×

Categories

Almanya Vizesi, İstanbul

Almanya Vize Başvuru Merkezi, İstanbul

Almanya vatandaşları ve İstanbul Almanya Konsolosluğu'nun görev bölgesi içinde yaşıyorsanız Almanya’ya seyahat etmek istiyorsanız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız, Almanya vizenizi veren kuruluş İstanbul Almanya Konsolosluğu'dur. Almanya’ya kısa süreli olarak gidecekseniz başvurularınız için  Almanya Konsoloslukları ve Almanya Konsolosluklarının yetkilendirdiği Almanya vize başvurusu merkezleri veya vize başvuru hizmeti veriyor olduğumz şirketimiz ile sorunsuz bir başvuru süreci geçirebilirsiniz. Vize başvurunuzu yaparken yaşadığınız yer ve hangi Alman Konsolosluğunun ya da Almanya  Türkiye temsilciliğinin görev bölgesi içinde olduğunuza bakmanız gerekiyor.

Almanya Vizesi İşlemleri İstanbul

Almanya vizesi İstanbul ve çevresinde yaşayan kişilerin Almanya'ya gitmek için almaları gereken bir izin belgesidir. Vize işlemleri sırasında Almanya son derece titiz davranan ülkeler arasında yer alır. Vize belgelerinizin mutlaka eksiksiz olarak hazırlanmış olması ve kurumlara teslim edilmesi gerekir. Hızlı ve profesyonel bir şekilde vizeniz alabilmek için dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunur.

Bunlardan ilki vize belgelerinin eksiksiz olarak hazırlanması ve bunların da vize türüne uygun olmasıdır. Günümüzde birçok kişi vize işlemleri konusunda ciddi anlamda sıkıntılar yaşayabilmektedir. Bu nedenle vize işlemleri sürecinde son derece titiz bir şekilde çalışma gerçekleştirmeniz gerekir. Vize işlemlerinizin gecikmemesi için en az bir ay öncesinden işlemlere başlamamız oldukça önemli bir detaydır. Vize işlemleri sırasında özellikle dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı pasaportun güncel olması ve süresinin bulunmasıdır. Randevu tarihini geciktiren kişiler bu süreçte yeniden vize randevusu almak zorunda kalabilirler.

Almanya Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya'ya seyahat edecekseniz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız, Türkiye'de kalma izni sahibi  üçüncü ülke vatandaşıysanız vize başvurularınız için yetkili yer Almanya Başkonsolosluğu İstanbul ve Almanya Ankara Büyükelçiliğidir. Vize başvurunuzu  İstanbul Almanya Konsolosluğu'na direkt sizin gidip başvuru yapmanız gerekiyor ya da vize danışmanlık hizmeti veriyor olduğumuz  şirketimiz aracılığı ile eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde vize başvuru süreci geçirebilirsiniz.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi Nedir?

Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya, Yalova

İstanbul Almanya Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Pazartesi - Perşembe :  07.30 - 16.00 
Cuma                  :  07.30 - 13.00 

Almanya Başkonsolosluğu İstanbul Schengen Vize Bölümü
Pazartesi - Perşembe :  07.15 - 16.00 
Cuma                  :  07.15 - 13.00 

Almanya Başkonsolosluğu İstanbul Almanya Ulusal Vize Bölümü Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma     :  08.00 – 12.00 

Alman Başkonsolosluğu İstanbul Pasaport Bölümü
Pazartesi - Perşembe :  13.00 - 15.00

Almanya İstanbul Vize Başvurusu

Almanya İstanbul vize başvurusu işlemleri sırasında mutlaka belgelerin zamanında hazırlanması gerekiyor. Belgeler içerisinde mesleki belgeler yanında kişisel belgelerin de tam olması gerekiyor. Vizenin türüne göre tüm belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanız büyük bir önem taşıyor. Vize işlemleri sırasında pasaportun güncel olduğundan emin olma şartı aranıyor. Aynı zamanda başvuru formunu da titiz bir şekilde hazırlamanız isteniyor. Dilekçenizin detaylı olarak yazılması ve seyahatinizden detaylı olarak bahsetmeni önemlidir.

Belgeleri hazırlama aşamasında uzmanlardan yardım almak her zaman sizlere ekstra kazandıran bir süreçtir. Belgeleri tam ve doğru bir şekilde hazırlamadığınızda ya ek evrak istenir ya da vizeniz reddedilir. Bu da sizler için ciddi bir zaman kaybıdır. Seyahat sağlık sigortası 30 bin Euro teminat içermeli, fotoğrafların son 3 ayda çekilmiş olması gerekir. Vize işlemi yaptırırken mutlaka vize türünü de uygun bir şekilde evrak hazırlamanız gerekir.

Almanya İstanbul Vize Randevusu

Almanya İstanbul vize randevusu konusunda erken davranmak gerekir. Çünkü Almanya temsilcilikleri çok yoğun olarak çalışır. Bu süreçte en çok dikkat edilmesi gereken konu vize işlemleri sırasında evrakların tutarlı olması ve doğru bilgi içermesidir. Belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması konusunda ilk olarak pasaport ile işe başlamalısınız. Pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması son derece önemlidir. Randevuya giderken diğer evraklarınızın eksiksiz olarak tek bir dosya içerisinde sunulmasına dikkat etmelisiniz.

Özellikle başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması bu süreçte önemlidir. Vize randevusu sırasında Almanya vize memurları mülakat gerçekleştirebilir. Bu mülakatlar sırasında sorulan her türlü soruya doğru bir şekilde yanıt vermeli ve bu soruların vize türünüzde uygun bir şekilde yanıtlanması gerekir. Vize belgelerinizi eksiksiz olarak tamamlamak bu süreçte son derece önemli konulardan biridir. Bize belgelerinizi teslim sırasında mutlaka randevu tarihine dikkat etmelisiniz.

Almanya Vizenizi İstanbul’dan Almanızın Kolay Yolu

Almanya vizenizi İstanbul'dan almanızın kolay yolu danışmanlık hizmetlerinden geçmektedir. Bu alanda profesyonel olan kişiler sizlere detaylı olarak hizmet verir ve vizenizi daha kolay bir şekilde almanıza yardımcı olurlar. Vize işlemleri sırasında özellikle dikkat edilmesi gereken birçok önemli prosedür bulunur. Bu prosedürlerin tamamını kişiler ilk defa vize alıyorlarsa sorun yaşayabilirler. Ancak vize işlemleri konusunda detaylı olarak hizmet almak isterseniz danışmanlık firmaları hem randevu tarihini belirliyor hem de bu süreçte sizlere gerekli konularda bilgiler sunuyor.

Beklentilere yanıt veren ve profesyonel bir şekilde vizenizi almanıza yardımcı olan danışmanlık firmaları vize reddi durumunda da gerekli sorumlulukları üstlerine almaktadır. Ancak bu süreçte en çok dikkat etmeniz gereken konu bize belgelerinde sunduğunuz bilgilerin tamamen sizi yansıtması ve sizlere yönelik olmasıdır. Yanlış bilgi vermek vize reddi ile sonuçlanabilecek gibi cezayı bir işleme tabi olmanıza da neden olabilmektedir. Aynı zamanda danışmanlık firmalarından hizmet alırken hangi amaçla seyahat etmek istediğinizi de mutlaka bu danışmanlık firmalarına belirtmelisiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp