×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Rusya Vizesi, Ankara

Rusya Ankara vize merkezi ofisimize hoş geldiniz.

Rusya Ankara vize merkezi web sitemiz siz değerli misafirlerimiz için oluşturulmuş bilgilendirme sayfasıdır. Bu sayfamızda vize ile ilgili size bilgi verilmektedir. Rusya için vize almak istiyorsanız sayfamızı detaylı bir şekilde incelemenizi rica ediyoruz. Aklınıza takılan bir soru olduğunda ya da anlamadığınız bir yer olduğunda ofisimizdeki danışman arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Rusya Ankara vize merkezi ekip arkadaşlarımız sizin adınıza başvuru yaparak işlemleri yönetirler. Sizin yapmanız gereken ekip arkadaşlarımızın sizden istedikleri evrakları tamamlamanızdır. Evraklarınızı tamamladıktan sonra geri kalan tüm işlemlerinizi ekip arkadaşlarımız yürütmektedir. Size ihtiyaç duyulan yerde ekip arkadaşlarımız sizi arayarak isteklerini belirtirler.

Rusya Vize Başvuru Merkezi, Ankara

 

Rusya'ya seyahat edecek olan ve vize başvurusu yapacak olan kişiler, vize başvurularını Rusya'nın Türkiye’de ki temsilciliğine ve yetkilendirilmiş vize başvuru merkezine, yapabilmektedir. Rusya kısa süreli vizesi başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Ankara ve çevresinde bulunan Türk vatandaşı vize başvurularını Ankara Rusya vize merkezi ile başvurusunda bulunabilir. Bunun yanında vize başvurusu sırasında Ankara Rusya vize merkezi hizmet bedeli ve vize harç ücreti ödenmelidir. Ankara Rusya vize merkezleri, Rusya vize başvurusunu incelemek ya da değerlendirmek yetkisine sahip değildir.  Rusya Ankara vize merkezi, Rusya vizesi başvurusu kabul eder ve incelemek için Rusya'nın Türkiye’de bulunan temsilciliğe gönderir. Rusya vize başvurusunu kabul etmek ve değerlendirmek yetkisi Rusya'nın Türkiye’deki temsilciliğine aittir. Bunun nedenleri Rusya'nın Türkiye’de diplomat temsilciliği bulunmamasıdır. Ankara Rusya vize merkezi aracılığı ile Rusya vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin; öncelikle Rusya vize başvuru formu doldurması gerekmektedir.  

Rusya Ankara Vize İşlemleri

Rusya'ya seyahat edecek olan kişiler ve Ankara çevresinde ikamet etmekte olan kişi Rusya Ankara vize başvurusu hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bu yazı da Rusya Ankara  vize başvurusu yapacak olan kişi için Rusya Ankara vize başvurusu hakkında bilgiler verilmiştir. Rusya Ankara vize başvurusunu yapacak olan kişi kısa süreli vize başvurusunu Rusya Ankara temsilciliğine ve Rusya vize başvuru merkezine, yapabilmektedir. Rusya Ankara vizesi başvurusu için randevu zorunlulukları bulunmaktadır. Randevu alan kişi Rusya Ankara vizesi başvurusu için gerekli olan evrakları randevu tarihlerine kadar hazırlamalıdır. Ardından Rusya Ankara vize merkezlerinden randevu almalıdır. Hazırlanan evrak, Rusya Ankara vizesi başvurusu yapılacak olan Rusya temsilciliğe teslim edilmelidir. Evrak teslim edildikten sonra Rusya vizesi başvurunuz Rusya temsilciliği tarafından incelenmekte. Başvuru inceleme yetkileri Rusya Ankara  Büyükelçiliğine ve İstanbul Başkonsolosluğuna aittir.

Rusya Ankara Vize Randevusu

Rusya'ya seyahatte bulunacak olan kişiler ve Ankara çevresinde ikamet eden kişiler seyahati için vize almalıdır. Rusya vizesinin Ankara’dan alacak olan kişi, Rusya vize randevu almalıdır. Rusya vizesi randevusunu alacak olan kişi Rusya Ankara vize randevusu nasıl alacağı merak etmektedir. Bu yazıda Rusya Ankara vize randevu hakkında bilgi verilmiştir. Rusya Ankara vize başvuru için  vize başvuru merkezinden, randevu alınmalı. Randevusuz Rusya Ankara vize başvuru merkezi,  vize başvurusu kabul edilmemektedir. Rusya Ankara vize başvuru merkezi,  vize randevusu aşağıda ki gibi alınabilmektedir. Rusya Ankara vize başvurusu yapacak olan kişilerin kısa süreli Rusya Ankara vize başvurusu için randevusunu Rusya vize başvuru merkezinden, alabilir.   Uzun süreli Rusya vize başvurusu Rusya Ankara Konsolosluğuna yapılabilmektedir. Başvurular için randevu, Rusya Ankara vize başvurusu yapılacak olan Rusya Ankara temsilciliğine alınmalıdır. Rusya vize randevusu almış olan kişiler, Rusya Ankara Vize Başvuru Merkezleri  vize randevusu kaçırmamaya dikkat etmelidir. Randevusuz işlemler yapılmadığı için Rusya vize başvurusunu kabul etmeyebilir. Bu durum da Rusya Ankara vize başvurusu yapacak olan kişiler yeniden Rusya Ankara vize başvuru merkezinden, vize randevusu almaları gerekmektedir.  

 Rusya Ankara Vize Başvurusu

Rusya'ya seyahat edecek olan kişi, seyahatini gerçekleştirmek için vize almalıdır. Randevu tarihlerine kadar gerekli evrak hazırlanmalı ve randevu tarihlerinde  Rusya  Ankara vize başvuru merkezine, teslim edilmelidir. Başvuru işlemleri yapacak olan kişiler profesyonel destek alabilir.   Rusya  Ankara vize başvuru merkezi, vize başvurusu yapacak olan kişi aşağıdaki işlemi yerine getirmelidir. Rusya vizesi başvurusu yapacak olan kişi Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıdır. Bu sigorta poliçesi  Rusya Ankara  vize başvuru merkezine, beyan edilmelidir. Başvuru yapacak olan kişi Rusya'da ikamet edeceği yer adresi net bir şekilde belirtmesi ve rezervasyon bilgisi iletmelidir.   Rusya  Ankara vize başvuru merkezi,  vize başvurusu yapacak olan kişiler Rusya temsilciliğine hitaben vize başvurusunun dilekçesini yazmalıdır. Başvuru yapacak olan kişiler Rusya'da bulunduğu süre boyunca seyahat masrafını karşılayabileceklerini gösteren evrakı yetkililere beyan etmelidir.

Rusya Vize İşlemleri Seyahat Amacı

Rusya Ankara vize merkezi ekip arkadaşlarımıza Rusya’ya hangi amaçla ziyaret edeceğinizi belirtmeniz gerekmektedir.  Turistlik ve ticari amaçlı vizelerin evrakları birbirinden farklı olduğu için istenilen evraklar ona göre hazırlanır. Seyahat amacınızı belirleyen en önemli faktör Rusya’dan talep edilen davetiyedir.  Rusya’dan talep edilen davetiyenin üzerinde Dış işleri bakanlığının onayı bulunmaktadır.

Rusya’yı ticari amaç ile ziyaret edecekseniz eğer ticari faaliyet yürütülecek ya da ticari ilişki içinde olunan şirket tarafından gönderilir.  Eğer seyahat amacı turistlik ise Rusya’da bulunan tur operatörü tarafından hazırlanır ve elektronik yöntem ile gönderilir. İşte Rusya’ya yapacağınız seyahatin amacını belirtmeniz oldukça önem taşımaktadır. Bunun için Rusya Ankara vize merkezi ekip arkadaşlarımız bu konuda size yardımcı olacaklardır.

Rusya Vizesi ile ilgili bilgi almak için arayınız.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp