Hollanda Dil Okulu Vizesi

Hollanda da bir Hollanda vizesi alarak gidip bir dil öğrenimini gerçekleştirebileceğiniz en iyi ülkelerden biridir. Hollanda Dil Okulu ağırlıklı olarak İngilizce olarak gerçekleştirilmektedir.  Dünyanın her yanından öğrenciler dil öğrenmek için Hollanda’ya gelmektedir.  Bunun yanı sıra eğitim alacağınız dil Hollanda’nın resmi dili olan Flemenkçe’ de olabilir.  Bu oldukça keyifli bir deneyim olacaktır. Hollanda Dil Okulu olarak pek çok alternatifiniz bulunmaktadır. Ancak bazı eğitim programları verdiği eğitimle harikalar yaratmaktadır. Hollanda Dil Okulu için Bogaers Language Institute Tilburg, Language Corner, Twist and Talk, Amsterdam Language Experience, The Netherlands Education Group ve Una Paloma Blanca tavsiye edebileceğimiz eğitim kurumları arasındadır. Bununla birlikte Flemenkçe içinse Study & Live in your Teacher's Home tercih edilmelidir.

Hollanda Dil Okulu içinde vize alımı şarttır. Ancak eğitim zamanlaması çok önemlidir. Çünkü eğitiminiz tam üç ay sürecek durumda ise Schengen vizesi çıkartılabilmektedir. Ancak eğitim altı ay ve üzerinde ise o zaman D türü olarak bilinen öğrenci vizesi çıkartmak akıllıca olacaktır. Hollanda Dil Okulu vize başvurusu yaparken okul kaydınızı ve ödeme dekontunuzu mutlaka evraklarınızın arasında olmasına özen gösterin.

Hollanda Dil Okulu Vizesi

Hollanda dil okulu vizesi Hollanda’da dil okuluna kayıt yaptırmış ya da bir üniversiteye kayıt yaptırmış kişilere verilir. Gerek kaliteli eğitimi gerek yüksek yaşam şartları nedeni ile Hollanda eğitim ve dil öğrenme için iyi bir seçenektir. Hollanda dil okulu vizesini daha çok Work and Travel (seyahat et ve çalış) yapan kişiler almak istemektedir. Hollanda dil okulu vizesi diye bir şey aslında yoktur ister üniversiteye ister dil okuluna gidin eğitim vizesi almak zorundasınız. Bu vizenin prosedürleri Schengen vizesi prosedürleri ile aynıdır ancak farkı Schengen vizesi kısa süreli 90 günlük iken eğitim vizesi 90 günden daha uzundur ve D tipi vize olarak bilinir. D tipi vize prosedürleri ve belgeleri Schengen ile tamamen aynı, yalnızca süreleri farklıdır.

D tipi vizeyi alarak Hollanda’da dil okullarına gitmekle kalmaz üniversitelere de gidebilirsiniz. Yalnız vize işlemlerine başlamadan önce Hollanda’da bir dil okuluna veya üniversiteye kayıt olmanız gereklidir. Work and Travel sistemi ile bu işi yapan şirketler aracılığında bir dil okuluna kayıl yaptırıp sonrasında vizenizi kolayda alabilirsiniz.

Hollanda dil okulu vizesine yani D tipi vizeye Hollanda’da bir okul yahut üniversitede kaydı olan ve gerekli kriterleri yerine getiren herkes başvurabilir. Aynı zamanda eğitim vizesi ile beş yıl yani altmış ay süre ile Hollanda’da ikamet ederseniz Hollanda vatandaşlığına başvurabilirsiniz.

Hollanda Dil Okulu

Hollanda dil okulu, Felemenkçe başta olmak üzere İngilizce, Almanca, Fransızca gibi birçok dilde eğitim vermektedir. Hollanda’nın resmi dili ülkede neredeyse herkesin konuştuğu Felemenkçedir. Ancak Hollanda’da farklı bölgelerde farklı birçok dil resmiyet kazanmıştır. Hollanda’nın bazı bölgelerinde Frizce, Saksonca, Limburgca, Sinte Romacası, Yidiş Dili gibi diller konuşulmaktadır.

Hollanda’da ülkenin büyük çoğunluğu en az iki yabancı dil bilmektedir. Üst düzey ortaöğretim okullarında ilk üç yılda iki yabancı dil becerisinin öğrenilmesi zorunludur. Ülkede Felemenkçe dışında en çok konuşulan diller İngilizce, Fransızca ve Almancadır. Bunun yanında İspanyolca, Çince, İtalyanca, Rusça, Arapça dilleridir. Hollanda’da modern dillerin yanında yerel dil eğitimi de verilmektedir. Hollanda’da ayrıca Latince ve Antik Yunanca gibi dillerin dersi de verilmektedir.

Hollanda nüfusunun yaklaşık olarak yüzde 90’ı İngilizce bilmektedir. Bunun yanında nüfusun yüzde 70’i Almanca, yüzde 40’ı ise Fransızca bilmektedir. İngilizce, Hollanda’da tüm ortaokullarda zorunlu olarak verilmektedir.

Ülkedeki bu dil çeşitliliği, Hollanda’yı dil okulu konusunda bir sembol haline getirmiştir. Uluslararası bir çok öğrenci Hollanda’ya dil eğitimi almaya gelmektedir.

Hollanda Dil Okulları

Hollanda’da dil eğitimi alacak olan Türk vatandaşları Hollanda’da da bulunan bir dil okulu ile anlaşmış olmalıdır. Ayrıca bu dil okulundan davetiye almalı ve eğitim ücretini ödemelidir. Hollanda dil okulları eğitimi almak isteyen kişiler dil okulu arayışı yapmaktadır. Bu yazıda da Hollanda dil okulları verilmiştir.

Dil Okulu

Eğitim Şehri

Eğitim Seviyesi

Semi-intensive English Elementary

Amsterdam

A2

Semi-Intensive English Beginners

Amsterdam

A1

Semi-intensive English Intermediate

Amsterdam

B1

English Conversation Course Elementary

Amsterdam

B1

Semi-intensive English Pre-Intermediate

Amsterdam

B1

Semi-intensive English Elementary

Amsterdam

A2

Semi-intensive English Upper-Intermediate

Amsterdam

C1

English General Individual per hour

Tilburg

B1

Individual Training (Skype)- English

Tilburg

A2

Open Group Courses- English

Tilburg

A2-B1

Intensıve Summer Course For Englısh

Rotterdam

A2

English A1 group

Rotterdam

A1

English A2 group

Rotterdam

A2

Bachelor's Degrees- International Business Administration

Apeldoorn

Uzmanlık Derecesi

Master of Science

Apeldoorn

Uzmanlık Derecesi

Yukarıda verilen Hollanda dil okullarında İngilizce, Fransızca, Almanca, Felemenkçe gibi dil eğitimleri alabilirsiniz. Bu dil okullar başlangıç ve uzmanlık derecelerinde dil eğitimi vermektedir.

Hollanda Dil Okulu Vizesi Nedir? 

Hollanda Dil Okulları son dönemde sıkça aratılan durumlardan olmaktadır. Bunun sebebi kaliteli dil okullarının olmasıdır. Hollanda’nın anadili Flemenkçe olmakla beraber İngilizce dili sebebiyle tercih edilen ülkeler arasındadır. İsterseniz dil eğitimi açısından isterseniz turist olarak vize alınması gerekmektedir. Bizim ilgilendiğimiz kısım ilk seçenektir. Dil eğitimi veren kurslar, okullar ve kurumlar için eğitim vizesi almanız gerekmektedir. Hollanda bu açıdan yüksek bir ülkedir. Eğitim vizesi alacak kişi, Hollanda D tipi vize seçeneği üzerinden başvuru yapmalıdır. Belgeler için Hollanda Konsolosluğunu iyice araştırmalı, güncel olan belgeler üzerinden dosyasını belirginleştirmelidir. Belgelerin kopya değil, orijinal olması gerekmektedir. Hollanda Dil Eğitimi için Hollanda Dil Eğitimi vizesi bulunması gerekmektedir. İlk olarak Türkiye’deki Hollanda Konsolosluğundan randevu alınmalı, başvuru gerekli belgelerle yapılmalıdır. Dil okulu eğitiminizin süresine göre de başvuru tipleri değişmektedir. Eğer siz, 90 gün gibi bir süreden daha az kalırsanız vize alacağınız yerin yönlendirmesi üzerinden başvuru yapmalısınız. Hollanda’da Dil Eğitimi süresi 8 veya 16 hafta aralığında değişim gösterebilir. A1-A2, B1-B2, C1-C2 seviyelerince dil eğitimleri bulunmakta ve 12 ayı da tamamlayabilirsiniz.

Hollanda Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda Dil Okulu Vizesi, için yapılması gereken bazı durumlar mevcuttur. Bunlardan ilki, Hollanda Konsolosluğuna giderek randevu almaktır. Dil Okulu için vize başvurusu randevu günü geldiğinde dosyanızda olması zorunlu olan belgelerinizi ekleyerek eksiksiz, tam ve ıslak imzalı şekilde doldurmanız lazımdır. Eğitim döneminiz süresince, eğitim harcamalarınız için lazım olan parayı da banka hesabında gözükmesi gerekmektedir. Çünkü dil eğitimine giden kişinin öğrenci olması, kısacası işinin olmaması adına Hollanda Konsolosluğu tarafından da bir güvence görülmesi diyebiliriz. Bir diğer adımımız, niyet mektubudur. Aslında öğrencilerin belki de en korktuğu kısım burası olabilir. Niyet mektubunda neden Hollanda Dil Eğitimi almak istediğinizi, sebeplerini ikna edici cümlelerle yazmalısınız. Başvurularınızı Hollanda Konsolosluğuna giderek yapmalısınız. Dil Eğitimi vizesi için gerekle olan belgeler şunlardır: pasaportunuz, iki tane biyometrik fotoğraf, nüfus kayıt örneği, niyet mektubu, kimlik fotokopisi, onay kabulüne dair belge, konaklanacak yerin belgesi, seyahat sağlık sigortası, ulaşım belgesi şeklindedir. Bazı durumlarda, ek belgeler istenebilir.

Hollanda Dil Okulu Vizesi Nereden Alınır? 

Hollanda Dil Eğitim Vizesi, Hollanda Dil Okullarının Türkiye başkanlık yetkililerince bulunan kurumlardan alınmaktadır. Bu başvuruların nereye yapılması gerektiği en çok sorulan sorular arasındadır. Bu başvurular, temsilciliklerin bulunduğu konsolosluklar tarafından kabul edilmektedir. Sonuçlar yaklaşık olarak on beş gün içerisinde belli olmaktadır. Hollanda Dil Eğitimi Vizesi Nereden Alınır? Sorusunun cevabını Hollanda Konsolosluğundan randevu alarak cevaplayabilirsiniz. Vizenin çıkış süresi, eğitim süresine göre de değişim gösterebilir. Yoğun olan gün ve zamanlarda, vize inceleme süresi de değişebilir. Hollanda Dil Eğitimi Vizesi için konsolosluk başvurusu, istenilen belgelerin onay sürecinden sonra Hollanda Dil Eğitimi Vizesini almış olursunuz.

Hollanda Dil Okulu Vizesi Başvurusu

Hollanda Dil Okulu vizesi nasıl alınır? Günümüzde ve öncesinde Hollanda eğitim öğretim konusunda çok önde olmuştur. En eski üniversitesi bin beş yüz kırk beş, en yeni üniversitesi yirminci yüzyılda kurulmuştur yani köklü üniversitelere sahip bir ülkedir.

Hollanda dil okulu vizesi başvurusu Hollanda’da dil okuluna kayıt yaptırmış ya da bir üniversiteye kayıt yaptırmış kişilere verilir. Gerek kaliteli eğitimi gerek yüksek yaşam şartları nedeni ile Hollanda eğitim ve dil öğrenme için iyi bir seçenektir. Hollanda dil okulu vizesini daha çok Work and Travel (seyahat et ve çalış) yapan kişiler almak istemektedir. Hollanda dil okulu vizesi diye bir şey aslında yoktur ister üniversiteye ister dil okuluna gidin eğitim vizesi almak zorundasınız. Bu vizenin prosedürleri Schengen vizesi prosedürleri ile aynıdır ancak farkı Schengen vizesi kısa süreli 90 günlük iken Hollanda üniversite eğitimi vizesi 90 günden daha uzundur ve D tipi vize olarak bilinir. D tipi vize prosedürleri ve belgeleri Schengen ile tamamen aynı, yalnızca süreleri farklıdır.

Aşağıdaki belgeleri tamamlayarak D tipi vize (Eğitim vizesine) başvurabilirsiniz.

-Temiz sabıka kaydı.

-En az üç ay daha süresi olan yıpranmamış en az iki sayfası boş pasaport.

-Hollanda’da gideceğiniz öğretim kuruluna yaptırdığınız kaydı ibraz eden belge.

-Kimlik kartı fotokopisi.

-Hollanda’ya vize talebinizi belirten dilekçe.

Tüm bu şartları sağladıktan sonra Hollanda dil okulu vizesi almak için konsolosluklara başvurabilirsiniz.

Hollanda Dil Okulları İçin Vize Başvuru Şartları

Hollanda’da dil eğitimi almak isteyen Türk vatandaşları eğitim alabilmek için Hollanda eğitim vizesi alması gerekmektedir. Hollanda dil okulları vizesi alacak olan kişiler kısa süreli yani 90 günden az ya da uzun süreli yani 90 günden fazla olarak verilebilmektedir. İki vizenin de başvuru evrakları aynıdır. Ancak evrakların güncel tarihli olması gerekmektedir.

Hollanda’da 90 günden az süre için dil eğitimi alacaksanız Hollanda Schengen vizesi almanız gerekmektedir. 90 günden fazla dil eğitimi alacak olan kişiler ise Hollanda ulusal yani D Tipi vize başvurusunda bulunmalıdır. Kısa süreli vize başvuruları Hollanda vize başvuru merkezlerine, uzun süreli vize başvuruları ise Hollanda Konsolosluğu’na yapılmalıdır.

Hollanda dil okulu vizesi alacak olan kişilerin, Hollanda’da bulunan bir dil okuluna kayı yaptırmış olması gerekmektedir. Hollanda dil okulları vizesi başvurusunda bulunacak olan kişiler dil okulundan alınmış davetiyeyi Hollanda Konsolosluğu’na sunmalıdır.

Hollanda dil okulları vizesi alacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar;

 • Online vize başvuru formu
 • Pasaport ve işlemiş sayfalarının fotokopisi
 • Nüfus katır örneği
 • Biyometrik fotoğraflar
 • Dil okulundan alınmış davetiye
 • Kurs ücretinin ödendiğini gösteren makbuz
 • Konaklama bilgilerini içeren belgeler
 • Gidiş ve dönüş uçak biletleri
 • Dil öğreniminiz bir meslek nedeni ile gerekiyorsa işveren yazısı
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Banka hesap dökümü

Hollanda Dil Okulu Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaportunuz
 • Online olarak doldurulmuş vize başvuru formu
 • Nüfus kayıt örneğiniz
 • Diğer tüm pasaportlarınızın işleme alınmış sayfalarının fotokopisi
 • Son 6 ay içinde çekilen 2 adet biyometrik fotoğrafınız
 • Dil eğitimi alacağınız kurumdan aldığınız kabul mektubu
 • Dil okulunun eğitim ücretini ödediyseniz fatura ve makbuz
 • Hollanda’da konaklayacağınız yere ilişkin belgeler
 • Öğrencisi olduğunuz bir okul varsa onaylı öğrenci belgeniz
 • Mezunsanız son mezun olduğunuz okulun diplomasının fotokopisi
 • Flemenkçe dil yeterliliğinizi kanıtlayan herhangi bir sertifika. Eğer Felemenkçe öğrenmek üzere bir dil eğitim kursuna katıldıysanız verilen sertifikanın kopyası. Sertifika ile mezun olmadıysanız kursa katıldığınıza dair tüm tarihleri gösteren ya da Flemenkçe dil seviyenizi belgeleyen evrak.

Eğer mesleki dil kursuna katılacaksanız:

 • Dil eğitiminin mesleğiniz için gereklilikler arasında yer aldığını ifade eden bir işveren talep mektubu,
 • Hollanda’da konaklayacağınız süre boyunca geçerli olacak şekilde yaptırılan seyahat sağlık sigortası (30.000 Euro teminatlı olmalı)
 • Gidiş ve dönüş biletlerinizin rezervasyonunun yapıldığına dair evraklar

Hollanda Dil Okulu Fiyatları 2022

Hollanda’da dil eğitimi alacak olan kişiler Hollanda dil okulu vizesi almalıdır. Hollanda dil okulu vizesi alacak olan kişiler, Hollanda dil okulu fiyatının ödendiği makbuzu gerekli olan belgeler arasında eklenmelidir. Hollanda dil okulu vizesi alacak olan kişiler, Hollanda dil okulu fiyatlarını merak etmektedir. Hollanda dil okulu fiyatları 2022 yılı için aşağıda verilmiştir.

Hollanda dil okulu fiyatları 2022 yılı için alacağınız dil eğitim süresine, alacağınız dile eğitimine, dil eğitimi alacağınız okula göre farklılık göstermektedir. Hollanda dil okulu fiyatları 2022 yılı içi aylık olarak 100 ile 300 Euro arasında farklılık göstermektedir.

Hollanda dil okulu fiyatları 2022;

Eğitim Süresi

Günlük Ders Sayısı

Eğitim Ücreti

2 Hafta

2 Ders

100-150 Euro

2 Hafta

4 Ders

150-200 Euro

4 Hafta

2 Ders

150-200 Euro

4 Hafta

4 Ders

200-300 Euro

8 Hafta

2 Ders

200-300 Euro

8 Hafta

4 Ders

250-500 Euro

16 Hafta

2 Ders

250-500 Euro

16 Hafta

4 Ders

500-750 Euro

32 Hafta

2 Ders

500-750 Euro

32 Hafta

4 Ders

750-1000 Euro

Yukarıdaki fiyat listesi dil okuluna göre değişebilmektedir. Ayrıca Yukarıdaki ücretler sadece dil okulu ücretleridir ve bu ücretlere vize ücreti dahil değildir. Eğitim süresi ve ders sayısı uzadıkça dil eğitimi ücreti de uzamaktadır. Hollanda’daki dil okulları 52 haftaya kadar eğitim vermektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp