FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Vizesi, İstanbul

İstanbul'daki Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul ve diğer Yunanistan Konsoloslukları görev bölgeleri içinde yaşayan vatandaşlar için vize ve konsolosluk işleri konusunda yetkili kurumdur. Yunanistan'a seyahat edecekseniz ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ve Türkiye’de kalma  izniniz varsa yabancı uyrukluysanız  vize işlemleriniz için yetkili yerler Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Yunanistan Ankara Büyükelçiliği ve  Yunanistan İzmir Başkonsolosluklarıdır. Aynı zamanda İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye'de yaşayan Yunanistan vatandaşları için  evlilik, boşanma gibi durumlar için de hizmet veriyor.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi, İstanbul

Yunanistan vize başvuru merkezi İstanbul, Yunanistan Konsolosluğu tarafından vize konularında yetki verdiği bir özel şubelerdir. Yunanistan’a seyahat edecek Türk vatandaşları seyahat nedenlerine göre vize almaları gerekir. Yunanistan vize başvuru merkezi İstanbul İlk defa vize başvurusu yapacak kişilere vize konusunda gerekli yardımı yapmaktadır. Yunanistan vizesi için gerekli olacak evrakların hazırlanması ve Yunanistan vize başvuru formunun doldurulmasında hizmet veriri. Yunanistan vizelerinizi İstanbul’dan çok kolay bir şekilde alabilirsiniz. Yapılacak bir yanlış, vize başvurunuzun iptal olmasına neden olur. Bunun için gerekli yardımları vize başvuru merkezlerinden alabilirsiniz. Vize başvuru merkezleri haftanın 6 günü hizmet vermektedir. Yunanistan İstanbul vize başvuru merkezleriyle iletişime geçilerek vize konularında destek alabilirsiniz. Yunanistan İstanbul Konsolosluğu Yunanistan ve Türkiye resmi tatil günlerinde hizmet vermediği için vize başvuru işlemlerinizi ona göre yapabilirsiniz. Yunanistan İstanbul vize başvuru merkezleri bu konuda size gerekli açıklamayı yapacaktır. Yunanistan İstanbul vize başvuru merkezleri vize başvurularında sizin hataya düşmemeniz için her türlü bilgiyi size verirler.

Yunanistan Vize Başvurusu İstanbul

Schengen topluluğu ile Avrupa Birliği ülkelerinden Yunanistan’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının pasaportlarında geçerli olacak Schengen vizesi bulunmayan Bordo pasaport sahiplerinin Yunanistan vizesi almaları zorunludur. Yunanistan vizesi başvurusunu yapacak bireyler, Yunanistan vize başvuru formunu dikkatli okuyup doldurmaları gerekir. Yunanistan vize başvuru formu doldurulup imzalandıktan sonra konsolosluğa teslim edilir. Daha sonra Yunanistan vize talep dilekçesi yazılacak ve bu dilekçe Yunanistan Konsolosluğu’na teslim edilecektir. Kısa süreli Yunanistan seyahati yapılacaksa vize işlemleri için direkt konsolosluğa gidilmesine gerek yoktur. Bunun için vize başvuru merkezlerine gidilerek vize başvurusunda bulunulabilir. Kısaca Yunanistan seyahati yapacak olan kişi, seyahat amacına uygun olan vize türünü seçip ona uygun vize başvurusunu yapmalıdır. Yunanistan vize başvurusu için gerekli olacak evraklar ile vize başvuru formu doldurulur. Yunanistan vize başvuru evraklarının hazırlanması aşamasında olunurken diğer yandan Yunanistan vie randevusu alınması gerekir. Randevular Yunanistan Konsolosluğu’nun internet sayfasından veya telefonla alınabilir. Gerekli olacak evraklar hazırlandıktan sonra, alınan randevu tarihinde Yunanistan İstanbul Konsolosluğu’na gidilerek evraklar teslim edilir. Burada Yunanistan vize başvurusunu yapan kişiden parmak izi alınır. Bu işlemlerden sonra Yunanistan vize başvurusunu tamamlamış olursunuz.

Yunanistan Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan Konsolosluğu ve Yunanistan Büyükelçiliği, Yunanistan'a seyahat etmek istiyorsanız ve  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ya da  Türkiye’de kalma izni olan üçüncü ülke vatandaşıysanız vize işlemleriniz için hizmet veriyor olan yer Yunanistan temsilcilikleridir.  Aynı zamanda Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Konsoloslukları, Türkiye içinde yaşayan Yunanistan vatandaşlarının  konsolosluk işlemleri için de hizmet veriyor. Dilerseniz vize danışmanlık hizmeti veriyor olduğumuz  şirketimiz ile iletişime geçerek danışmanlarımız sizin için eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde vize başvuru sürecinizi ilerletebilir.

Yunanistan Vize Randevusu İstanbul

Yunanistan vize randevusu İstanbul, Yunanistan Konsolosluğu internet sayfası üzerinden veya telefonla iletişime geçerek randevunuzu alabilirsiniz. Yunanistan’a seyahat edecek Türk vatandaşları seyahat yapacakları tarihten itibaren en az 3 hafta önce Yunanistan elçiliğinden veya konsolosluğundan randevu almaları zorunludur. Yunanistan’a yapılacak seyahatin türüne göre vize evraklarını hazırlayıp randevu tarihinde Yunanistan Konsolosluğu’na teslim edilmesi gerekir. Randevu tarihinde mutlaka konsolosluğa gidilmesi gerekir. Gidilmediği vakit vize başvuruları iptal olur. Yunanistan vizesi başvurularında kişinin bulunması zorunlu değildir. Bunun için Yunanistan Konsolosluğu’nun yetki verdiği  vize başvuru merkezlerine gidilerek buradan başvuruyu yapabilirsiniz.

Randevu tarihinde, Yunanistan Konsolosluğu’nda vize başvurusu yapan kişiden parmak izi almaktadır. Randevu tarihinde Yunanistan vizesi başvuru işlemlerinizi tamamlamış olursunuz. Bundan sonra vize başvurunuzun olumlu veya olumsuz olacak şekilde açıklanmasını bekleyeceksiniz. Vize başvuru sonuçları 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Yunanistan Konsolosluğu ilk defa vize başvurusunda bulunacak kişiyi mülakata çağırabilmekte ve bazı sorular sorarak kişi hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Randevu da konsoloslukta sorulacak sorulara doğru ve güncel bilgiler verilerek cevaplanması gerekir.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi Nedir?

Yunanistan vizesi ve konsolosluk işlemleri için Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova ve Zonguldak illerinde yaşıyorsanız vize başvurularınız için İstanbul  Başkonsolosluğu’na başvurmanız gerekiyor. Kısa süreli Yunanistan vize başvurusu yapacaksanız doğrudan İstanbul Başkonsolosluğuna başvurmanız gerekiyor. Kısa süreli Yunanistan vizeleri olarak kabul edilen vizeler: Yunanistan Turistik Vize, Yunanistan Ticari Vizesi,  Yunanistan Aile,Arkadaş Ziyareti Vizesi ve Yunanistan Transit Vizesi. Uzun süreli Yunanistan vize başvurusu yapacaksanız  Yunanistan Konsoloslukları ya da Yunanistan Büyükelçiliği’ne direkt başvurmanız gerekiyor. Vize danışmanlık hizmeti veriyor olan şirketimizi 
dilediğiniz zaman arayabilirsiniz ve vize başvurularınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Yunanistan Başkonsolosluğu çalışma saatleri aşağıdaki gibidir
Pazartesi - Cuma  Saat: 09:00 - 13:30 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp