Amerika Fahri Konsolosluğu İzmir

Amerika’ya gitmek konusunda düşünceleriniz varsa mutlaka vize almanız gerekiyor. Vize işlemlerinde son derece titiz bir ülke olan Amerika Birleşik Devletleri farklı vize kategorileri konusunda hizmet vermektedir. Amerika İzmir konsolosluğu vize işlemlerinde son karar mercii olan bir kurumdur. Kurumun sizlerden vize türlerine göre istemiş olduğu birtakım evraklar bulunuyor.

Vize evraklarınızı tamamladıktan sonra Amerika İzmir konsolosluğu vize bölümüne vize başvurusu yapmanız gerekiyor. Başvuru sırasında evraklarda bir eksik ya da hatalı bilgi olursa vize işlemleriniz uzar ya da tamamen reddedilir. Bu nedenle bu süreçte her belge detayına dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Amerika İzmir Fahri Konsolosu Kimdir?

Amerika’nın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerinden birisi Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’dur. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’nun en yetkili görevlisi ise Amerika İzmir Konsolosudur. Amerika İzmir Fahri Konsolosu, Türkiye ve Amerika arasındaki ilişkilerin gelişmesinde ve düzenlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu yazıda “Amerika İzmir Konsolosu kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Amerika İzmir Fahri Konsolosunun Amerika vatandaşı olmasına gerek bulunmamaktadır. Bundan dolayı Amerika İzmir Fahri Konsolosu Güliz Balsari’dir. Fahri Konsoloslukların amacı genellikte ticari ilişkileri geliştirmek olduğundan dolayı bölgede bilinen önemli iş adamları ya da siyaset adamları arasından seçilmektedir.

Kanada İzmir Fahri Konsolosunun temel amacı Amerika ile Türkiye arasındaki ilişkilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Amerika İzmir Fahri Konsolosu, İzmir ve çevresinde ticaret yapan Amerika vatandaşlarına destek olmaktadır.

Amerika İzmir Fahri Konsolosu, Amerika Hükümeti tarafından seçilmektedir. Amerika ticareti adına olumlu adımlar atacak, Amerika Hükümetine yarar sağlayacak ve genellikle Amerika ile ticaret yapan kişiler arasından seçilmektedir. Amerika İzmir Fahri Konsolosunun kim olduğunu öğrenmek için Amerika İzmir Fahri Konsolosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Green Card ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Amerika’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun Amerika vizesi almalıdır. Amerika vize başvuruları Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na yapılabilmektedir. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunacak olan kişiler vize işlemlerini merak etmektedir. Bu yazıda Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler için Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle vize türünü belirlemelidir. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’nda yapabileceğiniz vize başvuruları göçmen olan vizeler ve göçmen olmayan vizeler olarak ikiye ayrılmaktadır. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’nda Amerika vize türüne göre vize başvurusu yapabileceğiniz saatler aşağıda verilmiştir.

 • Göçmen Amerika vize başvurular: Pazartesi ile Perşembe günleri arası saat 16.00 ile 17.00 arasında yapılabilir.
 • Göçmen olmayan Amerika vize başvuruları: Pazartesi ile Cuma günleri arasında saat Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu vize işlemleri saat 08.00 ile 17.00 arasında yapılabilir.  

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için öncelikle seyahat amacına uygun vize türü belirlenmelidir. Daha sonra ise Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu randevu tarihine kadar gerekli olan vize evrakları eksiksiz olarak hazırlanmalı ve randevu tarihinde Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu yetkililerine teslim edilmelidir.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Kişiler yurtdışına seyahat edecekleri zaman bir takım evrakları hazırlamak zorundadırlar. Vize alabilmek için bu evrakların hem güncel olması hem de yeterli ölçülerde hazırlanmış olması gerekmektedir. Belirtilen kriterlere uygun olmayan evraklar vize reddine ya da vizenin gecikmesine neden olabilmektedir. Bu süreçte vize işlemlerinin oldukça detaylı bir şekilde yapılıyor olması kişilerin ciddi anlamda sıkıntılar yaşayabilmesine neden olabilmektedir. Amerika İzmir konsolosluğu vize işlemleri konusunda 0850 346 84 93 nolu hattan bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu Randevu

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu randevu ile çalışan kurumlar arasında yer alır. Kişiler vize işlemleri ya da farklı bir konu hakkında bilgi sahibi olmak istediklerinde bu merkezlere gidebilirler. Son karar merci olmasalar dahi bulunduğunuz şehirde bir konsolosluk yok ise belgelerinizin teslimi için Fahri konsolosluklara giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda güncel vize belgeleri hakkında da bu kurumlardan bilgi alabilirsiniz. Başvuruları yaparken hangi alanda hizmet almak istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Fahri konsolosluk hem Türklere hem de Amerikan vatandaşlarına hizmet vermektedir. Randevu alırken şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor:

 • Randevu tarihi alırken mutlaka erken tarihte almaya çalışın.
 • Randevulara tam saatinde gitmeye özen gösterin.
 • Giderken sizi tanıtacak tüm belgelerin yanınızda olduğundan emin olun.
 • Randevuda sizlere almak istediğiniz hizmet konusunda sorular sorulur bu sorulara doğru yanıtlar verin.

Bu noktalara dikkat etmemek başvuru için aldığınız randevunun da yanmasına neden olabilmektedir. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu randevu almak konusunda zorlanabileceğiniz kurumlar arasındadır. Çünkü oldukça yoğun olarak çalışan kurumlar arasında yer almaktadır.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

Amerika İzmir konsolosluğu vize randevusu konusunda oldukça yoğun kurumlar arasında bulunuyor. Bu nedenle Amerika vizesi almak istiyorsanız mutlaka kurumdan ileri bir tarih için randevu almalısınız. Randevu işlemlerinizi seyahatinden en az bir ya da bir buçuk ay öncesinden almaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde kurumlardan randevu alabilmek sizin için son derece zorlayıcı bir süreç olabilir. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu birçok farklı konuda kişilere hizmet verdiği için yoğunluk derecesi oldukça yüksektir. Vize randevusuna giderken mutlaka şu belgelerin yanınızda olduğundan emin olmalısınız:

 • Amerika Vize başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Vize davetiyesi
 • Pasaport
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Finansal durumunuz ile ilgili olan belgeler
 • Meslek ile ilgili tüm belgeler

Vize işlemleri sırasında gerekli olan belge türleri arasında yer almaktadır. Bu belgelerin her birini eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra rahatlıkla Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na gidebilirsiniz. Bu süreçte vize işlemlerinizin karar organı fahri konsolosluklar değildir. Bu kurumlar yalnızca belgelerinizi teslim almakla görevlidir. Belgelerinizi teslim ettikten sonra vize işlemlerinin sonuçlanmasını beklemeniz gerekmektedir.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu Başvuru

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu başvuru işlemleri konusunda birçok farklı kişiye hizmet vermektedir. Türk vatandaşları vize başvuruları konusunda bu kurumdan bilgi alabildikleri gibi Türkiye'de yaşayan Amerikan vatandaşları da İzmir Fahri Konsolosluğundan bilgi alabilmektedir. Birçok farklı konuda kendi vatandaşlarına Türk vatandaşlarına ve diğer ülke vatandaşlarına hizmet veren Amerika Fahri Konsolosluğu oldukça geniş kapsamlı bir hizmet skalasına sahiptir. Başvuru konusunda mutlaka kurumların ilgili birimlerine başvurmalısınız. Başvurular sırasında dikkat etmeniz gereken konular bulunuyor. Bunlar ise şu şekildedir:

 • Başvuru yapacağınız zaman hangi konuda belge hazırlamanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.
 • Belgelerinizi teslim etmeden önce mutlaka kontrol etmelisiniz.
 • Randevusuz olarak kurumlara gitmemelisiniz.
 • Kurumlar yoğun olduğundan randevu tarihini geçirmemelisiniz.
 • Amerikan vatandaşlarının pasaport, vatandaşlık, doğum ve ölüm gibi konularda hizmet alabileceği bir kurumdur.

Fahri konsolosluklar bayramlarda, hafta sonlarında ve özel zamanlarda tatil olur. Böyle zamanlarda kurumlardan hizmet alma şansınız olmaz. Randevu alırken de mutlaka tüm bu detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Vize işlemlerinde ya da diğer tüm işlemlerde randevu tarihleri her zaman önem verilen bir konudur. Bu süreçte gerekirse profesyonel olarak da hizmet alabilirsiniz.

Amerika F2 ve M2 Öğrenci Ailesi Vizeleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu vize başvurusu için kişilerin mutlaka vize evraklarını tam ve eksiksiz hazırlaması gerekir. Fahri konsolosluklar vize alımı konusunda son karar mercii değildir. Bu kurumlardan güncel evrak bilgisi ve ne kadar harç yatırılması gerektiği gibi konularda bilgi alabilirsiniz. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu yoğun çalışan kurumlar arasında yer alır. Bu nedenle vize başvurusu yapacak olan kişilerin vize randevularına erken bir tarihte almaları oldukça büyük önem taşır. Amerika Vize randevusu sırasında şu noktalara çok dikkat etmeniz gerekiyor:

 • Vize işlemleri sırasında mutlaka belgelerin tam olması gerekir.
 • Güncel olmayan belgeleri güncellemeyi ihmal etmeyin.
 • Pasaportta iki boş yaprak olduğundan emin olun.
 • Belgelerinizi teslim etmeden önce detaylı olarak kontrol edin.
 • Vize türüne uygun bir belge dosyası ile kuruma gidin.

Bu işlemler sırasında mutlaka belgeleriniz konusunda titiz davranmanız gerekiyor. Bu işlemler sırasında vakit sorunu yaşıyorsanız ya da bilgi sahibi değilseniz vize belgeleri konusunda danışmanlık desteği de alabilirsiniz. Sorunsuz ve hızlı bir şekilde vize işlemlerinizi tamamlama şansı bulabilirsiniz.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu Adres Ve İletişim Bilgileri

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemlerini yapabilmek için Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu adresi ve iletişim bilgilerini araştırmaktadır. Bu yazıda Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu adres ve iletişim bilgileri verilmiştir.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu Adresi:

Kültür, Alsancak Mahallesi, Mustafa Bey Caddesi, 1387. Sokak, No: 1,  Daire:8, Pota Kodu35220 Konak/İzmir

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Telefon Numarası: 0 (850) 346 84 93

E-Posta: [email protected]

Resmi İnternet Sitesi: turkey.usembassy.gov

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu hafta içi her gün saat 08.00 ile 17.00 arasında hizmet vermektedir. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu iletişim numaralarına Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye Cumhuriyeti temsilciliklerine resmi tatillerde ulaşılmamaktadır. Göçmen vize başvuruları saat 16.00 ile 17.00 arasında yapılmaktadır. Göçmen olmayan başvurular için ise 08.00 ile 17.00 arasında işlem yapabilirsiniz.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu telefon numarası ile iletişime geçerek görüş, öneri ve şikayetlerinizi Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na bildirebilirsiniz. Ayrıca Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçerek yapacağınız işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu Adres

Amerika Konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na yapabilir. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’nun nerede olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na gidecek olan kişiler için Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu adresi hakkında bilgi verilmiştir.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu İzmir’in Konak ilçesinde bulunmaktadır. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler için adres bilgisi aşağıda verilmiştir.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu Adresi:

Kültür, Alsancak Mahallesi, Mustafa Bey Caddesi, 1387. Sokak, No: 1,  Daire:8, Pota Kodu35220 Konak/İzmir

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler yukarıdaki adres bilgisi ile Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na ulaşım sağlayabilir. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu adres bilgisi yukarıda verilmiştir.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na gidecek olan kişiler otobüs, dolmuş, minibüs, taksi, metro gibi araçlar ile ulaşım sağlayabilir. Ayrıca Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na kendi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu adres bilgisi için Amerika İzmir Fahri konsolosluğu ile de iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu Telefon Numarası

Amerika konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’nda yapabilmektedir. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler bilgi almak için Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu Telefon numarasını merak etmektedir. Bu yazıda Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na ulaşmak isteyen kişiler için Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu telefon numarası verilmiştir.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler yapacakları işlemler için Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçmek isteyen kişiler için telefon numarası aşağıda verilmiştir.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu Telefon Numarası: 0850 346 84 93

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçecek olan kişiler işlemleri hakkında bilgiyi yukarıdaki telefon numarası ile iletişime geçerek alabilir. Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu telefon numarasına Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na mesai saatleri dışında ulaşılmamaktadır.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu telefon numarası ile iletişime geçerek görüş, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Bunun yanında Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu’na yapacağınız işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu'na Nasıl Gidilir?

Amerika İzmir Fahri Konsolosluğu'na nasıl gidilir sorusuna farklı açılardan yanıt vermek mümkündür. Koruma kendi özel şahsi aracınızda ulaşabileceğiniz gibi toplu taşıma araçlarını da kullanabilirsiniz. Konsolosluğa gitmeden önce mutlaka evraklarınızın güncel ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Aynı zamanda hangi konuda hizmet alacaksanız o birimden de randevu almış olmalısınız. Kurum randevusuz olarak gelen kişilere hizmet vermiyor. Bununla birlikte yoğun bir kurum olduğu için randevu alımınızı mutlaka erken bir tarihte yaptırmalısınız. Fahri konsolosluk hakkında şunları bilmeniz gerekiyor:

 • Hafta içinde 08:00 ile 16:30 arasında hizmet vermektedir.
 • Kurum yalnızca randevu ile hizmet veriyor.
 • Kendi vatandaşlarına pasaport, noter ve vatandaşlık hizmetleri alanlarında hizmet veriyor.
 • Türk vatandaşları vize konusunda yalnızca bilgi danışabiliyor.
 • Kendi görev bölgesine hizmet vermektedir.
 • Adres: Mustafa Bey Caddesi 1387 Sokak No:1/8 Alsancak/ İzmir/ Türkiye

Kurumun görev bölgesi içerisinde yer alan şehirler arasında ise Uşak, Muğla, Manisa, Denizli, Aydın ve İzmir Bulunuyor. Bu görev bölgesine tabi olan şehirlerde ikamet eden kişiler kurumdan farklı konularda hizmetler alabilirler.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp