Amerika Duyurular

Covid 19 Kapsamında Amerika Birleşik Devletleri Vizesi ile İlgili Son Durum Nedir?

Covid 19 kuralları kapsamında vize işlemlerinin ve yurt dışı seyahatlerinin nasıl yapılacağı herkes tarafından merak edilmekte. Merak edilen ülkelerden birisi de Türkiye’den sıkça seyahat yapılan Amerika Birleşik Devletleri. Amerika Birleşik Devletleri dış temsilciliklerinden Covid 19 kapsamında yapılan en güncel açıklama ise şöyle: 

Amerika Birleşik Devletleri dış temsilcilikleri vize işlemlerinin güncel olarak devam ettiğini buna ek olarak pandemi kapsamında önlemler alındığını da ekledi.  

Amerika Birleşik Devletleri Vizesi Açıldı Mı 2022?  

Amerika Birleşik Devletleri dış temsilcilik yetkililerin yaptığı açıklamaya göre kişiler Amerika Birleşik Devletleri vize başvuru işlemlerini önceden olduğu gibi ancak belirli kategoriler için yürütebilecekler.  

Önemli Bilgiler:  

  • Kişiler mutlaka Amerika Birleşik Devletleri vize işlemlerinden önce randevu almak zorundalar. 
  • Kişiler Amerika Birleşik Devletleri randevularına yalnızca https://ais.usvisa-info.com/en-tr/niv adresinden alabilmekteler  
  • Amerika Birleşik Devletleri temsilciliklerinden işleme açılan kategoriler aşağıdaki gibidir: 

  1. ABD Büyükelçiliği ile İstanbul ABD Başkonsolosluğu ile yapılacak görüşmelerle öğrenci ve değişim vizeleri yapılabilmekte. Bu kategoriye F-M-J tipi vizeler dahildir. 
  2. Dilekçe ile yapılacak Geçici İstihdam vizesi için sınırlıda olsa ABD Büyükelçiliği ile İstanbul ABD Başkonsolosluğu hizmet sağlamakta. 

  • Kişiler eğer Türkiye’de ikamet etmiyorlarsa göçmen olmayan vize hizmetlerinden faydalanamamaktalar. 

Kişiler Amerika Birleşik Devletleri vize işlemleri için güncel bilgiler alabilmek adına Amerika Birleşik Devletleri dış temsilcilikleri ile irtibata geçebilir ya da Amerika Birleşik Devletleri dış temsilciliklerinin onayladığı temsilcilikler ve acentelerle görüşebilirler.  

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp