×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Rusya Vizesi, Çanakkale

Rusya Vize Başvuru Merkezi, Çanakkale

Rusya vize başvuru merkezi Çanakkale, şubeleri Rusya Konsolosluğu tarafından vize konularında yetki verilen merkezlerdir. Rusya Çanakkale şubesi olarak Çanakkale merkez ve ilçeleri olmak üzere diğer Bursa, İzmir, Balıkesir ve Tekirdağ gibi illerinden yapılacak olan Rusya vize işlemlerinde hizmet vermektedir.

İlk defa Rusya vizesi başvurusu yapacak kişilere gerekli bilgiler verilerek yardımcı olunmaktadır. Vize konusunda akıllara takılan sorulara doğru cevaplar verilmektedir. Rusya vize başvuru merkezi Çanakkale şubelerine telefonla veya internet hesaplarından erişim sağlanarak gerekli yardımda bulunulur. Rusya’ya seyahat edecek Türk vatandaşları Rusya vizesi almak zorundadırlar. Rusya Konsolosluğu bireysel başvuruları kabul etmediği için vize başvuru merkezi Çanakkale şubesine başvuru yapılarak vize işlemleri tamamlanmış olunur.

Rusya vize türleri değişik olmasından dolayı vize başvurusu yapacaklar kendilerine en uygun olan vize türüne göre başvuru yapmaları gerekir. Rusya vize türleri ise şunlardır.

  • Rusya Ticari Vize
  • Rusya Turistik Vize
  • Rusya Transit Vize
  • Rusya Aile Ziyareti Vizesi

Yukarıda belirttiğimiz vize türlerine göre vize başvurularının yapılması ile Rusya vizesinin kısa sürede çıkmasına neden olmuş olursunuz.

Rusya Vize Başvuru Merkezi Çanakkale Vize İşlemleri

Rusya vize başvuru merkezi Çanakkale vize işlemleri, Rusya’ya yapılacak seyahatlerin amacına uygun olan vize türlerine başvuru yapılarak yapılmaktadır. Rusya seyahatinin amacı ney ise ona göre uygun olan vize türüne başvuru yaparak başlanmalıdır. İlk olarak Rusya vize başvuru formu doldurulması uygun olur. Vize başvuru formu Rusya Konsolosluğu tarafından hazırlanan resmi niteliği bulunan bir evrak çeşididir.

Rusya vize başvuru formu doldurulmasında verilecek bilgiler doğru ve güncel bilgiler olması gerekir. Rusya seyahatine uygun olan vize türünün evrakları hazırlanır. Bu hazırlanacak evraklarda eksiklik olmayacak ve doğru bilgiler yer alması gerekir. Rusya vizesi evrakları hazırlandıktan sonra vize randevusu alınır. Randevu alınmasında verilecek bilgiler de diğer evrakta bulunan bilgiler ile aynı değerde olması gerekir. Bütün bu işlemler yapıldıktan sonra alınan randevu tarihinde hazırlanan evraklar ile Rusya Çanakkale Konsolosluğu’na gidilerek evraklar teslim edilir. Rusya Konsolosluğu’na teslim edilen evraklardan sonra burada vize başvurusunu yapan kişinin parmak izleri alınır ve vize başvuru işlemleri tamamlanmış olunur.

Rusya Vize Başvuru Merkezi Çanakkale Vize Başvurusu

Rusya vize başvuru merkezi Çanakkale vize başvurusu, Rusya seyahatinin amacı belirlendikten sonra vize başvuru merkezine gidilerek vize türüne göre evrakların hazırlanması süreci başlar. Vize başvuru merkezinde bulunan uzman kişiler, titiz bir çalışma yaparak Rusya vizesi başvuru konusunda şu adımları takip ederek Rusya vizesi başvuru işlemini tamamlarlar.

Seyahat nedeninin belirlenmesi: Rusya vizesinde size uygun olan vize türünü belirler.

Seyahat nedenine uygun olacak evrakların hazırlanması: Sizden gerekli olan evrakların hazırlanıp getirilmesi konusunda gerekli bilgileri verirler.

Belgelerin kontrol edilme işlemi: Vize başvurusunun kolay bir şekilde olması için hazırlanan evrakların kontrolünü sağlayarak eksik veya yanlış evrak olması durumunda evrakın hazırlanmasında yardımcı olurlar.

Randevu alınır: Rusya vize başvurusu yapılmadan önce Rusya Konsolosluğu’ndan randevu alınır. Alınan randevu tarihinde Rusya Çanakkale Konsolosluğu’na gidilerek hazırlanan evraklar teslim edilir ve vize başvuru işlemi tamamlanmış olur. Bu işlemden sonra Rusya vize başvuru sonucunun açıklanması beklenir. Vize başvuru sonuçları 15 gün içerisinde olumlu veya olumsuz olarak açıklanmaktadır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp