×

Categories

Almanya Aile Birleşimi Dil Sınavı

Almanya Aile Birleşimi Sınavı Nedir?

Almanya aile birleşimi sınavı nedir? sorusuna verilebilecek en iyi cevap Almanya’da bir aile üyesi bulunan ve bu aile üyesinin yanına yerleşmek isteyen kişilerin alacağı olan Almanya aile birleşimi vizesi için girmesi gereken sınav aşamasıdır.

Almanya aile birleşimi sınavının aşamalarından birisi Almanca A1 dil sınavında başarılı olmaktır. Geçerli olan Almanca dil sınavından yeterli puan alınması gerekmektedir. Almanca dil sınavında başarılı olamayan kişilerin vize başvuruları kabul edilmemektedir. Herhangi bir eğitim kurumundan alınmış olduğunuz dil eğitimi geçerli olmamaktadır. Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenen eğitim kurumlarından alınan sertifika geçerli olacaktır.

Almanya aile birleşimi sınavı aşamalarından birisi de Almanya Konsolosluğu tarafından tutulduğunuz sözlü ve yazılı sınavdır. Bu bölümde Almanya kamu düzenine ve sosyal yaşamına uyum sağlayacağınızı kanıtlamalısınız. Almanya aile birleşimi yapacak olan kişilerin Almanya aile birleşimi sınavında başarılı olması zorunludur.

Almanya aile birleşimi sınavı nedir? sorusuna kısaca Almanya’da bulunan aile üyesi ile birlikte Almanya’da yaşamak isteyen kişilerin geçmesi gereken ve Almanya Konsolosluğu tarafından yapılan sınav cevabı verilebilir.

Almanya Aile Birleşimi Dil Şartı Kalktı Mı?

Almanya’da bulunan aile üyesinin yanında yaşamak isteyen kişilerin Almanya aile birleşimi vizesi almalıdır. Almanya aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını Almanya temsilciliklerine yapmalıdır. Almanya aile birleşimi vize başvurusu yapacak olan kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bunlardan birisi de Almanya aile birleşimi vizesi sınavının geçilmesidir. Almanya aile birleşimi vizesi sınavının aşamalarından birisi de dil sınavıdır. Bu yazıda “Almanya aile birleşimi dil şartı kalktı mı?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Almanya aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin aile birleşimini gerçekleştirebilmek için Almanya dil sınavında başarılı olması gerekmektedir. Almanya dil sınavı için her yerden alınan dil sertifikası geçerli olmamaktadır. Sadece Almanya Konsolosluğu’nun belirlediği kurumlardan alınan Almanca dil sertifikası geçerli olmaktadır.

Almanya aile birleşimi dil şartı kalktı mı? sorusuna verilebilecek en iyi cevap “hayır” cevabıdır. Tüm uzun süreli yani D Tipi Almanya vize başvuruları için dil sertifikası alınması zorunludur. Almanca dil yeterliliğinin en düşük A1 seviyesinde olması gerekmektedir. Ayrıca dil sertifikasının 6 aydan eski olmaması gerekmektedir.

Almanya'ya Gitmek İçin Dil Sınavı

Almanya’ya uzun süreli olarak seyahat edecek yani Almanya D-Tipi vizesi alacak olan kişilerin Almanca dil yeterliliği bulunması gerekmektedir. Almanya’ya gitmek için dil yeterliliği geçerli olan sınavlar ile kanıtlanmalıdır. Almanya dil yeterliliği için sınava girecek olan kişiler, Almanya’ya gitmek için dil sınavı hakkında araştırma yapmaktadır.

Almanya’ya gitmek için dil sınavına girecek olan kişiler, Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan kurumların sınavına girerek Almanca dil yeterlilik sertifikası almalıdır. Almanya uzun süreli vize alacak olan kişilerin en az A1 seviyesinde Almaca bildiğini kanıtlamalıdır.

Almanya’ya gitmek için dil sınavına girecek olan kişiler, Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından sertifika almalıdır. Sertifikalar Almanya’ya yapılacak olan seyahat amacına uygun seviyede olmalıdır.

Almanya’ya gitmek için dil sınavına katılan kişilerin sertifika alması gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği ve kabul ettiği sertifikalar TESTDAF, TELC, DSH ve GOETHE sertifikalarıdır.

Almanya uzun süreli yani Almanya D-Tipi vize alacak olan kişilerin dil yeterliliği bulunmuyor ise vize başvuruları kabul edilmemektedir. Almanya uzun süreli vizeler için dil yeterliliği şartı aranmaktadır.

Almanya Aile Birleşimi Dil Sınavı Zor mu?

Almanya Aile Birleşimi Dil Sınavı zor mu sorusunu siz de soruyorsanız bu yazımızı muhakkak okumalısınız. Almanya aile birleşimi dil sınavı zor değildir; fakat çalışana zor değildir. Almancanın kolay bir dil olmadığı kesinlikle aşikardır. Ama çalışarak aşılmayacak hiçbir engel de yoktur. Bu yüzden sizler de çalışarak dilediğiniz gibi bu sınavı geçebileceğinizi bilmelisiniz. Almanya aile birleşimi dil sınavı ile mümkündür. Dil sınavından geçer ya da yüksek bir not alamayan hiç kimse bu vizeyi almaya hak kazanamaz. O nedenle sizler de bu vizeyi almaya hak kazanmak istiyorsanız lütfen Almanya aile birleşimi vizesi dil sınavına çalışarak hazırlanınız. Çalışmadan girilen bir dil sınavından alınabilecek sonuç çok da yüksek olmayacaktır. Daha yüksek bir sonuca ulaşabilmek adına lütfen sizler de sınava hazırlıklı olunuz. Büyük bir başarı elde etmenizin en iyi yolu da her zaman için bu olacak demektir. Almanya Konsolosluğunun girmenizi istediği bu sınavı başarıyla kazanarak siz de ailenizi ziyaret etmek adına Almanya’ya gidebilirsiniz. Kendinize iyi bakınız.

Almanya Aile Birleşimi Dil Sınavı Nasıl Yapılır?

Almanya Aile Birleşimi Dil Sınavı nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlere vermeye geldik. Eğer sizin de Almanya’da aile üyeleriniz yaşıyorsa ve onların yanına giderek aile birleşimi vizesi almak istiyorsanız dil sınavına girmelisiniz. Dil sınavına girmek için başvuru yapmanız gerekiyor. Yapacağınız başvuru akabinde bu sınava girmeye hak kazanmış olacaksınız. Sınav içeriğinin tam olarak ne olduğu ise her sene değişmektedir. Gramer yapılarından öteki bilgilere değin her şeyi öğrenmeniz gerekebilir. Sonuçta bu sınavla beraber sizin dil yeterliliğiniz ölçülecektir. O nedenle hazırlıklı olmalı ve Almanca dil yetkinlik durumunuzu her geçen gün biraz daha geliştirmeniz gerektiğini daha şimdiden bilmelisiniz. Almanya aile birleşimi vizesi almak istiyorsanız bu dil sınavından geçerli bir not almanızın zorunlu bir kural haline getirildiğini de lütfen unutmayınız. Böylelikle her açıdan kendinizi iyi hissedeceğiniz bir vize alım sürecine dahil olacaksınız. Bundan memnun kalacağınızı da kesinlikle biliyoruz. O halde siz de bu sınava çalışarak tüm rakiplerinizi geçin ve vizenizi en iyi şekilde almış olun. Hoşça kalın.

Almanya Aile Birleşimi Sınavı Süresi Nedir?

Almanya’da eşi, çocuğu, annesi, babası ya da partneri olan ve bu aile üyeleri ile birlikte Almanya’da yaşamak isteyen kişilerin Almanya aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. Almanya Aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin, Almanya aile birleşimi sınavına girmesi ve başarılı olması gerekmektedir. Almanya aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunacak olan kişiler bu nedenle “Almanya aile birleşimi sınavı süresi nedir?” sorusunun cevabını aramaktadır.

Almanya aile birleşimi sınavı iki aşamadan oluşmaktadır. Bunlar yazılı ve sözlü Almanya aile birleşimi sınavıdır. Almanya aile birleşimi sınavının yazılı bölümü 65 dakikadan oluşurken, sözlü kısmı ise 15 dakikadan oluşmaktadır.

Almanya aile birleşimi sınavının yazılı sınavında günlük yaşamınızda kullanmış olduğunu kısa konuşmalar dinletilmektedir. Bunun ardından ise dinlemiş olduğunuz konuşma ile ilgili soruları cevaplandırmanız gerekmektedir. Ardından ise günlük yaşam ile ilgili bir konu verilir ve konu ile ilgili olarak bir paragraf yazı yazmanız gerekmektedir.

Almanya aile birleşimi için sözlü sınava bir grup ile girmişseniz, sınavda ilk önce kendinizi Almanca tanıtmalısınız. Ardından ise günlük yaşam ile ilgili bir soru sorulmaktadır, bu soruya Almanca olarak cevaplandırmalısınız. Sertifikanın geçerlilik süresi 6 aydır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp