FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Vizesi, Ankara

Yunanistan Ankara vize merkezi web sitemize hoş geldiniz.

Sayın misafirimi Yunanistan Ankara vize merkezi web sitemizde sizler için hazırlanmış olan açıklamaları ayrıntılı bir şekilde inceleyiniz ve Yunanistan için vize almak istiyorsanız bize başvurunuz. Yunanistan’a hangi amaç ile vize başvurusu yapmak isterseniz size bu konuda yardımcı olabiliriz. Yunanistan Ankara vize merkezi olarak siz değerli misafirlerimizi yormadan hızlı bir şekilde vize almalarını sağlıyoruz.

Yunanistan için vize almak istiyorsanız öncelikle Yunanistan Ankara vize merkezi ofisinde bulunan profesyonel takım arkadaşlarımızı arayarak detaylı bilgi almalısınız. Profesyonel takım arkadaşlarım size vize işlemlerinin her aşamasını anlatarak size gerekli olan evrak listesi bilgisini de verirler. Sizin yapmanız gereken işlem istenilen evrakları eksiksiz tamamlamak ve zamanında takım arkadaşlarımıza ulaştırmanız. Ondan sonraki her aşamayı takım arkadaşlarımız sizin adınıza takip eder ve sizi bilgilendirirler.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi, Ankara

Yunanistan'a seyahat edecek olan ve vize başvurusu yapacak olan kişiler, vize başvurularını Yunanistan'ın Türkiye’de ki temsilciliğine ve yetkilendirilmiş vize başvuru merkezine, yapabilmektedir. Yunanistan kısa süreli vizesi başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Ankara ve çevresinde bulunan Türk vatandaşı vize başvurularını Ankara Yunanistan vize merkezi ile başvurusunda bulunabilir. Bunun yanında vize başvurusu sırasında Ankara Yunanistan vize merkezi hizmet bedeli ve vize harç ücreti ödenmelidir. Ankara Yunanistan vize merkezleri, Yunanistan vize başvurusunu incelemek ya da değerlendirmek yetkisine sahip değildir.  Yunanistan Ankara vize merkezi, Yunanistan vizesi başvurusu kabul eder ve incelemek için Yunanistan'ın Türkiye’de bulunan temsilciliğe gönderir. Yunanistan vize başvurusunu kabul etmek ve değerlendirmek yetkisi Yunanistan'ın Türkiye’deki temsilciliğine aittir. Bunun nedenleri Yunanistan'ın Türkiye’de diplomat temsilciliği bulunmamasıdır. Ankara Yunanistan vize merkezi aracılığı ile Yunanistan vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin; öncelikle Yunanistan vize başvuru formu doldurması gerekmektedir.  

Yunanistan Ankara Vize İşlemleri

Yunanistan'a seyahat edecek olan kişiler ve Ankara çevresinde ikamet etmekte olan kişi Yunanistan Ankara vize başvurusu hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bu yazı da Yunanistan Ankara   vize başvurusu yapacak olan kişi için Yunanistan Ankara vize başvurusu hakkında bilgiler verilmiştir. Yunanistan Ankara vize başvurusunu yapacak olan kişi kısa süreli vize başvurusunu Yunanistan Ankara temsilciliğine ve Yunanistan vize başvuru merkezine, yapabilmektedir. Yunanistan Ankara vizesi başvurusu için randevu zorunlulukları bulunmaktadır. Randevu alan kişi Yunanistan Ankara vizesi başvurusu için gerekli olan evrakları randevu tarihlerine kadar hazırlamalıdır. Ardından Yunanistan Ankara vize merkezlerinden randevu almalıdır. Hazırlanan evrak, Yunanistan Ankara vizesi başvurusu yapılacak olan Yunanistan temsilciliğe teslim edilmelidir. Evrak teslim edildikten sonra Yunanistan vizesi başvurunuz Yunanistan temsilciliği tarafından incelenmekte. Başvuru inceleme yetkileri Yunanistan Ankara  Büyükelçiliğine ve İstanbul Başkonsolosluğuna aittir.

Yunanistan Ankara Vize Randevusu

Yunanistan'a seyahatte bulunacak olan kişiler ve Ankara çevresinde ikamet eden kişiler seyahati için vize almalıdır. Yunanistan vizesinin Ankara’dan alacak olan kişi, Yunanistan vize randevu almalıdır. Yunanistan vizesi randevusunu alacak olan kişi Yunanistan Ankara vize randevusu nasıl alacağı merak etmektedir. Bu yazıda Yunanistan Ankara vize randevu hakkında bilgi verilmiştir. Yunanistan Ankara vize başvuru için  vize başvuru merkezinden, randevu alınmalı. Randevusuz Yunanistan Ankara vize başvuru merkezi,  vize başvurusu kabul edilmemektedir. Yunanistan Ankara vize başvuru merkezi,  vize randevusu aşağıda ki gibi alınabilmektedir. Yunanistan Ankara vize başvurusu yapacak olan kişilerin kısa süreli Yunanistan Ankara vize başvurusu için randevusunu Yunanistan vize başvuru merkezinden, alabilir.Uzun süreli Yunanistan vize başvurusu Yunanistan Ankara Konsolosluğuna yapılabilmektedir. Başvurular için randevu, Yunanistan Ankara vize başvurusu yapılacak olan Yunanistan Ankara temsilciliğine alınmalıdır. Yunanistan vize randevusu almış olan kişiler, Yunanistan Ankara Vize Başvuru Merkezleri  vize randevusu kaçırmamaya dikkat etmelidir. Randevusuz işlemler yapılmadığı için Yunanistan vize başvurusunu kabul etmeyebilir. Bu durum da Yunanistan Ankara vize başvurusu yapacak olan kişiler yeniden Yunanistan Ankara vize başvuru merkezinden, vize randevusu almaları gerekmektedir.  

 Yunanistan Ankara Vize Başvurusu

Yunanistan'a seyahat edecek olan kişi, seyahatini gerçekleştirmek için vize almalıdır. Randevu tarihlerine kadar gerekli evrak hazırlanmalı ve randevu tarihlerinde  Yunanistan  Ankara vize başvuru merkezine, teslim edilmelidir. Başvuru işlemleri yapacak olan kişiler profesyonel destek alabilir.   Yunanistan  Ankara vize başvuru merkezi, vize başvurusu yapacak olan kişi aşağıdaki işlemi yerine getirmelidir. Yunanistan vizesi başvurusu yapacak olan kişi Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıdır. Bu sigorta poliçesi  Yunanistan Ankara  vize başvuru merkezine, beyan edilmelidir. Başvuru yapacak olan kişi Yunanistan'da ikamet edeceği yer adresi net bir şekilde belirtmesi ve rezervasyon bilgisi iletmelidir.   Yunanistan  Ankara vize başvuru merkezi,  vize başvurusu yapacak olan kişiler Yunanistan temsilciliğine hitaben vize başvurusunun dilekçesini yazmalıdır. Başvuru yapacak olan kişiler Yunanistan'da bulunduğu süre boyunca seyahat masrafını karşılayabileceklerini gösteren evrakı yetkililere beyan etmelidir.

Yunanistan Vize Başvurusu Ayrıntıları

Yunanistan Ankara vize merkezi takım arkadaşları Yunanistan vizesi ile ilgili istenilen bütün prosedüre hakimdirler. Yunanistan’da Avrupa Birliği üyesi olduğu için Schengene üyedir ve seyahat edilmek istendiğinde bireylerin vizesi olmak zorundadır.

Yunanistan vize başvurusu belgeleri konsolosluk tarafından incelenmektedir. Konsolosluk başvuruyu kabul ettikten hemen sonra biyometrik beyan için vize başvurusu yapan bireyleri konsolosluğa davet eder. Burada biyometrik beyan gerçekleştirildikten hemen sonra vizeniz onaylanır ve elden teslim alabilirsiniz. İşte tüm bu aşamalarınızı vize merkezimizde bulunan takım arkadaşlarımız gerçekleştirmektedir.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Ankara Adres Ve İletişim Bilgileri

Ülkemizin kuzeybatısında sınırı olduğu ülkelerden bir tanesi Yunanistan isimli ülkedir. Sürekli olarak Türkiye ile Yunanistan arasında bir iletişim hali mevcuttur. Mustafa Kemal Atatürk’ün de başkent Selanik’te doğması, yakın olması ve ünlü-gözde turistik yerlerinin olması sebebi ile Türkiye’den her mevsim her dönem sürekli olarak bu ülkeye kısa ya da uzun süreli ziyaretler yaşanır. Ülkemizden Yunanistan’a gidecek olanlar mutlaka vize almalıdır. Vizesiz başvurular Yunanistan Hükümeti tarafından kabul edilmez. Yunanistan’a gidecek olanlar yapacakları gezinin türüne göre vize alırlar. Vize alımı Yunanistan Büyükelçiliği ya da Yunanistan Konsolosluklarına yapılabilir. Bunun yanı sıra bir de Yunanistan vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapılabilir. Yunanistan vize başvuru merkezleri Yunanistan Hükümeti tarafından akredite olmuş, onaylı kuruluşlardır. Nitekim Ankara’da da bu alanda hizmet veren bir kurum vardır. İşte Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Ankara adres ve iletişim bilgileri aşağıda yazılı olduğu biçimdedir:

Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Cad. Bükreş Sokak. 19/8 06680 Ankara

Telefon: +90 (312) 970 04 52 biçimindedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp