×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Rusya İzmir Başkonsolosluğu

Rusya İzmir konsolosluğu, Rusya’yı ziyaret etmek isteyen kişilerin vize başvurularını alan bir kurumdur. Aynı zamanda Türkiye ve Rusya arasında ki ilişkilerin yürütülmesinden de sorumludur. Rusya vizesi türleri arasında birçok vize türünden bahsedilebilir. Rusya Turistik Vize, transit, çalışma, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi birçok vize türü bulunmaktadır.

Bu vize türlerinden birini kendi amacınıza uygun olacak şekilde seçerek evrak hazırlamalı ve kuruma teslim etmelisiniz. Rusya İzmir konsolosluğu vize evraklarınızın eksik olması durumunda ek evrak isteyebilir. Karmaşık bir süreç olması nedeniyle kişiler vize alım sürecinde zorlanabilir. Böyle durumlarda seyahat tarihinden en az bir ay önce vize işlemlerinize başlamanız gerekiyor.

Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu Hakkında

 

 

İzmir ve çevresinde ikamet eden Rus vatandaşlarına, Rusya konsolosluk işlemlerine destek verebilmek üzere Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu görevlendirilmiştir. Burada vize başvuru işlemi yapılmamaktadır. Vize başvuruları konsolosluk ya da büyükelçilik üzerinden gerçekleşmektedir. Rusya vize işlem başvurusunda bulunmak isteyenlerin vize başvuru merkezilerine ya da akredite olmuş seyahat acenteleri üzerinden yapması gerekmektedir. Rusya vize başvuru formu İngilizce olarak da doldurulabilmektedir. 4- 7 iş günü arasında sonuçlanan vize başvurusu ek belge ya da yüz yüze mülakat gerektirebilmektedir. Bu sebeple istene evraklar eksiksiz, doğru bilgiler eşliğinde doldurulmalıdır. Ekspres vize başvurusu 1 ila 3 gün arasında da sonuçlanmaktadır. Rusya vize ücretleri Büyükelçilik tarafından alınan kararla tüm Türkiye’de bulunan büyükelçilik ve konsolosluklar da aynıdır, farklılık göstermez. Bu sebeple vize reddi alma hali dışında vizeye başvuru yapılırken bir kere ödenir. Vize reddi alınırsa ve tekrar vize için başvuru yapılması gerekirse ücretin tekrar ödenmesi gerekmektedir.

 

 

Hafta içi her gün saat: 09.00 -17.30 arasında hizmet vermektedir.

 

 

Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu Rusya Federasyonunca tebliğ edilen yeni yıl ve Ortodoks noeli, Rusya zafer bayramı, Friday Dünya kadınlar günü, Emek ve dayanışma günü, Rusya zafer günü, Rusya ulusal günü, Rusya birlik günü, yeni yıl tatili ve Türkiye Cumhuriyeti dini ve milli bayram günlerinde hizmet vermemektedir.

Rusya İzmir Konsolosluğu Vize İşlemleri

Rusya İzmir konsolosluğu vize işlemlerinde son derece titiz davranmaktadır. Bu süreçte vize evrakı konusunda profesyonel olarak da destek alabilirsiniz. Başvuru formu, dilekçe, davetiye ve seyahat sağlık sigortası en önemli belgeler arasında yer almaktadır. Bir diğer belge ise biyometrik fotoğraf ve kimlik fotokopisidir. Kişilerin durumlarına göre standart bir evrak listesi yanında özel evrak listesi de istenebilmektedir.

Rusya İzmir Başkonsolosluğu Randevu

Rusya konsolosluk işlemi yapacak olan ve İzmir çevresinde ikamet eden kişiler işlemlerini Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilir. Rusya İzmir Başkonsolosluğu işlemleri yapacak olan kişilerin işlemlerini yerine getirmek için randevu almasına gerek yoktur. Ancak Rusya vize başvurusu yapacak olan kişiler randevu almalıdır. Rusya İzmir Başkonsolosluğu’nde işlem yapmadan önce konsolosluk ile iletişime geçerek randevu alınıp alınmayacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na Rusya vatandaşlarının yapacağı işlemler için randevu alınmasına gerek yoktur. Rusya vatandaşları Rusya İzmir Başkonsolosluğu; konsolosluk, nüfus ve noterlik işlemlerde randevu alınması gerekmemektedir.

Rusya’ya seyahat edecek olan ve İzmir çevresinde ikamet eden kişilerin işlemleri için Rusya İzmir Başkonsolosluğu’nda yapabilir. Ayrıca Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişilerin Rusya İzmir Başkonsolosluğu randevu işlemi yapmalıdır. Rusya İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu randevuları genellikle 3 ile 7 iş günü sonrasına verilmektedir.

Rusya İzmir Başkonsolosluğu Vize Randevusu

Rusya’ya seyahat etmeyi planlayan ve İzmir çevresinde ikamet eden kişilerin vize başvurusunu Rusya İzmir Başkonsolosluğu’nda yapabilmektedir. Rusya İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler için Rusya İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvuru işlemi yapacak olan kişiler başvuru için randevu alınıp alınmayacağını merak etmektedir. Rusya İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvurularını yerine getirmesi için Rusya İzmir Başkonsolosluğu’ndan randevu almalıdır.

Rusya İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu gerekip gerekmediğini belirleme yetkisi Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na aittir.

Rusya İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu için randevu gerekmektedir. Randevu tarihine kadar Rusya vizesi için gerekli evraklar hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Ayrıca Rusya vize başvurusu için randevu tarihinde vize ücreti ödenmelidir. Ayrıca başvuru yapacak olan kişiler randevu tarihinde Rusya İzmir Başkonsolosluğu’nda biyometrik parmak izi verilmelidir.

Rusya İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu hakkında başkonsolosluk ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. 0850 346 84 93 numaralı telefon ile Rusya İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi alınabilir.  

Rusya İzmir Başkonsolosluğu Başvuru

Rusya konsolosluk işlemi olan ve İzmir çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti, Rusya ve Türkiye’de yasal olarak bulunan diğer ülke vatandaşları işlemlerini Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. Rusya İzmir Başkonsolosluğu başvuru işlemi yapacak olan kişiler yapacağı işlem hakkında Rusya İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek öğrenebilir.

Rusya İzmir Başkonsolosluğu başvuru işlemi yapacak olan kişilerin randevu almasına gerek yoktur. Ancak vize başvurusu için randevu alınmalıdır. Başvuru yapacak olan kişiler öncelikle yapacağı işleme dair belgeleri eksiksiz hazırlamalı ve Rusya İzmir Başkonsolosluğu’nu ziyaret etmelidir.

Rusya vatandaşları Rusya İzmir Başkonsolosluğu ile Rusya konsolosluk işlemleri, noterlik işlemleri, Rusya oy kullanma işlemleri, Rusya vatandaşlık işlemleri, Rusya nüfus işlemleri ve Rusya vergi ödeme işlemlerini yerine getirebilir.

Rusya’ya seyahat edecek olan kişiler Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapabilir. Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na işlem yapacak olan kişiler gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Rusya İzmir Başkonsolosluğu’ndan randevu alınarak elçiliği ziyaret etmelidir. Ayrıca Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na yapılacak olan başvurularda evrakların güncel tarihli olması gerekmektedir.

Rusya İzmir Başkonsolosluğu başvuru işlemi yapacak olan kişiler konsolosluk ile iletişime geçerek bilgi alabilmektedir.

Rusya İzmir Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Rusya’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun Rusya vizesi almalıdır. Rusya vizesi alacak olan kişiler Rusya’nın Türkiye’deki temsilciliklerine vize başvurusu yapmalıdır. Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve Rusya İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapılabilmektedir. Rusya vizesi alacak olan kişiler Rusya vize başvurusunu aşağıdaki şekilde yapabilmektedir.

Rusya’ya seyahat edecek olan kişilerin öncelikle Rusya seyahat amacına uygun olan vize türünü belirlemelidir. Rusya seyahat amacına uygun vize türünü belirleyen kişiler Rusya İzmir Başkonsolosluğu internet sitesi üzerinden vize başvuru formunu doldurmalıdır. Vize başvuru formunu dolduran kişiler, vize başvuru formunu dolduran kişiler talep edilen Rusya vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır.

Evraklar eksiksiz hazırlandıktan sonra Rusya Ankara Başkonsolosluğu vize başvurusu için randevu alınmalıdır. Randevu alındıktan sonra randevu günü gerekli işlemler tamamlanmalıdır.

Rusya Ankara Başkonsolosluğu vize başvurusu inceleme yetkisi Rusya Ankara Başkonsolosluğu’na aittir. Başvurular ortalama olarak 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu süre 1 aya kadar uzayabilmektedir. Rusya Ankara Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak kişiler başkonsolosluk ile iletişime geçere detaylı bilgi alabilir.

Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na Nasıl Gidilir?

Rusya konsolosluk işlemi olan kişiler işlemlerini Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilir. Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na yapacak olan kişiler Rusya’nın İzmir Başkonsolosluğu’na nasıl gidileceğini merak etmektedir. Bu yazıda Rusya’ya seyahat edecek olan kişiler için ‘’Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na nasıl gidilir?’’ sorusunun cevabı verilmiştir.

Rusya İzmir Başkonsolosluğu Adres: Aziziye Mahallesi, Cinnah Street, No: 58, Posta Kodu: 06690 Çankaya/İzmir

Rusya İzmir Başkonsolosluğu’na gidecek olan kişiler, İzmir’e ulaştıktan sonra otobüs, minibüs, tramvay, metro, dolmuş gibi toplu taşıma araları ile gidilebilir. Ayrıca İzmir Rusya Başkonsolosluğu’na taksi ve kendi aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Rusya İzmir Başkonsolosluğu yakınlarına giren otobüs hatları aşağıda verilmiştir.

Hat Adı

Yön

54

Otogar - Kemer Akt.

102

Alparslan Mah. - Halkapınar Metro

214

Evka3 Metro - Kemer Akt.

249

Evka-4 - Kemer Akt.

348

Bornova Metro - Kemer Akt.

498

Bornova Metro - Halkapınar Metro

501

Çi̇çek Mah. - Halkapınar Metro

502

Cengi̇zhan - Halkapınar Metro

503

Barış Kahvesi̇ - Halkapınar Metro

504

F.Edi̇p Baksı - Halkapınar Metro

513

Gazi̇ Meydanı - Halkapınar Metro

515

Tınaztepe - Evka3 Metro

543

Bostanlı İskele - Halkapınar Metro

555

Otogar - Halkapınar Metro

599

M.Erener - Halkapınar Metro

662

Cengi̇zhan - Kemer Akt.

699

M.Erener - Kemer Akt.

59

Kemer Akt.

560

Pınarbaşı

564

Ayakkabıcılar Sitesi

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp