Amerika D, C1/D Mürettebat Vizesi

Amerika D, C1/D Mürettebat Vizesi Nedir?

Amerika D,C1/D mürettebat vizesi nedir sorusu günümüzün en çok merak edilen vize türleri arasında yer alır. Yolcu gemilerinde ya da uluslararası hava yollarında çalışan kişilerin almak durumunda oldukları vize türleridir. Bu vize türünü alabilecek olan kişiler arasında uçuş ekipleri ve pilotlar, yolcu gemisi görevlileri, teknisyenler, gemi tayfaları ve diğer çalışanlar, can kurtaranlar gibi birçok meslek dalı bu vizeyi alabilir. Vize başvuru sahiplerinin belirli belgeleri ve detayları yerine getirmesi büyük bir önem taşır.

Vize başvuru sahibi gemi ya da uçak ulaşımını eğer Amerika üzerinden gerçekleştirmeyi planlıyor ise Amerika transit vize sahibi olması gerekir. Bu nedenle de iş veren ve temsilcilerinden C türünde transit vize alınması için dilekçe almaları gerekir. Bu tarz vize başvurularında C! Ve D vizelerinin bir kombinasyonu olarak vize düzenlenebilmektedir. Başvuru sahiplerinin belgelerine onay verme yetkisi ise yalnızca konsolosluklar ve büyükelçiliğe aittir.

Amerika D, C1/D Mürettebat Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika D, C1/D mürettebat vizesi nasıl alınır sorusu bu vizeyi almak isteyen kişilerin araştırdığı konular içerisinde yer alır. Bu vizeyi alabilmek için kişilerin birtakım belgeler hazırlaması gerekir. Hazırlanması gereken evraklar arasında ise şunlar yer alır:

  • En az 6 geçerliliğini koruyacak olan pasaport
  • Online olarak İngilizce doldurulan bir başvuru formu. DS 160 formunun doldurulması gerekiyor.
  • Son 6 ay içinde çekilen Biyometrik bir fotoğraf
  • Seyahatin tüm masraflarını karşılayabileceğinizi gösteren finansal belgeler
  • Seyahat amacına uygun yazılmış vize talep dilekçesi
  • Başvuru sahibinin işvereni tarafından yazılan yazı ya da sözleşme. İçinde görev süresi ve seyahat tarihleri yer almalıdır.

Bu detaylar göz önünde bulundurularak vize işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Aynı zamanda yatırılması gereken harç bedelleri de vardır. Bu harçların ödenmesi son derece önemlidir ve aynı zamanda ödeme sonrasında mutlaka bankadan dekont da alınması gerekir. Seyahat sağlık sigortasının da 30 bin Euro teminat içermesine dikkat edilmelidir.

Amerika D, C1/D Mürettebat Vizesi Nereden Alınır?

Amerika D, C1/D mürettebat vizesi nereden alınır sorusu da araştırılan konular içerisinde bulunur. Bu konuda vize işlemlerini yaparken belirli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Her türden vize işleminde olduğu gibi mürettebat vizesinde de vize kararı konsolosluklara ve büyükelçiliklere aittir. Vize belgelerinizi teslim etmeden önce mutlaka kurumlardan randevu almanız gerekiyor. Randevu işlemlerinizi tamamladıktan sonra kolaylıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ancak randevu saatini ve tarihini kesinlikle kaçırmamanız gerekiyor.

Mürettebat vizesine dair sorular sizlere randevu sırasında sorulabilir. Bu nedenle de vize işlemlerinizi yaparken mutlaka bu noktaları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Vize türüne uygun olarak yanıt vermek bu süreçte önemlidir. Tüm belgelerinizin de yine vize türüne uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Vize işlemlerinizi tamamladıktan sonra kolaylıkla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri sırasında pasaport kriterlerini en iyi şekilde sağlamanız büyük bir önem taşımaktadır. Pasaportun içinde en az 2 tane boş sayfa olmalıdır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp