×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

HOLLANDA VİZE İŞLEMLERİ

Hollanda’ya çeşitli nedenlerden dolayı seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Vize işlemleri, zor ve birçok prosedürün yerine getirilmesi gereken işlemlerdir. Hollanda Krallığı’na seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi kişiler, 180 gün içerisinde 90 günden daha fazla olmayacak şekilde vizesiz olarak ülkeyi ziyaret edebilirler.

Kişiler vize işlemleri sırasında mutlaka gerekli evrakların güncel olarak haızrlanması işlemini yerine getirmek zorundadır. Hollanda, Schengen kapsamında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Hollanda vize başvuruları, Schengen vizesi kapsamında gerçekleştirilir. Hollanda Schengen vizesi alan kişiler, Hollanda üzerinden diğer Schengen ülkelerine vizesiz olarak geçiş yapabilirler.

Hollanda Vize Türleri

Hollanda vize başvurusunda bulunanlar, öncelikle ülkeye seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekir. Talep edilen evraklar ve belgeler, talep edilen vize türüne ve Türkiye'deki iş statülerine göre farklılık gösterir. Hollanda vize başvuruları, uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere iki kategoride incelenir. Hollanda vize türleri şunlardır:

- Hollanda Turistik Vize

- Hollanda Ticari Vize

- Hollanda Aile Ziyareti Vizesi

- Hollanda Aile Birleşimi Vizesi

- Hollanda Göçmenlik Vizesi

- Hollanda Eğitim Vizesi

- Hollanda Transit Vize

Gibi vize türleri vardır. Bu vize türlerine göre kişiler evrak hazırlamak durumundadır.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vize başvurusunda bulunan kişilerin, Hollanda hükümetinin talep ettiği vize başvurularını yerine getirmeleri gerekir. Öncelikle ülkeye seyahat amacının belirlenmesi gerekir. Seyahat nedenine uygun şekilde talep edilen evraklar ve belgeler, seyahat edilecek süre veya meslek bilgilerine göre hazırlanmalıdır.

Hazırlanan evrak ve belgelerin, uzman ve profesyonel kişiler tarafından incelenmesi gerekir. Vize başvurularında en önemli Yapılan başvurunun işleme alınabilmesi için vize ücretinin de ödenmesi gerekir. Hollanda vize başvuruları, yaklaşık 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Vize müracaatlarında, Schengen ülkelerine gidebilmek için parmak izi prosedürleri uygulamasına tabi tutulur.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp