FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Yunanistan Turistik Vize İşlemleri

Bu, Yunanistan'ı turizm için ziyaret eden kişilerin vize kategorisidir.

Durumu açıklığa kavuşturmak için Yunanistan'dan davet mektubu almadıysanız, Yunanistan turist vizesine başvurmanız gerekir. Bu etkinliklerin bazıları, gezi, Yunan adalarını ziyaret etmek, tatil yapmak, müzeleri ziyaret etmek, futbol maçı izlemek veya bir turun parçası olarak seyahat etmek gibi Yunanistan'da kesinlikle turistik amaçlara yöneliktir.

Yunanistan turist vizesi başvurusu yaparken konaklama/otel rezervasyonlarınızın vize başvurunuz onaylanana dek aktif şekilde kalacağını unutmayınız.

Yunanistan turist vizesi başvurusunu tamamlamadan veya olumlu bir vize başvuru sonucu almadan önce bir tur paketi, otel/konaklama veya uçak bileti satın almamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Vize başvurusu için ücretsiz rezervasyon yaptırmanız yeterlidir.

Umuma mahsus (Bordo) pasaport hamillerinin Yunanistan'a gitmek için vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport hamilleri, Hizmet (Gri) pasaport hamilleri ve Hususi (Yeşil) pasaport hamilleri 180 günlük süre içinde 90 günü geçmediği takdirde vizeden muaftır.

 • Yunanistan vizesi almak için aşağıdaki şartları yerine getirmekte sorun yaşamamalısınız.
 • Yunanistan vizesi almak istiyorsanız ilk önce belirtilen asgari koşulları ve şartları tamamlamanız gerekir.
 • Yunanistan vizesi için gerekli tüm belgeleri sağlayabilmek.
 • Yunanistan'ı ziyaret etmek için vize başvurusunda bulunmak için yeterli zaman olması.

  Yunanistan Turistik Vize Dilekçe Örneği  (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

Yunanistan Turistik Vize Dilekçesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize talep dilekçesini yazmadan önce, başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, otel, uçak gibi sunacağınız belgelerin seyahat tarihlerinin uyumlu olup olmadığını bir kez daha kontrol edin. Dilekçenizde belirttiğiniz tarihler ile tarih bilgisi içeren diğer tüm belgeler uyumlu olmalıdır. Yunan temsilciler uygunsuzluk gördüklerinde, amaçlanan seyahatin amacının haklı çıkmaması veya gerekçelerin zorlayıcı olmaması gibi nedenleri öne sürerek vize reddi verebilirler.

Başlarken vize başvurunuzu kime yaptığınız çok önemlidir. Elçilikler, konsolosluklar, başkonsolosluklar ve fahri konsoloslukların hepsi dikkate alınmalıdır. Konsoloslukta bir departman veya departmandan bahsetmek istiyorsanız yazılmalıdır.

 • Dilbilgisi ve noktalama işaretleri de dahil olmak üzere genel dilekçe düzenlemelerine uyulmalıdır.
 • Bilgisayarda yazmanız önerilir.
 • Yunanistan temsilcilerinin bulunduğu şehir ve dilekçenin tarihi belirtilmelidir.
 • İsteklerinizi Türkçe, Yunanca veya İngilizce olarak yazabilirsiniz.
 • Dilekçeniz resmi olmayan bir tonda hazırlanmalıdır.
 • Durumunuz tamamen vize için uygun olsa bile, temsilciler herhangi bir şüpheleri varsa reddedebilir.
 • Planladığınız tatil hakkında net olmalısınız. Seyahatin amacı, vizenin uzunluğu ve giriş numaralarının tümü not edilmelidir.
 • Masrafları kimin ödediği, sebepleri, başkasının masrafları karşılanıyorsa akrabalık ilişkisi yazılmalı ve bu masrafları karşılayabilecek mali durumu gösteren ispat belgeleri eklenmelidir.
 • Çalışanlar için çalıştığı yerin antetli kağıdına yazılmalıdır.
 • İstihdam tarihi, izin tarihleri, bu iznin ücretli veya ücretsiz olup olmadığı ve seyahat sonunda işe döneceğine dair bir kurum yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalı kaşeli ve imzalı olması gerekmektedir. Maaşın yatırıldığı banka hesap özetlerini ekleyin.
 • İşletme sahipleri için kurumun antetli kağıdına yazılmalıdır. İşletmenin kuruluş tarihi, şirketin geçmişi, hizmet verdiği sektör ve ayrıntılar yer almalıdır.
 • Seyahatin amacı ve seyahat tarihleri mutlaka belirtilmelidir. Masrafları karşılamak için şirket hesapları kullanılacaksa, şirket bankaları dahil edilmelidir.
 • Serbest meslek sahibi, işsiz veya sözleşmeli çalışanlar; Mali durumu hakkında ayrıntılı olarak yazmalıdır. Kazandığınız miktar, birikiminiz olup olmadığı, yaptığınız işin kapsamı açıklanmalıdır.
 • Emekliler, emeklilik tarihi de dahil olmak üzere elde ettikleri geliri yazmalı ve maaş beyanlarını sunmalıdır.
 • Bir bakiye ile kişisel hesap özetlerinize giren ve çıkan büyük miktarda paranız varsa, gerekçenizi ve çabalarınızı açıklamak herhangi bir yanlış anlaşılmayı gidermeye yardımcı olabilir.
 • Tüm dilekçelerde, belirtilen vize süresi içinde ülkenize geri döneceğinize söz vermelisiniz. Geri dönme yeteneğinize olan güveninizi ifade etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Ayrıca önceki seyahatlerinizi, alınan vizeleri, vize reddi veya sınır dışı edilme durumlarını ve bunların imajınızı nasıl etkilediğini inceleyebilirsiniz.

Yunanistan Vize Fotoğraf Ölçüsü ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Yunanistan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Ülkeyi ziyaret etme nedeni doğru bir şekilde belirtilmelidir. Örneğin, Yunanistan turist vizesi talep dilekçesinde turistik geziye katılacak kişinin turdan ve varsa turla ilgili evraklardan bahsetmesi gerekmektedir.

Seyahat tarihleri ​​açık bir şekilde not edilmelidir. Yunanistan turist vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, Yunanistan turist vizesi dilekçelerinde ulusa giriş yapacakları, ülkeden ayrılacakları tarihleri ​​ve aynı süre içerisinde başka bir ülkeye seyahat olması durumunda bu seyahatin tarihlerini belirtmeleri gerekmektedir.

Seyahat harcamalarının nasıl karşılanacağı tam olarak belirtilmelidir. Yunanistan turist vizesi dilekçesi gönderirken, kişinin seyahati sırasında yaptığı masrafları (konaklama, ulaşım, hastalık, kaza vb.) kimin ödeyeceğini açıkça belirtin.

Yunanistan Konsolosluğuna yapılan turist vizesi başvurusu ile birlikte verilen belgeler ile Yunanistan turist vizesi talep dilekçesindeki ifadelerin birbirini destekleyici nitelikte olduğunu belirtmekte fayda var.

Yunanistan turist vizesi başvurusunda bulunan kişi SGK adına çalışıyorsa, çalıştığı firma yetkilisi tarafından firmanın antetli kağıdına gezi tarihlerinde izinli olacağını belirten Yunanistan turist vizesi talep dilekçesi düzenlenmelidir. Dilekçede firma yetkilisinin kaşesi ve imzası gereklidir.

Bir öğrenci veya ev hanımı Yunanistan turist vizesine başvuruyorsa, seyahat harcamalarını finanse etmek için bir sponsora ihtiyaç duyacaktır. Yunanistan Konsolosluğu bu kişilerin birinci derece akrabalarını (anne, baba, eş ve çocuklar) sponsor olarak kabul etmektedir. Sponsor, Yunanistan turist vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarını karşılayacağını belirten bir Yunanistan turist vizesi talep dilekçesi doldurmalıdır.

Emekliler için

                                                                                                                                                                              ......./........./.......

İlgili Makama;

Vize Bölümü Dikkatine,

            ........../........../........... ile  ........../........../..........  tarihleri arasında  ülkenize TURİSTİK amaçlı seyahat etmeyi planlıyorum.

            Yolculuk sırasında yapılan tüm masraflardan ben sorumluyum. Sadece verilen vize süresi dahilinde hareket edeceğim, ülkenizde ve Schengen ülkelerinde kalmayacağımı taahhüt ederim. Turistik tatilim için gerekli geçici ve çok girişli vize vermenizi saygılarımla arz ederim.

 

                                                                                                                                                                                   ......../........./.......

İLGİLİ MAKAMA ;

Vize Bölümü Dikkatine,

         Aşağıda iletişim bilgileri bulunan daimi ekibimiz, ülkenize bir turizm gezisi düzenliyor. Ülkenizi ziyaret etmesi için gerekli olan söz konusu günlerde kurumumuzdan izinli olacağını beyan etmektedir. Uzun vadeli, çok girişli bir vize düzenlemenizi saygılarımızla rica ederiz. Bu Schengen ülkeleri ziyareti sırasında oluşan tüm maliyetleri kendisi karşılayacaktır. Sadece verilen vize süresi dahilinde hareket edeceğine, ülkenizde ve Schengen ülkelerinde kalmayacağını taahhüt ederiz.

Saygılarımızla,

                                                                                                                                                ..................................  (Yetkili İsim Soy isim)

                                                                                                                                                ..................................   (Ünvanı)

                                                                                                                                                ..................................   (Kaşe-İmza)

 

Kişisel Bilgiler

Adı ve Soy ismi         :  ....................................................................................

T.C. Kimlik No          :  ....................................................................................

İrtibat Numarası         :  ....................................................................................

Meslek Bilgileri

Firmadaki Görevi       :  ....................................................................................

Seyahat Bilgileri

Yıllık İzin Tarihleri     :       ......../........./........     -    ......../........./.......

 

 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp