FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Vizesi, İstanbul

İstanbul'daki Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul ve diğer Yunanistan Konsoloslukları görev bölgeleri içinde yaşayan vatandaşlar için vize ve konsolosluk işleri konusunda yetkili kurumdur. Yunanistan'a seyahat edecekseniz ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ve Türkiye’de kalma  izniniz varsa yabancı uyrukluysanız  vize işlemleriniz için yetkili yerler Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Yunanistan Ankara Büyükelçiliği ve  Yunanistan İzmir Başkonsolosluklarıdır. Aynı zamanda İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye'de yaşayan Yunanistan vatandaşları için  evlilik, boşanma gibi durumlar için de hizmet veriyor.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi Nedir?

Yunanistan vizesi ve konsolosluk işlemleri için Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova ve Zonguldak illerinde yaşıyorsanız vize başvurularınız için İstanbul  Başkonsolosluğu’na başvurmanız gerekiyor. Kısa süreli Yunanistan vize başvurusu yapacaksanız doğrudan İstanbul Başkonsolosluğuna başvurmanız gerekiyor. Kısa süreli Yunanistan vizeleri olarak kabul edilen vizeler: Yunanistan Turistik Vize, Yunanistan Ticari Vizesi,  Yunanistan Aile,Arkadaş Ziyareti Vizesi ve Yunanistan Transit Vizesi. Uzun süreli Yunanistan vize başvurusu yapacaksanız  Yunanistan Konsoloslukları ya da Yunanistan Büyükelçiliği’ne direkt başvurmanız gerekiyor. Vize danışmanlık hizmeti veriyor olan şirketimizi 
dilediğiniz zaman arayabilirsiniz ve vize başvurularınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Yunanistan Başkonsolosluğu çalışma saatleri aşağıdaki gibidir
Pazartesi - Cuma  Saat: 09:00 - 13:30 

Yunanistan Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan Konsolosluğu ve Yunanistan Büyükelçiliği, Yunanistan'a seyahat etmek istiyorsanız ve  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ya da  Türkiye’de kalma izni olan üçüncü ülke vatandaşıysanız vize işlemleriniz için hizmet veriyor olan yer Yunanistan temsilcilikleridir.  Aynı zamanda Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Konsoloslukları, Türkiye içinde yaşayan Yunanistan vatandaşlarının  konsolosluk işlemleri için de hizmet veriyor. Dilerseniz vize danışmanlık hizmeti veriyor olduğumuz  şirketimiz ile iletişime geçerek danışmanlarımız sizin için eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde vize başvuru sürecinizi ilerletebilir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp