×

Categories

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu

Almanya Düsseldorf Başkonsolosu Hakkında

Almanya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden birisi Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’dur. Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nun en yetkili ismi ise Almanya Düsseldorf Başkonsolosu’dur. Almanya Düsseldorf Başkonsolosu’nun kim olduğunu merak eden kişiler için “Almanya Düsseldorf Başkonsolosu Kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Almanya’nın Düsseldorf Başkonsolosu, Ayşegül Gökçen Karaarslan’dır. Ayşegül Gökçen Karaarslan, 1969 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Boğaziçi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından ise Marmara Üniversitesi’nde master yapmıştır.

1993 yılında Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nda çalışmaya başlamıştır. Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nda Orta Asya, İkili Ekonomik işler ve Protokol Ofisi’nde çalışmıştır. Daha sonra ise Diplomatik İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görevde bulunmuştur.

Ayşegül Gökçen Karaarslan daha sonra ise Halep Başkonsolosluğu, Deventer Başkonsolosluğu, Bükreş Büyükelçiliği ve Abu Dabi Büyükelçiliği’nde görev yapmıştır. Bu görevler sonrasında ise Dışişleri Bakanlığı’nda Kültürel Diplomasi Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

Ayşegül Gökçen Karaarslan, 1 Eylül 2019 tarihinden beri ise Düsseldorf Başkonsolosu olarak görevini yürütmektedir. İngilizce bilen Ayşegül Gökçen Karaarslan, evlidir ve iki çocuğu bulunmaktadır.

Ayşegül Gökçen Karaarslan, Türkiye’nin Hollanda Büyükelçiliği’ne bağlı olarak görev yapmaktadır.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosu Kimdir?

Türkiye’nin Almanya’da bulunan temsilciliklerinden birisi Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’dur. Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nun en yetkili ismi ise Almanya Düsseldorf Başkonsolosudur. Bu yazıda Almanya Düsseldorf başkonsolosunun kim olduğunu merak eden kişiler için “Almanya Düsseldorf Başkonsolosu kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Türkiye’nin Almanya Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan’dır. Karaarslan’ın amacı Düsseldorf’a Türkiye etkinliğini artırmak ve o bölgedeki Türk vatandaşlarına destek olmaktır.

Ayşegül Gökçen Karaarslan, 1969 yılında Ankara’da doğmuştur. 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından ise Marmara Üniversitesi’nde master yapmıştır. Evlidir ve iki çocuğu bulunmaktadır.

Ayşegül Gökçen Karaarslan, 1993 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda görev almaya başlamıştır. Dışişleri Bakanlığı’nda Orta Asya, İkili Ekonomik İşler ve Protokol ve Diplomatik işler Genel Müdür Yardımcılıkları yapmıştır.

Türkiye’nin Suriye Halep, Hollanda Deventer Başkonsolosluğu görevinde bulunmuştur. Ayrıca Türkiye’nin Romanya Bükreş, Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dabi Büyükelçiliği’ni yapmıştır. Bu görevlerin ardından ise Dışişleri Bakanlığı Kültürel Diplomasi Genel Müdür Yardımcılığı’nda bulunmuştur.

Son olarak ise 1 Eylül 2019 tarihinde Almanya’nın Düsseldorf birinci Sınıf Başkonsolosu olarak göreve başlamıştır.

Almanya Vatandaşlığa Geçiş ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu Vize İşlemleri

Almanya’dan Türkiye’ye seyahat edecek olan ve yasal olarak Almanya’da ikamet eden Alman vatandaşları ve diğer ülke vatandaşları Türkiye’ye seyahat edebilmek için vize almalıdır. Almanya’dan Türkiye vizesi alacak olan kişiler, vize başvurularını Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na yapabilir. Bu yazıda Almanya’dan Türkiye’ye seyahat edecek olan kişiler için Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

 • Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu internet sitesinden başvuru formunu doldurmalıdır.
 • Formu dolduran kişiler Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’ndan randevu almalıdır. Randevular form doldurulduktan sonra Düsseldorf Başkonsolosluğu internet sitesinden alınabilir.
 • Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’ndan randevu alan kişiler, Randevu tarihin kadar gerekli olan Türkiye vize başvuru evraklarını eksiksiz bir şekilde hazırlamalıdır.
 • Eksiksiz olarak hazırlanan Türkiye vize evrakları Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.

Başvuru yapacak olan kişiler, Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nu ziyaret etmeden önce yapılacak olan işlemler hakkında bilgi almalıdır. Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize işlemleri için gerekli olan evraklar başvuru yapacak olan kişinin durumuna göre farklılık göstermektedir.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu Vize İşlemleri Neler?

Almanya’dan Türkiye’ye seyahat edecek olan Almanya vatandaşlarının ve Almanya’da ikamet eden diğer ülke vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Almanya’dan Türkiye’ye seyahat edecek olan ve Düsseldorf yakınlarında ikamet eden kişiler vize başvurularını Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na yapabilir. Bu yazıda Almanya Düsseldorf’dan Türkiye’ye seyahat edecek olan kişileri için Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

 • Almanya Düsseldorf başkonsolosluğu vize işlemleri için öncelikle seyahat amacına uygun vize türü belirlenmelidir.
 • Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize işlemlerini yerine getirmek isteyen kişiler Türkiye Dışişleri Bakanlığı resmi internet sitesinden Almanya Düsseldorf vize başvurusu için randevu almalıdır. Randevular online olarak alınabilmektedir.
 • Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize işlemlerini yerine getirecek olan kişiler randevu tarihine kadar gerekli olan evrakları hazırlamalıdır.
 • Hazırlanan evraklar randevu tarihinde Almanya Dusseldorf temsilciliğine teslim edilmelidir. Belgelerin eksiksiz ve konsolosluğun istediği şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Konsolosluk Pazartesi gününden Cuma gününe kadar saat 08.30 ile 17.00 arası açıktır. Başvurular bu saatler arasında randevu aldığınız zaman yapılması gerekmektedir. Başvuru için detaylı bilgi almak isteyen kişiler Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu ile iletişime geçilmelidir.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Almanya’dan Türkiye’ye seyahat edecek olan Alman vatandaşları ya da Almanya’da ikamet eden diğer ülke vatandaşları, Türkiye vize başvurularını Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu ile yerine getirebilir. Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nda vize başvurusu yapacak olan kişiler, Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler Düsseldorf Başkonsolosluğu internet sitesi üzerinden ön başvuru formu doldurmalıdır. Ardından ise Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize başvurusu için randevu almalınmalıdır. Randevular Düsseldorf Konsolosluğu internet sitesi üzerinden alınabilir. Randevu tarihinde gerekli olan evraklar teslim edilerek vize başvurusu işlemi başlatılabilir.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler aşağıdaki işlemlere dikkat etmelidir.

 • Düsseldorf Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, Düsseldorf Başkonsolosluğu’na başvuru için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
 • Düsseldorf Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik duruma sahip olmalıdır.
 • Almanya’nın Düsseldorf şehrinde geçerli olan Seyahat Sağlık Sigortası yaptırılmalıdır.
 • Sağlık raporu sunulması ve bulaşıcı bir hastalığının bulunmaması gerekmektedir.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Almanya’da ikamet eden ve Türkiye’ye seyahat etmek isteyen Almanya vatandaşlarının vize muafiyeti yoksa seyahatleri için vize almalıdır. Almanya vizesi alacak olan kişiler, Almanya vize başvurularını Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. Bu yazıda vize başvurusunu Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na yapacak olan kişiler için Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Almanya vize başvurusunu Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na yapacak olan kişiler öncelikle başvuru için randevu almalıdır. Almanya Düsseldorf vize başvurusu için randevu alacak olan kişiler, Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden randevularını alabilir. Randevu tarihine kadar vize başvurusu için gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır. Evrakları hazırlayan kişiler randevu tarihinde gerekli olan evrakları Almanya Düsseldort Başkonsolosluğu’na teslim etmelidir.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na başvuru yapacak olan kişiler, Türkiye’de geçerli olan ve Düsseldorf Başkonsolosluğu’nun istediği şekilde Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıdır. Başvuruda bulunacak olan kişilerin Türkiye’de seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun yeterli olması gerekmektedir.

Almanya’dan Türkiye’ye seyahat edecek olan kişiler, Türkiye vize başvuruları ile ilgili bilgileri Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu Vize Randevusu

Almanya’dan Türkiye’ye seyahat etmek isteyen kişiler, Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapabilir. Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişilerin Türkiye vize başvurusu için Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’ndan randevu alması gerekmektedir. Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler Almanya Düsseldorf vize randevusu hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize randevusu alacak olan kişiler için bilgi verilmiştir.

 • Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize randevusu alacak olan kişiler, Türkiye’nin Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu internet sitesini ziyaret etmelidir.
 • Düsseldorf Başkonsolosluğu internet sitesi üzerinden “Randevu Al” butonu tıkladıktan sonra “Yabancılar için vize ön başvuru” butonu tıklanmalıdır.
 • Açılan penceredeki gerekli olan bilgiler doldurulmalıdır, ardından ise “Kaydet ve Devam Et” butonu tıklanmalıdır.
 • Ardından ise online vize başvuru formu doldurularak Düsseldorf Başkonsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır.

Almanya Mazin Başkonsolosluğu’ndan randevu almış olan kişiler, Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize randevularını sorgulayabilir ya da iptal edebilir. Randevu tarihine girmeyecek olan kişilerin Düsseldorf Başkonsolosluğu randevularını iptal etmesi tavsiye edilir.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize randevularını kaçırmamaya özen göstermesi gerekmektedir. Randevularını kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir. Bu nedenle Düsseldorf Başkonsolosluğu randevusuna zamanında yetişmeye özen göstermelisiniz.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu Vize Randevu İşlemleri

Almanya’da ikamet eden ve Türkiye’ye seyahat etmek isteyen kişiler, vize işlemlerini Almanya Düsseldorf Konsolosluğu’nda yapabilir. Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nda vize işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’ndan randevu almalıdır. Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler vize randevusu hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Düsseldorf, Duisburg, Oberhausen, Mettmann, Mönchengladbach, Neuss, Solingen, Remscheid, Kleve, Krefeld, Viersen, Wesel ve Wuppertal illerinde ikamet eden ve Türkiye’ye seyahat edecek olan kişiler vize işlemlerini Almanya Düsseldorf Konsolosluğu’ndan randevu alabilir.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’ndan randevu alacak olan kişiler, randevularını Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nun internet sitesi üzerinden randevu alabilir. Randevu alacak olan kişiler gerekli olan bilgileri eksiksiz olarak doldurmalıdır.  

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler randevularını kaçırmamaya dikkat etmelidir. Randevularını kaçıran Almanya vatandaşlarının işlemleri yapılmayabilir. Bu nedenle başvuru sahibinin yeniden randevu alması gerekebilir.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler Başkonsolosluk ile iletişime geçerek yapacağı işlem hakkında detaylı bilgi alabilir.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu Adres Ve İletişim Bilgileri

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu adresini ve iletişim bilgilerini araştırmaktadır. Bu yazıda Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler için Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu adresi ve iletişim bilgileri hakkında bilgi verilmiştir.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu Adres:

Willstätterstr.9, 40549, Düsseldorf

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri:

Telefon Numarası: 0850 346 84 93

Acil Durum: +49 151 196 051 02, +49 151 244 49 176

E-Posta: [email protected]

Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği: +49 211 538 188 53

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliği: +49 211 454 78 46

Din Hizmetleri Ataşeliği: +49 211 454 78 30

Eğitim Ataşeliği: +49 211 454 78 42

Ticaret Ataşeliği: +49 211 355 81 13

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek yapacağı işlem hakkında bilgi alabilir. Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na görüş öneri ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’na mesai saatleri dışında ulaşamazsınız. Bu tarihlerde sadece acil telefon numarasına ulaşabilirsiniz.

Almanya Ankara Antlaşması ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu Adres Ve İletişim Bilgileri Hakkında

Türkiye’nin Almanya’da bulunan temsilciliklerinden birisi Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’dur. Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nun ziyaret edilmesi gerekmektedir. Bu yazıda Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu adres ve iletişim bilgileri verilmiştir.

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu Adresi: Willstätterstraße 9, 40549 Düsseldorf, Almanya

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu İletişim Bilgisi

Konsolosluk Telefon: 0850 346 84 93

Nüfus: 0211 454 78 59/ 38/ 54/ 24

Pasaport: 0211 454 78 13/ 18/ 23/ 61

Noter: 0211 454 78 39/ 52/ 68

Vatandaşlık: 0211-454 78 26/ 80/ 44

Tebligat: 0211 454 78 12/ 14

Askerlik: 0211 454 78 83

Vize: 0211 454 78 27

Pasaport Teslimi: 0211 454 78 19/ 28

Hukuk Bölümü: 0211 454 78 37

Acil Durum: +49 151 196 051 02

E Mail: [email protected]

Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, konsolosluk ile iletişime geçerek yapacağı işlem hakkında detaylı bilgi alabilir. Mesai saatleri dışında sadece acil durum telefon numarasına ulaşılmaktadır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp