×

Categories

Almanya Vize Reddi

Türkiye’den Almanya’ya birçok kişi geçmişte de şimdide gidiyor ve gitmek istiyor. Fakat önlerinde önemli bir sorun var o da vize. Vizenin ret kararının çıkması birçok nedenden kaynaklı olabilir. Özellikle Almanya gibi Avrupa ülkeleri buna oldukça dikkat ettiğini söyleyebiliriz. Bunun için vizenizin olumsuz kararla sonuçlanmaması için gerekli maddeleri uygulamanızı öneririz.

Zorunlu Evraklar

Vize alırken en çok dikkat edilmesi gereken maddedir. Zorunlu evrakların eksiksiz ve yanlış doldurulmadığına emin olun hatta birkaç kez dikkatlice bakın çünkü özelikle ilgili kurum buna çok dikkat ediyor. Eksik ve yanlış doldurulan evrakların vizeyi ret kararını aldıran en büyük sorun diyebilmek çok zor değil.

Finans ve Ekonomik Durum

Kişinin seyahat yahut herhangi bir amaçla gideceği ülkenin gelirlerini karşılayacağını ispat eden gerekli gelir vergisi, maaş bordroları, kira geliri veya tapu gibi belgeleri eksiksiz olarak ilgili kuruma vermesi gereklidir. Aksi taktirde Almanya’ya gitmek için vize karar sonucu ret ile sonuçlanır.    

Ülkeye Dönüşün İspatı

Kişinin Almanya’ya gittiğinde geri döneceğini ispat eden gerekli dosyaların, kanıtların inandırıcı olup ilgili kuruma ibraz edilmesi gerekir. Kurumun vize yetkilileri bu durumun gerçekten doğru olduğuna inanıp kanaat göstermesi gerekir. Diğer yandan vize sonucu olumsuz sonuçlanır.

Otel ve Uçak Rezervasyonları

Almanya’ ya gitmek için alınan uçak ve otel rezervasyonları vize evrakları arasında olmalıdır. Bu evrakları eksiksiz olarak bulundurun ki konsolosluk seyahat yahut herhangi bir amaçla gidilen ülkeye dosyaları inandırıcı bulup vize kararını onaylasın.

Ülkeler Arası İkili İlişkiler

Almanya gibi ülkelerde sık görülmese de bazı ülkelerde Türküye ile arası bozulabiliyor ve bu da sizin vize kararınızın ret ile sonuçlanmasına yol açabiliyor. Bu durumu bir dilekçe ile çözebilirsiniz. Fakat bazı durumlarda bütün evraklar ve gerekli dosyalarınız tam olsa bile iki ülke arası dönem sorunlarından vize kararını olumsuz yönde etkiliyor.

Geçmiş de Yaşanmış Olumsuz Olaylar

Geçmişte yaşanmış vizenizin ret ile sonuçlanması gerektiren olaylar var olabilir. Örneğin önceden Almanya’ya gitmiş eş, dost gibi akrabalar geri dönmemiş ise vize yetkilileri bu duruma uzak bakarlar. Vize kararının ret ile sonuçlanması olası bir durum haline gelir.

Almanya Vize Reddi Hakkında

Bir vize başvuru yapılırken Konsolosluğu değerlendirme kriteri göz önünde tutularak dosya hazırlanmalı. Schengen vizesi başvurusunda Almanya vizesi reddi nedeni Konsolosluk tarafından belirlenmiştir. Konsolosluğu bir dosyayı hangi kritere göre değerlendireceği, vize onayı vermesine bir sakınca olup olmaması gibi durum önceden tahmin edilebilir bir durum. Bu neden vize danışmanlık hizmeti deneyim ve bilgi sayesine bu vize red sebepine hakimdir ve vize başvuru dosyası zayıf yanını görerek başvurunun olumlu sonuçlanma için dosyanızı güçlendirir.
Almanya vizesi reddi 2021 yılında da belirli kritere göre değerlendirilmekte. Değerlendirme kriterinin başında sunulan tüm evrakın birbiriyle eşleşmesi, birbiri desteklemesi ve tutarlı olması. Örneğin kişi Almanyadaki bir yakını ziyaret edecekse fakat Almanya’da ki belediyeden onaylı bir davetiye sunmumuşsa seyahat amacı destekleyen belge tutarsız ve eksik olduğu için red verilebilir. Yeniden vize başvurunuzda önceki vize reddi müşteri temsilciniz bildirmeniz güçlü bir dosya hazırlığı için şartdır.
Almanya vizesi reddi alınması halinde başvurusu için ödenen Konsolosluk harcılar ve başvuru merkezi ücreti geri ödenmemekte. Başvuru esnasında vize redd alınması durumda ücret iadesi istenmeyeceği dair yazılı bilgilendirmeler de imzalanmakta.

Türlerine göre Almanya Vizesi Retleri

Türlerine göre Almanya Vizesi Retleri nedenleri arasında birçok farklı durumdan söz etmek mümkündür zaten yetkili işlem merkezlerine size vize başvurunuzun niçin reddedildiği konusunda gerekli bilgileri sunacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmanız halinde   itiraz hakkınız bulunmaktadır. İtiraz hakkınıza rağmen halan vize başvurunuzun retleri iptal etmemişse yeniden Almanya vize başvurusunda bulunmanız gerecektir.

  Türlerine göre Almanya vizesi ret nedenlerini kısaca özetlemek gerekirse, başvuruların Almayan konsolosluğunun talebine uygun olmadığı ortaya çıkmaktadır. Almanya konsolosluğu Türk vatandaşlarından ülke sınırlarına giriş yapabilmeleri için vize talep etmektedir. Bu vizeler de   seyahat amacına göre farklı çeşitlere sahip olmaktadır. Dolayısı vize başvurusu yaparken gerek başvuru formunuzu gerekse de vize için gerekli olan evrakların   seyahat amacınıza uygun olması gerekir. Aksi takdirde vize başvurularınızı direkt olarak reddedilecektir.   Almanya konsolosluğun   başvuru sahibi hakkında ve seyahat amacı ile ilgili her türlü bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşmaktadır. Bu nedenle başvur formunu doğru eksiksiz ve güncel bilgiler ile konsolosluğun istediği şekilde hazırlanmalı ve mutlaka vize için gerekli evraklar ile   uyumlu olmalıdır

Almanya Turistik Vize Reddi

Almanya Turistik Vize Reddi, turistik amacı ile alacağınız turistik vize başvurularının Almanya konsolosluğu tarafından kabul edilmemesi durumudur.  Böyle bir durumunda nerede yanlış yaptığınız konusunda yetkili birimlerden bilgi alabilirsiniz. Eksik belge    sunmanız durumunda Almanya konsolosluğu sizden eksik olan belgeleri tekrar ister    sadece vize başvuru süreciniz uzar. Dolayısı hazırladığınız evraklar ya başvuru formunuz ya da seyahat amacınıza  göre alacağınız vize türüne uygun olmadığından dolayı   vize  reddi ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz.

  Almanya vize başvuru konusunda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bunlara dikkat etmeniz ve konsolosluğun talebine göre başvuru yapmanız halinde vize reddi ile karşı karşıya kalmasınız. Bir de alacağınız vize türünün ne işe yaradığı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir.  Turistik vizesi size Almanya’yı kısa süreliğine ziyaret etme hakkı verir. Turistik vizesi ile en fazla ülke içinde sadece 90 gün  seyahat etme hakkı verir. Ve bunun dışında kek içinde hiçbir faaliyette bulunamazsınız.  Eğer seyahat amacınız farklı ise   seyahatinize uygun türde vize başvurusu yapmanızı gerekir.

Almanya Ticari Vize Reddi

Almanya Ticari Vize Reddi gerçekleşmesi durumu olası bir sonuçtur.  Dolayısı ile başvuru sahipleri bu konu hakkında çok özenli davranmaları gerekir.  Ticari vize başvurusunda sunulan dolayısı şekil bütünlüğü ve niteliksel bütünlüğü oluşmamışsa vize  reddi ile karşılaşmanız büyük olasılıktır.. Almanya ticari vize başvurularınız  olumsuz sonuçlandığı takdirde buna neden olabilen çeşitli durumlar söz konusu olabilir. Almanya ticari vizesi başvuru ret nedenlerini tarafınıza gönderilen ret yazısında bulanabilirsiniz.  Ticari vize başvurularınızın seyahat amacına uygun olarak yapılması, eksiksiz doya sunulması ve seyahat amacınız tarihinizi ülkeye giriş çıkış g bilgileri gibi önemli detayları doğru ve eksiksiz sunmanız ve seyahat amacınız ile ilgili denetlenebilir belgeleri sunmanız  koşuluyla  yeniden vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Fakat yeni vize başvur süreci uzun olacağından dolayı hem seyahatiniz aksayabilir hem de vize başvuru için  ödenen ,iadesi olmayacağı  için para kaybı yaşarsınız.  Bunun için vize başvuru dosyanızın doru ve eksiksiz teslim edildiğinden emin olduğunuzda başvuru işlemlerini başlatmanız tavsiye ederiz.

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Seyahat belgesinin eksik olması ya da sunulan evrak inandırıcı bulunmaması; Vize red nedeni içinde en sık karşılaşılan red nedeni bu. Bu nedenden vizeniz reddedildi ise evrakınız seyahat amacınıza uygun olarak hazırlanmamış ya da hazırlanan evrak inandırıcı bulunmamışdır. Yani sadece birkaç belge vererek başvuru yapmışsa demektir.
 Yeterli finansal kanıt bulunmaması; Genellikle kişilerin Almanya vizesi işlemi sırasında, seyahati süresine ve ülkeye dönüşü için yeterli maddi kanıtı, banka hesap sunulması durumu da ortaya çıkan neden. Son 3 ay banka hesabı dökümüne düzenli hareket olmama, düşük limit banka hesabını sunulması, rezervasyonu yapılan otel ve uçak fiyatının banka hesabında ki paradan fazla olması gibi neden bu sonuca yol açabilir.
 Kişilerin ülkesine döneceğine ait inanç oluşmaması; bu nedeni ile alınmış bir vize reddi, kişilerin ülkesinde ki sıkı bağını yeterince ispatlayamaması, çalışıyor ise iş bağlantısını, çalışmıyorsa da ülkesiyle olan vazgeçemeyece bağının ispat edilmemiş olmasında kaynaklanır. Almanya vize neden reddedilir sorusu en sık karşılaşılan cevabından biridir. Seyahat sağlık sigortası uygun bulunmaması; Seyahat sağlık sigorta seyahat tarihini kapsamalı, 30.000 Euro teminatı ve tüm Schengen üyesi ülkede geçerli olmalı. Yeniden vize başvurunuzda önceki vize reddi müşteri temsilciniz bildirmeniz güçlü bir dosya hazırlığı için şartdır.

Almanya Vize Reddi Nedenleri

Bir vize başvuru yapılırken Konsolosluğu değerlendirme kriteri göz önünde tutularak dosya hazırlanmalı. Schengen vizesi başvurusunda Almanya vizesi reddi nedeni Konsolosluk tarafından belirlenmiştir. Konsolosluğu bir dosyayı hangi kritere göre değerlendireceği, vize onayı vermesine bir sakınca olup olmaması gibi durum önceden tahmin edilebilir bir durum. Bu neden vize danışmanlık hizmeti deneyim ve bilgi sayesine bu vize red sebepine hakimdir ve vize başvuru dosyası zayıf yanını görerek başvurunun olumlu sonuçlanma için dosyanızı güçlendirir.
Almanya vizesi reddi 2022 yılında da belirli kritere göre değerlendirilmekte.  Değerlendirme kriterinin başında sunulan tüm evrakın birbiriyle eşleşmesi, birbiri desteklemesi ve tutarlı olması. Örneğin kişi Almanyadaki bir yakını ziyaret edecekse fakat Almanya’da ki belediyeden onaylı bir davetiye sunmumuşsa seyahat amacı destekleyen belge tutarsız ve eksik olduğu için red verilebilir. Yeniden vize başvurunuzda önceki vize reddi müşteri temsilciniz bildirmeniz güçlü bir dosya hazırlığı için şartdır.

Almanya Vize Reddine İtiraz Başvuru

Vize reddi alma, yeniden vize başvuru yapmaya engel olmayacağı gibi red ile sonuçlanmış mevcutu başvuru da da red kararı itiraz etme hakkı bulunmakta. Vize reddine itiraz karar veren Konsolosluk itiraz dilekçesi yazılarak yapılır. Almanya vizesi işlemi, itiraz dilekçesi standart ya da belirli bir formu bulunmaz. Dilekçe de itiraz nedeninizi açık ve net bir şekilde belirtmek ve dosyanızda ki redde neden olan unsurun ortadan kaldırıldığa dair ek evrak sunulabilir. Örneğin seyahat sigortası uygunsuzluğunda kaynaklı bir red alınmışsa seyahat tarihinize ve Konsolosluğun belirttiği şarta uygun bir seyahat sağlık sigortası itiraz dilekçesi ile birlikte Konsolosluğa sunulabilir. Red kararı verildiği tarihten itibaren en geç 30 gün içerisinde itiraz dilekçesi Konsolosluğa ulaştırılmış olmalı. Kargoda yaşanacak gecikme geçerli mazeret olarak kabul edilmemekte.

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesi

Elbette bir vizesi reddi sonunda yeniden Almanya vize başvurusu yapma mümkündür. Ancak yeniden başvuru yapıldığında önceki red karar da başvuru dosyası da kötü bir referans olacağı unutulmaması ve buna göre güçlü bir dosya hazırlanmalı. Aslında tercih edilen tabii ki hiç Almanya vizesi reddi almamış olmakdır. İlk vize başvurusu bu neden önemlidir. Vize reddinde sonra hazırlanan dosya da yazılacak vizesi talep dilekçesi de durum belirtilebilir. Önce ki red nedeninin ortadan kaldırıldığa emin olunarak yeni vize başvurusu dosya hazırlanmalıdır. Nitekim red referans olan bir dosyayı Konsolosluk gözü ile, Konsolosluğu değerlendirme kriteri göz önünde tutularak yeniden hazırlama gerekir. Vize reddi alındı ise ve yeniden başvuru yapılma isteniyorsa  telefondan vize başvuru yapabilirsiniz. Yeniden vize başvurunuzda önceki vize reddi müşteri temsilciniz bildirmeniz güçlü bir dosya hazırlığı için şartdır.
Almanya vizesi reddi alınması halinde başvurusu için ödenen Konsolosluk harcılar ve başvuru merkezi ücreti geri ödenmemekte. Başvuru esnasında vize redd alınması durumda ücret iadesi istenmeyeceği dair yazılı bilgilendirmeler de imzalanmakta.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp