×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Rusya İzmir Başkonsolosluğu

Rusya İzmir konsolosluğu, Rusya’yı ziyaret etmek isteyen kişilerin vize başvurularını alan bir kurumdur. Aynı zamanda Türkiye ve Rusya arasında ki ilişkilerin yürütülmesinden de sorumludur. Rusya vizesi türleri arasında birçok vize türünden bahsedilebilir. Rusya Turistik Vize, transit, çalışma, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi birçok vize türü bulunmaktadır.

Bu vize türlerinden birini kendi amacınıza uygun olacak şekilde seçerek evrak hazırlamalı ve kuruma teslim etmelisiniz. Rusya İzmir konsolosluğu vize evraklarınızın eksik olması durumunda ek evrak isteyebilir. Karmaşık bir süreç olması nedeniyle kişiler vize alım sürecinde zorlanabilir. Böyle durumlarda seyahat tarihinden en az bir ay önce vize işlemlerinize başlamanız gerekiyor.

Rusya İzmir Konsolosluğu Vize İşlemleri

Rusya İzmir konsolosluğu vize işlemlerinde son derece titiz davranmaktadır. Bu süreçte vize evrakı konusunda profesyonel olarak da destek alabilirsiniz. Başvuru formu, dilekçe, davetiye ve seyahat sağlık sigortası en önemli belgeler arasında yer almaktadır. Bir diğer belge ise biyometrik fotoğraf ve kimlik fotokopisidir. Kişilerin durumlarına göre standart bir evrak listesi yanında özel evrak listesi de istenebilmektedir.

Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu Hakkında

İzmir ve çevresinde ikamet eden Rus vatandaşlarına, Rusya konsolosluk işlemlerine destek verebilmek üzere Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu görevlendirilmiştir. Burada vize başvuru işlemi yapılmamaktadır. Vize başvuruları konsolosluk ya da büyükelçilik üzerinden gerçekleşmektedir. Rusya vize işlem başvurusunda bulunmak isteyenlerin vize başvuru merkezilerine ya da akredite olmuş seyahat acenteleri üzerinden yapması gerekmektedir. Rusya vize başvuru formu İngilizce olarak da doldurulabilmektedir. 4- 7 iş günü arasında sonuçlanan vize başvurusu ek belge ya da yüz yüze mülakat gerektirebilmektedir. Bu sebeple istene evraklar eksiksiz, doğru bilgiler eşliğinde doldurulmalıdır. Ekspres vize başvurusu 1 ila 3 gün arasında da sonuçlanmaktadır. Rusya vize ücretleri Büyükelçilik tarafından alınan kararla tüm Türkiye’de bulunan büyükelçilik ve konsolosluklar da aynıdır, farklılık göstermez. Bu sebeple vize reddi alma hali dışında vizeye başvuru yapılırken bir kere ödenir. Vize reddi alınırsa ve tekrar vize için başvuru yapılması gerekirse ücretin tekrar ödenmesi gerekmektedir.

Hafta içi her gün saat: 09.00 -17.30 arasında hizmet vermektedir.

Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu Rusya Federasyonunca tebliğ edilen yeni yıl ve Ortodoks noeli, Rusya zafer bayramı, Friday Dünya kadınlar günü, Emek ve dayanışma günü, Rusya zafer günü, Rusya ulusal günü, Rusya birlik günü, yeni yıl tatili ve Türkiye Cumhuriyeti dini ve milli bayram günlerinde hizmet vermemektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp