×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Rusya Vizesi, Kayseri

Rusya Vize Başvuru Merkezi, Kayseri

Rusya vize başvuru merkezi Kayseri şubesi Rusya vizesi konusunda gerekli bilgileri size vermek için hizmet sunmaktadır. Rusya vizesi konularında vize danışmanlık görevi yapan merkezleri Rusya vize başvurusunda bulunacak vatandaşlara detaylı olarak bilgi verirler.

Pasaportları Hususi, Hizmet ve umuma mahsus olan herkes Rusya vizesi almaları gerekir. Rusya vizesinden muaf olan Diplomatik pasaporta sahip olan insanlar, 90 günü geçmeyecek şekilde Rusya seyahatlerinde bulunmaları durumunda Rusya’ya vizesiz giriş yapabilirler.

Diğer yandan Yabancı uyruklu olan fakat Türkiye’de oturma iznine sahip olan kişilerde aynen Rusya’ya vizesiz giriş yapabilirler. Rusya vize başvuru merkezi Kayseri şubeleri haftanın 6 günü hizmet vermektedir. İlk defa Rusya vizesi başvurusu yapacak vatandaşlar Rusya vize başvuru merkezi Kayseri şubesiyle iletişime geçerek gerekli yardımları alabilirler. Bunun için vize başvuru merkezi Kayseri şubesinin internet sayfası üzerinden veya telefonla iletişim kurup yüz yüze görüşmeler yapılır. Bu görüşmelerde Rusya seyahat amacına uygun olan vize türü seçilip ona uygun olan evrakların hazırlanmasında yardımcı olunur.  

Rusya Vize Başvuru Merkezi Kayseri Vize İşlemleri

Rusya vize başvuru merkezi Kayseri vize işlemleri konusunda vatandaşlara gerekli bilgileri vererek vize başvurularını onların adına yaparlar. Rusya vizesi başvurusunda olacak vatandaşlar iletişime geçerek seyahat türüne göre vize işlemleri yapılır. Yapılacak ilk adım, Rusya’ya yapılacak seyahatin amacı belirlenir ve bu amaca uygun olan vize türüne göre vize evrakları hazırlanır.

Evrakların hazırlanmasında Rusya vize başvuru merkezinde bulunan tecrübeli elemanlar bu konuda yardımcı olurlar. Daha sonra gerekli evraklar hazırlanırken Rusya vize başvuru formu doldurulur. Vize başvuru formu Rusya Konsolosluğu tarafından hazırlanan resmi evraklardan biridir. Vize başvuru formu doldurulurken güncel bilgiler verilmesi gerekir. Vize başvuru formu çocuklar içinde ayrı ayrı doldurulması gerekir. 18 yaşından küçüklerin vize başvuru formları anne veya babası tarafından imzalanır.

Rusya vize başvuru formu doldurulduktan sonra diğer gerekli evrakların hazırlanması da bitince vize randevusu alınması gerekir. Vize randevusu alındıktan sonra diğer evraklarla beraber randevu tarihinde Rusya Kayseri Konsolosluğu’na gidilerek Rusya vize başvurusunu bu işlemler ile gerçekleştirmiş olursunuz.

Rusya Vize Başvuru Merkezi Kayseri Vize Başvurusu

Rusya vize başvuru merkezi Kayseri vize başvurusu, Rusya’ya seyahat amacıyla gidecek Türk vatandaşları tarafından yapılmaktadır. Rusya vize başvurusu işlemlerini siz kendiniz yapmak istemezseniz Rusya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapabilirsiniz.

Rusya Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını direkt olarak kabul etmemekte ve bu işlemi vize merkezleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Rusya’ya seyahat amacınız belirlendikten sonra vize türüne göre evraklar hazırlanır. Daha sonra Rusya vize başvurusu için randevu alınır. Randevu alındıktan sonra hazırlanan evraklarla beraber Rusya Kayseri Konsolosluğu’na gidilerek evraklar teslim edilir. Fakat burada vize başvurusunda bulunacak kişi den parmak izi alınır ve vize başvuru işlemleri bitmiş olur.

 Daha sonra Rusya vize başvurusunun sonuçları açıklanıncaya kadar 15 gün falan beklenir. Burada dikkat edilecek huşular hazırlanan evrakların eksiksiz ve güncel bilgiler olacak şekilde hazırlanması gerekir. Evrakların eksik olması veya yanlış bilgi verilmesi sonucu Rusya vize başvurusu iptal olur. Rusya vize başvuruları iptal olması durumunda tekrar vize başvurusunda bulunulması gerekir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp