×

Categories

Almanya Duyurular

Almanya Vizesi Açıldı Mı? 

Kişiler Almanya vize başvuru işlemlerini önceden olduğu gibi yürütebilecekler. Almanya vize işlemlerinde aranan tek şart Avrupa Birliği’nin onayladığı aşılardan olmuş olmak. İki doz Avrupa Birliği onaylı aşı olmayanların Almanya vize talepleri reddedilecek. Çin aşısı (sinovac) olanlara ise istisnai ve acil durumlar için opsiyon sağlanacağı açıklandı. 

Almanya Vizesi Covid-19 Tedbirleri

Türkiye Cumhuriyeti ve diğer ülkelerden Almanya'ya girişlerde Covid-19 kapsamında bazı yasaklar uygulanmaktadır. Hava yoluyla girişleri gerçekleştirecek olan kişilerin dijital giriş kaydını oluşturması istenmektedir. Ayrıca son güncellemelerle birlikte Almanya Vizesi alarak giriş yapacak olan kişilerin birtakım zorunlu testleri tamamlaması istenmektedir. Böylece bağışıklığın kanıtı elde edilmeli ve karantinaya yönelik bazı tedbirlere uyulması gerekmektedir. Almanya üzerinden transit geçişlerde veya giriş kısıtlamalarında nelere dikkat edileceğini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. 25 Haziran 2021 tarihi itibariyle geçerli olan şartlara göre aşısını yaptıran kişilerin belirli koşullarda ülkeye giriş yapacakları belirtilmektedir. Aile ziyareti, turistik veya diğer amaçlarla Almanya girişlerini yapmanıza olanak verilmektedir. 6 yaş ve sonrasında olan kişilerin aşılanmış olması ve zorunlu testlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Almanya Covid-19 Aşısı ve Zorunlu Testler

Son 10 gün içerisinde karantinada kalmanız ve negatif test sonucunu bu süreçte elde etmeniz istenmektedir. Havayolunda ibraz etmeniz istenecek olan bu belgeyi kanıt niteliğinde kullanmanız gerekecektir. İyileşme kanıtı olarak aşı sertifikasının elde edilmiş olmasına dikkat çekilmektedir. Yüksek riskli bölgelerde bulunmayan veya konaklama yapmaksızın doğrudan hava yoluyla giriş yapacaklar için Covid-19 testi yapılmış olması zorunlu tutulmaktadır. Bu konudaki daha detaylı bilgileri elde etmenizi sağlayan ekiplerimizin, Konsolosluk talepleri hakkında bilgilendireceğini görebileceksiniz. Elinizdeki kanıt içeren belgelerin son 10 gün içerisinde ibrazını gerçekleştirmeniz için yardımcı oluyoruz. Dijital olarak hazırlanacak formda kullanılan aşının listede yer almış olmasına dikkat edilerek yazışması ve son dozundan itibaren en az 14 günün geçmiş olması gerekmektedir.

Covid 19 Kapsamında Almanya Vizesi ile İlgili Son Durum 

Covid 19 kuralları kapsamında vize işlemlerinin ve yurt dışı seyahatlerinin nasıl yapılacağı herkes tarafından merak edilmekte. Merak edilen ülkelerden birisi de Türkiye’den sıkça seyahat yapılan Almanya. Almanya dış temsilciliklerinden covid 19 kapsamında yapılan en güncel açıklama ise şöyle:

Almanya dış temsilcilikleri vize işlemlerinin güncel olarak devam ettiğini buna ek olarak pandemi kapsamında önlemler alındığını da ekledi. 

Önemli Bilgiler: 

  • Kabul edilen aşılar: AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Pfizer-BioNTech. 
  • Kişilerin seyahatleri için ibraz etmeleri gerekenler: 

  1. Negatif PCR testinin sonucu (maksimum 72 saat öncesini gösteren) 
  2. Bir antijen testinin sonucu (varıştan en az 48 saat önce) 
  3. İki doz aşılamanın resmi kanıtı  

  • Kişiler Almanya vize evrak teslimlerini aşağıda sıralanan Almanya dış temsilciliklerine yapabilirler: 

              Almanya Ankara Büyükelçiliği  

              Almanya İstanbul Başkonsolosluğu 

              Almanya İzmir Başkonsolosluğu 

              Almanya Antalya Konsolosluğu  

              Almanya Fahri Konsolosluklar 

  • Kişiler bireysel vize başvurusunda bulunmak istemezlerse Almanya dış temsilcilikleri tarafından onaylanmış acenteler aracılığıyla başvuruda bulunabilirler. 
  • Almanya uçuşlarında PCR test istenmektedir. 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp