Amerika Dil Okulu

Amerika Dil Okulu Hakkında Bilgi

Amerika, eğitim alanında birçok ülkeden donanımlı bir konumdadır. Amerika Dil Okulu sayesinde dünyanın yer yerinden insan bugün bir lisan öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor. Amerika dil eğitimi olanakları açısından ideal bir seçimdir. Amerika Dil Okulu eğitim dili olarak genellik İngilizce tercih edilmektedir. Dünyanın en çok konuşulan dili olarak İngilizcenin hem eğitim olarak sağlanması hem de ülke üzerinde sıklıkla konuşulması telaffuz ve öğrenim açısından çok önemlidir. Amerika Dil Okulu için başvuru yapabileceğiniz en iyi okullar EF, Embassy, Stafford House, Kings Education, St Giles olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu eğitim kurumları Boston, New York ve San Francisco şehirlerinde yer almaktadır.

Amerika Dil Okulu eğitim hakkından yararlanabilmek adına öncelikle vize işlemlerinizi başlatmak çok akıllıca bir davranış olacaktır. Amerika Dil Okulu eğer uzun dönem bir eğitimi kapsıyorsa F türünde bir vize çıkartmak çok daha akıllıcadır. Vize başvuru belgelerinde mutlak suretle tam zamanlı eğitim göreceğinize dair I-20 belgesi eklenmelidir. Bununla birlikte okul kaydı ve ödeme dekontlarınızda vize başvurusu sırasında teslim etmeniz gereken belgelerdir.

Amerika Dil Okulu Vizesi Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri birçok insanın hayallerini süsleyen fırsatlar ülkesi olarak adlandırılan bir yerdirÜlkemizden de birçok insan bu ülkeye gidip görmek istiyor. Aynı zamanda değişik türden eğitimler için bu ülkeye giden kişiler de her yaşta her zaman için bulunuyor. Amerika’ya gitmek için çok değişik türden gidiş nedenine göre vize türü bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de Amerika Dil Okulu vizesidir. Bilmeyenler için Amerika Dil Okulu Vizesi nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise daha önce bu ülkeye gidenlerin son derece iyi bildiği gibi Amerika Birleşik Devletlerine giden insanların almaları gereken vizeler Avrupa’ya göre farklıdır. Eğer bu ülkeye dil eğitimi için gidilecek iki tür seçenek vardır. Kişinin Amerika’da alacağı dil eğitimi 12 haftadan uzun bir süre ise o zaman F1 vizesi alması gerekir. Lakin 12 haftadan kısa süreli ise o zaman Amerika turist vizesi alarak haftada 15 saati geçmeyecek bir biçimde dil eğitimi alabilir.

Amerika Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Dil Okulu Vizesi nasıl alınır sorusunun yanıtını da bu noktada vermek gerekir ise burada da süreç diğer vize türleri ile aynıdır. Öncelikli olarak dil okulu vizesi için istenen evrakların hazırlanması gerekir. İstenen bu evraklar şunlardır:

  •  En az 6 ay geçerliliği olan  pasaportun aslı
  • 2 adet biometrik güncel tarihli fotoğraf
  • DS-16 Vize Başvuru Formu 
  • I-20 Formu bu form dil okulu tarafından gönderilen formdur. İngilizce olarak doldurulmalıdır.
  • SEVIS I-901 harç bedeli ödeme dekontu 
  • Seyahat ve eğitim masraflarının karşılandığını gösteren gelir dokümanları  
  • Kişinin  dil eğitimi bittiği Türkiye’ye  geri Döneceğini gösteren ve bağlayıcı olan sebepler Taahhüt Eden Bağlayıcı sebepler
  • Bu gezinin neden yapıldığını açıklayan İngilizce dilinde yazılmış bir vize talep dilekçesi
  • Uçuç ve Amerika’da kalınacak yere dair konaklama bilgileri

Amerika Dil Okulu Vizesi Nereden Alınır?

Amerika Dil Okulu vizesi nereden alınır sorusunun yanıtı da en çok merak edilen sorular arasındadır. Hemen bu sorunun yanıtını da vermek gerekir ise o noktada da şu şekilde bir açıklama yapılabilir. Burada Amerika Dil Okulu vizesi almak için 2 adet seçenek vardır. Bunlardan ilki Amerika Birleşik Devletleri Ankara büyükelçiliğidir. Bir diğer adres ise Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Konsolosluğudur. Kişi kendi yaşadığı kent ile ilgilenen kuruma giderek üstte belirtilen evraklar ile başvurusunu yapar. Yapılan bu başvuru sırasında evrakların tam ve eksiksiz olarak hazırlanması tek başına yeterli olan bir durum değildir. Bunun yanı sıra bu kurumlardan herhangi bir tanesine gidildiğinde öncelikli olarak kişiler bir mülakata alınır. Eğer yapılan bu mülakat başarılı geçer ise dil okulu vizesi alınması için başlı başına bir adım atılmış olur. Burada her bir adım son derece önemlidir.

Amerika Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Son olarak da Amerika Dil Okulu vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı noktasında şu bilgiler verilebilir. Amerika Birleşik Devletlerine giderek dil eğitimi alacak olanlar işi kesinlikle son ana bırakmamalıdır. Bu durum hem Ankara, hem İstanbul’da olan konsolosluk için geçerli olan bir durumdur. Amerika Dil Okulu vizesi ortalama olarak 30 mesai günü içerisinde çıkar. Lakin eğer bizim ve/veya onların resmi tatil günleri var ise, kurumun iş yoğunluğu aşırı derecede fazla ise bu süre uzayabilir. Yine evraklarda, eksik, yanlışlık olması gibi durumlarda da süre uzayabilir. Özel bir süreçten geçiliyor ise yine dil okulu vizesi gecikebilir. O yüzden kesinlikle son ana bırakmamak ve öncesinden başvurmak gerekir. İdeal olanı 2 ay öncesinden başvuru yapılmasıdır.Kurumun yoğunluğu dönemsel bazda değişebilmektedir. Ayrıca Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Konsolosluğu’nda da iş yoğunlukları farklı olabilmektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp