Amerika B-1 Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri için bir zorunlu seyahat programı yapılıyorsa mutlaka c tipi vize türlerinden olan, ticari vize başvurusu yapılmalıdır. Amerika seyahati genel olarak, iş görüşmesi, kurum toplantıları ya da yıllık yapılan konferanslar için olabilir.

Amerika’ya gidebilmek için yapılan ticari vize başvurusu, bazı önemli detaylara sahiptir. Kolay bir şekilde gidebilmek için, bazı noktalara dikkat etmek gerekir. En önemli husus, kurum personelleri ya da iş sahibi olanların başvuru yapabilmesidir. Aksi durumlarda ticari vize almak, imkânsız olabilir.

Amerika Ticari Vizesi Başvurusu Harç Ücreti Ne Kadar?

Amerika’ya ticari vize almak isteyenlerin merak ettiği konulardan biride ücretlerin ne kadar olduğudur. Mutlaka bir harç ücreti ödeme zorunluluğu vardır. Eğer vize için harç parası ödenmez ise başvuru yapma hakkı tanınmaz. Vize alabilmek için ilk olarak ön başvuru gerekir. Harç parası yatırıldıktan sonra, asıl randevu verilir.

Başvuru yapan herkesin, mutlaka Amerika Ticari Vizesi başvurusu harcı yatırması gerekir. Ödenen hiç bir ücret, geri iade edilmez. Harç ücreti ödemeleri, konsolosluğun internet sitesinde yapılır. Bunun için ilk olarak kimlik ve pasaport bilgileri kullanılarak, bir hesap açılmalıdır. Açılan hesaptaki adımları takip ederek, harç parası yaptırılmalıdır. Tüm işlemler online olarak yapıldığı için, bilgilerin doğru olduğundan emin olmak gerekir. Aksı bir durumda ödenen harç geri alınmaz.

Amerika Ticari Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Amerika ticari vize işlemi yaptıracak olan kişilerin dikkat etmesi gereken çok fazla detay vardır. Bu detayları şu şekilde sıralamak mümkün olabilir:

- Mutlaka Amerika’ da bulunan kurumdan davetiye almak gerekir.

- Konsolosluk ya da Büyükelçiliğe başvuru yapılmalıdır.

- Belge evrak ve seyahat sigortasını, eksiksiz olarak dosyaya eklenmelidir.

- Firma personeli olmak

Bunlara ek olarak ne kadar süre konaklama olacağını başvuruda belirtilmelidir. Aynı zamanda tüm belgelerin süresinin geçerli ve güncel olmasına dikkat edilmelidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp