ALMANYA FORM VE DİLEKÇE

Orta Avrupa ülkesi olan Almanya her sene birçok Türk vatandaşına kapılarını aralıyor. Parlamenter Cumhuriyet ile yönetilen ülkede işçi olarak yaşayan birçok Türk vatandaşı bulunuyor. Aynı zamanda hem ticari hem de kültürel açıdan Almanya ve Türkiye arasında ki ilişkiler de her iki ülkenin vize işlemleri konusunda çeşitli muafiyetler tanımasını sağlamıştır. Almanya günümüzde Umuma Mahsus pasaport hamillerinin tamamından vize talebinde bulunuyor. Ancak 180 de 90 günden daha fazla olmayacak şekilde Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahiplerinin vizeden muaf tutulmasında herhangi bir sakınca görülmemiştir. Almanya vize türleri ise oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Kişiler vize işlemleri sırasında en doğru vize işlemine karar vermelidir.

Almanya Vize Başvuru Formu Doldurma

Almanya vizesi alacak olan Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin mutlaka belirtilen kriterlerde bir başvuru formu hazırlaması gerekiyor. Başvuru formunun hazırlanması sürecinde mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kişilerin kimlik bilgileri, pasaport ve seyahat bilgilerinin bu form üzerinde detaylı bir şekilde yer alması gerekiyor. Vize başvuru formunun hem Türkçe hem de Almanca şeklinde olması gerekiyor. Aynı zamanda form üzerinde pasaport bilgilerinin detaylı olarak yer alması da önemli kriterler arasındadır. Kişiler başvuru formunu doldururken eğer yaş kriterlerini sağlamıyorlarsa bu formun aileleri tarafından doldurulması zorunlu koşullar arasındadır. Form üzerinde seyahat tarihi, gidiş dönüş uçak rezervasyonları ve daha birçok bilginin bulunmasına özen gösterilmelidir.

Almanya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Almanya vize dilekçesi önemli bir belgedir. Almanya Büyükelçiliği’ne ya da konsolosluğuna hitaben yazılması gerekiyor. Dilekçenin de Almanca ve Türkçe nüshası bulunması gereklidir. Dilekçenin üzerinde tarih ve isim soy isim gibi bilgilerin bulunmasına özen gösterilmelidir. Islak imzalı olarak teslim edilmesi gereken bu dilekçede seyahatinizin tüm detaylarından bahsetmeniz gerekiyor. Bu dilekçede kişiler önceki vize işlemlerinden de bahsetmelidir. Seyahatin amacından detaylı olarak bahsedilmeli ve dahası bu evrakın mutlaka resmi bir dil ile yazılması gereklidir. Dilekçede bulunması gereken bilgiler içerisinde kişisel detaylar ve seyahat bilgileri yanında eğitim, iş ve gelir bilgilerinin de bulunması önemlidir. Hangi vize türüne başvuru yapıyorsanız ona göre uygun bir dilekçe yazmanız gereklidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp