Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi

Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi Nedir?

Amerika B-2 tedavi amaçlı ziyaretçi vizesi nedir sorusunu tıbbi nedenlerle ABD ziyareti yapmayı düşünen kişiler merak ediyor. Bu vize türü tedavi amacı ile ABD’yi ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurduğu bir vize türüdür. 6 aylık olarak verilen kısa süreli vize sonrasında kişiler Amerika ziyaretlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

Bu vize türü için de kişilerin birtakım evrak hazırlaması gereklidir. Her türden vize işleminde sizlere destek olan profesyoneller bu vize türlerinde oldukça profesyonel davranmaktadır. Vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunuyor. Bu vize türünün tedavi nedeniyle alınıyor olması birtakım gerekli evraklar olmasına da neden olmaktadır.

Tüm vize türlerinde olduğu gibi tedavi amaçlı olarak başvurulan B-2 vize türünü de ABD konsoloslukları ve büyükelçiliği onaylamaktadır. Bu vize türüne başvuru yapıldığında mutlaka vize randevusu sürecinde tüm detayları vize memurlarına belirtmeniz gerekiyor.

Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika B-2 tedavi amaçlı ziyaretçi vizesi nasıl alınır sorusuna yanıt verirken birçok belgeden bahsetmek gerekir. Bu belgeler arasında özellikle pasaport son derece önemlidir. Pasaportun mutlaka son 10 sene içerisinde alınmış olması gerekiyor. Vize evraklarınız arasında pasaport en çok önem vermeniz gerekenler arasında yer alıyor. Son iki yaprağının boş olması da istenilen bir durumdur. Eski pasaportlarınızı da mutlaka vize evraklarınıza eklemeniz gerekir. Amerika B-2 tedavi amaçlı vize için şu evraklar da gereklidir:

  • Başvuru formu
  • Dilekçe ve davetiye
  • Sağlık durumunuzu gösteren diğer belgeler
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Kimlik belgesinin fotokopisi
  • Biyometrik fotoğraf
  • Amerika vize başvuru ücretlerinin yatırıldığını gösteren dekontlar
  • Yaşı küçük olanlar için aileden izin belgesi

Gibi birçok vize belgesinin randevu öncesinde hazırlanarak kurumlara teslim edilmesi gerekir. Belgelerin hazırlanmasında profesyonellik son derece önemlidir. Bu nedenle bu belgeler için vize merkezlerine başvuru yapabilirsiniz.

Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi Nereden Alınır?

Amerika B-2 tedavi amaçlı ziyaretçi vizesi nereden alınır sorusuna yanıt vermek gerekir ise dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunur. Bu vize türü için kişilerin titiz davranması gereken vize türlerinden biridir. Kişiler bu vize türünü tedavi amaçlı olarak almak istiyorlarsa mutlaka sağlık alanındaki tüm belgelerini detaylı olarak hazırlamak durumundadırlar. Vize türlerinin hazırlanmasında sizlere yardımcı olabilecek uzman vize danışmanlarına başvurabilirsiniz.

Vize belgelerinin hazırlanması sırasında en çok önem vermeniz gereken konu ise vize randevusudur. Vize randevusuna mutlaka zamanında gitmeniz gerekiyor. Randevu sırasında belgelerinizi eksiksiz olarak hazırlamalı ve her belgenin güncel olduğundan da emin olmalısınız. Amerika B-2 vizesi konusunda mülakatlar sırasında kendinizi çok iyi ifade etmeniz gerekiyor. Vize türünden farklı yanıtlar vermek vizenizin iptal olmasına neden olabilir. Bu vizeyi alabilmek için sağlık problemlerinizi tam olarak yanıtlamaya büyük bir özen göstermelisiniz.

Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika B-2 tedavi amaçlı ziyaretçi vizesi kaç günde çıkar sorusuna kesin bir yanıt vermek mümkün olmayabilir. Vize işlemlerinde son derece titiz bir şekilde çalışılması gerekir. Bu nedenle mutlaka vizenizi almadan önce profesyonel olarak bir danışmanlık firması bulmanız gerekir. Çünkü tıbbi amaçla da olsa vize alacağınız zaman birtakım pürüzler ile karşılaşabilirsiniz. Bu pürüzlerin nedeni tıbbi vize türüne uygun olmayan evraklar hazırlamaktır.

Eğer vize işlemleri sırasında evraklarınız yeteri kadar hazırlanmamış olursa bu süreçte Amerika vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yanında evraklarınız da eksiklik olması ya da güncel olmaması gibi problemlerle bulunabilir. Tedavi amaçlı vize almak isteyen kişilerin hangi sağlık belgelerini hazırlamaları gerektiğini detaylı olarak bilmeleri büyük bir önem taşır. Bununla birlikte vize randevusunu almak ve bu randevuya zamanında gitmekte dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

Vize sürecini geciktirebilecek en önemli nedenlerden birisi de araya girebilecek bayram tatilleri ve hafta sonlarıdır. Böyle zamanlarda kurumlar kişilere vize hizmeti vermemektedir. Bu nedenle vize işlemlerinizi mutlaka seyahat tarihinizden bir ay öncesinden başlamalısınız. Böylelikle vize belgelerinizin de tam olması neticesinde en geç 10 ya da 15 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Ancak size türü sağlık durumunuzun aciliyetine göre daha kısa bir sürede verilebilir.

Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vize İşlemleri

Amerika vizesi diğer ülkelere göre alınması zor vizelerden biridir. Evrakların hazırlığında ve vize başvuru sürecinde takip edilmesi gereken birkaç adım vardır. Bu adımların izlenmesi sırasında dikkatli olunması gerekir. Amerika B-2 tedavi amaçlı ziyaretçi vize işlemleri esnasında mutlaka doğru bilgilerin verilmesi son derece önemlidir. Amerikan vizesi almak kadar vize randevusu almak da karışık ve biraz zorlayıcı olabilir. İşleri kolaylaştırmak adına başvuru yapılacak vize türünün doğru tespit edilip randevunun doğru bir şekilde alınması ve gerekli evrakların ona göre hazırlanması son derece önem arz etmektedir.

Amerika vize randevusu için bir buçuk ay gibi bir süre gerekmektedir. Randevu alınacağı zaman bu bir buçuk aylık süre göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir. Amerika Birleşik Devletleri vizelerine yoğun bir talep olduğu için randevularda doluluk oranı sıkıntı yaratabilir. Randevu alınacağı zaman bu doluluk oranı hesap edilerek ona göre adım atılmalıdır.

Randevu için bir buçuk ay gibi bir süre verildiği için bu süre zarfında vize başvuru evraklarının da titizlikle hazırlanmalı ve randevuya evraklar tam bir şekilde gidilmelidir. Randevu tarihine kadar evraklarını hazırlayamayanlar vize randevusunu ileri bir tarihe erteleyebilirler.

Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vize Başvurusu

Amerika Birleşik Devletleri’ne tedavi olmak amacıyla seyahat etmek isteyen kişilerin Amerika turistik ziyaretçi vizesi (B2) almaları gerekmektedir. Göçmen olmayan bu vize türü Amerika’ya aile ziyareti, gezme eğlenme, sempozyum ve kongre gibi çeşitli aktiviteler ile tedavi amacıyla gitmek için alınan bir vizedir. B1 vize türü ise ticari amaçla seyahat planlayanların alması gereken bir vize türüdür. B2 vize türünün altı ay geçerlilik süresi vardır. B kodlu (B1 – B2) vize türlerine sahip olan kişilerin eğitim ve çalışma amaçlı seyahatine izin verilmez.

Tıbbi tedavi amaçlı vize almak isteyenlerin Amerika B-2 tedavi amaçlı ziyaretçi vize başvurusu için Konsoloslukla irtibata geçmesi gerekmektedir. Vize hazırlığı süreci elektronik ortamda yapılmaktadır. Büyükelçilik PTT kaydı yapılmasını ve randevu tarihi belirlenmesini ister. Başvuru şehirleri bölgelere göre belirlenmiş olup ikamet edilen şehre göre Ankara veya İstanbul’da vize başvurusu yapılır. Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu başvuru yapan kişiyi görüşme yapmak için çağırır.

Amerika B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vize Randevusu

Amerika B-2 vize almak isteyenlerin öncelikle randevu oluşturmaları gerekir. Amerika B-2 tedavi amaçlı ziyaretçi vize randevusu; konsolosluğun resmi web sitesinin sağ üst köşesinde bulunan ‘’Hesap Oluştur’’ butonuna tıklayarak gerekli bilgilerin doldurulması suretiyle oluşturulur. Hesap oluşturma esnasında doğum tarihi. pasaport numarası, başvuru sahibinin hangi uyruğa ait olduğu gibi birtakım bilgiler sorulmaktadır. İlk etapta bu bilgiler girildikten sonra Amerika’ya seyahat amacına uygun olan vize türünün işaretlenmesi ve başvuru sahibinin kimlik bilgilerinin doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Amerika vize ücretinin ne şekilde ödeneceği işaretlendikten sonra vize randevusu için tarih ve saat seçilerek onaylanır ve böylece Amerika B2 ziyaretçi vizesi için randevu alma işlemi tamamlanmış olur. İnternet ortamında randevu almanın mümkün olmadığı durumlarda hafta içi sabah saat 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında telefonla Vize bilgi servisi aranarak da randevu alınabilmektedir.

Randevu alma işlemi gerçekleştikten sonra randevu tarihinde Amerika Konsolosluğuna giderek yetkililerle vize mülakatı gerçekleştirilir. Randevuya giderken seyahat için gerekli evraklar ile birlikte başvuru formunun da başvuru sahibinin yanında olması gerekmektedir.

amerika tedavi amaçlı b2 vizesi
ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp