×

Categories

Almanya Vizesi, Ankara

Almanya Vize Başvuru Merkezi, Ankara

Almanya Ankara vize merkezi sitemize hoş geldiniz.

Almanya vizesine Ankara’dan başvurmak isteyen kişiler için hazırlanmış olan bu sayfada, Almanya vizesi için genel bilgilendirme yapılmaktadır. Almanya Ankara vize merkezi, Almanya için kolay ve hızlı bir şekilde vize alabilmeniz için size yardımcı olacaktır. Öncelikle seyahat amacınızın ne olduğunu belirlemeniz ve bildirmeniz oldukça fazla önemlidir. Çünkü seyahat amacınıza göre evrak hazırlanacaktır.

Almanya Ankara vize merkezi ekip arkadaşlarımız sizi bir konuda oldukça dikkatli uyaracaktır. Schengen vize başvuru şartlarını eksiksiz bir şekilde sağlamalısınız. Aksi taktirde Almanya için vize almanız imkansız hale gelebilir. Sizden istenilen evrakları istenildiği şekilde tamamlamanız gerekir. Alternatif olarak hangi evrakları hazırlayabilirsiniz sorusunun cevaplarını Almanya Ankara vize merkezi uzman ekibinden alabilirsiniz.

Başvuru yapıldıktan sonra Konsolosluktan ya da merkezimizde bulunan uzman ekip arkadaşlarımız tarafından yeni evraklar temin etmeniz talep edilir. Tüm bu koşullarda istenilen evrakları tamamlayamamış kişiler Konsolosluğa durumu ayrıntılı bir şekilde anlatan mektup yazmalıdır.

Almanya Vizesi İşlemleri Ankara

Almanya’ya seyahat edecek olan kişiler ve Ankara çevresinde ikamet eden kişiler, Almanya vizesi almalıdır. Almanya vizesini Ankara’dan alacak olan kişiler, Almanya vizesi Ankara başvurularını araştırmaktadır. Bu yazıda Almanya vizesi Ankara başvuruları hakkında bilgi verilmiştir.

Almanya vizesi Ankara başvurusu yapacak olan kişiler, Almanya vizesi Ankara başvurularını vize türüne göre farklı yerlere yapabilmektedir. Almanya vizesi Ankara başvurusu yapacak olan kişiler, Almanya vize başvuru merkezlerine ve Almanya temsilciliklerine yapılabilmektedir.

Almanya vizesi Ankara başvurusu yapacak olan kişiler, Almanya vize başvurusu için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Hazırlanan evraklar Almanya vize başvurusu yapılacak olan yere teslim edilmelidir.

Almanya vizesi Ankara başvurusu yapacak olan kişilerin başvurusunu seyahat amacına uygun olan Almanya vize türüne göre yapabilmektedir. Gerekli olan Almanya vizesi Ankara evrakları eksiksiz olarak ve güncel tarihli olarak hazırlanmalıdır. Almanya vizesi Ankara başvurularını sonuçlandırma yetkisi Almanya temsilciliklerine aittir.

Almanya Ankara Vize Başvurusu

Ankara ve çevresinde ikamet eden kişiler, Almanya Ankara vizesi almalıdır. Almanya vizesi alacak olan kişiler, Almanya Ankara vize işlemlerini merak etmektedir. Bu yazıda Almanya vizesi alacak olan kişiler için Almanya Ankara vize İşlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

 • Almanya Ankara vize işlemleri için öncelikle Almanya seyahat amacına uygun Almanya vize türü belirlenmelidir.
 • Almanya vize türünü belirleyen kişiler kısa süreli Almanya vize başvurularını Almanya vize başvuru merkezlerine, uzun süreli vize başvurularını Almanya temsilciliklerine yapabilir.  
 • Almanya Ankara vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvuruda bulunabilmek için randevu alması gerekmektedir.
 • Almanya Ankara vize işlemleri için randevu alan kişiler, Almanya vize başvurusu için gerekli olan evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
 • Hazırlanan evraklar randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.
 • Almanya Ankara vize işlemlerini inceleme yetkisi Almanya temsilciliklerine aittir. Romanya vize başvuruları vize türüne göre farklı tarihlerde sonuçlanmaktadır.

Almanya Vize Başvuru İşlemleri

Almanya Ankara vize merkezi ile başvuru yapmayı düşünen bireylerin hafta içi 09.00 / 19.00 veya hafta sonu 09.00 / 14.00 saatleri arasında merkez ofisimize gelerek uzman ekip arkadaşlarımızdan detaylı bilgi alabilirler. Eğer iletişim yolu ile ulaşmak isterlerse çağrı merkezimizi arayabilirler ve sitemizde bulunan e posta adresimizden bize ulaşabilirler. Detaylı bilgi verilerek size vize sürecinin her aşamasının işleyişini anlatabiliriz.

Almanya Ankara Vize Randevusu

Belirli bir amaçtan dolayı Almanya’ya seyahat edecek olan kişiler ve Ankara çevresinde ikamet eden kişiler, Almanya vize başvurusunu gerçekleştirebilmek için randevu almalıdır. Almanya Ankara vize randevusu alacak olan kişiler, randevuların nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Almanya Ankara vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Almanya Ankara vize randevusu alacak olan kişiler, Almanya Ankara vize randevusunu aşağıdaki yerlerden alabilir.

 • Uzun süreli Almanya vize başvuruları Almanya temsilciliklerine yapıldığından dolayı randevular Almanya temsilciliklerinden alınmalıdır.
 • Kısa süreli Almanya vize başvuruları Almanya vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Başvuru yapacak olan kişiler, randevularını İDATA isimli vize başvuru merkezinden alabilmektedir.

Almanya vize başvuruları randevusuz olarak kabul edilmediğinden dolayı randevu tarihini kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Randevu tarihini kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir ve Almanya vize başvurusu yapacak olan kişilerin yeniden randevu alınması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişilerin gerekli olan evrakları Almanya Konsolosluğu’nun istediği düzende hazırlaması gerekmektedir.

Almanya Vizenizi Ankara’dan Almanızın Kolay Yolu

Almanya’ya seyahat edecek olan kişiler ve Ankara çevresinde ikamet eden kişiler, Almanya vizesini almanın kolay yolunu merak etmektedir. Bu yazıda Almanya Ankara vize başvurusu yapacak olan kişiler için Almanya vizenizi Ankara’dan almanızın kolay yolu hakkında bilgi verilmiştir.

Almanya vizesini Ankara’dan alacak olan kişiler, Almanya vize başvurusu için profesyonel destek alabilir. My Vize olarak Almanya vizesini Ankara’dan alacak olan kişiler için Almanya vize desteği vermekteyiz.

My Vize Olarak Almanya vizesini Ankara’dan alacak kişilere vermiş olduğumuz hizmetler aşağıda verilmiştir.

 • Almanya vize başvuru formunun doldurulması,
 • Almanya konsolosluğunun istediği evrakların hazırlanması,
 • Almanya’da geçerli seyahat sağlık sigortasının yaptırılması,
 •  Gerekli olan Almanya otel rezervasyonlarının yapılması
 • Almanya ulaşım rezervasyonlarının yaptırılması
 • Almanya’dan temiz edilmesi gereken evrakların temini

Almanya Ankara vizesi başvurusu yapacak olan kişiler için Almanya vize başvurusunun her aşamasında Almanya Ankara vize başvurusu yapacak olan kişilere destek sağlanmaktadır.  

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp