Amerika Ticari Vize Başvuru Formu

Amerika Birleşik Devletlerin ’de iş görüşmelerinin sağlanabilmesi için öncelikle ülkeden adınıza bir iş davetiyesi gelmesi gerekir. Amerika Ticari Vize Başvuru Formu ile alacağınız vize birçok iş etkinliğine katılmanız mümkündür.  Ticari vizeler genel itibari ile içeriğinde göçmenlik bulunmadığı için çok daha rahat bir şekilde alınabilmektedir.  Başvuru formunda seyahat amacınız, davetiye detaylarınız kesin bir dille ifade edilmelidir. Davet eden kim ise ona dair bilgilerde başvuru dosyasında beyan edilmelidir. Başvuru formunu Amerikan konsolosluğundan alabileceğiniz gibi online olarakta doldurulmak mümkündür. Ancak online form bile doldurulsa başvuru formu mutlaka evrak dosyasında bulunması gerekir. Bu yüzden online formun çıktısını almanız ve uygun bir biçimde İngilizce olarak doldurmanız gerekir.

Amerika Ticari Vize Başvuru Formu doldurulduktan sonra yetkililere teslim edilmelidir. Ticari vizelerin alımında evraklarınızın büyük önemi bulunur. Evraklarda kişisel bilgilerinizin yanı sıra mesleki kimlikte beyan edilmelidir. Başvuru formunda belirttiğiniz her bilgi ile evraklar tam bir uyum halinde olması gerekir. Bununla birlikte evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi çok önemlidir. Başvurunuz formunuz ve evraklarda uyumsuzluk tespit edilirse yalan beyandan suçlu duruma düşersiniz. Vize onayı alabilmek adına bu bilgilerin netliğine dikkat etmek çok önemlidir. Genel anlamda iş vizeleri çabuk çıkan vize türleri olsa da araya giren tatil koşulları süreci uzatmaktadır. Ticari vizelerin zamanında çıkması adına üç ay evvelinden başvuruda bulunmak çok akıllıca olacaktır.

Amerika Ticari Vize İşlemleri

Amerika ticari vize başvuru işlemleri konusunda kişilerin işin ehli uzmanlardan destek alması bu süreci kısaltmaktadır. Ancak kendi vizelerinizi yine kendi işleminizi yaparak almayı istiyorsanız son derece dikkatli davranmanız gerekir. Amerika ticaret vizesi için gerekli evrakın yanında mutlaka başvuru ücretini de zamanında yatırmalısınız. Başvuru için Amerika konsolosluğuna ya da Ankara Büyükelçiliğine gidilir. Yetkilendirilmiş vize merkezleri de size başvuru konularında hizmet vermektedir. Vize başvurusu yaparken şu noktaya dikkat etmelisiniz:

Amerika ticari vize işlemi sırasında başvuru formu dikkatlice doldurmalısınız. Başvuru formu doldurulurken büyük harfle istenilen dilde yazmanız gerekir. Başvuru formu içinde yer alan bilginin güncel olmalarına özen gösterilmelidir. Vize başvurusunu talep dilekçesi ıslak imza ve tarih bulunmasına dikkat etmelisiniz. Eski kullanılan pasaport varsa mutlaka bu pasaportlarda vize dosyasına eklemelisinz.  Amerika vize başvurusu yapacak olan kişi için Amerika ticari vizesi başvuru formu hakkında bilgiler verilmiştir. Amerika ticari vize başvuru formu vize türüne uygun olarak doldurulmalı. Başvuru formu elle ya da bilgisayar ile doldurulmalıdır. Amerika vizesi başvurusunu yapacak olan kişi, vize türü ticari vizesi olarak seçmelidir.

Amerika Ticari Vize Başvuru Formu Nedir?

Amerika Ticari vize başvuru formu nedir sorusuna yanıt vermek gerekir ise Amerika vizesi almak isteyen kişilerin doldurması gereken formlar arasındadır. Ticari başvuru formu Amerika’da iş kuracak ya da iş nedeniyle vize almak isteyen kişilerin doldurması gereken bir formdur. Bu formu doldururken mutlaka belirtilen kriterlere dikkat etmek gerekiyor. Hemen herkesin form üzerinde titiz davranması gerekiyor. Tüm pasaport sahiplerinin doldurması gereken bu başvuru formunda oldukça dikkatli bir şekilde işlem yapmanız gerekiyor. Hemen her türden Amerika vize başvuru formu işleminde başvuru sahibi gerçek ve tam bilgiler vermek durumundadır. Amerika vizesi için doldurulması gereken form DS-160 formudur. Bu formu doldururken şu detaylara önem vermeniz gerekiyor:

 • Formu mutlaka vize türüne uygun olarak doldurmalısınız.
 • Göçmen olmayan vize kategorisinde olan kişilerin doldurması gereken bir formdur.
 • Formu doğru ve tam olan bilgilerle doldurmanız gerekiyor.
 • Başvuru formunun onaylanmasından sonra mutlaka başvuru onay numarası almanız gerekiyor.
 • Onay numarası ile randevu sistemine girerek randevu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Başvuru formunu doldururken her bilgiyi aynı anda doldurmanız gerekmiyor. İlk olarak formu kaydetmeniz sonra da girerek eksik bilgileri doldurma şansınız da bulunuyor. Bu formu doldurduktan sonra mutlaka eksiksiz olduğundan emin olarak imzalamanız da gerekiyor. Formun doldurulmasında kişiler gereken durumlarda profesyonel olarak danışmanlık hizmeti de alabilme şansına sahip olabilmektedir.

Amerika Ticari Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Amerika ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur sorusuna yanıt vermek gerekirse bu formu doldururken belirtilen kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Seyahatinizin ana nedenlerini form üzerinde detaylı olarak belirtmelisiniz. Randevu sırasında da bu formun mutlaka yanınızda olduğundan emin olmalısınız. Başvuru sahibinin gerçek ve tam olan bilgilerinin kişilerin yanında olması büyük bir önem taşımaktadır. Formun en önemli detayları arasında şu noktalar yer alıyor:

 • Ticari başvuru formu ticari vizeye başvuracak olan kişilerin doldurması gereken bir formdur.
 • Bu formda kişilerin tüm bilgilerinin eksiksiz ve tam olması gerekiyor.
 • Belgeyi İngilizce olarak ve büyük harflerle doldurmalısınız.
 • İmzalamadan teslim etmeyiniz.
 • İmzanın da yine elektronik imza olarak atılması gerekiyor.
 • Başvuru formunda tüm bilgilerin doldurulması gerekiyor.
 • Kimlik bilgileri, meslek bilgileri, seyahat tarihleri gibi bilgilerin doğru olmasına önem vermeniz gerekiyor.

Kişiler bu işlemler sırasında mutlaka eksiksiz olarak işlem yapmalıdır. Amerika Vize işlemleri sırasında en çok dikkat edilmesi gereken belge türüdür. Bu belge türünün gerekirse profesyonel bir danışmanlık desteği alınarak doldurulmasında büyük bir önem bulunuyor. Çünkü belge üzerinde yaşanacak en ufak bir sorun vizenizin reddedilmesine neden olabilmektedir. Vize işlemleri sırasında başvuru belgesinin üzerinde yer alan bilgilerin davetiye ve dilekçe bilgilerine tutarlı olması büyük bir önem taşıyor. Ticari vize olduğu için özellikle iş amacınız, meslek bilgileriniz büyük bir önem taşımaktadır.

Amerika Ticari Vize Başvuru Formu Nereden Doldurulur?

Amerika ticari vize başvuru formu nereden doldurulur sorusu da bu vize türüne başvuru yapacak kişilerin merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Vize başvuru formunun online olarak doldurulması büyük bir önem taşıyor. Online doldurulmayan vize belgeleri kesinlikle kurum tarafından kabul edilmiyor. Bu vize belgesi doldurulduktan sonra mutlaka elektronik olarak imza atılması gerekiyor. Bu formun başvuru işlemlerinden en geç üç gün önce onaylanması ve imzalanması gerekmektedir. Formda imza bölümünün yerinde elektronik imza kısmı da imzalandıktan sonra formun çıktısını alabilirsiniz. Formu doldururken şu kategorideki bilgilere dikkat etmeniz gerekiyor:

 • Kişisel bilgileriniz
 • Meslek bilgileriniz
 • Sponsor varsa bilgileri
 • Pasaport bilgileri
 • Seyahat amacı
 • Seyahat bilgileri
 • Konaklama bilgileri

Gibi birçok bilginin yer alması gerekiyor. Bu bilgiler ışığında vize belgelerinizin tam olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer seyahatinizin grup olarak yapılması gerekiyor ise randevu tarihini de aynı güne grup olarak alabilirsiniz. Randevu işlemleri de başvuru formu gibi tamamen online olarak yapılmaktadır. Kişiler tüm belgelerin işlemlerinin eksiksiz olduğundan emin olmak durumundadır. Aksi halde vize işlemlerinde ciddi anlamda bir sorun yaşanabilmektedir.

Amerika Ticari Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika'ya ticari amaçla seyahat eden kişilerin yapacağı seyahat ile ilgili Amerika İstanbul Başkonsolosluğuna hitaben Amerika ticaret vize başvuru formu sunması gereklidir. Amerika ticari vize başvuru formu yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir. Amerika ticari vize başvuru formu personelleri iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilileri tarafından şirket antet kağıda yazması ve şirket yetkilileri kaşesi ve imzası taşımalıdır. Amerika ticari vize başvuru formu seyahatin amaçlarını açıkça yazmalıdır. Ticari vize başvuru formu seyahate çıkacak kişilerin firmada ki görevini açıkça ifade etmelidir. Amerika'ya seyahat edecek kişilerin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihi ile varsa ek seyahatleri hakkında Amerika ticari vize başvuru formu net bilgi verilmelidir. Amerika Konsolosluğu ticari vize başvuru formunu hazırlarken seyahat edecek kişilerin seyahat süresine oluşacak masrafının nasıl karşılanacağının bilgisini yer almalıdır.

Amerika ticari vize başvuru formuna yer alan bilgiler dosyaya konulan evrakla desteklenmelidir. Amerika'ya ticaret vizesi başvurusunu yapacak olan kişi, Amerika vize başvuru için Amerika ticari vizesi evrakını hazırlaması gerekmektedir. 

Amerika Ticari Vize Başvuru Formu Örneği

Vize başvuru formu yazmak için kullanabileceğiniz sabit şablon bulunmuyor. Vize Başvuru Formu kişinin isteğine bağlı olarak konaklamak ve ilgili bilgileri içermelidir. Sadece içeriklerine geçmesi gerekli önemli bilgilere yer verilmesi özen gösterilmelidir.

Tarih:

Amerika Büyükelçiliğine,

Adres:

(Ziyaretçi ismi) için Vize başvuru formu: Pasaport No: XX666

Sevgili Beyefendi / Hanımefendi

Vize başvuru formu (Ziyaretçi ismi) vize başvurusunu desteklenmesi için yazıyorum.

Konuk (ülke`de ……. ikamet ediyor. Benim (yakınlık derecesi)........ (Ziyaretçi Adresi) yaşıyor. Ev telefon numarası (XX) YYxxYYY.

Sizden isteğimiz, iş ziyaret süresi için vize almasıdır. Bu süre zarfında ondan şirketimiz sorumlu olacak. (Konuk İsmi), vize bitimi sonrası da ülkesine geri dönecekdir.

Gerekli tüm evrak ekinde bulunmaktadır.

Olumlu ya da olumsuz cevabınızı beklemekteyim.

Teşekkür ederim.

Saygılarımla:

(Şirket Sahibi Kişiler İsmi)

(Şirket Sahibi Kişi Doğum Tarihi)

(Şirket Sahibi Kişi Adresi)

(Şirket Sahibi Kişi Telefon Numarası)

(Şirket Sahibi Kişi İmzası)

İş seyahati için vize başvuru formu örneğini hazırlarken dikkat etmesi gereken noktadan ilki, yabancı işçi davet eden kişinin o ülkenin vatandaşı olması gerekir. Davet eden kişi aynı zamanda o ülkede daimi oturuyor olmalı.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp