Hollanda Konsolosluk İşlemleri

Hollanda Konsolosluk Departmanları

Hollanda Konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler, Hollanda konsolosluk işlemlerini ilgili departmana yapabilmektedir. Hollanda Konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler, Hollanda Konsolosluğu’nda bulunan departmanlar hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Hollanda Konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler için Hollanda konsolosluk departmanları hakkında bilgi verilmiştir.

Hollanda Konsolosluğu, Hollanda temsilciliğinde işlem yapacak olan kişilerin işlemlerini farklı konsoloslukta yapmaktadır. Hollanda Konsolosluk departmanları aşağıda verilmiştir.

Vize Bölümü: Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişiler seyahatlerini gerçekleştirebilmek için Hollanda vizesi almalıdır. Hollanda vizesi alacak olan kişiler işlemlerini Hollanda Konsolosluğu Vize Departmanında yapabilmektedir.

Konsolosluk Bölümü: Hollanda vatandaşları nüfus, vatandaşlık, evrak yenileme, doğum ve ölüm, evlilik ve boşanma gibi işlemlerin yapıldığı departmandır.

Basın Departmanı: Basın Departmanı Türkiye basınını Hollanda hakkında bilgilendirmektedir. Ayrıca Hollanda Konsolosluğu adına basın toplantısı düzenlemektedir.

Kültür Departmanı: Hollanda Konsolosluğu Kültür Departmanı, Hollanda ile Türkiye arasındaki kültür alışverişini düzenlemektedir. Hollanda kültürünü Türkiye’ye tanıtmayı amaçlamaktadır.

Ekonomi Departmanı: Hollanda adına Türkiye’de yeni yatırım alanları ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Hollanda ekonomisini Türkiye’de geliştirmeyi amaçlamaktadır. Konsolosluk giderleri ve bütçesi ile ilgilenmektedir.

Hollanda Vatandaşlık İşlemleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız. 

Hollanda Konsolosluğu'nda Hangi İşlemler Yapılır?

Hollanda konsolosluk işlemleri olan kişiler bu işlemlerini Türkiye’de bulunan ve ikametinden sorumlu Hollanda Konsolosluğu’nda yapabilmektedir. Hollanda Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler hangi işlemleri yapabileceğini merak etmektedir. Bu yazıda Hollanda Konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler için “Hollanda Konsolosluğu’nda hangi işlemler yapılır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Hollanda Konsolosluğu’nda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşları ve Hollanda vatandaşları işlem yapabilmektedir. Hollanda Konsolosluğu’nda aşağıdaki işlemleri yapabilir.

 • Hollanda vatandaşları doğum işlemleri,
 • Hollanda vatandaşları evlilik işlemleri,
 • Hollanda vatandaşları askerlik işlemleri hakkında bilgi,
 • Hollanda vatandaşları pasaport işlemleri
 • Hollanda noterlik işlemleri
 • Hollanda vatandaşları ölüm işlemleri
 • Hollanda vatandaşlarının vatandaşlık işlemleri
 • Adli konularda işlemler
 • Hollanda aile ve çalışma işlemleri
 • Belge yenileme, tasdik ve diğer işlemler
 • Hollanda’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun olan Hollanda vize başvurusunu da Hollanda temsilciliğine yapabilmektedir.  

Hollanda Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemlerini Hollanda’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden randevu alınmalıdır. Randevusuz Hollanda Konsolosluk işlemi yapılmamaktadır. Hollanda Konsolosluğu’nda yapacağınız işlemler hakkında detaylı bilgi almak için Hollanda Konsolosluğu ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğu Vize İşlemleri

Hollanda’ya seyahat edecek olan kişiler Hollanda vize işlemlerini Hollanda Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Hollanda Konsolosluğu’na işlem yapacak olan kişiler, Hollanda Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Hollanda Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler için Hollanda Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Hollanda Konsolosluğu sadece uzun süreli yani ulusal Hollanda vize başvurularını doğrudan kabul etmektedir. Kısa süreli Hollanda vize başvuruları, Hollanda vize başvuru merkezine yapmalıdır. Hollanda Konsolosluğu vize işlemleri aşağıdaki gibi yapılmaktadır.

 • Öncelikle Hollanda Konsolosluğu’na yapacağınız vize başvurusu için seyahat amacınıza uygun uzun süreli vize türünüzü belirlemelisiniz.
 • Hollanda Konsolosluğu vize işlemleri yapacak olan kişiler vize türünü belirledikten sonra başvuru yapacağı Hollanda Konsolosluğu’ndan randevu almalıdır.
 • Randevu tarihine kadar Hollanda Konsolosluğu vize işlemleri için gerekli olan vize evraklar eksiksiz ve Hollanda Konsolosluğu’nun istediği şekilde hazırlamalıdır.
 • Hazırlanan evraklar Hollanda Konsolosluğu’na randevu tarihinde teslim edilmelidir.
 • Hollanda uzun süreli vize başvuruşları yukarıdaki şekilde yapılmaktadır. Başvuruları inceleme yetkisi başvuru yaptığınız temsilciliğe aittir.

Hollanda Konsolosluğu vize işlemleri hakkına bilgi almak için başvuru yapacağını Hollanda temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Konsolosluk Pasaport İşlemleri

Hollanda vatandaşı olup pasaport işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini Hollanda Konsolosluğu’nda yapabilmektedir. Hollanda Konsolosluğu pasaport işlemleri yapacak olan kişiler, işlemler hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda pasaport işlemi yapacak olan kişiler için Hollanda Konsolosluğu pasaport işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Hollanda Konsolosluğu pasaport işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini Hollanda’nın Türkiye’de bulunan Konsolosluk işlemlerini yapması gerekmektedir. Hollanda Konsolosluğu pasaport işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini aşağıdaki şekilde yapabilmektedir.

Hollanda Konsolosluğu pasaport işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için Hollanda Konsolosluğu’ndan randevu almalıdır. Randevular Hollanda Pasaport işlemlerinin yapılacağı Hollanda Konsolosluğu ile iletişime geçilerek yapılabilir. Randevusuz işlem yapılmamaktadır. Randevu tarihini kaçıran kişilerin başvuru için tekrardan randevu alması gerekebilir. Hollanda Konsolosluğu pasaport işlemleri için randevu alan kişiler randevu tarihine kadar, yapılacak olan pasaport işlemine uygun evrakları hazırlamalıdır.

Hollanda Konsolosluğu’nda Hollanda vatandaşları kaybolan pasaport için yeni pasaport başvurusu yapabilir. Yeni doğmuş kişiler için pasaport başvurusu yapabilir. Süresi dolmuş olan Hollanda pasaport yenilenebilir. Detaylı bilgi için işlem yapacağınız Hollanda Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Konsolosluk İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Türkiye’de ikamet eden ve Hollanda Konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler, işlemelerini ikametine en yakında Hollanda Konsolosluğu’na yapabilmektedir.  Hollanda Konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini ne kadar sürede yapabileceğini merak etmemektedir. Bu yazıda Hollanda Konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler için “Hollanda Konsolosluk işlemleri ne kadar sürer?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Hollanda Konsolosluğu’na işlem yapacak olan kişilerin işlem süreli yapılacak olan işleme göre farklılık göstermektedir. Hollanda Konsolosluğu’na Hollanda vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlem yapabilir.

Hollanda vatandaşları Türkiye’de bulunan Hollanda Konsolosluğu’na kimlik, pasaport, ehliyet yenileme işlemleri, noterlik işlemleri, boşanma işlemleri, doğum işlemleri, ölüm işlemleri, evlilik işlemleri gibi işlemleri yapabilir. Bu işlemler yapılacak olan işlem türüne göre farklılık göstermektedir. Bu işlemler işlem türüne göre 5 ile 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Hollanda’ya seyahat edecek olan kişiler ise vize işlemlerinin ne kadar süreceğini merak etmektedir. Hollanda vize başvuruları vize türüne ve başvuru türüne göre farklı farklı değerlendirilmektedir. Kısa süreli başvurular ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlanırken uzun süreli vizelerin sonuçlanması 1 ayı bulabilmektedir.

Hollanda Vize Reddi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp