Amerika F2 ve M2 Öğrenci Ailesi Vizeleri

Amerika F2 ve M2 Vizesi Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir eğitim kurumuna kaydolan F1 ya da F2 öğrenci vizesi alan kişilerin aileleri de Amerika’da ikamet etmek istiyor ise Amerika F2 ya da M2 vizesi almalıdır. Amerika F2 ve M2 vizesi alacak olan kişiler bu vizenin ne olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda Amerika F2 ve M2 vizesi alacak olan kişiler için “Amerika F2 ve M2 vizesi nedir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

F2 ve M2 vizesi Amerika’da bir eğitim kuruluşunda eğitim almak için kaydolmuş F1 veya M1 vizesi sahiplerinin ailelerinin Amerika’da ikamet etmesi için alması gereken vize türüdür. Amerika F2 ve M2 vizesi başvurusunu F1 veya M1 vizesi sahiplerinin eşleri ya da 21 yaş altı çocukları yapabilir.

Amerika F2 ve M2 vizesi alacak olan kişiler, Amerika F1 ve M1 vizesi alan kişilerin vize fotokopisini Amerika Konsolosluğu’na sunmalıdır. Ayrıca F2 ve M2 vize başvurusu yapacak olan kişiler SEVIS ücreti ödemelidir. F1 ve M1 vizesi sahiplerinin çocukları ayrıca Amerika’da eğitim görme hakkına sahiptir

Amerika J1 Değişim Programı Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Amerika F2 ve M2 Vizesi Kaç Yıl?

Amerika’da eğitim görmek için F1 ya da M1 vizesi almış olan kişilerin eşlerinin ya da 21 yaş altı çocuklarının Amerika’da beraber yaşamak için F2 ve M2 vizesi alması gerekmektedir. Amerika F2 ve M2 vizesi alacak olan kişiler vizenin kaç yıl olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda Amerika F2 ve M2 vizesi alacak olan kişiler için “Amerika F2 ve M2 vizesi kaç yıl?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Amerika F2 ve M2 vizesi için verilen vize süresi 1 yıldır. Amerika F2 ve M2 vizesi alacak olan kişilerin eşlerinin ve 21 yaş altı bekar çocuklarının Amerika’da 1 yıl kalmasına izin verilmektedir. Ancak bu süre Amerika’da daha fazla kalma hakkı veriyorsa F2 ve M2 vizesini uzatabilmektedir.

Yukarıda Amerika F2 ve M2 vizesi alacak olan kişiler için; Amerika F2 ve M2 vizesi kaç yıl? sorusunun cevabı verilmiştir. Detaylı bilgi almak için Amerika’nın Türkiye’de bulunan temsilcilikleri ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Amerika F2 ve M2 vizesi için verilen vize geçerlilik süresi kısaca 1 yıldır.

Amerika Çalışma Yoluyla Green Card ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Amerika Öğrenci Vizesi Ne Kadar?

Amerika’da eğitim almak isteyen kişilerin alması gereken vize türü Amerika öğrenci vizesidir. Amerika öğrenci vizesi alacak olan kişiler Amerika öğrenci vizesi ücretlerini merak etmektedir. Bu yazıda Amerika öğrenci vizesi alacak olan kişiler ve vize başvurusunun ne kadar olduğunu merak eden kişiler için “Amerika öğrenci vizesi ne kadar?” sorusunun cevabı verilmiştir. Detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Amerika’da eğitim almak isteyen kişilerin Amerika öğrenci vizesi alması gerekmektedir. Amerika Öğrenci vizesi alacak olan kişilerin vize başvurusu öncesinde vize ücreti ödemesi gerekmektedir. Amerika öğrenci vizesi ücreti ödemeyen kişilerin vize başvurusu kabul edilmemektedir.

Amerika öğrenci vizesi ücretlerini belirleme yetkisi Amerika Birleşik Devletleri’ne aittir. Amerika Hükümeti her yıl düzenli olarak vize ücretlerini belirlemektedir. Bu nedenle vize ücretleri her yıl farklılık gösterebilir. Amerika öğrenci vizesi ücreti 160 USD’dir. Detaylı bilgi için Amerika temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika öğrenci vizesi alacak olan kişiler başvuruları öncesinde vize ücretini ödemelidir. Vize ücretleri anlaşmalı bankaların hesabına ödenmelidir. Ücret ödendikten sonra dekont çıkarılmalıdır. Detaylı bilgi için Amerika Konsolosluğu internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Amerika F2 Ve M2 Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Amerika F2 ve M2 vizesi alacak olan kişiler vize başvurusu için bazı işlemleri gerçekleştirmelidir. Bu işlemlerden birisi de Amerika vize başvurusu için istenen evrakların hazırlanmasıdır. Bu yazıda Amerika F2 ve M2 vizesi alacak olan kişiler için Amerika F2 ve M2 vizesi için gerekli belgeler hazırlanmıştır.

Her Amerika F2 ve M2 vize başvurusu sahibinden farklı evraklar istenmektedir. Ancak her başvuru sahibinden istenen evraklar bulunmaktadır. Bu belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Amerika’da eğitim görmekte olan öğrencinin almış olduğu F1 ve M1 meslek vizesinin birer fotokopisi,
  • Amerika’da bir eğitim kurumunda eğitim gören öğrencinin okulu tarafından verilmiş belge, (I-20 formu)
  • Amerika vize başvurusu yapacak olan kişi tarafından doldurulmuş DS-160 vize başvuru formu,
  • Amerika vize başvurusu yapacak olan kişi tarafından yazılmış ve imzalanmış vize talep dilekçesi
  • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport
  • Yeni çekilmiş ve daha önce hiçbir vizede kullanılmamış biyometik fotoğraf
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Amerika’da bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlayan belgeler

Amerika konsolosluğu vize başvuruları inceleme sırasında yukarıdaki belgelere ek olarak belge talep edebilir.

Amerika F2 Vizesi Çalışma İzni

Amerika’da eğitim almak için F1 vizesi almış olan kişilerin eşleri ve 21 yaş altı bekar çocukları Amerika’da beraber yaşamak istiyorsa Amerika F2 vizesi almalıdır. Ancak Amerika F2 vizesi alacak olan kişiler, Amerika’da çalışma haklarının olup olmadığını ya da Amerika çalışma izninin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Amerika F2 vizesi alacak olan kişiler için Amerika F2 vizesi çalışma izni hakkında bilgi verilmiştir. Aşağıda Amerika F2 çalışma izni hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Amerika F2 vizesi bir çalışma vizesi değildir. Bu nedenle Amerika F2 çalışma vizesi almış olan bir kişinin Amerika’da çalışma hakkı bulunmamaktadır. Ancak F2 vizesi almış olan kişilerin finansal durumu eksiye gidiyorsa Amerika Göç İdaresi’ne başvurarak çalışma izni alabilme ihtimali bulunmaktadır. Ancak kesin bir şekilde çalışma izni alınabilecek diye bir şey söz konusu değildir.

Amerika F2 vizesi için çalışma izni hakkında merak edilen sorular yukarıda verilmiştir. Kısacası Amerika F2 vizesi almış olan kişiler belirli şartlar dışında Amerika’da çalışamamaktadır. Detaylı bilgiye Amerika Göç Ofisi’ne başvurarak ulaşabilirsiniz.

 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp