Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi

Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi Nedir?

Amerika B-2 tedavi amaçlı ziyaretçi vizesi nedir sorusunu tıbbi nedenlerle ABD ziyareti yapmayı düşünen kişiler merak ediyor. Bu vize türü tedavi amacı ile ABD’yi ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurduğu bir vize türüdür. 6 aylık olarak verilen kısa süreli vize sonrasında kişiler Amerika ziyaretlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

Bu vize türü için de kişilerin birtakım evrak hazırlaması gereklidir. Her türden vize işleminde sizlere destek olan profesyoneller bu vize türlerinde oldukça profesyonel davranmaktadır. Vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunuyor. Bu vize türünün tedavi nedeniyle alınıyor olması birtakım gerekli evraklar olmasına da neden olmaktadır.

Tüm vize türlerinde olduğu gibi tedavi amaçlı olarak başvurulan B-2 vize türünü de ABD konsoloslukları ve büyükelçiliği onaylamaktadır. Bu vize türüne başvuru yapıldığında mutlaka vize randevusu sürecinde tüm detayları vize memurlarına belirtmeniz gerekiyor.

Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika B-2 tedavi amaçlı ziyaretçi vizesi nasıl alınır sorusuna yanıt verirken birçok belgeden bahsetmek gerekir. Bu belgeler arasında özellikle pasaport son derece önemlidir. Pasaportun mutlaka son 10 sene içerisinde alınmış olması gerekiyor. Vize evraklarınız arasında pasaport en çok önem vermeniz gerekenler arasında yer alıyor. Son iki yaprağının boş olması da istenilen bir durumdur. Eski pasaportlarınızı da mutlaka vize evraklarınıza eklemeniz gerekir. Amerika B-2 tedavi amaçlı vize için şu evraklar da gereklidir:

  • Başvuru formu
  • Dilekçe ve davetiye
  • Sağlık durumunuzu gösteren diğer belgeler
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Kimlik belgesinin fotokopisi
  • Biyometrik fotoğraf
  • Amerika vize başvuru ücretlerinin yatırıldığını gösteren dekontlar
  • Yaşı küçük olanlar için aileden izin belgesi

Gibi birçok vize belgesinin randevu öncesinde hazırlanarak kurumlara teslim edilmesi gerekir. Belgelerin hazırlanmasında profesyonellik son derece önemlidir. Bu nedenle bu belgeler için vize merkezlerine başvuru yapabilirsiniz.

Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi Nereden Alınır?

Amerika B-2 tedavi amaçlı ziyaretçi vizesi nereden alınır sorusuna yanıt vermek gerekir ise dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunur. Bu vize türü için kişilerin titiz davranması gereken vize türlerinden biridir. Kişiler bu vize türünü tedavi amaçlı olarak almak istiyorlarsa mutlaka sağlık alanındaki tüm belgelerini detaylı olarak hazırlamak durumundadırlar. Vize türlerinin hazırlanmasında sizlere yardımcı olabilecek uzman vize danışmanlarına başvurabilirsiniz.

Vize belgelerinin hazırlanması sırasında en çok önem vermeniz gereken konu ise vize randevusudur. Vize randevusuna mutlaka zamanında gitmeniz gerekiyor. Randevu sırasında belgelerinizi eksiksiz olarak hazırlamalı ve her belgenin güncel olduğundan da emin olmalısınız. Amerika B-2 vizesi konusunda mülakatlar sırasında kendinizi çok iyi ifade etmeniz gerekiyor. Vize türünden farklı yanıtlar vermek vizenizin iptal olmasına neden olabilir. Bu vizeyi alabilmek için sağlık problemlerinizi tam olarak yanıtlamaya büyük bir özen göstermelisiniz.

Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika B-2 tedavi amaçlı ziyaretçi vizesi kaç günde çıkar sorusuna kesin bir yanıt vermek mümkün olmayabilir. Vize işlemlerinde son derece titiz bir şekilde çalışılması gerekir. Bu nedenle mutlaka vizenizi almadan önce profesyonel olarak bir danışmanlık firması bulmanız gerekir. Çünkü tıbbi amaçla da olsa vize alacağınız zaman birtakım pürüzler ile karşılaşabilirsiniz. Bu pürüzlerin nedeni tıbbi vize türüne uygun olmayan evraklar hazırlamaktır.

Eğer vize işlemleri sırasında evraklarınız yeteri kadar hazırlanmamış olursa bu süreçte Amerika vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yanında evraklarınız da eksiklik olması ya da güncel olmaması gibi problemlerle bulunabilir. Tedavi amaçlı vize almak isteyen kişilerin hangi sağlık belgelerini hazırlamaları gerektiğini detaylı olarak bilmeleri büyük bir önem taşır. Bununla birlikte vize randevusunu almak ve bu randevuya zamanında gitmekte dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

Vize sürecini geciktirebilecek en önemli nedenlerden birisi de araya girebilecek bayram tatilleri ve hafta sonlarıdır. Böyle zamanlarda kurumlar kişilere vize hizmeti vermemektedir. Bu nedenle vize işlemlerinizi mutlaka seyahat tarihinizden bir ay öncesinden başlamalısınız. Böylelikle vize belgelerinizin de tam olması neticesinde en geç 10 ya da 15 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Ancak size türü sağlık durumunuzun aciliyetine göre daha kısa bir sürede verilebilir.

amerika tedavi amaçlı b2 vizesi
ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp