×

Categories

Almanya Duyurular

Almanya Vizesi Duyurular

Almanya vizesi duyurular kısmı Almanya’ya gitmek ya da Almanya vizesi almak isteyen bireyler açısından son derece önemli bir duyuru kısmı olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Eğer sizin de herhangi bir nedenden ötürü Almanya ülkesine gitmeniz gerekiyorsa kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak vize almanız gerekecektir. Bu yüzden de size tavsiyemiz düzenli olarak Almanya vizesi duyurularını online bir biçimde takip etmelisiniz. Böylece hiçbir sorun yaşamadan Almanya vizesi konusunda dilediğiniz gibi başvuruda bulunabilmiş olursunuz. Harika öyle değil mi? Olası son dakika vize haberi duyuruları da her daim Almanya vizesi duyuruları kısmından gerçekleştirilmektedir. Burayı takip ettiğiniz müddetçe hiçbir haberi kaçırmamış olacaksınız. Almanya vizesi başvuru süreci hayli zorlayıcı bir evre olabilir; tabii duyuruları takip eden ve belgeleri zamanında hazırlayan kişiler bu konuda herhangi bir problem yaşamayacaktır. Tam aksine bu süreci daha keyifli geçirirler. O yüzden disiplinli hareket etmek mühimdir.

Almanya Konsolosluğu Açık mı?

Almanya Konsolosluğu açık mı sorusunu bu ara herkes sormaya başlamıştır. Sizleri net halde bilgilendirmek adına buradayız. Alman Konsolosluğu Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sabah saat 09.00 ile 12.00 saatleri arasında açıktır. Fakat yalnızca Perşembe günü saat öğlen 14.00 ve 16.30 arasında hizmet sunmaktadır. Resmi tatil günlerinde hizmet sunmaz. Aynı zamanda randevusuz biçimde vize hizmeti de sağlamaz. O nedenle mutlaka randevu almalı ve o şekilde gelmelisiniz. Aksi bir durumda sizi içeri alsalar bile ne yazık ki Almanya vize başvurusu işleminizi işleme koyamazlar. Çünkü bu tür vize ile alakalı hizmetler sadece ve sadece randevu alan vatandaşlara sunulur. Elinizin boş dönmemesi için lütfen siz de online olarak ya da direkt biçimde Almanya Konsolosluğu’na telefon ederek vize randevunuzu alınız. Bu biçimde pürüzlere takılmadan konsolosluktaki işlerinizi en güzel şekilde neticeye bağlayabilmiş olursunuz. Şimdiden size kolaylıklar diliyoruz.

Almanya Vizesi Açıldı Mı? 

Kişiler Almanya vize başvuru işlemlerini önceden olduğu gibi yürütebilecekler. Almanya vize işlemlerinde aranan tek şart Avrupa Birliği’nin onayladığı aşılardan olmuş olmak. İki doz Avrupa Birliği onaylı aşı olmayanların Almanya vize talepleri reddedilecek. Çin aşısı (sinovac) olanlara ise istisnai ve acil durumlar için opsiyon sağlanacağı açıklandı. 

Almanya Seyahat Kısıtlamaları Kalktı mı?

Almanya seyahat kısıtlamaları kalktı mı sorusu herkesçe sorulmaktadır. Koronavirüs nedeni ile Almanya’ya seyahat etme kısıtlaması gelmişti. Almanya’ya uluslararası seyahat konusunda güncel biçimde herhangi bir kısıtlama şu anda bulunmamaktadır. Bu yüzden herkes gönül rahatlığı ile seyahat edebilecek demektir: Fakat unutmayın ki maske takmalısınız. Her zaman maske takılmalıdır çünkü uçakla yolculuk edeceğiniz için kapalı alanda koronavirüse karşı önlem almak son derece önem arz eden bir konudur. Eğer vizeniz yoksa hemen Almanya vizesi almak adına randevu almalısınız. Böylece süreç daha da hızlanacak ve Almanya’ya gidebileceksiniz. Şu an için bir yasak gelecek gibi görünmüyor. Almanya Hükümeti de bu konuya dair herhangi bir açıklamada bulunmadı, Türkiye’den birçok kişi Almanya’ya gidiyor. Almanya’dan da düzenli olarak birçok vatandaş ülkemize gelmeyi sürdürüyor. Sizin de böyle bir seyahat planınız varsa hemen devreye koyabilirsiniz. Şimdiden her birinize mutlu tatiller ve kusursuz seyahatler diliyoruz.

Almanya Vizesi Covid-19 Tedbirleri

Türkiye Cumhuriyeti ve diğer ülkelerden Almanya'ya girişlerde Covid-19 kapsamında bazı yasaklar uygulanmaktadır. Hava yoluyla girişleri gerçekleştirecek olan kişilerin dijital giriş kaydını oluşturması istenmektedir. Ayrıca son güncellemelerle birlikte Almanya Vizesi alarak giriş yapacak olan kişilerin birtakım zorunlu testleri tamamlaması istenmektedir. Böylece bağışıklığın kanıtı elde edilmeli ve karantinaya yönelik bazı tedbirlere uyulması gerekmektedir. Almanya üzerinden transit geçişlerde veya giriş kısıtlamalarında nelere dikkat edileceğini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. 25 Haziran 2021 tarihi itibariyle geçerli olan şartlara göre aşısını yaptıran kişilerin belirli koşullarda ülkeye giriş yapacakları belirtilmektedir. Aile ziyareti, turistik veya diğer amaçlarla Almanya girişlerini yapmanıza olanak verilmektedir. 6 yaş ve sonrasında olan kişilerin aşılanmış olması ve zorunlu testlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Almanya Covid-19 Aşısı ve Zorunlu Testler

Son 10 gün içerisinde karantinada kalmanız ve negatif test sonucunu bu süreçte elde etmeniz istenmektedir. Havayolunda ibraz etmeniz istenecek olan bu belgeyi kanıt niteliğinde kullanmanız gerekecektir. İyileşme kanıtı olarak aşı sertifikasının elde edilmiş olmasına dikkat çekilmektedir. Yüksek riskli bölgelerde bulunmayan veya konaklama yapmaksızın doğrudan hava yoluyla giriş yapacaklar için Covid-19 testi yapılmış olması zorunlu tutulmaktadır. Bu konudaki daha detaylı bilgileri elde etmenizi sağlayan ekiplerimizin, Konsolosluk talepleri hakkında bilgilendireceğini görebileceksiniz. Elinizdeki kanıt içeren belgelerin son 10 gün içerisinde ibrazını gerçekleştirmeniz için yardımcı oluyoruz. Dijital olarak hazırlanacak formda kullanılan aşının listede yer almış olmasına dikkat edilerek yazışması ve son dozundan itibaren en az 14 günün geçmiş olması gerekmektedir.

Covid 19 Kapsamında Almanya Vizesi ile İlgili Son Durum 

Covid 19 kuralları kapsamında vize işlemlerinin ve yurt dışı seyahatlerinin nasıl yapılacağı herkes tarafından merak edilmekte. Merak edilen ülkelerden birisi de Türkiye’den sıkça seyahat yapılan Almanya. Almanya dış temsilciliklerinden covid 19 kapsamında yapılan en güncel açıklama ise şöyle:

Almanya dış temsilcilikleri vize işlemlerinin güncel olarak devam ettiğini buna ek olarak pandemi kapsamında önlemler alındığını da ekledi. 

Önemli Bilgiler: 

  • Kabul edilen aşılar: AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna ve Pfizer-BioNTech. 
  • Kişilerin seyahatleri için ibraz etmeleri gerekenler: 

  1. Negatif PCR testinin sonucu (maksimum 72 saat öncesini gösteren) 
  2. Bir antijen testinin sonucu (varıştan en az 48 saat önce) 
  3. İki doz aşılamanın resmi kanıtı  

  • Kişiler Almanya vize evrak teslimlerini aşağıda sıralanan Almanya dış temsilciliklerine yapabilirler: 

              Almanya Ankara Büyükelçiliği  

              Almanya İstanbul Başkonsolosluğu 

              Almanya İzmir Başkonsolosluğu 

              Almanya Antalya Konsolosluğu  

              Almanya Fahri Konsolosluklar 

  • Kişiler bireysel vize başvurusunda bulunmak istemezlerse Almanya dış temsilcilikleri tarafından onaylanmış acenteler aracılığıyla başvuruda bulunabilirler. 
  • Almanya uçuşlarında PCR test istenmektedir. 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp