Amerika DS-160 Formu Hakkında

Amerika DS 160 Formu Nedir?

Amerika DS 160 formu nedir sorusuna yanıt vermek gerekirse bu form vize almak isteyen kişilerin doldurması gereken formlardan biridir. Son derece önemli bir vize belgesidir. Belgenin detaylı olarak hazırlanması ve Amerikan büyükelçiliğine, konsolosluklara ve yetkilendirilmiş vize merkezlerine teslim edilmesi gerekir. Belgenin teslim edilmesi sırasında mutlaka belirli kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Belgede yazan her bilginin güncel ve sizi tanımlayacak nitelikte olması gerekiyor. Sonrasında da belgeyi kurumlara randevu gününde teslim etmelisiniz. DS 160 formu internet üzerinden doldurulması gereken bir formdur. Bu formun aynı zamanda İngilizce olması gerekiyor. Eğer İngilizce bilmiyorsanız vize işlemleri sırasında profesyonel vize desteği de alabilirsiniz.

Vize işlemleri sırasında her belgenin mutlaka vize başvuru formunda yer alan bilgilerle tutarlı olması gerekiyor. Aksi halde Amerika vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Amerika DS 160 formu elektronik ortamda bulunan bir formdur.

Amerika DS 160 Formu Nereden Alınır?

Amerika DS 160 formu nereden alınır sorusuna kurumsal web sitesinden alabilirsiniz şeklinde yanıt verilebilir. Bu formu elde doldurmamanız gerekiyor. Elektronik ortamda doldurulması gereken bir formdur. Formun detaylı bir şekilde doldurulması için mutlaka uzmanlardan destek almanız gerekiyor. Çünkü form İngilizce hazırlanmıştır. Formu doldururken şu bilgilere yer verilmelidir:

  • Kimlik bilgileri
  • Adres bilgileri
  • İletişim bilgileri
  • Varsa sponsor bilgileri
  • Eğitim bilgileri
  • Meslek bilgileri
  • Seyahat amacı
  • Gidiş ve dönüş tarihleri
  • Pasaport bilgileri
  • Medeni halinizi belirten belgeler

Gibi bilgilerin formda yer alması gerekiyor. Formun Türkçe versiyonu bulunmuyor. Eğer formdaki İngilizce yazıları anlamayacak durumdaysanız mutlaka vize danışmanlık hizmeti almalısınız. Bu süreçte form doldurulur ve diğer belgelerle birlikte teslim etmeniz sağlanır. Formu Amerikan temsilciliklerinin kurumsal web sitelerinden temin edebilirsiniz. Bu belgeyi doldururken verdiğiniz bilgilerin diğer vize evraklarınız ile tutarlı olmasına büyük bir özen göstermeniz gerekiyor.

Amerika DS 160 Formu Nasıl Doldurulur?

Amerika DS 160 formu nasıl doldurulur sorusuna yanıt vermek gerekirse bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Bu belgenin geri değiştirilmesi mümkün olmayan bir belge olduğunu bilmeniz gerekiyor. Belge içerisinde yer alan tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat etmeniz büyük bir önem taşıyor. Aksi halde başvurularınızı reddedilebilmektedir. Bunun yanında isminizin tamamını kendi alfabenizde yazmanız gerekiyor. Bunun yanında soru haricindeki tüm cevaplar da İngilizce karakterler kullanılarak doldurulmalıdır.

Formu doldururken optional yani isteğe bağlı yazan yerler boş bırakılabilir. Aynı zamanda size uygun olmayan yerlere de Does Not Apply yazarak geçebilirsiniz. Formu yazarken cevap zorunluluğu olan bir soruyu mutlaka yanıtlamanız gerekiyor. Aksi halde form ilerlemenize izin vermiyor. Bunun yanında formu eksik ya da yanlış doldurmak ilerleyen günlerde ciddi anlamda sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Form üzerinde mutlaka kimlik numaranızın olması, vize türünün bulunması da önemli detaylar arasında yer alıyor.

Amerika DS 160 Formu Nasıl Değiştirilir?

Amerika DS 160 formu nasıl değiştirilir sorusuna yanıt vermek gerekirse bu belgeyi eğer yanlış yazarsanız online olarak değiştirme imkanı bulunmuyor. Forma giren bilgilerin doğru olduğundan emin olmadan formu onaylamamanız gerekiyor.  Son derece önemli bir formdur. Bu nedenle de doldurma işlemleri sırasında profesyonel yardım almak büyük bir önem taşıyor.

Amerikan DS 160 formu değiştirmek mümkün olmadığından bu formun gerekli tüm detaylara sahip olması gerekiyor. Formda yer alan birçok bilgi bulunuyor. Mutlaka bu bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor. Aksi halde vize reddi alabilirsiniz. Vize işlemleri sırasında her belgenin vize başvuru formu ile tutarlı olması gerekiyor. Özellikle tutarlı olması gereken belge dilekçedir.

Dilekçenizin de gerekli kriterlere uygun olarak doldurulması gerekiyor. Belgelerinizin tutarlı olmaması durumunda form da iptal edilmektedir. DS 160 formu mutlaka doldurularak onaya gönderilmelidir.

  Amerika Bilgi Formu Örneği (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp