×

Categories

Almanya Vizesi, Diyarbakır

Almanya Vize Başvuru Merkezi,Diyarbakır

Resmî adı Almanya Federal Cumhuriyeti olan ülke, Orta Avrupa dolayında konumlanmıştır. Parlamenter sistem ile yönetilen bir cumhuriyetdir. Her bir tanesi alt bölgeye ayrılan toplamda 14 farklı eyalet ve 2 tane de serbest şehirden meydana gelmekte.
Başkenti ise Berlindir. Berlin’den sonraki en büyük boyut sahip olan şehri Hamburg, Köln, Münih, Stutgart, Frankfurt ve Düsseldorf oluyor. Dünya geneline üçüncü büyük ekonomiye sahip ülkelerden olan Almanya, Amerika Birleşik Devletinden sonraki en çok göç almakta olan ülke olması özelliği taşımaktadır.Almanya vize başvurusuyla vize almanın 2 farklı şekli vardır. Şayet kişi uzun süre Almanya vize başvuru yapacaksa, konsolosluğa direkt olarak başvurusunu yapabilme hakkı her zaman için sahipdir. Kısa süre olan Almanya vizesi başvuru için ise, yetki aktarım yapılan acenteler şirketine başvurulması gerekir.
İlk öncesi randevu alması lazımdır. 

Almanya Diyarbakır Vize Randevusu

Almanya’ya kısa süre seyahat amacıyla Schengen başvuru yapmak isteyen bordo pasaport sahipleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da oturma talep etmek amaçı uzun süre ulusal vize başvuru yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başvurudan önce Almanya vizesi randevu işlemleri yapmalıdır. 2022 yılına başvuru yapılan vize türü göre randevu alınması gereken başvurusu merkezleri ya da Konsolosluk olarak değişmekte. Kısa süre  Almanya vize başvurusunu Konsolosluk tarafında yetkilendirmiş başvuru merkezi alırken Almanya Ulusal vize başvurusu için randevu alınması gereken yer doğruda Türkiye’deki Almanya Konsolosluğudur. Almanya Konsolosluğu ve Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezi randevusuz işlem almamakta ve başvurudan önce mutlaka randevular alınması şart koşmaktadır. 
Almanya Konsolosluğu randevu işlemi ücrete tabiidir. Fakat kısa süre Schengen vize başvuru için istenen randevu ücretsizdir ve herhangi bir ödeme yapma gerek yoktur. Almanya vize randevu ücreti Almanya Konsolosluğundan talep edilen randevu 10€ civarıdır. Almanya Konsolosluğunda alınmak istenen randevu için Schengen vizesi başvurusunda yetkilendirilen başvuru merkezi ile iletişime geçilebilir. Burada başvuru merkezleri koordinasyon bedeli ödeme Türk Lirası ile yapılabilir.

Almanya Diyarbakır Vize Başvurusu

Birçok kişi Almanya vizesi başvuru yapmak istiyor. Bu başvuruyu gerçekleştirebilme için banka hesabınıza belli bir miktar para bulunması gerekli. Ancak bu şekil de başvurunuz onaylanma süreçlerine girebiliyor. Bunun temeli nedense karşılıklı olarak güven oluşmaktır.
Almanya turistik vizesi başvuru yapacak olan kişinin son 3 aylık bir aktif banka hesabı özeti evrak olarak getirmeleri gerekmektedir. Kişilerin kendisine ait olan şahsi banka hesabı özeti içerisinde son 3 aylık aktif banka hesap hareketi de yer almalıdır. En az 3.000 TL kadar bakiye olmalıdır. Banka kaşesi, ıslak imza ve banka imzası sirküleri ile beraber hazırlanmaları gerekmektedir.
Aksi hâlde başvurular değerlendirme süreci bile dâhil edilmeyecekdir. Birçok insanı bu durumlara dikkat etmeyebilir. Bunun sonucuna da başvuru olumsuz yanıtlanıyor ya da direkt iptal olmaktadır. Aslında bunun istenmesi bir başka sebebi de gidiş dönüş uçak biletlerinin alınıp alınmadığıyla  alakalı olmaktadır. Airbb ve otel gibi bir konaklamaların satın alınıp alınmadığa da bakılır.
Kişinin ülkesi geri dönebilecek bir parası olup olmadığına bakılması ise esasdır. 

Almanya Vizenizi Diyarbakırdan Almanızın Kolay Yolu

Almanya vize başvurusuyla vize almanın 2 farklı şekli vardır. Şayet kişi uzun süre Almanya vize başvuru yapacaksa, konsolosluğa direkt olarak başvurusunu yapabilme hakkı her zaman için sahipdir. Kısa süre olan Almanya vizesi başvuru için ise, yetki aktarım yapılan acenteler şirketine başvurulması gerekir.
İlk öncesi randevu alması lazımdır. Tabii Almanyaya hangi amaçla  gidilecek ise başvuru ona göre doldurulmalı. Formda yer alan bilgiyi tasdik seviyede evrak hazırlanmalıdır. Randevu tarih süresince istenen yerde bulunması da önemlidir. Evrak, vize harç bedelleri ile beraber konsolosluka verilir. Böylece başvuru süreçleri başlangıcını yapmış olur. Devamı da yapılması gerekli birçok şey vardır.
Almanya ülkesi vize için istediği ücret hiçbir zaman sabit olmaz. Ücret genelde dönemsel şekillerde değişir. Almanya vize başvurusu gerçekleştirilmesi için ücretin net bir biçimde ödenmesi lazım. Vize harç bedelleri ise hemen hemen 60 Euro olmaktadır. Şayet öte ek hizmet de alınırsa, vize parası 130 Euro civarı olabilir. Ücretlendirme her sene değişiklik gösterildiği için sık sık takip edilme en sağlıklısı olacak demektir.

Almanya Vizesi Diyarbakır Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi almak için birkaç evrakı almak ve bunu ibraz etmek gerekiyor. Bu belgeler şu şekilde sıralayabiliriz:
Pasaport (pasaport aslını her zaman için lazımdır.)
Vize başvuru form ve taahhütnamesi
Mesleki belgesinin tamamı (mesleki belge her zaman için sunulmaları gereken evraklar içinde yer almaktadır)
Pasaport fotokopisi ve Schengen vizesinin fotokopisi
Almanya Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talebi dilekçesi örneği
Seyahat masrafına dair belge
Nüfus cüzdan fotokopisi örneği (üzerinde kimlik numarasını görünmelidir)
2 tane biyometri fotoğraf
Seyahat sağlık sigorta poliçesi aslı
Vukuatlı nüfus kayıtı örneği (e-devlet üzerinde alınabilir)
Gidiş ve dönüş uçak rezervasyon ve otel ile ilgili rezervasyon
Bu belgenin her biri zorunlu olarak ibraz edilmesi gereken belge olmaktadır. Biri bile eksik olursa başvuru alınmaz. Bu nedenle dikkatli olmak gerekiyor. Başvuru sürecinin uzamaması ve sekteye uğramaması için her belgeyi bulması ve buna göre ibraz etmeli. Aksi hâlde Almanyaya gidiş süresi gitgide uzamaya başlayacak demekdir. Bu da birçok şey önüne set çeker.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp