Amerika Konsolosluğu Adana

Amerika Adana Konsolosu Kimdir?

Amerika’nın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerinden birisi Amerika Adana Konsolosluğu’dur. Amerika Adana Konsolosluğu’nun en yetkili görevlisi ise Amerika Adana Konsolosudur. Amerika Adana Konsolosu, Türkiye ve Amerika arasındaki ilişkilerin gelişmesinde ve düzenlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu yazıda “Amerika Adana Konsolosu kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Amerika Adana Konsolosu Sayın Amanda Pilz’dir. Üst Düzey Diplomatik Görevli olan Pliz, ABD vatandaşlarının yoğun olduğu Adana’da bulunan Amerika Adana Konsolosu olarak görevde bulunmaktadır. Amanda Pilz, 2021 yılının Ağustos ayında Amerika Adana Konsolosu olarak göreve gelmiştir.

Pilz, Amerika Adana Konsolosu olmadan önce Washington D.C.’de bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı’nda görev yapmaktaydı. Buradaki görevi Yakın Doğu İşleri Bürosu’nda İsrail ve Filistin İşleri’nde sorumlu Müsteşar Yardımcılığı yapmaktaydı. Pilz ayrıca daha önceden Roma, Kabil, Kudüs, Lahor, Tunus, Kuveyt ve Bağdat’ta da görev yapmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri Milli Savunma Üniversitesi’nin Norfolk Virginia’da bulunan Ortak İleri Savaşçılık Okulu’nu bitirmiştir. Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini Oxford Üniversitesi Magdalen College’dan alarak Edebiyat alanında bitirmiştir. Bu dereceler sonrasında 2002 yılında Londra Ekonomi Okulu’nda Uluslararası İlişkiler eğitimi almıştır.

Amerika Adana Konsolosluğu Vize İşlemleri

Amerika’ya seyahat etmek isteyen kişiler seyahat maçlarına uygun Amerika vizesi almalıdır. Amerika vizesi alacak olan kişiler başvurularını Amerika Adana Konsolosluğu ile yapabilmektedir. Amerika Adana Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler vize işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Amerika Adana Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler için Amerika Adana Konsolosluğu vize işlemleri anlatılmıştır.

Amerika’ya seyahat edecek olan kişilerin vize muafiyeti bulunmuyorsa seyahatleri için vize alınmalıdır. Türkiye ile Amerika arasında vize muafiyeti bulunmadığından dolayı vize alınması gerekmektedir. Amerika vize başvurusu Amerika Adana Konsolosluğu’na yapılabilmektedir.

Amerika Adana Konsolosluğu vize başvuruları 2 ruba ayrılmaktadır. Bunlardan birisi en fazla 6 ay süreli ziyaretler, diğeri ise 6 aydan uzun ziyaretler için vize başvurularıdır. Başvuru yapacak olan kişiler öncelikle Amerika vize başvuru formunu online olarak doldurmalıdır.

Amerika vize başvuru formunu dolduran kişiler, Amerika Adana Konsolosluğu’ndan başvuru için randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar Amerika vize başvurusu için gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Bu evraklar randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Detaylı bilgi için Amerika Adana Konsolosluğu ile iletişime geçilebilir.

Amerika Adana Konsolosluğu Vize Başvurusu

Amerika’ya seyahat etmeyi planlayan kişilerin vize muafiyeti bulunmuyorsa seyahat amacına uygun Amerika vizesi alması gerekmektedir. Türkiye ile Amerika arasında vize muafiyet anlaşması olmadığından dolayı Diplomatik, Hizmet, Hususi ve umuma Mahsus Pasaport sahipleri Amerika vizesi almalıdır. Amerika vize başvuruları Amerika Adana Konsolosluğu’na yapılabilir. Amerika Adana Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurusunun nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Amerika Adana Konsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

  • Amerika Adana Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun Amerika vizesi türünü belirlemelidir.
  • Amerika vize türünü belirleyen kişiler Amerika Adana Konsolosluğu vize randevusu almalıdır.
  • Randevu tarihine kadar Amerika vizesi için gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır.
  • Hazırlanan evrakalar Amerika Adana Konsolosluğu vize başvurusu randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.

Amerika Adana Konsolosluğu görev alanında Suriye, İran ve Irak ülkeleri de Amerika Adana Konsolosluğu görev bölgesi içerisinde olduğundan bu ülkelerde ikamet eden kişiler vize başvurularını Amerika Adana Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Başvurular hakkında detaylı bilgi almak için Amerika Adana Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Adana Konsolosluğu Randevusu

Amerika’ya seyahat etmek için vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin Amerika vize başvurusu yapabilmek için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Amerika Adana Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişilerin yerine getirmesi gereken şartlardan birisi de Amerika Adana Konsolosluğu randevusu alınmasıdır. Amerika Adana Konsolosluğu randevusu alacak olan kişiler randevu işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Amerika Adana Konsolosluğu’na başvuru yapacak olan kişiler için Amerika Adana Konsolosluğu randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Amerika Adana Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, başvuru için gerekli olan randevu işlemini Amerika Adana Konsolosluğu ile iletişime geçerek yapabilir. Amerika Adan Konsolosluğu vize başvurusu için Amerika Adana Konsolosluğu randevusu zorunludur.

Amerika Adana Konsolosluğu vize randevusu alan kişiler, randevu tarihinde gerekli olan evraklar ile Amerika Adana Konsolosluğu’nda bulunması gerekmektedir.

Amerika Adana Konsolosluğu randevusu almış olan kişilerin randevu tarihini kaçırması durumunda başvuru işlemleri yapılmayabilir. Amerika Adan Konsolosluğu randevusu tarihini kaçıran kişilerin bu durumda yeniden randevu alması gerekebilir. Bu durum da başvuru sahibi için vakit kaybı anlamına gelmektedir. Detaylı bilgi için Amerika Adana Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Adana Konsolosluğu Adres Ve İletişim Bilgileri

Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Amerika Adana Konsolosluğu’nu ziyaret etmeden önce iletişim bilgileri ile işlemleri hakkında bilgi alabilir. Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Amerika Adana Konsolosluğu adres bilgilerini de merak etmektedir. Bu yazıda Amerika Adana Konsolosluğu işlemi yapacak olan kişiler için Amerika Adana Konsolosluğu adres ve iletişim bilgileri verilmiştir.

Temsil Bölgeleri 22 ilden oluşmaktadır. Ayrıca Suriye, İran ve Irak ülkeleri de bu konsolosluğun görev alanları içerisinde bulunmaktadır.

Amerika Adana Konsolosluğu Adresi

Özgür Mahallesi, Girne Bulvarı, No: 212, Posta Kodu: 01260, Yüreğir/Adana

Telefon Numarası: 0 (850) 346 84 93

E-Posta: [email protected]

Türkiye’de Bulunan Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler yukarıdaki iletişim bilgileri ile iletişim sağlayabilir. Şikayet ve önerileriniz için Amerika Adana Konsolosluğu ile iletişim sağlayabilir, görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Amerika Adana Konsolosluğu’na mesai saatleri dışında iletişim sağlanamamaktadır. Ayrıca Amerika ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatilleri ve hafta sonları da Konsolosluk ile iletişim sağlanamamaktadır.

Amerika Adana Konsolosluğu Adres

Amerika’nın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerinden birisi Amerika Adana Konsolosluğu’dur. Amerika Konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler ve Adana çevresinde ikamet eden kişiler işlemlerini Amerika Adana Konsolosluğu’na yapabilir. Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Amerika Adana Konsolosluğu adres bilgisini merak etmektedir. Bu yazıda Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişileri için Amerika Adana Konsolosluğu adres bilgisi verilmiştir.

Amerika Adana Konsolosluğu Adres Bilgisi

Özgür Mahallesi, Girne Bulvarı, No: 212, Posta Kodu: 01260 Yüreğir/Adana

Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler randevu almak şartı ile yukarıda adresi randevu tarihinde ziyaret ederek öğrenebilir. Amerika Adana Konsolosluğu mesai saatlerinde kapalıdır. Amerika Adana Konsolosluğu hafta içi her gün 24 saat hizmet vermektedir. Anca 08.00 ile 17.00 saatleri haricinde sadece acil durumlar için hizmet sağlamaktadır.

Amerika Adana Konsolosluğu’nda hafta sonları, Amerika Birleşik Devletleri resmi tatili ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatillerinde hizmet vermektedir. Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Amerika Konsolosluğu’nu ziyaret etmeden önce Amerika Adana konsolosluğu ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

Amerika Adana Konsolosluğu Telefon Numarası

Amerika’nın Türkiye’de bulunan yetkili temsilciliklerinden birisi Amerika Adana Konsolosluğu’dur. Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Amerika Adana Konsolosluğu ile iletişime geçerek yapacağı işlemler hakkında detaylı bilgi alabilir. Bu yazıda Amerika Anada Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler için Amerika Adana Konsolosluğu telefon numarası verilmiştir.

Amerika Adana Konsolosluğu Telefon Numarası Bilgileri

Telefon numarası 1:0850 346 84 93 

Telefon Numarası 2: (+90) 312 426 88 89

Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için randevu almalıdır. Amerika Adana Konsolosluğu’ndan randevu alacak olan kişiler Amerika Adana Konsolosluğu ile iletişime geçebilir.

Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Amerika Adana Konsolosluğu ile iletişim kurarak görüş, öneri ve şikayetlerini bildirebilir. Ayrıca Amerika Adana Konsolosluğu’nda yapacağı işlemler hakkında detaylı bilgi alabilir. Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler Konsolosluğu ziyaret etmeden temsilcilik ile iletişime geçmelidir.

Amerika Adana Konsolosluğu ile iletişim kurmak isteyen kişiler, Amerika Adana Konsolosluğu mesai saatleri dışında, Amerika resmi tatillerinde ve Türkiye resmi tatillerinde ulaşılmamaktadır.

Amerika Adana Konsolosluğu Ulaşım

Amerika konsolosluk işlemi yapacak olan ve Adana civarında ikamet eden kişiler işlemlerini Amerika Adana Konsolosluğu’nda yapabilir. Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Amerika Adana Konsolosluğu’na ulaşım sağlamak istemektedir. Amerika Adana Konsolosluğu’na ulaşım sağlayacak olan kişiler için bu yazıda Amerika Adana konsolosluğu ulaşım bilgileri verilmiştir.

Amerika Adana Konsolosluğu Adresi

Özgür Mahallesi, Girne Bulvarı, No: 212, Posta Kodu: 01260 Yüreğir/Adana

Amerika Adana Konsolosluğu’na otobüs, dolmuş, minibüs, metro gibi toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca taksi ya da kendi aracınız ile de Amerika Adana Konsolosluğu’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Aşağıda Amerika Adan Konsolosluğu ulaşım bilgileri verilmiştir.

  • Amerika Adana Konsolosluğu’na 127, 174, 181, 186 ve 191 numaralı hatlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Amerika Adana Konsolosluğu’na en yakın otobüs hatları D400 Karayolu- 41, D400 Karayolu- 117, Polis Okulu Yenidoğan- 12 isimli duraklardır.
  • Amerika Adana Konsolosluğu’na tren ile de ulaşım sağlanmaktadır. İncirlik Tren Garı ile ulaşım sağlanmaktadır. Ancak trenden indikten sonra 1 saatlik bir yürüme mesafesi kat etmeniz gerekmektedir.

Amerika Adana Konsolosluğu Otobüs ile Ulaşım

Amerika konsolosluk işlemi olan ve Adana çevresinde ikamet eden kişiler işlemlerini Amerika Adana Konsolosluğu’na yapabilir. Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler Amerika Adana Konsolosluğu’na otobüs ile ulaşımın nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Amerika Adana Konsolosluğu’nu ziyaret edecek olan kişiler için Amerika Adana Konsolosluğu otobüs ile ulaşım bilgisi verilmiştir.

Amerika Adana Konsolosluğu Otobüs Hatları

Hat Adı Yön
174 Merkez Otogar- Mobilyacılar Sitesi
181 Taş Köprü- Herekli
183 Taş Köprü- Kürkçüler
184 Taş Köprü- Baklalı
185 Küçük Saat- E.Vilayet- İncirlik
186 Taş Köprü- Suluca
187 Taş Köprü- Çelemli- Geçitli
191 Taş Köprü- Yakapınar- Geçitli
403 Taş Köprü- Ceyhan- Yumurtalık
407 Havalimanı- Çokçapınar- Ceyhan
126 Metal Sanayi
116 Balcali- Atü

Amerika Adana Konsolosluğu’na en yakın otobüs hatları ve yürüme mesafeleri aşağıda verilmiştir.

  • D400 Karayolu- 41, 163 metre, 3 dakika
  • D400 Karayolu- 117, 1160 metre, 15 dakika
  • Polis Okulu Yenidoğan- 12, 1800 metre, 24 dakika

Amerika Adana Konsolosluğu Metro ile Ulaşım

Amerika konsolosluk işlemi yapacak olan ve Adana civarında ikamet eden kişiler işlemlerini Amerika Adana Konsolosluğu’nda yapabilir. Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Amerika Adana Konsolosluğu ulaşım bilgilerini merak etmektedir. Bu yazıda Amerika Adana Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler için Amerika Adana Konsolosluğu metro ile ulaşım hakkında bilgi verilmiştir.

Amerika Adana Konsolosluğu’na ulaşım sağlamak isteyen kişiler öncelikle Amerika Adana Konsolosluğu yakınlarından metro geçmediğini bilmelidir. Ancak Amerika Adana Konsolosluğu’na otobüs, dolmuş ve tren ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Özgür Mahallesi, Girne Bulvarı, No: 212, Posta Kodu: 01260 Yüreğir/Adana

Amerika Adana Konsolosluğu’na metro ile ulaşım sağlanmasa da Amerika Adana Konsolosluğu yakınlarından tren geçmektedir. Amerika Adana Konsolosluğu’na en yakın tren garında inip Adana Amerika Konsolosluğu’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amerika Adana Konsolosluğu Tren Hatları
Tren Hattı Yön
B61 İslahiye- Mersin Bölgesi
B61 Mersin- İslahiye Bölgesi
B63 Mersin- İskenderun Bölgesi
B63 İskenderun- Mersin Bölgesi
Fırat Ekspresi Adana- Ceyhan- Osmaniye

En yakın tren garı İncirlik Tren Garı’dır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp