Amerika DS-160 Formu Hakkında

Amerika DS 160 Formu Nedir?

Amerika DS 160 formu nedir sorusuna yanıt vermek gerekirse bu form vize almak isteyen kişilerin doldurması gereken formlardan biridir. Son derece önemli bir vize belgesidir. Belgenin detaylı olarak hazırlanması ve Amerikan büyükelçiliğine, konsolosluklara ve yetkilendirilmiş vize merkezlerine teslim edilmesi gerekir. Belgenin teslim edilmesi sırasında mutlaka belirli kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Belgede yazan her bilginin güncel ve sizi tanımlayacak nitelikte olması gerekiyor. Sonrasında da belgeyi kurumlara randevu gününde teslim etmelisiniz. DS 160 formu internet üzerinden doldurulması gereken bir formdur. Bu formun aynı zamanda İngilizce olması gerekiyor. Eğer İngilizce bilmiyorsanız vize işlemleri sırasında profesyonel vize desteği de alabilirsiniz.

Vize işlemleri sırasında her belgenin mutlaka vize başvuru formunda yer alan bilgilerle tutarlı olması gerekiyor. Aksi halde Amerika vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Amerika DS 160 formu elektronik ortamda bulunan bir formdur.

Amerika DS 160 Formu Nereden Alınır?

Amerika DS 160 formu nereden alınır sorusuna kurumsal web sitesinden alabilirsiniz şeklinde yanıt verilebilir. Bu formu elde doldurmamanız gerekiyor. Elektronik ortamda doldurulması gereken bir formdur. Formun detaylı bir şekilde doldurulması için mutlaka uzmanlardan destek almanız gerekiyor. Çünkü form İngilizce hazırlanmıştır. Formu doldururken şu bilgilere yer verilmelidir:

  • Kimlik bilgileri
  • Adres bilgileri
  • İletişim bilgileri
  • Varsa sponsor bilgileri
  • Eğitim bilgileri
  • Meslek bilgileri
  • Seyahat amacı
  • Gidiş ve dönüş tarihleri
  • Pasaport bilgileri
  • Medeni halinizi belirten belgeler

Gibi bilgilerin formda yer alması gerekiyor. Formun Türkçe versiyonu bulunmuyor. Eğer formdaki İngilizce yazıları anlamayacak durumdaysanız mutlaka vize danışmanlık hizmeti almalısınız. Bu süreçte form doldurulur ve diğer belgelerle birlikte teslim etmeniz sağlanır. Formu Amerikan temsilciliklerinin kurumsal web sitelerinden temin edebilirsiniz. Bu belgeyi doldururken verdiğiniz bilgilerin diğer vize evraklarınız ile tutarlı olmasına büyük bir özen göstermeniz gerekiyor.

Amerika DS 160 Formu Nasıl Doldurulur?

Amerika DS 160 formu nasıl doldurulur sorusuna yanıt vermek gerekirse bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Bu belgenin geri değiştirilmesi mümkün olmayan bir belge olduğunu bilmeniz gerekiyor. Belge içerisinde yer alan tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat etmeniz büyük bir önem taşıyor. Aksi halde başvurularınızı reddedilebilmektedir. Bunun yanında isminizin tamamını kendi alfabenizde yazmanız gerekiyor. Bunun yanında soru haricindeki tüm cevaplar da İngilizce karakterler kullanılarak doldurulmalıdır.

Formu doldururken optional yani isteğe bağlı yazan yerler boş bırakılabilir. Aynı zamanda size uygun olmayan yerlere de Does Not Apply yazarak geçebilirsiniz. Formu yazarken cevap zorunluluğu olan bir soruyu mutlaka yanıtlamanız gerekiyor. Aksi halde form ilerlemenize izin vermiyor. Bunun yanında formu eksik ya da yanlış doldurmak ilerleyen günlerde ciddi anlamda sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Form üzerinde mutlaka kimlik numaranızın olması, vize türünün bulunması da önemli detaylar arasında yer alıyor.

Amerika DS 160 Formu Nasıl Değiştirilir?

Amerika DS 160 formu nasıl değiştirilir sorusuna yanıt vermek gerekirse bu belgeyi eğer yanlış yazarsanız online olarak değiştirme imkanı bulunmuyor. Forma giren bilgilerin doğru olduğundan emin olmadan formu onaylamamanız gerekiyor.  Son derece önemli bir formdur. Bu nedenle de doldurma işlemleri sırasında profesyonel yardım almak büyük bir önem taşıyor.

Amerikan DS 160 formu değiştirmek mümkün olmadığından bu formun gerekli tüm detaylara sahip olması gerekiyor. Formda yer alan birçok bilgi bulunuyor. Mutlaka bu bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor. Aksi halde vize reddi alabilirsiniz. Vize işlemleri sırasında her belgenin vize başvuru formu ile tutarlı olması gerekiyor. Özellikle tutarlı olması gereken belge dilekçedir.

Dilekçenizin de gerekli kriterlere uygun olarak doldurulması gerekiyor. Belgelerinizin tutarlı olmaması durumunda form da iptal edilmektedir. DS 160 formu mutlaka doldurularak onaya gönderilmelidir.

Amerika DS-160 Formuna Nasıl Ulaşırım?

Amerika DS-160 formuna nasıl ulaşırım sorusunun yanıtıyla geldik. Amerika DS-160 formuna Google arama motoru gibi diğer arama motorları üzerinden de en kısa zaman dilimi içerisinde ulaşabilirsiniz. Böylelikle dilediğiniz zaman Amerika DS-160 formuna ulaşarak Amerika DS-160 formunu doldurabileceğinizi de fark etmiş olacaksınız. Günümüzde birçok kişi Amerika DS-160 formunu nasıl bulacağını araştırdığı için sizler adına bu bilgilendirme yazısını kaleme almak istedik. Eğer siz de Amerika DS-160 formuna ulaşmak istiyorsanız yapmanız gereken şeyler son derece basittir. Amerika DS-160 formunu güncel bilgilerinizle doldurup gerekli yerlere teslim etmek. Gerisi en iyi şekilde gelecek demektir. Siz de her açıdan mantıklı bir Amerika DS-160 formu doldurma süreci geçirmek istiyorsanız daha fazla araştırma yapmalı ve bu formu en iyi şekilde doldurmalısınız. Formu başarıyla doldurmak pek çok açıdan sizin kendinizi çok daha konforlu hissetmenizi sağlayacak olan bir durum demektir. Bu yüzden de daima en iyi şekilde bu formu doldurmaya odaklanmanız gerektiğini bilmenizi isteriz. Şimdiden sizlere büyük kolaylık diliyoruz. Hoşça kalın.

Amerika DS-160 Formu Ne Zaman Doldurulur?

Amerika DS-160 formu ne zaman doldurulur sorusunun yanıtıyla gelmiş bulunduk! O halde sizi hiç bekletmesek iyi olur öyle değil mi ama? Amerika vizesi başvurusu yapan birey randevu tarihinden en fazla üç gün öncesine değin Amerika DS-160 formunu tamamlamakla yükümlüdür. Başvuru yapan kişinin Amerika vizesi randevu gününde DS-160 formunun barkodlu onaylı kısmının çıktısını da yanında getirmesi lazımdır. Bu sayede vize almak çok daha kolay hale gelecek demektir. Sizler de Amerika vizesi almak istiyorsanız hemen bu formu doldurarak gerekli yetkili yerlere teslim etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bu sayede her şeyin çok daha kolay olacağından da emin olmanızı isteriz. Amerika DS-160 formunu dolduracağınız vakit geldiğinde lütfen kendinizden emin bir biçimde doğru bilgilerle hareket etmeniz gerektiğini de biliniz. Böylelikle birçok açıdan kendinizi çok daha konforlu hissetmeye başlayacaksınız. Elinizi çabuk tutarak hemen siz de Amerika vize başvurunuzu bizzat gerçekleştirin deriz. Böylelikle mantıklı bir Amerika vizesi başvuru süreci geçirmiş olacaksınız. Amerika’ya gitmek için vize almak zorunludur, bunu da eklemek isteriz.

Amerika DS-160 Formu Örneği

Amerika DS-160 formu örneği her daim arama motoru üzerinden ulaşılabilecek bir form olmuştur. Bu yüzden dilediğiniz zaman Amerika DS-160 formuna ulaşabileceğinizi bilmelisiniz. Bu form sizin işlemlerinizin her birini kolaylaştıracak olması ile tüm dikkati üzerine çekmeyi başarmaktadır. Eğer sizin de Amerika Birleşik Devletleri ülkesine gitmek gibi büyük bir amacınız var ise kesinlikle Amerika DS-160 formunu doldurmalı ve en kısa zaman içerisinde de teslim etmelisiniz. Bu formu teslim etmenizle beraber anında inceleme sürecine girmiş olacaksınız. Fakat Amerika vize başvurusu sonucunuzu anında beklememelisiniz. Çünkü bu işlem son derece uzun sürecektir. Hiçbir zaman kısa zaman içerisinde Amerika vizesi başvurusunun sonucu açıklanmaz, bunu lütfen unutun. Ona göre ilerleyin. Her açıdan kendinizi rahat hissetmek için ise sizden istenen belgeleri eksik içermeden teslim edin deriz. Şimdiden kolaylıklar ve başarılar diliyoruz sizlere. Umarız amacınıza en kısa zaman içerisinde ulaşırsınız. O halde hemen belge toplamaya başlayın deriz. Kendinize iyi bakın ve bu süreci en iyi şekilde değerlendirin. İyi kalın.

  Amerika Bilgi Formu Örneği (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp