Amerika Ticari Vize Dilekçesi İçin Örnek

Amerika B1 ticari vizesi alabilmeniz için Amerika’da muhatabınız olan şirketten davet mektubu almanız zorunludur. Davet mektubu ıslak imzalı olmak zorunda değildir yani mail ile de yollanabilir. Amerika’ya gidiş amacınız fuara katılmak ise fuar bileti ve davetiyeyi başvuruya eklemelisiniz. Amerika ticari vize dilekçe örneği ile başvurularda istenen evraklar her sene değişebilmektedir. Gerekli bilgileri temin etmeden hazırlık yapmamanız yararınıza olacaktır.

Amerika Ticari Vize Dilekçesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika ticari vize örneği ile Amerika’ya seyahat etmek isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler şunlardır;

  • Amerikan konsolosluğu iş çokluğu sebebiyle başvurunuza ileri tarihlere randevu verebilir. Bu sebeple en azından seyahatinize 1 ay kala başvurunuzu yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

  • Amerika vize başvuru işlemleri sırasında mülakata ve dijital parmak izi almaya çağırmaktadır.

  • Amerika ticari vize örneği hazırlanırken seyahat edecek kişinin masraflarının nasıl karşılanacağına dair detaylı bilgiye dilekçede yer verilmelidir.

  • Seyahat edecek kişinin seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerine dilekçesinde yer vermelidir.

  • Dilekçede seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ve konumunu açıkça belirtmek gerekmektedir.

  • Personelini seyahate gönderecek firma antetli kağıdına Amerika ticari vize talep dilekçesi yazılmalı, imzalanmalı ve kaşelenmelidir.

  • ABD ticari vizesi istek dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; şahıs firmanın iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak suretiyle gezi edecekse ABD’deki firma ile alakalı bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa ABD ticari vizesi istek dilekçesinde konuşma ile alakalı malumat olmalıdır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp