FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Vizesi, Bursa

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi, Bursa

Yunanistan vize başvuru sahiplerinden, Vize Merkezi Bursa şubemiz ile ilgili verilen bilgileri dikkatlice incelemelerini rica ediyoruz. Bu web sitesindeki talimatlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan başvuru sahiplerinin kısa süreli Schengen vizesi için sunacakları destekleyici belgelerin genel listesine dayanarak belgelerinizi mümkün olduğunca doğru bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu, başvurunuzun eksik olma olasılığının yanı sıra işlem gecikmesi olasılığını da azaltacaktır.

Kısa süreli Schengen vizesi ("C" tipi) alarak Yunanistan'ı ziyaret etmeyi ve Schengen bölgesinde 180 güne (6 ay) kadar 90 güne kadar kalmayı planlayan tüm başvuru sahipleri içindir. (Vize günlerinizi nasıl hesaplayacağınızla ilgili bilgiler, sayfada Kalış Günleri hesaplayıcı bölümünde bulunabilir). Gezinin amacı turizm, iş, aile veya arkadaş ziyareti, kültür ve eğitim, tıbbi tedavi, bilim, havaalanı geçişi, denizci ve diğerleri olabilir. Vize başvuruları, planlanan seyahat tarihinden en geç altı (6) ay önce yapılabilir. Yunanistan vize başvurunuzu Bursa vize başvuru merkezimizin şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Bursa Konsolosluk Başvurusu

Vize başvuruları, Bursa’daki Yunanistan Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabilir. Ya da tüm vatandaşlar Vize Kanunu’nun 17(5) Maddesi uyarınca ve Vize Kolaylaştırma Anlaşması'nın önerilerini dikkate alarak doğrudan Yunanistan Bursa Konsolosluk bölümlerine vize başvurusu yapılabilir. Belgelerinizi Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Bursa adresimize gönderebilir, kaydınızın oluşturulduğu vize takip numarasına göre başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Ankara Büyükelçiliği, İstanbul, İzmir ve Bursa Konsolosluk birimleri, vize başvurusu konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Dolayısıyla randevulu çalışma sistemine göre sırayla tüm başvuru sahiplerinin vize işlemlerini en hızlı şekilde onay ya da ret şeklinde sonuçlandırmaktadır. Yunanistan Vize Başvuru Merkezi’miz de bu süreci çok daha hızlı sonuçlandırmak için Bursa’da yaşayanlar için profesyonel hizmet vermektedir. Konsolosluk başvurusu yapanların işlemleri 2 ila 7 iş günü sürmektedir. Ancak başvurduğunuz vize türüne ve Bursa konsolosluk birimlerinin talep edebileceği ek belgelere göre bu süre uzayabilir. Yunanistan vizesi işlenmiş olan pasaportunuzun Bursa Vize Başvuru Merkezi’mizden elinize ne kadar sürede ulaşacağını öğrenmek için lütfen MyVize ile iletişime geçin.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Bursa Konsolosluk Randevusu

Yunanistan vize başvuruları Yunanistan'ın Ankara Büyükelçiliği, İstanbul veya İzmir Başkonsolosluğu ya da Bursa Konsolosluk randevusu alınarak yapılabilir. Ankara ya da Bursa fark etmeksizin hiçbir konsolosluk randevusu olmayan başvuru sahiplerine vize işlemi yapmamaktadır. Bu yüzden MyVize Yunanistan Vize Başvuru Merkezi’miz aracılığıyla aldığınız vize randevusu büyük önem teşkil etmektedir. Yunanistan Vize Başvuru Merkezi’miz Bursa’da ibraz edilen belgelerin tarafımıza ve tarafınıza teslimi için gönderim hizmeti de sunmaktadır.

Yunanistan vize başvuru sürecinde Ankara Büyükelçiliği’ne bizzat gitmeniz de gerekebilir. Bu yüzden Bursa Vize Başvuru Merkezi’miz aracılığıyla yaptığınız Yunanistan vize başvurunuzu bizimle takip etmeniz gerekir. Yunanistan’ın Bursa konsolosluk birimlerinde randevusu tüm başvuru sahipleri, vize işlemlerini kolayca başlatmakta ve sonuçlandırmaktadır. Siz de Yunanistan vizesi için Bursa Vize Başvuru Merkezi’mizle iletişime geçebilir, hemen konsolosluk randevusu alabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvurusu Bursa

Yunanistan vize başvurusu yapmak isteyen Bursa’daki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Bursa Vize Başvuru Merkezi’miz hizmet vermektedir. Vize Başvuru Merkezi MyVize’ye başvuruda bulunmak için randevu almanıza gerek yoktur. Dilerseniz telefonla, dilerseniz e-posta ile dilerseniz de şahsen gelerek çalışma saatleri içerisinde bizlere ulaşabilir, Yunanistan vize başvurunuzu hemen başlatabilirsiniz.

Vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen Bursa ili sakinlerinin büyükelçilik ya da konsolosluklarla iletişime geçmeleri durumunda konsolosluk memurları tarafından vize hakkında bilgi verilmez. Konsolosluk memurları Yunanistan vizesi hakkında detaylı bilgi vermeyeceği için vize evrakları ile ilgili hazırlama süreciniz aksayabilir. Dolayısıyla başvuru merkezimizle iletişime geçmeniz size Yunanistan vizesi alma yolunda büyük avantaj kazandıracaktır. Büyükelçilik ya da konsolosluğun çalışma saatlerindeki yoğunluk da göz önüne alındığında randevu almanız için acele etmenizde fayda vardır.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi İşlemleri Bursa

Yunanistan vize başvuru işlemleri gerçekleştirmek isteyen Bursa ili sakinleri, vize evrakları konusunda danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirler. Buna göre Yunanistan vize başvurusu için standart olarak hazırlanması gereken bir dizi belge bulunmaktadır. Bu belgelerin hazırlanması için belirli kriterler ve kurallar gözetilmelidir. Vize başvurusu yaparken ibraz edilen evraklarda herhangi bir yanlışlık olması vize işlemlerinizin sonlandırılmasına yol açabilir. Bu yüzden kendi başınıza vize başvurusunda bulunmak oldukça risklidir.

Yunanistan vize başvurusu için iletişime geçtiğiniz vize merkezimiz Bursa’daki şubesinde de yine evraklarınızı hazırlamanız konusunda sizinle koordineli olarak hareket eder. Vize işlemleri için yerine getirilmesi gereken standart prosedürleri uygulayacak olan Bursa vize danışmanlarımız, daha sonra büyükelçilik ya da konsoloslukla da iletişime geçer. Bu sayede hem Yunanistan vizesi için Bursa’dan Ankara’ya ya da bir başka konsolosluğa sadece mülakat için gelmeniz yeterli olur. Belgelerin teslimi için büyükelçiliğe ya da İstanbul/Bursa’daki konsolosluğa bizzat gitmemeniz, sizin vakitten de tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Vize başvuru merkezi işlemleri, evrak dosyanızın hazırlanmasından sonra büyükelçiliğe ya da konsolosluğa ibraz edilmesiyle farklı bir boyut kazanır. Burada önemli olan konsolosluk memurlarının vize başvuru değerlendirme standartlarına en uygun belge dosyasını göndermiş olmaktır. Vize danışmanlarımız da tam olarak bunu yaparlar. Yunanistan vize işlemlerinizi başvuru merkezimizle hemen başlatmak için Bursa şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvurusu Bursa'dan Nasıl Yapılır?

Yunanistan vizesi için başvurunuzu Bursa’dan Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek yapabilmeniz mümkündür. Ancak vize danışmanlık hizmeti almadan yapılan başvuruların hemen hemen hepsi reddedilmektedir. Bu yüzden Bursa Vize Başvuru Merkezi’mizin tecrübeli danışmanları, size Yunanistan vizesi alma yolunda büyük avantaj sağlayacaktır. Bu sayede vize başvurunuzu hem konforunuzdan ödün vermeden Bursa’dan da yapabilecek hem de uygun danışmanlık ücretimizden yararlanarak ekonomik bir başvuru süreci yürütebileceksiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp