Amerika Transit Vize

Amerika Transit Vize 2022

Amerika transit vizesi C tipi vize olarak geçmektedir. Kısa süreli geçişlerdeki prosedürleri tamamlamak için kullanılır. Amerika transit vize sayesinde kısa süreli geçişlerinizi pasaport kontrolü olmadan sağlayabilirsiniz ve uçuşlarınızı Amerika üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Amerika transit vizesi C elektronik ortamda parmak izi kriteri aranmaksızın eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalıdır. Pasaport işlemleri için son Amerika ziyaretinizin üzerinden maksimum 6 ay geçmiş olması şartı aranır. Aile soy bağlarınızı gösteren ve seyahatinizin oldukça kısa süreli olduğunu kanıtlama niteliğinde yani ülkenize geri döneceğinizi kanıtlar nitelikte bir vukuatlı tam nüfus kayıt örneği bulundurmanız gerekmektedir. Uçak biletinizi de genellikle ülkenize geri dönmek üzere netleştirdiğinizin anlaşılması açısından belgeleriniz arasına eklemeli ve gidiş-dönüş şeklinde olması beklenmektedir. Bu durum bazı diğer durumlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bunun yanı sıra gidilecek asıl ülkenin vizesi de belgelerin arasına eklenmelidir. Ayrıca kendinize bir mali sponsor bulmalı ve bunu belgelemelisiniz. Banka hesap dökümlerinizi net bir şekilde belirtmeli ve evraklarda bu banka dökümleriniz için gitmek için yeterli miktar olup olmadığını da belirtmelisiniz. Daha çok kabul olan vizelerde bu miktarın tam olması önemlidir. Vize talebi dilekçenizi de Amerika transit vize belgeleri arasında bulundurmalısınız. Açık ve gidiş sebebinizi netleştiren bir dilekçe yazmalısınız. Bu normal bir vize başvurusu olmadığı ve sadece kısa süreli Amerika topraklarında kalacağınız için rezervasyon ve konaklama bilgileri paylaşmanıza gerek yoktur.

Amerika Transit Vize Nedir?

Amerika transit vize nedir sorusu aktarmalı olarak başka bir ülkeye gidecek kişilerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. ABD’deki bir havalimanından aktarmalı olarak başka bir yere gidecekseniz eğer Amerika transit vize almanız gerekiyor. Bu vize türü C vize kategorisinde olan vizelerden biridir. Bu vize için göçmeyen olmayan vize başvuruları gibi başvuru yapılması gerekmektedir. Kişilerin başvuru formunu ve diğer tüm belgeleri detaylı olarak hazırlaması gerekmektedir.

 • DS- 160 başvuru formunu İngilizce olarak doldurmanız gerekiyor.
 • Sonrasında diğer belgeleri hazırlamalısınız.
 • Mülakat için randevu almayı ihmal etmemeniz gerekir.
 • Başvuru formunun tamamının eksiksiz olarak doldurulması önemli bir detaydır.
 • Başvuruyu profesyonel danışmanlarla birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika transit vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar olsa da bu süreçte önemli olan şahsi başvuru evraklarıdır. Transit vize alacak olan kişiler aynı zamanda transit olarak ABD ülkesinden geçeceklerini kanıtlayacak nitelikte belgelerinin de bulunması gerekiyor. Kişilerin bu süreçte belirli masrafları da karşılaması önemli noktalar arasında yer alıyor. Başvuru formu dışında birçok belgenin bu süreçte hazırlanması gerekiyor.

Amerika Transit Vize İstiyor Mu?

Amerika transit vize istiyor mu sorusuna olumlu bir yanıt vermek mümkündür. Transit vize işlemleri sırasında da birtakım belgeler hazırlamak ve bu belgeleri kurumlara sunmak zorundasınız. Her belgenin mutlaka güncel ve tam olması gerekiyor. Transit vize evraklarında standart vize evrakları yanında ek belgeler de gereklidir. Bu nedenle belgeleri hazırlamadan önce evrak listesi hakkında detaylı olarak bilgi edinmeniz büyük bir önem taşıyor. Amerika transit vize alabilmek için önemli noktalar şunlardır:

 • Transit vize alabilmek için son 6 ayda çekilmiş gözlüksüz iki tane fotoğrafınız olması gerekiyor.
 • Pasaportun seyahat sonrasında 6 ay daha geçerli olması gerekiyor.
 • Eski pasaport varsa bunlar da mutlaka belge dosyasında olmalıdır.
 • Randevu sırasında transit vize istediğinizi detaylı olarak belirtin.
 • Asıl gitmek istenilen yer için uçak ya da gemi biletiniz olmalıdır.
 • Asıl gidilecek yer için vizenizin olması gerekir.

Bu noktalara dikkat ettiğiniz sürece vizenizi kolay bir şekilde alabilme imkanı elde edebilirsiniz. Amerika transit vize işlemleri sırasında hemen her detaya büyük bir önem vermeniz gerekiyor.

Amerika Transit Vize Veriyor Mu?

Amerika transit vize veriyor mu sorusu merak edilen konular arasında yer alıyor. Amerika aktarmalı olarak bir yerlere gitmeyi planlıyorsanız mutlaka transit vize almanız gerekiyor. Amerika Transit vize işlemleri sırasında en ufak bir sorun olmaması için dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Bu süreçte özellikle randevu sırasında her detayı belirtmeniz gerekir. ABD aktarmalı olarak bir yerden başka bir yere gidiyorsanız mutlaka transit vizeyi almış olmanız gerekiyor. Bu vizeyi alırken şu adımları takip etmelisiniz:

 • İlk olarak transit vize randevusu almanız gerekir.
 • Daha sonra transit vize işlemleri için gerekli belgeler hazırlanmalıdır.
 • Pasaportun çıkartılma ya da yenilenme işlemleri yapılmalıdır.
 • Asıl gideceğiniz ülkenin vizesini almalısınız.
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınızı yaptırmalısınız.

Bu ve bunlar gibi birçok detayı belirterek rahatlıkla vize işlemlerinizin tamamlanmasını sağlamanız mümkün olmaktadır. Beklentilere yanıt veren ve son derece profesyonel bir şekilde sizlere hizmet veren danışmanlar eşliğinde de bu vizenizi kolaylıkla alabilme imkanı elde edebilirsiniz. Transit vize işlemleri sırasında evrak süreci karmaşık olabilir. Bu nedenle uzman yardımı oldukça önemlidir.

Amerika Transit Vize Nasıl Alınır?

Amerika transit vize nasıl alınır sorusuna yanıt verebilmek için ilk olarak evrakların detayı hakkında bilgi edinmek gerekir. Belgelerin tam olması ve bu süreçte diğer ülkenin vizesinin de alınmış olması gerekir. Bu nedenle iki vize sizi bir hayli zorlayabilir. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için sizlere destek verebilecek profesyonelleri tercih edebilirsiniz. Amerika transit vize için gerekli evraklar arasında şunları saymak mümkün olabilir:

 • Online olarak doldurulmuş DS- 160 başvuru formu
 • Kimlik belgesinin arkalı ve önlü fotokopisi
 • Amerika seyahati sonrasında 6 ay daha geçerli olabilecek pasaport
 • Varsa eski pasaportlarınız
 • Biyometrik fotoğraf 2 tane
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örnek belgesi
 • Şahsi vize talep dilekçesi
 • ABD üzerinden aktarma yapacağınız ülkenin uçak ya da gemi bileti
 • ABD üzerinden aktarma yapacağınız ülkenin giriş izin vize belgesi

Bu belgeleri tamamladıktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak çalışma, öğrenci ya da emekli olma durumuna göre de sizlerden ek olarak bilgi ve belge talep edilmektedir. Başvurular sırasında her belgenin tam olduğundan emin olduğunuzda başvuru harçlarını da yatırmanız gerekir.

Amerika Transit Vize Nereden Alınır?

Amerika transit vize nereden alınır sorusuna yanıt vermek gerekir ise bu süreçte hizmet alabileceğiniz kurumlar arasında konsolosluklar, yetkilendirilmiş vize merkezleri, başkonsolosluk ve büyükelçilikler bulunuyor. Ancak ilk olarak vize için bir randevu almış olmanız gerekiyor. Randevu işlemlerinizi yaptırmadan transit vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkün olmuyor. Transit vize randevusu sırasında dikkat etmeniz gerekenler arasında şunlar yer alıyor:

 • Vize görevlilerine neden transit vize almak istediğinizi açıklayın.
 • Soruları transit vize çerçevesinde yanıtlayın.
 • Seyahat sırasında Amerika’da sınırlı süre kalacağınızı belirtin.
 • Başka bir ülkeye neden gitmek istediğinizi açıklayın.
 • Başka ülke için aldığınız vizeniz olduğundan bahsedin.
 • Orada konaklama ve kalış süreciniz hakkında bilgilendirme yapabilirsiniz.
 • Eski pasaportlarınız varsa bunları da mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.

Bunlar gibi birçok detay randevu işlemleri sırasında son derece önemli konular arasında yer almaktadır. Vize harcını da yine randevu öncesinde yatırmış olmanız büyük bir önem taşımaktadır. Bu süreçte mutlaka vize işlemleriniz için belgelerin tam olduğundan da emin olmalı ve gereken durumlarda vize uzmanlarından da hizmet almalısınız.

Amerika Transit Vize KGünde Çıkar?

Amerika Transit Vize kaç günde çıkar, günümüzde aktarmalı olarak seyahat eden veya şoförlük yapan kişilerin en çok üzerinde durduğu konulardan birisidir. Diğer vize türlerinde de olduğu gibi Amerika transit vize başvurusu doğru ve eksiksiz bir şekilde yapıldığı takdirde 7 ile 15 gün arası sonuçlanmaktadır. Tabi bu süre içine girecek olan resmî tatiller ya da konsolosluğun yoğunluğu Amerika transit vize başvuru sürecini uzatan önemli faktörler arasında yer alıyor. Şoförlük hizmeti yapanların almak zorunda olduğu transit vize aynı zamanda aktarmalı olarak seyahat etmeyi planlayanların da alması gereken vize türüdür. Amerika transit vize başvurularının olumlu sonuçlanmaları ve başvurucu sürecinde olumsuz bir durum yaşanmaması için dikkat etmeniz gereken birtakım durumlar vardır. Özelikle başvuru formunun transit vize türüne uygun olarak doldurulması, forma doğru ve eksiksiz bilgiler yazılması ve en önemlisi de Amerika transit vizesi için gerekli belge ve evrakları başvuru formu ile tutarlı olması gerekmektedir.

Amerika Transit Vize Başvurusu

Amerika Transit Vize başvurusu için dolduracağınız formun elektronik ortamda İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Daha sonra bu formun onaylanmış çıktısını almalısınız. Amerika   transit vizesi ile giriş yapmanız için en gerekli, olan pasaportunuzu Amerika ziyareti bitiminden sonra en fazla 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Eğer aktarmalı bir uçuşunuz varsa ve Amerika transit vizeniz de bulunmuyorsa maalesef uçuşa alınmazsınız ya da ülke dışından sınırı dışı edilebilirsiniz. Amerika transit vize başvuru evraklarının farkı başvuru sahiplerinin Amerika’yı transit geçeceklerini kanıtlayabilen bir seyahat planı istemesidir.  Ayrıca bu seyahat planı dışında transit vize başvurusu yapacak olanlar Amerika’da bulunduğu süre boyunca masraflarını karşılayabilen düzeyle maddi gelirinin sahip olduğunu kanıtlayan bir belge sunması gerekmektedir. Yolcu gemisiyle seyahat edecek olanlar gemi yolcuğun sırasında Amerika’daki bir limana yanaşıyorsa mutlaka transit vize alması gerekiyor.  

Amerika Transit Vize Başvurusu İstanbul

Amerika Transit Vize başvurusu İstanbul Amerika başkonsolosluğu, Ankara büyükelçiliği ve Amerika konsolosluğu gibi birimlerden yapılmaktadır. Ankara büyükelçiliği ve İstanbul başkonsolosluğu transit vize gibi göçmen olmayan tüm vize başvurularının işleme almakla görevlidir. Türkiye’den başvuru yapacak Türk vatandaşları ya da yabancı uyruklular transit vize başvurularını İstanbul Amerika başkonsolosluğu veya Ankara büyükelçiliğinden yapabilirler. Amerika transit vize başvurusu için öncelikle başvuru formun doldurup transit vize harç ücretini ödemelisiniz. Daha sonra transit vize başvurusu yapacağınız Amerika Birleşik Devletleri temsilciliğinden randevu almanız gerekiyor. Randevu tarihine kadar da transit vizesi için gerekli olan belge ve evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Randevu tarihinde ise hazırladığınız belge ve evrakları yetkili birimlere teslim ederek transit vize başvuru incelemenizi başlatabilirsiniz. Amerika transit vize alacak olanların öncelikle asıl gideceği ülkeden de vize alması gerekmektedir. Bu vizenin örneği de Amerika transit vize gerekli belge ve evraklar arasında olması gerekmektedir. Amerika transit vize için yapılan başvuru formunda yer alan bilgileri ve evraklarını hemen hepsi güncel ve vize başvuru formu ile tutarlı olmalıdır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp