Amerika C Transit Vizesi

Amerika C Transit Vizesi Nedir?

Amerika üzerinde başka bir ülkeye seyahat edilecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının C tip Amerika transit vize alması gerekmekte. Amerika transit vizesi alacak kişiler Amerika Birleşik Devleti üzerinden başka bir ülkeye geçeceğe dair seyahat plan sunmalıdır. Ayrıca bir deniz taşıtları ile başka bir ülkeye gidiyorsa ve taşıt Amerika’da bulunan bir liman yanaşıyorsa transit vizesi alınması gerekmektedir. Amerika transit vize vize sahiplerine Amerika’da serbest dolaşım hakkı tanıma bunun yerine diğer vize türü için başvuru yapması gerekmektedir.
Amerika transit vizesi alma işlemi esnasında konsolos ücreti 160 USD olarak fiyatlandırılmışdır. Bunun yanında ise vize danışmanlığı alınması durumunda ise 90 US gibi bir ücret ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bu ücret gerekli yere ödenmesi gerekmektedir. Daha sonrası ise Amerika üzerinden gidilcek olan bütün yere Transit vize alma işlemi için gerekli olan izin herhangi bir sorun oluşmaması durumunda tamamlamış olmaktadır.

Amerika C Transit Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Birleşik Devleti üzerinden aktarma olarak üçüncü bir ülkeye gidecek olan kişinin Amerika transit vize alması gerekmektedir. Amerika transit vize C tip bir vize türüdür. Amerika transit vize Amerika’da serbest dolaşım hakkını vermemektedir. Amerika üzerinde sadece aktarma olarak başka bir ülkeye geçmeyi sağlar.
Amerika transit vize başvurusu Amerika Ankara Büyükelçiliğine ve Amerika İstanbul Başkonsolosluğuna yapılmaktadır. Başvuru için önce vize başvuru formu (DS-160) doldurmalısınz. Daha sonra ise vize başvuru yapacağınız Amerika Birleşik Devleti temsilciliğinde randevu almalısınız. Randevu tarihlerine kadar gerekli olan diğer belgeyi hazırlamalısınz. Randevu tarihlerinde gerekli olan bu belgeyi teslim etmesi ve vize başvuru incelemeniz başlatabilirsiniz.
Amerika transit vizesini alacak olan kişinin, öncelikle asıl olarak gideceği olan ülkeden vize almaları gerekmektedir. Bu vizelerin fotokopi istenen belge arasında eklenmeli. Bunun yanına Asıl olarak gidecek ülkenin uçuş bilgisini de istenen belge arasına eklemelisiniz.  

Amerika C Transit Vize İşlemleri

Amerika vizesi başvuru formu doldurulması ve randevu almalıdır. Ardından Amerika Konsolosluğu tarafından yetkilendirmiş vize başvuru merkezi içinden ikametinizi kapsayan kurumlara başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için gerekli belge hazırlanmalı ve vize harçları yatırılmalıdır. Amerika transit vize için başvurunuz seyahatinizden 1 ay öncesi yapmanız tavsiye edilmekte. Başvuru sırasına biyometrik bilgi alınmaktadır. Amerika transit vizesi alma işlemi kişilerin seyahat esnası ABD havalimanı giriş yaparak daha sonrasında başka ülkeye aktarmalı yapan kişinin yapması gereken bir işlemdir. Bu başvuru işlemi Amerika Konsolosluğuna ya da Amerika Büyükelçiliğe yapılması sonucunda alınmakta. Transit vize işlemi için vize talep dilekçeleri yazılması gerekmektedir. Yazılan vize talebi dilekçesi Amerikan Büyükelçiliklerine, Amerika Konsolosluğa hitap edilerek yazması gerekmektedir.

Amerika C Transit Vize Başvurusu

Amerika transit vize başvurusu yapacak birileri ilk önde asıl olarak gidecekleri ülkenin vizesi almalıdır. Daha sonra Online Amerika vizesi başvuru formu doldurulması ve randevu almalıdır. Ardından Amerika Konsolosluğu tarafından yetkilendirmiş vize başvuru merkezi içinden ikametinizi kapsayan kurumlara başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için gerekli belge hazırlanmalı ve vize harçları yatırılmalıdır. Amerika transit vize için başvurunuz seyahatinizden 1 ay öncesi yapmanız tavsiye edilmekte. Başvuru sırasına biyometrik bilgi alınmaktadır. Amerika transit vizesi alma işlemi kişilerin seyahat esnası ABD havalimanı giriş yaparak daha sonrasında başka ülkeye aktarmalı yapan kişinin yapması gereken bir işlemdir. Bu başvuru işlemi Amerika Konsolosluğuna ya da Amerika Büyükelçiliğe yapılması sonucunda alınmakta. Daha sonrasında ise sitede yer alan DS-160 form ile başvuru yapılması gerekmekte. Başvuru tamamlandıkdan sonra ise belli başlı evrak hazırlanarak randevu için gün alması gerekmektedir. Belge hazırlandıktan sonra ise transit vizesi alma işlemi başlamaktadır.

Amerika C Transit Vize Randevusu

Amerika'ya gelen mürettebatı üyesi, uçak ya da gemiye katılmak için, Amerika'ya bağlantısı seyahat eden; Amerika dışı iki ülke arasında seyahat bir parçası olmak için başvuru yapmaları gereken göçmen olmayan vize türü.  Amerika transit vize vize sahiplerine Amerika’da serbest dolaşım hakkı tanıma bunun yerine diğer vize türü için başvuru yapması gerekmektedir.
Amerika transit vizesi alma işlemi esnasında konsolos ücreti 160 USD olarak fiyatlandırılmışdır. Bunun yanında ise vize danışmanlıkı alınması durumunda ise 90 US gibi bir ücret ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bu ücret gerekli yere ödenmesi gerekmektedir. Daha sonrası ise Amerika üzerinden gidilcek olan bütün yere Transit vize alma işlemi için gerekli olan izin herhangi bir sorun oluşmaması durumunda tamamlamış olmaktadır.

Amerika C Transit Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika transit vizesi alma işlemi tamamlanıp belge bir araya getirilirken istenen evrak şundan oluşmaktadır;
-DS-160 formu örneği. Bu form İngilizce olarak bulması gerekmektedir ve üzerine yazılan hiçbir şey Türkçe karakter içermeme gerekmektedir.
-Arkalı ile önlü bir şekilde kimlik fotokopi gerekmektedir.
-Yolculuk esnası kullanılacak olan Pasaport 10 yıldan eski olmaması gerekmekte. Bununla beraber Amerika ziyaretleri öncesinde altı aylık bir kullanımın olmasına özen göstermesi gerekmektedir.
-Daha önceden alınan her pasaport fotokopisinin evraklar içinde bulunması gerekmekte.
-Biyometrik fotoğraf evrakın içerisinde bulunması gerekmekte. Bu fotoğraf ise Amerika Konsolosluğa uyan ölçüde ve çözünürlükde olması gerekmektedir. Çekilen fotoğraflarda gözlük dahi olmaması gerekmekte.
-Tam vukuat nüfus kayıtı örneği eksiksiz bir biçimde olması gerekmektedir.
-ABD üzerinde yapılacak olan transit aktarma için ise izin belgeleri de bulunması gerekmektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp