FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Vizesi, Diyarbakır

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi, Diyarbakır

Yunanistan vizesi alacak olan ve Diyarbakır çevresinde ikamet eden kişiler, Yunanistan vizesini Diyarbakır’dan nasıl alacağını merek merak etmektedir. Yunanistan vizesini Diyarbakır’dan alacak olan kişiler içine Yunanistan vizesi Diyarbakır hakkında bilgi verilmiştir.

Yunanistan’a seyahat edecek olan kişiler, Yunanistan seyahat amacına uygun vize başvurusu yapmalıdır. Yunanistan vizesini Diyarbakır’dan alacak olan kişiler, Yunanistan kısa süreli vize başvurularını Yunanistan vize başvuru merkezlerine, Uzun süreli Yunanistan vizesi Diyarbakır başvurularını Yunanistan temsilciliğine yapabilmektedir.

Yunanistan vizesini Diyarbakır’dan alacak olan kişiler, Yunanistan seyahat amacına uygun vize türünü belirlemelidir. Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişiler, Yunanistan vize başvurusunu vize türüne uygun olarak yapmalıdır.

Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişiler, Yunanistan vizesi alabilmek için seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik durumunun olması gerekmektedir. Yunanistan vizesini Diyarbakır’dan alacak olan kişiler, Yunanistan Konsolosluğu’nun istediği evrakları istenen sıralamada, eksiksiz, güncel ve yıpranmamış olarak hazırlamalıdır.

Yunanistan vizesi Diyarbakır başvurusu yapacak olan kişiler, Yunanistan seyahat amacını belgeler ile kanıtlamalıdır. Yunanistan’a gidiş-dönüş biletleri alınmalı ve Yunanistan konaklama rezervasyonu yaptırmalıdır.

Yunanistan Diyarbakır Vize Randevusu

Yunanistan’a seyahat edecek olan kişiler ve Diyarbakır çevresinde ikamet eden kişiler, Yunanistan vize başvurularını yapabilmek için randevu almalıdır. Yunanistan vizesi alacak olan ve Diyarbakır çevresinde ikamet eden kişiler, Yunanistan Diyarbakır vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Yunanistan vizesi başvuruları Yunanistan vize başvuru merkezlerine ve Yunanistan temsilciliklerine yapmalıdır. Yunanistan vizesi alacak olan kişiler, Yunanistan vize başvurusu için başvuru yapacağı yerden randevu almalıdır. Yunanistan Diyarbakır vize randevusu hakkında aşağıda bilgi verilmiştir.

 • Yunanistan vize başvuru merkezleri: Yunanistan vizesini Diyarbakır’dan alacak olan kişiler, Yunanistan kısa süreli vize başvurularını Yunanistan vize başvuru merkezi olan VFS Global isimli şirkete yapabilir. Diyarbakır’da Yunanistan vize başvuru merkezi olmadığından dolayı farklı ilde olan illerde bulunan vize başvuru merkezinden randevu alabilir. Yunanistan Diyarbakır vize başvurusu için VFS Global’den randevu alacak olan kişiler, internet sitesinden randevu alabilir.
 • Yunanistan temsilcilikleri: Diyarbakır’da ikamet eden kişiler, uzun süreli Yunanistan vize başvurularını Yunanistan temsilciliklerine yapabilir. Başvurular Yunanistan Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılabilir. Randevular ise bu temsilciliklerden alınmalıdır. Temsilcilik ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

Yunanistan Diyarbakır Vize Başvurusu

Yunanistan’a seyahat etmek isteyen ve Diyarbakır’da ikamet eden kişiler, Yunanistan vize muafiyeti yoksa seyahat amacına uygun olarak vize almalıdır. Yunanistan vizesi alacak olan kişiler, Yunanistan Diyarbakır vize başvurusunun nasıl yapıldığını merak etmektedir. Bu yazıda Yunanistan vizesi başvurusunu Diyarbakır’dan yapacak olan kişiler için Yunanistan Diyarbakır vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

 • Yunanistan Diyarbakır vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle Yunanistan seyahat amacına uygun olan vize türünü belirlemelidir.
 • Yunanistan vize türünü belirleyen kişiler, Yunanistan Diyarbakır vize başvurusu için randevu almalıdır. Kısa süreli Yunanistan Diyarbakır vize başvurusu vize başvuru merkezlerine, uzun süreli vize başvuruları ise Yunanistan temsilciliklerine yapılmalıdır.
 • Yunanistan vize başvurusu için randevu alan kişiler, Yunanistan vize randevusu tarihine kadar gerekli olan vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
 • Yunanistan Diyarbakır vize başvurusu için hazırlanan evraklar randevu tarihinde Yunanistan vize başvurusu yapılacak olan yere teslim edilmelidir.
 • Yunanistan Diyarbakır vize başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi Yunanistan Ankara Büyükelçiliği ve Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.
 • Başvurular vize türüne göre 7 ile 21 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Yunanistan Vizesi Diyarbakır Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Diyarbakır ilinde ikamet eden Yunanistan’a seyahat edecek olan ve seyahatleri için vize alacak olan kişiler, Yunanistan vize başvurusu için gerekli evrakları hazırlamalıdır. Bu yazıda Yunanistan vizesini Diyarbakır’dan alacak olan kişilerin merak ettiği Yunanistan vizesi Diyarbakır için gerekli evraklar listesi verilmiştir.

Yunanistan vizesi Diyarbakır’dan alacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar, Yunanistan seyahat amacına göre, başvuru yapacak olan kişinin yaşına, mesleğine ve eğitim durumuna göre farklılık göstermektedir.

 • Yunanistan vize başvurusu formu
 • Yunanistan vize talep dilekçesi
 • Yunanistan konaklama rezervasyonları
 • Başvuru yapacak olan kişinin pasaportu
 • Başvuru yapacak olan kişinin kimlik fotokopisi
 • Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişinin banka hesap dökümü
 • Başvuru sahibinin adli sicil kaydı,
 • Başvuru yapacak olan kişinin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Başvuru yapacak olan kişini eğitim durumunu ve mesleğini gösteren evraklar
 • Yunanistan vize başvurusu için davetiye gerekiyor ise davetiye
 • Başvuru sahibinin adına kayıtlı araç ruhsatı ve tapular

 

Yunanistan vize evrakları yukarıda verilmiştir. Ancak Yunanistan vize başvurusu incelenirken Yunanistan temsilciliği ek evrak talep edebilir.  

Yunanistan Vizenizi Diyarbakır’dan Almanızın Kolay Yolu

Diyarbakır’da ikamet edip Yunanistan’a seyahat edecek olan ve seyahatleri için vize alacak olan kişiler Yunanistan vizesini almanın kolay yolu hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Yunanistan vizesi alacak olan ve Diyarbakır’da ikamet eden kişiler için Yunanistan vizenizi Diyarbakır’dan almanızın kolay yolu hakkında bilgi verilmiştir.

Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişiler, Yunanistan vizesi için gerekli evrakları hazırlamalı, başvuru için randevu almalı ve randevu tarihinde gerekli işlemleri yaparak Yunanistan vize başvurusu işlemini gerçekleştirmelidir. Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişiler genellikle evrak hazırlama aşamasında zorluk çekmektedir. Bu durumda Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişiler için büyük bir uğraş haline gelmektedir.

Yunanistan vizesini Diyarbakır’dan alacak olan kişiler, Yunanistan vize başvurusu için vize danışmanlık şirketlerinden destek alabilir. My Vize ekibi olarak Yunanistan vizesi alacak olan kişiler için vize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Yunanistan vizesini Diyarbakır’dan alacak olan kişiler, Yunanistan vize başvurusu için My Vize Ofislerimiz ile iletişime geçebilir. Ayrıca internet sitemiz üzerinden canlı destek ile bize ulaşabilirsiniz. My Vize olarak Diyarbakır’dan Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişilere her aşama da destek olmaktayız.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp