FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Vizesi, İzmir

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi, İzmir

Yunanistan’a seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun Yunanistan vizesi almalıdır. İzmir ve çevresinde ikamet eden kişiler Yunanistan vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda İzmir ve çevresinde ikamet eden ve Yunanistan vizesi almak isteyen kişiler için Yunanistan vizesi İzmir başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

İzmir ve çevresinde ikamet eden ve Yunanistan vizesi alacak olan kişiler başvurularını Yunanistan İzmir temsilciliğine ve Yunanistan İzmir vize başvuru merkezine yapılabilmektedir. Kısa süreli vize başvuruları Yunanistan vize başvuru merkezi olan VFS Global isimli şirkete yapılmalıdır. Uzun süreli vize başvurusu ise Yunanistan’ın İzmir Konsolosluğu’na yapılmalıdır.

Yunanistan vizesi İzmir başvurusu için randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Başvuru sırasında biyometrik parmak izi verisi verilmeli ve vize ücreti ödenmelidir.

Yunanistan vizesi İzmir başvurusunun nasıl yapılacağı yukarıda verilmiştir. Başvuru yapacak olan kişiler, Yunanistan’da geçerli olan seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Yunanistan vizesi İzmir başvurusu yapacak olan kişiler İzmir’de bulunan My Vize danışmanlık ofisinden destek alınabilmektedir.

Yunanistan İzmir Vize Randevusu

Yunanistan’a seyahat edecek olan seyahatlerini gerçekleştirmek için vize almalıdır. Yunanistan vize başvurusu yapacak olan ve İzmir çevresinde ikamet eden kişiler işlemleri için gerekli olan şartları merak etmektedir. Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvuruları için randevu alması gerekmektedir. Bu yazıda Yunanistan İzmir vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Kısa süreli Yunanistan vizesi alacak yani seyahatleri 90 günü geçmeyecek olan kişilerin başvurularını Yunanistan vize başvurusu merkezlerine yapması gerekmektedir. Yunanistan vize başvuru merkezi VFS Global isimli şirkettir. Başvurular için bu şirketin internet sitesi üzerinden Yunanistan İzmir vize randevusu alınmalıdır. Randevu için sisteme kayıt olmanız gerekmektedir.

Uzun süreli yani 90 gün geçen seyahatler için başvurular Yunanistan’ın Türkiye’deki temsilciliğine yapılabilmektedir. İzmir ve çevre illerde ikamet eden kişiler başvurularını Yunanistan İzmir Konsolosluğu’na yapabilir. Yunanistan temsilciliklerine başvuru yapacak olan kişiler Yunanistan İzmir vize randevusu işlemlerini temsilcilik ile iletişime geçmelidir.

Yunanistan İzmir vize başvurusu randevusuz olarak kabul edilmemektedir. Bu nedenle Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişiler Yunanistan İzmir vize randevusunu kaçırmamalıdır.

Yunanistan İzmir Vize Başvurusu

Yunanistan vizesi alacak olan ve İzmir çevresinde ikamet eden kişiler, Yunanistan İzmir vize başvurusu yapmalıdır. Yunanistan İzmir vize başvurusu yapacak olan kişiler, işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Yunanistan vizesi alacak olan kişiler için Yunanistan İzmir vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

 • Yunanistan İzmir vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle vize türünü belirlemelidir. Başvurular için randevu alınmalıdır.
 • Başvuru yapacak olan kişiler Yunanistan kısa süreli vize başvuruları Yunanistan vize başvuru merkezi olan VFS Global üzerinden, uzun süreli vize başvuruları ise Yunanistan temsilciliklerine yapılmalıdır. Randevular buralardan alınmalıdır.
 • Yunanistan İzmir vize başvurusu yapacak olan kişiler, gerekli olan Yunanistan vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
 • Yunanistan İzmir vize başvurusu yapacak olan kişiler bu evrakları randevu tarihinde yetkililere teslim etmelidir.
 • Başvuru sırasında Yunanistan İzmir vize başvurusu için biyometrik parmak izi verisi verilmelidir. Ayrıca vize ücreti de yetkililere ödenmelidir.

Yunanistan İzmir vize başvurusu yapacak olan kişiler İzmir’de bulunan MyVize ofislerinden destek alabilir. Detaylı bilgi için Yunanistan İzmir temsilcilikleri ve vize başvuru merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi İzmir Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan’a seyahat edecek olan kişiler, Yunanistan seyahatleri için vize başvurusunda bulunmalıdır. Yunanistan vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Yunanistan vize başvurusu için bazı şartları yerine getirmelidir. Bu şartlardan birisi de Yunanistan vize başvurusu için gerekli olan evrakların hazırlanmasıdır. Bu yazıda Yunanistan vize başvurusunda gerekli evraklar listesi verilmiştir.

Yunanistan vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Yunanistan vizelerini seyahat amacına uygun olarak hazırlamalıdır. Ancak her Yunanistan vize türü için farklı farklı evrak hazırlanmalıdır. Her Yunanistan vize başvurusu için farklı farklı evrak gerekse de vize başvuruları için hazırlanması gereken bize evrakları bulunmaktadır. Bu evraklar aşağıda verilmiştir.

 • Pasaport
 • Yunanistan vize başvuru formu
 • Yunanistan vize talep dilekçesi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Rezervasyonlar ve uçak biletleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Var ise mülklerin ve taşıtların kayıtlarını gösteren evraklar
 • Meslek evrakları
 • Son 6 ayın banka hesap dökümü
 • Nüfus kayıt örneği
 • İkametgah belgesi
 • Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi

Hazırlanan Yunanistan vize evraklarının eksiksiz olması ve Yunanistan temsilciliğinin istediği şekilde hazırlanması gerekmektedir. Yunanistan temsilciliği, Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişilerden ek belge talep etme hakkında sahiptir.

Yunanistan Vizenizi İzmir’den Almanızın Kolay Yolu

Yunanistan’a seyahat edecek olan ve İzmir çevresinde ikamet eden kişiler, Yunanistan vizesi almalıdır. Yunanistan vizesi alacak olan kişiler Yunanistan vizesi başvurusunun nasıl yapılacağını vize almanın kolay yollarını aramaktadır. Bu yazıda Yunanistan vizenizi İzmir’den almanızın kolay yolu anlatılmıştır.

Yunanistan İzmir vizesi başvuruları Yunanistan vize başvuru merkezlerine ya da Yunanistan’ın İzmir’de bulunan temsilciliklerine yapılmalıdır. Başvuru için randevu alınmalı gerekli evraklar hazırlanarak randevu tarihinde teslim edilmelidir. Başvuru sırasında biyometrik parmak izi verisi verilmeli ve Yunanistan vize ücreti ödenmelidir.

Yunanistan vizesi alacak olan kişiler, karışık vize prosedürü ile uğraşmak istemiyor ise Profesyonel danışmanlık hizmeti alabilir. Yunanistan vizesi alacak ve İzmir civarında ikamet eden kişiler, Yunanistan vize başvurusu için MyVize İzmir ofisinden destek alabilir.

MyVize İzmir Ofisi, Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişilere Yunanistan vize formunun doldurulmasından vize başvurusu sonuçlanana kadar her aşamada destek olmaktadır. Vize başvurusu için gerekli evrakların hazırlanmasına ve bu evrakların yetkililere randevu tarihinde teslim edilmesi, parmak izi verisinin verilmesi konusunda destek sağlamaktadır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp