yazılı olduğu biçimdedir:

Öncelikle olarak vize başvuru merkezi açık adresini yazmak gerekir ise Konya vize başvuru merkezi açık adresi şöyledir: İstenilen her saat kolayca toplu taşıma araçları ile rahatlıkla kentin her yerinden ve otogardan rahatlıkla gidilebilir.

Elimkon Euro Fuar Horozlar mahallesi Şenyurt sokak no:26 Selçuklu Konya. Konum olarak son derece merkezi yerdedir.

Şimdi de Konya vize başvuru merkezi telefon numarasını vermek gerekir ise alan kodu ile birlikte 0 332 225 43 91 biçimindedir.

Konya vize başvuru merkezi elektronik posta adresi: [email protected] olup kurumun çalışma saatleri

Hafta içi yani Pazartesi  Cuma arasında : 08.30 - 18.00 saatleri arasında  Cumartesi ise 10.00 - 14.00 saatleri arasındadır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp