×

Categories

Almanya Vizesi, Altunizade

Almanya Vize Başvuru Merkezi, Altunizade

Türkiye'den Almanya'ya gitmek isteyen Türk vatandaşları bulunuyor kimisi turistik , eğitim, aile birleşimi, arkadaş akraba ziyareti gibi birçok vize çeşidi ile Almanya'ya gitmek isteyen birçok Türk vatandaşı bulunuyor . Almanya'ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize almak için müracaat etmektedirler ancak Türkiye'nin 81 ilinde   Almanya konsoloslugu veya müracaat edecek yer bulunmuyor sadece belirli illerde bulunuyor bundan dolayı insanlar kendilerine en yakın il deki konsolosluğa gitmeyi tercih ediyor İstanbul ve çevresindeki illerde bulunan ve Almanyaya gitmek isteyen Türk vatandaşları ise Altunizade/Üsküdar '  da bulunan konsolosluğa gitmeyi tercih ediyor . Almanyaya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının merak ettiği birdiger soru ise Üsküdar'da bulunan vize başvuru merkezinin net adresi nedir ?
Altunizade mah. Shibuya Cd A Blok No D4 Üsküdar/İstanbul/Türkiye
Yukarda gördüğünüz İstanbul'da bulunan Almanya konsoloslugu net adresidir. İnternette bulunan bütün adreslere inanıp  güvenmemenizi öneririz çünkü bazen yanlış adresler eski adresler olabiliyor .

Almanya Vize Başvuru Merkezi Altunizade Vize İşlemleri

İstanbul ve çevre illerinde bulunan Almanya çeşitli sebeplerden ötürü gitmek isteyen Türk vatandaşlarının merak ettiği soruların başında gelen Almanya vize başvuru merkezi Altunizade vize başvurusu nasıl yapılır ?
Öncelikle konsolosluğu veya vize başvuru şirketleri ile çalışıyorsanız vize başvuru şirketini arayarak vize randevusu alırsını . Vize randevu tarihi randevu aldıktan birkaç gün sonra size mail ya da iletişim bilgilerinizden size iletilir . Pasaport ve diğer belgeler ile birlikte randevu tarihinde Altunizade de bulunan Almanya konsolosluğuna gidip randevuya katılırsınız .
Vize randevusundan 1 ay veya daha kısa veya uzun bir süre. konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak  bu süre değişebilir .
Eğer vize isteminizden red cevabı geldiyse pasaportunuz ile beraber belgelerin bir kısmı ve red belgesi adresinize teslim edilir. Kabul edildiği takdirde ise size kabul edildiği iletilir  ve pasaportunuz konsoloslukta kalır .  Almanya vize başvurunuzda red cevabı aldıysanız  1 yıl dolmadan itiraz edebilirsiniz ve itiraz dilekçenize  1 ila 3 aylık bir süre arasında  yanıt iletilecektir .

Almanya Vize Başvuru Merkezi Altunizade Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Almanya'ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının merak ettiği konulardan biri de başvurunun zorluğu kolaylığı öncelikle Almanya vizesi almak istiyorsanız belgelerinizde herhangi bir yanlışlık veya eksiklik olduğu takdirde konsolosluk ,Baş konsolosluk ya da büyük elçilik red cevabı verecektir . Belgelerinizde herhangi bir sıkıntı olmadığı takdirde kabul cevabı gelme ihtimali çok yüksek bir ihtimaldir . Yani belgeleriniz tam ve doğruya Almanya vizesi almak oldukça kolaydır . Vize başvurusu için öncelikli olarak randevu alınmalıdır . Almanya vize randevusu ile ilgili olan önemli bir detay ise vize randevunuza geç kalıp kalmamanız geç kaldığınız takdirde vize randevu ücreti tahsil edilir. Bir dahaki vize randevusu ise en erken 15 gün sonraya verilir genel olarak ve bu da vize için gerekli olan belgelerin geçerlilik süresinin geçmesine sebep olacaktır ve bu sorun için tekrardan müracaat edip gerekli belgeleri almak gerekir bu nedenle vize randevunuza geç kalmamanızı öneririz. 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp