Amerika Turistik Vize

Amerika turistik vize alımı için kişilerin hem evrak hazırlaması hem de harç bedellerini yatırması gerekiyor. Günümüzde en zor vize alınan ülkelerden birisi olan Amerika’ya dünya genelinden birçok ziyaretçi akın ediyor. Bu nedenle de ülke dışarıdan gelen kişilerden mutlaka vize talebinde bulunuyor. Bu işlemin yapılmasında dikkat edilmesi gereken husus hem evrakların eksiksiz olması hem de yeterli güncellikte olmasıdır.

Amerika Turistik Vize Ne Zaman Çıkar?

Amerika turistik vizenin alımı kurumların yoğunluğu ile ilgilidir. Amerikan Konsoloslukları en yoğun yabancı kurumlar arasındadır. Resmi bayramlarda, dini bayramlarda ve hafta sonlarında hizmet vermezler. Bununla birlikte evraklarınızda eksiklik var ise bu durumda vize sürecinizin uzamasına neden olur. Böyle durumlarda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi evrakların eksiksiz olmasıdır. Vize dosyanızı sunduktan sonra en geç 15 iş günü içerisinde vizenizi alabilme imkanı vardır.

Amerika Turistik Vize Evrakları

Amerika’ya gitmeyi düşünen Türk vatandaşlarının vize sürecinde hazırlaması gereken birçok evrak bulunuyor. Bu evrakları şu şekilde sıralamak mümkündür:

- İngilizce olarak doldurulmuş başvuru formu

- Dilekçe

- Davetiye

- Seyahat sağlık sigortası

- Geçerli bir pasaport, varsa eski pasaportlar

- Nüfus cüzdan fotokopisi

- Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Biyometrik fotoğraf da istenilenler arasındadır. Aynı zamanda otel ve uçak rezervasyonları, finansal durumu gösteren belgeler ile meslek belgeleri de turistik vize kapsamında istenilen belgeler arasında yer alıyor. Bu işlemleri yapabilmek için başvuru formunun vize türünü destekleyecek nitelikte doldurulması son derece önemlidir. Buna ek olarak vize dilekçenizde mutlaka tarih ve ıslak imza bulunmasına da özen göstermeniz gerekiyor. Amerika turistik vizesi için kişilerin seyahatlerinden bir ay öncesinden tüm işlemlere başlamaları gerekiyor. Bu süreçte evraklarınızın tam teşekküllü olarak teslim edilmesi vizeyi daha kolay almanız için önemlidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp