×

Categories

Almanya Vizesi, Gaziantep

Almanya Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep

Almanya vize başvurusu Gaziantep’ten de yapılabilmektedir. Bu konsolosluk üzerinden Almanya’ya gitmek için Shengen vizesi aile ziyareti, ticari, turistik olarak alınabilmektedir. Ancak vize başvurusu yapmadan önce randevu alınması gerekmektedir. Randevusuz vize başvuruları kabul edilmediği için telefon yolu ile veya randevu formu ile randevu alınabilmektedir. Vize başvurusu yapabilmek için seyahat edilecek tarihten itibaren en az 1 yıl süre ile geçerli olmak üzere bir seyahat belgesi gerekmektedir. İhtiyaç duyulacak evrak listesi; çalışan, işveren, emekli, çiftçi, öğrenci ve memurlar için farklılık göstermektedir. Vize başvurusuna giderken içinde bulunduğunuz meslek grubuna ait güncel evrakları da yanınıza almalısınız. Bu evraklar aynı zamanda gitme amacınıza göre de farklılık göstermektedir.

Türk vatandaşları Almanya’ya giderken istisnai durumlar dışında pasaporta ihtiyaç duyarlar. Bordo pasaportlu vatandaşlar vize alarak gidebilir. Gri hizmet pasaportu, siyah diplomatik pasaportu ve yeşil hususi pasaportu bulunanlar 180 günlük 90 gün şartı ile vize işlemlerinden muaftır.

Gaziantep’ten Almanya vizesi başvurusunun ardından işlemler 7-10 gün arasında sonuçlandırılır. Almanya Başkonsolosluğu tarafından sürecin sonunda başvuru sahibine onay veya ret bilgilendirmesi yapılır.

Gaziantep’te Alman Konsolosluğu Var Mı?

Fahri Konsolosluk, Konsolosluk açılması için gereksinim olmayan ve temsil ettiği ülkenin resmi görevlisini veya vatandaşını bulundurma zorunluluğu olmayan Konsolosluktur. Görev tanımı bölgedeki ticari faaliyetleri yürütmek ve aynı zamanda kolaylaştırmaktır. Gaziantep’te Almanya Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Görev bölgesini Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis oluşturur. T.C. vatandaşlarının vize başvurularını yapabileceği aracı bir kurumdur. Aynı zamanda ülkemizde ikamet eden Alman vatandaşlarının da konsolosluk işlemlerini yürüten bir kurumdur.

Almanya Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmak için öncelikli olarak gereken evrak Shengen Formudur. Form bilgisayar ile Almanca ve Türkçe olarak doldurulduktan sonra ıslak imza ile imzalanır. Shengen Formunda bazı bilgiler talep edilir. Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekir. Aksi bir durumda vize başvurusunun iptali tehlikesi doğar. Bilgilerde hata, çelişki veya eksik olmaması başvuru iptali olmaması için oldukça önemlidir.

Bağlı olduğu dış temsilcilik: Alman Büyük Elçiliği Ankara’dır. Almanya Fahri Konsolosluğu çalışma saatleri iş günü içinde 09.00 ile 17.00 arasındadır. Ancak çalışma saatleri bazı durumlarda değişiklik gösterebileceği için gitmeden önce kontrol etmek doğru olacaktır. Adresi: Organize Sanayi Bölgesi, 20. Cadde, No10, Başpınar/Gaziantep’tir.

 E-Mail Adresi: [email protected] ‘dir.

Almanya Vizesi İşlemleri Gaziantep

Almanya’ya kısa süre seyahat amacıyla Schengen başvuru yapmak isteyen bordo pasaport sahipleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da oturma talep etmek amaçı uzun süre ulusal vize başvuru yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başvurudan önce Almanya vizesi randevu işlemleri yapmalıdır. 2022 yılına başvuru yapılan vize türü göre randevu alınması gereken başvurusu merkezleri ya da Konsolosluk olarak değişmekte. Kısa süre  Almanya vize başvurusunu Konsolosluk tarafında yetkilendirmiş başvuru merkezi alırken Almanya Ulusal vize başvurusu için randevu alınması gereken yer doğruda Türkiye’deki Almanya Konsolosluğudur. Almanya Konsolosluğu ve Almanya Konsolosluku tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezi randevusuz işlem almamakta ve başvurudan önce mutlaka randevular alınması şart koşmaktadır. 
Almanya Konsolosluku randevu işlemi ücrete tabiidir. Fakat kısa süre Schengen vize başvuru için istenen randevu ücretsizdir ve herhangi bir ödeme yapma gerek yoktur. Almanya vize randevu ücreti Almanya Konsolosluğundan talep edilen randevu 10€ civarıdır. Almanya Konsolosluğunda alınmak istenen randevu için Schengen vizesi başvurusunda yetkilendirilen başvuru merkezi ile iletişime geçilebilir. Burada başvuru merkezleri koordinasyon bedeli ödeme Türk Lirası ile yapılabilir.

Almanya Gaziantep Vize Randevusu

Almanya’ya kısa süre seyahat amacıyla Schengen başvuru yapmak isteyen bordo pasaport sahipleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da oturma talep etmek amaçı uzun süre ulusal vize başvuru yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başvurudan önce Almanya vizesi randevu işlemleri yapmalıdır. 2022 yılına başvuru yapılan vize türü göre randevu alınması gereken başvurusu merkezleri ya da Konsolosluk olarak değişmekte. Kısa süre  Almanya vize başvurusunu Konsolosluk tarafında yetkilendirmiş başvuru merkezi alırken Almanya Ulusal vize başvurusu için randevu alınması gereken yer doğruda Türkiye’deki Almanya Konsoloslupudur.. Almanya Konsolosluğu ve Almanya Konsolosluku tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezi randevusuz işlem almamakta ve başvurudan önce mutlaka randevular alınması şart koşmaktadır. 
Almanya Konsolosluğu randevu işlemi ücrete tabiidir. Fakat kısa süre Schengen vize başvuru için istenen randevu ücretsizdir ve herhangi bir ödeme yapma gerek yoktur. Almanya vize randevu ücreti Almanya Konsolosluğundan talep edilen randevu 10€ civarıdır. Almanya Konsolosluğunda alınmak istenen randevu için Schengen vizesi başvurusunda yetkilendirilen başvuru merkezi ile iletişime geçilebilir. Burada başvuru merkezleri koordinasyon bedeli ödeme Türk Lirası ile yapılabilir.

Almanya Gaziantep Vize Başvurusu

Birçok kişi Almanya vizesi başvuru yapmak istiyor. Bu başvuruyu gerçekleştirebilme için banka hesabınıza belli bir miktar para bulunması gerekli. Ancak bu şekil de başvurunuz onaylanma süreçlerine girebiliyor. Bunun temeli nedense karşılıklı olarak güven oluşmaktır.
Almanya turistik vizesi başvuru yapacak olan kişinin son 3 aylık bir aktif banka hesabı özeti evrak olarak getirmeleri gerekmektedir. Kişilerin kendisine ait olan şahsi banka hesabı özeti içerisinde son 3 aylık aktif banka hesap hareketi de yer almalıdır. En az 3.000 TL kadar bakiye olmalıdır. Banka kaşesi, ıslak imza ve banka imzası sirküleri ile beraber hazırlanmaları gerekmektedir.
Aksi hâlde başvurular değerlendirme süreci bile dâhil edilmeyecekdir. Birçok insanı bu durumlara dikkat etmeyebilir. Bunun sonucuna da başvuru olumsuz yanıtlanıyor ya da direkt iptal olmaktadır. Aslında bunun istenmesi bir başka sebebi de gidiş dönüş uçak biletlerinin alınıp alınmadığıyla  alakalı olmaktadır. Airbb ve otel gibi bir konaklamaların satın alınıp alınmadığa da bakılır.
Kişinin ülkesi geri dönebilecek bir parası olup olmadığına bakılması ise esasdır. 

Almanya Vizesi Gaziantep Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi almak için birkaç evrakı almak ve bunu ibraz etmek gerekiyor. Bu belgeler şu şekilde sıralayabiliriz:
Pasaport (pasaport aslını her zaman için lazımdır.)
Vize başvuru form ve taahhütnamesi
Mesleki belgesinin tamamı (mesleki belge her zaman için sunulmaları gereken evraklar içinde yer almaktadır)
Pasaport fotokopisi ve Schengen vizesinin fotokopisi
Almanya Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talebi dilekçesi örneği
Seyahat masrafına dair belge
Nüfus cüzdan fotokopisi örneği (üzerinde kimlik numarasını görünmelidir)
2 tane biyometri fotoğraf
Seyahat sağlık sigorta poliçesi aslı
Vukuatlı nüfus kayıtı örneği (e-devlet üzerinde alınabilir)
Gidiş ve dönüş uçak rezervasyon ve otel ile ilgili rezervasyon
Bu belgenin her biri zorunlu olarak ibraz edilmesi gereken belge olmaktadır. Biri bile eksik olursa başvuru alınmaz. Bu nedenle dikkatli olmak gerekiyor. Başvuru sürecinin uzamaması ve sekteye uğramamas için her belgeyi bulması ve buna göre ibraz etmeli. Aksi hâlde Almanyaya gidiş süresi gitgide uzamaya başlayacak demekdir. Bu da birçok şey önüne set çeker.

Almanya Vizenizi Gaziantepden almanızın kolay yolu

Almanya vize başvurusuyla vize almanın 2 farklı şekli vardır. Şayet kişi uzun süre Almanya vize başvuru yapacaksa, konsolosluğa direkt olarak başvurusunu yapabilme hakkı her zaman için sahipdir. Kısa süre olan Almanya vizesi başvuru için ise, yetki aktarım yapılan acenteler şirketine başvurulması gerekir.
İlk öncesi randevu alması lazımdır. Tabii Almanyaya hangi amaçla  gidilecek ise başvuru ona göre doldurulmalı. Formda yer alan bilgiyi tasdik seviyede evrak hazırlanmalıdır. Randevu tarih süresince istenen yerde bulunması da önemlidir. Evrak, vize harç bedelleri ile beraber konsolosluka verilir. Böylece başvuru süreçleri başlangıcını yapmış olur. Devamı da yapılması gerekli birçok şey vardır.
Almanya ülkesi vize için istediği ücret hiçbir zaman sabit olmaz. Ücret genelde dönemsel şekillerde değişir. Almanya vize başvurusu gerçekleştirilmesi için ücretin net bir biçimde ödenmesi lazım. Vize harç bedelleri ise hemen hemen 60 Euro olmaktadır. Şayet öte ek hizmet de alınırsa, vize parası 130 Euro civarı olabilir. Ücretlendirme her sene değişiklik gösterildiği için sık sık takip edilme en sağlıklısı olacak demektir.

Almanya Aile Birleşimi Dil Sınavı ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp